Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307375 alkalommal)
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #645 Dátum: 2012. Március 28. - 10:49:36 »

Szia Petibácsi!
Az említett videókban a kalapálós résznél a hüvelyhosszt nem alakítják, csupán csappantyúz, és a hüvely formáját alakítja vissza.

Szia!

Köszi! Mennyire lehet ez probléma a pontosságot tekintve?
BP
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #646 Dátum: 2012. Március 28. - 13:25:48 »

Szia!

Köszi! Mennyire lehet ez probléma a pontosságot tekintve?
BP

Szia,

Amíg a megengedett maximális hossz alatt van a töltényhüvely hossza addig probléma nincs,
 de ha a visszaalakítás utáni hüvelyhossz meghaladja a megengedett maximumot akkor bizony nem szabad elhagyni a hüvelyszáj "esztergálást"!

Lőpontosságot tekintve annak van jelentősége, hogy egymáshoz képest mennyire különbözőek a hosszok.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #647 Dátum: 2012. Március 28. - 14:04:58 »

Szia Ansch!

Köszönöm!

BP  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #648 Dátum: 2012. Március 28. - 17:14:57 »

Urak,

tisztelettel azt javaslom mindenkinek, hogy várja meg a MAGYAR NYELVŰ video sorozatot!

Nagyon részletes és teljes, teljesen ÉRTHETŐEN ELMAGYARÁZ EL MINDENT!

Az említett két amerikai videonál mindkét esetben csak a hüvelynyak újrahúzása történik, nem alakítja vissza hüvelyt a szabvány szerinti méretre (az elsőnél mondja, a másodiknál írja). Nem szabad összekeverni a hüvely teljes újra méretezésével! Ebben az esetben nem lesz hosszabb a hüvely, mitől is lenne? A hüvely maradt az eredeti lövés után megnövekedett átmérőjű. Nincs nyúlás, nincs hosszrövidítés, tehát nincs sorja, így nincs sorjázás! A használója tudja, ha ő így is csőre tudja tölteni a lőszert, az ő dolga. Mint ahogy van olyan üres hüvely, amely lövés után könnyen bele megy a kamrába, van ami szorul.
Pl, ha hüvely újrahúzás történne, megnézném, hogy lubrikálás nélkül ki az, aki finoman ki tudná kalapálgatni az újraméretezett hüvelyt a matricából?!

Nem kellene mindenféle amerikai videokkal megloccsantani a  tudásra éhes, töltögető palánták fejét, mert csak zavart okoz és félrevezet! Fejvakarás

Ebből lesznek aztán a kasa kis balesetek, vagy jobb esetben csak fennakadások a folyamatban, mert mindenki máshogy látja, hogy mi történik a videon. Sok lekicsinylő véleménnyel szemben, ez az egész nem annyira egyszerű, ahogy a 40 valahány másodperc alatt történik.
Vagyis egészen más történik, mint ami a magyar oktató filmen!
Nektek legalább anyanyelven magyaráz a szakember! Én úgy bólogattam bárgyú vigyorral, hogy értem, amikor még alig értettem felét is a jenki szövegnek, pláne hogy nagy része szakkifejezés.

Tisztelettel,
 Emelem
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #649 Dátum: 2012. Március 29. - 07:25:41 »

Urak,

tisztelettel azt javaslom mindenkinek, hogy várja meg a MAGYAR NYELVŰ video sorozatot!

Nagyon részletes és teljes, teljesen ÉRTHETŐEN ELMAGYARÁZ EL MINDENT!

Az említett két amerikai videonál mindkét esetben csak a hüvelynyak újrahúzása történik, nem alakítja vissza hüvelyt a szabvány szerinti méretre (az elsőnél mondja, a másodiknál írja). Nem szabad összekeverni a hüvely teljes újra méretezésével! Ebben az esetben nem lesz hosszabb a hüvely, mitől is lenne? A hüvely maradt az eredeti lövés után megnövekedett átmérőjű. Nincs nyúlás, nincs hosszrövidítés, tehát nincs sorja, így nincs sorjázás! A használója tudja, ha ő így is csőre tudja tölteni a lőszert, az ő dolga. Mint ahogy van olyan üres hüvely, amely lövés után könnyen bele megy a kamrába, van ami szorul.
Pl, ha hüvely újrahúzás történne, megnézném, hogy lubrikálás nélkül ki az, aki finoman ki tudná kalapálgatni az újraméretezett hüvelyt a matricából?!

Nem kellene mindenféle amerikai videokkal megloccsantani a  tudásra éhes, töltögető palánták fejét, mert csak zavart okoz és félrevezet! Fejvakarás

Ebből lesznek aztán a kasa kis balesetek, vagy jobb esetben csak fennakadások a folyamatban, mert mindenki máshogy látja, hogy mi történik a videon. Sok lekicsinylő véleménnyel szemben, ez az egész nem annyira egyszerű, ahogy a 40 valahány másodperc alatt történik.
Vagyis egészen más történik, mint ami a magyar oktató filmen!
Nektek legalább anyanyelven magyaráz a szakember! Én úgy bólogattam bárgyú vigyorral, hogy értem, amikor még alig értettem felét is a jenki szövegnek, pláne hogy nagy része szakkifejezés.

Tisztelettel,
 Emelem


 Igen
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #650 Dátum: 2012. Március 29. - 09:27:49 »

Legalább egyben visszatömöríti a megnyúlt hüvelynyakat is  Ördög

Már postán van az én "kalapálós" készletem is Türelmetlenül
Alig várom, hogy kézbe vehessem és üres hüvelyekkel elkezdhessem a gyakorlást Angyal
A helyi Szervet már a sírba teszem az állandó kérdezgetésemmel, hogy mikor lehet már vizsgázni  OOO
 Vigyorog

Szia Csaba!
És még semmit nem tudnak? Én Pakson kérdeztem, de semmi
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #651 Dátum: 2012. Március 29. - 09:54:21 »

Szia Space Cowboy!

Írtam egy priv üzenetet. Megnéznéd majd?

Köszi!
BP  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #652 Dátum: 2012. Március 29. - 10:34:56 »

Hali!
Én szívesen olvasnám itt hazai vadászboltosok ajánlatait lőszertöltő eszközökről, anyagokról (por, lövedék, kapszli, stb).
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #653 Dátum: 2012. Március 29. - 11:00:14 »

Hali!
Én szívesen olvasnám itt hazai vadászboltosok ajánlatait lőszertöltő eszközökről, anyagokról (por, lövedék, kapszli, stb).

Én is. De eddig én úgy tapasztaltam-hallottam, hogy "Space Cowboy"-ékon kívül nem nagyon törik magukat...  Vállat von
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #654 Dátum: 2012. Március 29. - 11:11:18 »

Én is. De eddig én úgy tapasztaltam-hallottam, hogy "Space Cowboy"-ékon kívül nem nagyon törik magukat...  Vállat von

Számomra a lényeg, hogy teljes mértékben megfeleljen a célra a felszerelés és persze jó árban.
Amiket "Space Cowboy"-ék videóiban láttam, nekem biztosan meg fognak felelni, hisz nem tervezek tömeggyártást, fő a precizitás.
Felénk pedig van összesen egy vadászbolt, azt pedig kétlem, hogy olcsóbban árulná az újratöltéshez szükséges eszközöket (minden mást is már-már irreális áron árulnak, tisztában vannak a monopol helyzetükkel), így realitását is veszti a dolog esetemben.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #655 Dátum: 2012. Március 29. - 11:19:00 »

Számomra a lényeg, hogy teljes mértékben megfeleljen a célra a felszerelés és persze jó árban.
Amiket "Space Cowboy"-ék videóiban láttam, nekem biztosan meg fognak felelni, hisz nem tervezek tömeggyártást, fő a precizitás.
Felénk pedig van összesen egy vadászbolt, azt pedig kétlem, hogy olcsóbban árulná az újratöltéshez szükséges eszközöket (minden mást is már-már irreális áron árulnak, tisztában vannak a monopol helyzetükkel), így realitását is veszti a dolog esetemben.

A csomag küldést már feltalálták! Nevet  Lőporon és gyutacson kívül mindent fel lehet adni, tehát a távolság nem akadály! Miért kelljen a magyar vadásznak az e-gun-t, vagy a cabelas-t bújnia???
Emlékeztek a "gorenje rohamra" 25 éve? Okos vezetőink nem jöttek rá akkor, hogy mindenkinek jobb lenne, ha az állampolgár itthon költené/költhetné el a pénzét és nem az osztrákokat tömné feleslegesen.
Vagy a helyzet nem változott azóta sem?  Fejvakarás !
Konkrétan az érdekelne, hogy a 30 dolláros LEE LOADER CLASSIC készletet mennyiért tudnám megvenni itthon? Várom az ajánlatokat!  Vigyorog
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #656 Dátum: 2012. Március 29. - 11:22:58 »

A csomag küldést már feltalálták! Nevet  Lőporon és gyutacson kívül mindent fel lehet adni, tehát a távolság nem akadály! Miért kelljen a magyar vadásznak az e-gun-t, vagy a cabelas-t bújnia???
Emlékeztek a "gorenje rohamra" 25 éve? Okos vezetőink nem jöttek rá akkor, hogy mindenkinek jobb lenne, ha az állampolgár itthon költené/költhetné el a pénzét és nem az osztrákokat tömné feleslegesen.
Vagy a helyzet nem változott azóta sem?  Fejvakarás !
Konkrétan az érdekelne, hogy a 30 dolláros LEE LOADER CLASSIC készletet mennyiért tudnám megvenni itthon? Várom az ajánlatokat!  Vigyorog

Így már értelek.
Na ez már engem is érdekel és kíváncsi leszek a honi árakra!
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #657 Dátum: 2012. Március 29. - 11:28:58 »

Én úgy érzem a vadászboltoknál az árképzés nem fog változni e tekintetben sem. Tehát aki drága volt ezt is horror áron fogja árulni. (lesz olyan nem okos aki mégis onnan fogja venni) Aki korrektebb, olcsóbban.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #658 Dátum: 2012. Március 29. - 11:34:05 »

Én úgy érzem a vadászboltoknál az árképzés nem fog változni e tekintetben sem. Tehát aki drága volt ezt is horror áron fogja árulni. (lesz olyan nem okos aki mégis onnan fogja venni) Aki korrektebb, olcsóbban.

Szó szerint így gondolom én is!
Egy biztos: én lőporért, csappantyúért utazni fogok és jól feltankolok! Valószínűleg nem 1-2 ezer forintos összegben lesz mérhető a megtakarításom.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #659 Dátum: 2012. Március 29. - 11:42:21 »

Szó szerint így gondolom én is!
Egy biztos: én lőporért, csappantyúért utazni fogok és jól feltankolok! Valószínűleg nem 1-2 ezer forintos összegben lesz mérhető a megtakarításom.

Kicsit OFF, de mégsem:  Több magyarországi gépalkatrész kereskedővel állok kapcsolatban, egyiktől minap rendeltem életemben ELŐSZÖR, 1 DARABOS TÉTELT, interneten. Az áru KÉT NAP, 2 nap múlva itt volt nálam, a posta kihozta, utánvéttel fizettem, pedig a németországi raktárukból jött! Itthon sehol nem volt ez a bizonyos alkatrész! Postával együtt volt 5 eFt, nekik mégis megérte engem kiszolgálni!  Igen
Naplózva
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: