Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307404 alkalommal)
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #600 Dátum: 2012. Március 18. - 08:27:26 »

Egyébként a videót nagyjából 10-12 órán keresztül forgattuk, és nagyon nagy önuralom kellett ahhoz, hogy az alap sorozatban csak a legalapabb dolgokat tárgyaljuk. Mosolyog folyamatosan önkontrollt kellett gyakorolni, hogy egy egy témában ne vesszünk el. Az már biztos, hogy lesz haladó sorozat is, sőt az eredetileg 9 részes alapsorozatot is bővítjük még kettővel. Számomra a legérdekesebb az lesz, amikor az elkészített lőszerek vizsgálatát mutatjuk be. Mert ugye azon kívül, hogy 50-100 m-en kicsi a szórás, rengeteg dolog megtudható a lőszerről.

Ausztriában a vizsgáló hivatalok foglalkoznak azzal, hogy a a lőszertöltő által beküldött 5-10 db-os mintát megvizsgálják, és tanácsot adnak a lőszer fejlesztésének lehetőségeiről, vagy hogy hol van elcseszve. Ezzel rengeteg időt és pénzt takaríthat meg a lőszertöltő.
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #601 Dátum: 2012. Március 18. - 10:25:45 »

Ha alacsony kezdősebességű lőszert (ún Subsonic)  töltünk nagygolyós fegyverhez (7mm felett) , akkor pisztolylőport ( de abból se mindegy hogy milyet)  és magnum csapanytyút kell használni, Így elkerülhető az esetleges  KA-BOOM   ( Csőrobbanás) !      Legalábbis ezt írja a szakirodalom!     
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #602 Dátum: 2012. Március 18. - 15:46:36 »

Legalább 3 okból.

1. A lőszer ha alul van töltve (kicsi a töltési sűrűség) sosem lesz egyenletes.
2. Ha nagyon alacsony lesz a nyomás, a töltényhüvely nem dugaszt megfelelően - nem "fújódik fel" - és gázhátrafújás következhet be.
3. "Lusta" magnum puska lőporoknál ismert a nagyon alacsony töltési sűrűségnél bekövetkező csőrobbanás jelensége.

Az, hogy a lövedék bent ragad a csőben, nem ide való magyarázat, hiszen a tábázatokban megadott minimum töltetek negyede is röhögve kilövi a lövedéket.

Üdv: r1

Szia!

Nagyon szépen köszönöm! És a többieknek is!
BP  Emelem
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #603 Dátum: 2012. Március 18. - 15:55:24 »

Én erre nem is gondoltam. Na ezért nem árt a tanfolyam meg a vizsga.  Pedig egész életemben + 18 tol fegyver volt a kezemben.
Akkor hogyan szelíditenek meg egy nagy kalibert . A Remington készített egy lőszert ami 3 lőszer . Az alap a 300 as Remington Ultra Magnum ( Ó borzalom  Fejvakarás ) és van 300 as Win .Mag. és 30-06 os energiájú  változata . A Lövedék és a hüvely ua. csak kevesebb energiát tesznek bele. Gondolom a lőpor összetevőit kutyulják másként.     S.Peti

Szia Stefi!

Néztem a Norma utántöltési táblázatát, még a töltési határok betartásával is meg lehet "szelídíteni"! Pl. .30-06 esetén le lehet menni kb. 3100J ig. Az ár elég jó!
BP
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #604 Dátum: 2012. Március 19. - 07:25:16 »

Kedves Vadásztársak!

Hétfői munkakerüléshez itt a lőszertöltős sorozat legújabb, 3. része. Ebben a részben teljes részletességgel átvesszük a hüvelyekkel szemben támasztott legfontosabb feltételeket.

http://kapszli.hu/special.php?id=1



Üdv
SC

« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 19. - 07:27:35 írta Voldemort » Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #605 Dátum: 2012. Március 19. - 08:40:34 »

Szia Stefi!

Néztem a Norma utántöltési táblázatát, még a töltési határok betartásával is meg lehet "szelídíteni"! Pl. .30-06 esetén le lehet menni kb. 3100J ig. Az ár elég jó!
BP

Én nagyon el tudtam volna képzelni szóróra és erdei vadászatra , hajtásra a 9,3x57 es kalibert csak elég ritka hazánkban . Nincs bajom az átlag 4800 Jule-os  9,3x62 vel mégis a 4400 Jule-os Lapua lőszert választottam. Lehet hogy majd összehozok egy 3800 - 4000 jule-os lájtos lőszert.  Táncol
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #606 Dátum: 2012. Március 21. - 08:35:34 »

Üdv Vadásztársak!

Készítettem egy listát arról, hogy milyen részek várhatóak a videosorozatban:

1 - A lőszertöltéshez szükséges eszközök
2 - Jogi ismeretek, alapvető biztonsági szabályok
3 - A hüvelyek kiválogatás
4 - A hüvely visszaformázása
5 - A hüvelyhossz visszaállítása, sorjázás, csappantyúfészek tisztítás
6 - Csappantyúk és a csappantyúzás
7 - Lőporok, lőpormérés, betöltés
8 - Lövedékbeültetés alapelvei, prés beállítása
9 - Gondolatok a beültetés mélységéről
10 - Peremezés: különböző peremezési módok, megoldások
11 - Lőszerhossz beállítás saját puskához + lőszervizsgálat laborban és mit ellenőrizhet a lőszertöltő
12 - Lőszerpróba a lőtéren (hogy támasszuk fel a fegyvert, mit ellenőrizzünk, chrony-t hogyan használjuk, stb...)
13 - Tornyos (progresszív) prés beállítása pisztolylőszer töltéshez
14 - Sörétes lőszerek újratöltése

Persze ez még változhat. Pár nap múlva elérhető lesz a 4. rész is.

A korábbi videók itt tekinthetőek meg:
http://kapszli.hu/special.php?id=1

Üdv
SC v
Naplózva
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #607 Dátum: 2012. Március 21. - 09:08:17 »

Üdv Vadásztársak!

Készítettem egy listát arról, hogy milyen részek várhatóak a videosorozatban:

1 - A lőszertöltéshez szükséges eszközök
2 - Jogi ismeretek, alapvető biztonsági szabályok
3 - A hüvelyek kiválogatás
4 - A hüvely visszaformázása
5 - A hüvelyhossz visszaállítása, sorjázás, csappantyúfészek tisztítás
6 - Csappantyúk és a csappantyúzás
7 - Lőporok, lőpormérés, betöltés
8 - Lövedékbeültetés alapelvei, prés beállítása
9 - Gondolatok a beültetés mélységéről
10 - Peremezés: különböző peremezési módok, megoldások
11 - Lőszerhossz beállítás saját puskához + lőszervizsgálat laborban és mit ellenőrizhet a lőszertöltő
12 - Lőszerpróba a lőtéren (hogy támasszuk fel a fegyvert, mit ellenőrizzünk, chrony-t hogyan használjuk, stb...)
13 - Tornyos (progresszív) prés beállítása pisztolylőszer töltéshez
14 - Sörétes lőszerek újratöltése

Persze ez még változhat. Pár nap múlva elérhető lesz a 4. rész is.

A korábbi videók itt tekinthetőek meg:
http://kapszli.hu/special.php?id=1

Üdv
SC v
Szia Balázs!
Én személy szerint szeretném megköszönni ezt a videó anyagot,gondolom mások is így vélekednek róla!
Várjuk a folytatást és majd a vizsgázási lehetőséget!
További sok sikert!
Üdv:magesz   Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 21. - 09:09:53 írta Voldemort » Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #608 Dátum: 2012. Március 21. - 09:15:22 »

Szia Balázs!
Én személy szerint szeretném megköszönni ezt a videó anyagot,gondolom mások is így vélekednek róla!
Várjuk a folytatást és majd a vizsgázási lehetőséget!
További sok sikert!
Üdv:magesz   Emelem


Szia Magesz!

Köszönjük a köszönetet a PKLV-s kollégák nevében is. Mosolyog Tényleg reméljük, hogy jó vezérfonalat ad majd a vizsgára való felkészüléshez. Persze elég nem lesz hozzá, úgyhogy készülni kell másból is majd.

Üdv
SC

Naplózva
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #609 Dátum: 2012. Március 21. - 09:19:57 »

Szia Magesz!

Köszönjük a köszönetet a PKLV-s kollégák nevében is. Mosolyog Tényleg reméljük, hogy jó vezérfonalat ad majd a vizsgára való felkészüléshez. Persze elég nem lesz hozzá, úgyhogy készülni kell másból is majd.

Üdv
SC


Szia!
Természetesen nekik is szól a köszönet!Én meg elmélkedhetek a 8x64s-en,mert csinálhatok hozzá lőszert.13grammos Nosler Partition maggal. Vigyorog
Köszönet még egyszer és szép napot nektek! Emelem
Üdv:magesz
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #610 Dátum: 2012. Március 21. - 09:21:36 »

Szia Magesz!

Köszönjük a köszönetet a PKLV-s kollégák nevében is. Mosolyog Tényleg reméljük, hogy jó vezérfonalat ad majd a vizsgára való felkészüléshez. Persze elég nem lesz hozzá, úgyhogy készülni kell másból is majd.

Üdv
SC

Szia Balázs!

Csatlakozom Magesz fórumtárshoz, köszönjük az eddigi munkátokat, várjuk a továbbiakat.

A "másból" való felkészüléshez lesz valami anyagotok? Terveztek valami kiadványt a vizsgára való felkészüléshez?

Üdv:Voldi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #611 Dátum: 2012. Március 21. - 09:31:42 »


A "másból" való felkészüléshez lesz valami anyagotok? Terveztek valami kiadványt a vizsgára való felkészüléshez?


Hi Voldi!
Biztos vagyok benne, hogy hamarosan elkészül, a vizsgára felkészítő tananyag is.
Üdv
SC
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #612 Dátum: 2012. Március 21. - 09:39:05 »

Hi Voldi!
Biztos vagyok benne, hogy hamarosan elkészül, a vizsgára felkészítő tananyag is.
Üdv
SC

 Igen  Meghajol
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #613 Dátum: 2012. Március 21. - 10:49:20 »





Ezek nem sokat szuttyognak, egykettőre kész az újabb lőszer.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #614 Dátum: 2012. Március 21. - 11:17:25 »




Ezek nem sokat szuttyognak, egykettőre kész az újabb lőszer.
Nagy profi lehet a csávó. arra a kérdésre, hogy hányszor lehet biztonságosan újratölteni egy hüvelyt, így válaszolt...
I have used cases up to 60 to 80 times.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: