Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307384 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #570 Dátum: 2012. Március 16. - 20:38:44 »

Csak egy kis érdekesség még a témához.

Se nem növelve, sem nem kicsinyelve országok közti különbséget emberi szemmel nézve.

Ausztriába fegyverismereti vizsga nincs, de felkészítés van, amiről a vadászboltosok, akik többségében puskaművesek is egyben, igazolást adnak a hatóság részére, hogy a leendő fegyvertulajdonos szakmailag alkalmas a fegyvertartásra.

Lőszer újratöltési vizsga soha nem volt, azt mindeni saját felhasználásra teheti.

Én 10 éve csinálom, és nagyon sok személyt ismerek akik csinálják, de ezen idő alatt egy személyről sem volt, van tudomásom, hogy bármiféle balesetet szenvedett volna.

"labanc" alapvetően nem egy csúcsész, de nem hülye.

Megveszik a könyveket, megkérdezik a boltosokat, puskaműveseket, és csinálják.

Én a Magyart sokkalta többre értékelem, agyilag és hozzáállásilag is, mint az osztrákot, mert ismerem mind a két népet nagyon jól, és nem véletlen, hogy az Osztrákok amit nem tudnak megcsinálni, azt a Magyar megcsinálja, mert feltalálja magát.

Mert a Magyar okos, rugalmas ! Igen

Kétségtelen, hogy már az is nagyon nagy dolog, hogy ebben a vizsgáztatási feltétellel, de lehetséges a lőszer újratöltése, de az eddigi lemaradásunkat tessék annak köszönni, hogy mi mindig a fegyver és lőszer ellenesség országa voltunk.

Mert mi volt ?

Fel fog robbanni, és lőpor lesz nála, és különben is.......... .

Én azt gondolom, hogy a Magyart, a Magyar fegyvertartót már nézzük értelmes embernek, ne egyből robbantónak, köz és önveszélyesnek, adjuk meg a lehetőséget.

Most megadatott, lesznek balfékek, mert lesznek, de ezért is jó a saját célra törvényi megfogalmazás, és a negatív események csak erősíteni fogják az óvatosságot.

Nem vagyunk gyerekek, hogy magunknak, magunkban, készakarva kárt okozzunk.

Én így gondolom. Emelem
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #571 Dátum: 2012. Március 16. - 20:39:51 »

A miatt kár idegeskedni, hogy vannak, akik megtérüléssel számolnak. Van, aki örül, ha hónapról hónapra túlél és nullára kijön anyagilag, nem hogy félre tudna rakni.
Amióta vadászom a vadásztársadalom közel fele lecserélődött. Nagyon sokan lemorzsolódtak a szerény anyagi lehetőségeik miatt és nagyon sokan lettek vadászok (tisztelet a kivételnek) az anyagi lehetőségeik miatt. Emellett tisztában vagyok azzal, hogy a vadászatba befektetett pénz nem anyagiakban térül meg, nem lehet úgy tekinteni közös szenvedélyünkre. Wave



Csontmetsző!  Igen  Mosolyog
Nem akarok sírni, de én is kb. 5-6 alkalommal megyek évente vadászni!
De akkor is vadász lennék, és büszke rá ha még kevesebbszer lenne rá lehetőségem!
 
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #572 Dátum: 2012. Március 16. - 20:41:07 »

Szervusz Space Cowboy! Emelem

Nagyon köszönöm a munkátokat, és azt, hogy feltöltötted ide is a tájékoztató anyagot! Igen
Személy szerint már alig várom, hogy elkezdhessem a töltést.
Nem különösen érdekel, hogy megtérül e, vagy sem, a lényeg, hogy "többet" fogok vadászni, mert a vadászat már megkezdődik akkor amikor a töltényeket készíted a közelgő vadászatokra. Így volt ez akkor is, mikor anno hét közben gyártottam a sörétes lőszereket a hétvégi vadászatra. Lehet, hogy nem az akkor kapható legjobb minőséget készítettem, de ami elkészült az mindég azonos minőségű volt.  Nincs is annál jobb, mint amikor egy sikeres vadásznap után az ember elégedetten rakja a táskájába a megmaradt lőszert, és a kilőtt hüvelyeket! :Mosolyog

Vadászüdvözlettel: Attila  Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #573 Dátum: 2012. Március 16. - 20:47:30 »

"Hát, akkor visszakérdezek .
Kinek van ma jelenleg lőszerújratöltésről hatósági vizsgája ?"

Kedves TAL Mester!
Erre van egy tanmesém válaszul. Mosolyog Megtörtént és velem! Mosolyog
Valamikor vízmű gépészként is működtem a Fővárosban és a főnököm nem engedett szolgálatot vezetni, mert még sohasem vezettem szolgálatot! Majd szabadságolás és betegség miatti létszámhiányban rögtön "alkalmassá" váltam.  Vigyorog
Szerintem ne nézd le a diplomásokat, sok mindent tudnak, habár még sohasem csinálták!
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #574 Dátum: 2012. Március 16. - 20:56:08 »

"Hát, akkor visszakérdezek .
Kinek van ma jelenleg lőszerújratöltésről hatósági vizsgája ?"

Kedves TAL Mester!
Erre van egy tanmesém válaszul. Mosolyog Megtörtént és velem! Mosolyog
Valamikor vízmű gépészként is működtem a Fővárosban és a főnököm nem engedett szolgálatot vezetni, mert még sohasem vezettem szolgálatot! Majd szabadságolás és betegség miatti létszámhiányban rögtön "alkalmassá" váltam.  Vigyorog
Szerintem ne nézd le a diplomásokat, sok mindent tudnak, habár még sohasem csinálták!

És ez oda-vissza igaz.

Történethez, meg annyit, hogy mindenki pótolható.

Valamilyen formában. Mosolyog

Az én esetemben anno a beosztásomat szüntették meg, majd az alakulatomat komplett.

Nem kellett senki pótolni. Vigyorog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #575 Dátum: 2012. Március 16. - 21:23:40 »

azt a Magyar megcsinálja, mert feltalálja magát.

Mert a Magyar okos, rugalmas ! Igen


Ettől félek én is...
Mert a fasom veszi meg ollan drágán azt a bizbaszt, majd a sógor esztergál egyet a gyárban fusiban, jó lesz a'...
Meg a Janinak van lőpora mer' többet vett, igaz, hogy söréteshő' való de jó lesz a'...
Mert a magyar rugalmas... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #576 Dátum: 2012. Március 16. - 21:42:16 »

Ettől félek én is...
Mert a fasom veszi meg ollan drágán azt a bizbaszt, majd a sógor esztergál egyet a gyárban fusiban, jó lesz a'...
Meg a Janinak van lőpora mer' többet vett, igaz, hogy söréteshő' való de jó lesz a'...
Mert a magyar rugalmas... Fejvakarás

Én a "magyar" rugalmasságot legfeljebb abban látom, hogy ketten-hárman (jogosultak) vesznek közösen prést. A matricát legyártani sokkal többe kerül, mint megvenni.
DE! Nem kéne pápábbnak lenni a pápánál, főleg előre nem! Megválasztott képviselőink döntöttek úgy, hogy tölthetünk otthon, és ez olyan, mintha mindannyian személyesen döntöttünk volna így! Ez a parlamentáris demokrácia! Te ne értenéd Feri!   Vigyorog
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #577 Dátum: 2012. Március 16. - 22:32:34 »

"Ne mondja senki nekem, hogy pld. az Ő szaktudását ( gyakorlati, és elméleti) ezen a területen egy diplomás überelni tudná, mert nem, kizárt dolog."

Szia TAL!

Ez egy nagyon erős túlzás ne haragudj. Írod ezt úgy, hogy nem hiszem, hogy ismered a PKLV szakértőit, és mindennapi munkájukat. Nem tisztem védeni a hivatalt, mert a szemlés mizériának én is elszenvedője vagyok, de azért kicsit lassíts.

Szóval. Nem tudom mond e neked az a név valamit, hogy Szajkó István? Azon kevés tudós emberek egyike, aki még valódi lőszergyár, valódi ballisztikai laborjában (nem Chorony-s ellenőrzéssel) lőszert fejlesztett, gyártást tervezett. Nem véletlenül kapta meg az Eötvös díjat, amit azért nem osztogatnak olyan frekvenciával, mint a kiváló dolgozói plecsnit, vagy a fegyverjavító oklevelet. Ugye tudod te is, hogy ez a legmagasabb szintű tudományos díj, ami itthon elérhető? Vegyész ÉS matematikus ÉS fizikus mérnökember. Az a kategória, aki egy lövés mérési eredményeiből matematikai úton oldja meg a problémát, nem próbálgatással. Ez az ember egyike azon keveseknek, akik a CIP műszaki kérdéseiben döntenek.

A cég munkatársai (nem akikkel az átvevő ablakkal találkozol) folyamatosan lőszert gyártanak, és lőszereket vizsgálnak. És itt nem arra kell gondolni, hogy kivesznek 5 Cody lőszert a csomagból, és megnézik mekkora a szóráskép homokzsákról. Nemzetközileg elismert fegyvergyárak hívják őket, hogy a termékeiket vizsgálják, tanúsítsák. És nem azért hívják őket, mert nincs más, aki ráér...

Szóval elhiszem, hogy le kell húzni őket, mert főleg a műszaki kártyában rejlő adó formájában találkozunk a céggel, de ne ítélj úgy, hogy nem érdeklődsz a cég teljes tevékenysége felől.

Még egy dolog: szerintem a fegyvermesterek tudását senki nem nézte le. Magam is azt írtam, hogy tisztelet a kivételnek. De azt is tudom, hogy egy kezemen meg tudom számolni, hogy melyik fegyverjavítónak adnám a kezébe a vadászpuskáimat.

Üdv
SC
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #578 Dátum: 2012. Március 16. - 22:34:25 »

Szervusz Space Cowboy! Emelem

Nagyon köszönöm a munkátokat, és azt, hogy feltöltötted ide is a tájékoztató anyagot! Igen
Személy szerint már alig várom, hogy elkezdhessem a töltést.
Nem különösen érdekel, hogy megtérül e, vagy sem, a lényeg, hogy "többet" fogok vadászni, mert a vadászat már megkezdődik akkor amikor a töltényeket készíted a közelgő vadászatokra. Így volt ez akkor is, mikor anno hét közben gyártottam a sörétes lőszereket a hétvégi vadászatra. Lehet, hogy nem az akkor kapható legjobb minőséget készítettem, de ami elkészült az mindég azonos minőségű volt.  Nincs is annál jobb, mint amikor egy sikeres vadásznap után az ember elégedetten rakja a táskájába a megmaradt lőszert, és a kilőtt hüvelyeket! :Mosolyog

Vadászüdvözlettel: Attila  Wave

Szia Attila!
Nagyon hasonlóan gondolkodunk erről a dologról! Mosolyog
Üdv
SC
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #579 Dátum: 2012. Március 16. - 22:36:27 »

"Hát, akkor visszakérdezek .
Kinek van ma jelenleg lőszerújratöltésről hatósági vizsgája ?"

Kedves TAL Mester!
Erre van egy tanmesém válaszul. Mosolyog Megtörtént és velem! Mosolyog
Valamikor vízmű gépészként is működtem a Fővárosban és a főnököm nem engedett szolgálatot vezetni, mert még sohasem vezettem szolgálatot! Majd szabadságolás és betegség miatti létszámhiányban rögtön "alkalmassá" váltam.  Vigyorog
Szerintem ne nézd le a diplomásokat, sok mindent tudnak, habár még sohasem csinálták!

Sanyooo!

Attól, hogy vkinek diplomája van, még nem lesz rossz szakember. Kacsint Mindez az emberen, igényességén múlik.

Üdv
SC
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #580 Dátum: 2012. Március 16. - 22:37:48 »

"De azt is tudom, hogy egy kezemen meg tudom számolni, hogy melyik fegyverjavítónak adnám a kezébe a vadászpuskáimat."-----Nem én mondtam, de igaz!  Vigyorog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #581 Dátum: 2012. Március 16. - 22:41:37 »

Sanyooo!

Attól, hogy vkinek diplomája van, még nem lesz rossz szakember. Kacsint Mindez az emberen, igényességén múlik.

Üdv
SC

"Attól, hogy vkinek diplomája van, még nem lesz rossz szakember. Kacsint"-----Csak egy kicsit gyanús lesz! Én ezt tapasztaltam az elmúlt 60 évben!  Nem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #582 Dátum: 2012. Március 17. - 07:24:58 »

Ettől félek én is...
Mert a fasom veszi meg ollan drágán azt a bizbaszt, majd a sógor esztergál egyet a gyárban fusiban, jó lesz a'...
Meg a Janinak van lőpora mer' többet vett, igaz, hogy söréteshő' való de jó lesz a'...
Mert a magyar rugalmas... Fejvakarás

Nem erről beszéltem, jól tudod Te is !

Vannak balfékek, mert vannak, de általánosítani nem lehet és nem szabad.

Balfékek, TSZCS-ben barkácsolók, sufnitunningolók mindig is voltak és lesznek is. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #583 Dátum: 2012. Március 17. - 07:38:51 »

"Ne mondja senki nekem, hogy pld. az Ő szaktudását ( gyakorlati, és elméleti) ezen a területen egy diplomás überelni tudná, mert nem, kizárt dolog."

Szia TAL!

Ez egy nagyon erős túlzás ne haragudj. Írod ezt úgy, hogy nem hiszem, hogy ismered a PKLV szakértőit, és mindennapi munkájukat. Nem tisztem védeni a hivatalt, mert a szemlés mizériának én is elszenvedője vagyok, de azért kicsit lassíts.

Szóval. Nem tudom mond e neked az a név valamit, hogy Szajkó István? Azon kevés tudós emberek egyike, aki még valódi lőszergyár, valódi ballisztikai laborjában (nem Chorony-s ellenőrzéssel) lőszert fejlesztett, gyártást tervezett. Nem véletlenül kapta meg az Eötvös díjat, amit azért nem osztogatnak olyan frekvenciával, mint a kiváló dolgozói plecsnit, vagy a fegyverjavító oklevelet. Ugye tudod te is, hogy ez a legmagasabb szintű tudományos díj, ami itthon elérhető? Vegyész ÉS matematikus ÉS fizikus mérnökember. Az a kategória, aki egy lövés mérési eredményeiből matematikai úton oldja meg a problémát, nem próbálgatással. Ez az ember egyike azon keveseknek, akik a CIP műszaki kérdéseiben döntenek.

A cég munkatársai (nem akikkel az átvevő ablakkal találkozol) folyamatosan lőszert gyártanak, és lőszereket vizsgálnak. És itt nem arra kell gondolni, hogy kivesznek 5 Cody lőszert a csomagból, és megnézik mekkora a szóráskép homokzsákról. Nemzetközileg elismert fegyvergyárak hívják őket, hogy a termékeiket vizsgálják, tanúsítsák. És nem azért hívják őket, mert nincs más, aki ráér...

Szóval elhiszem, hogy le kell húzni őket, mert főleg a műszaki kártyában rejlő adó formájában találkozunk a céggel, de ne ítélj úgy, hogy nem érdeklődsz a cég teljes tevékenysége felől.

Még egy dolog: szerintem a fegyvermesterek tudását senki nem nézte le. Magam is azt írtam, hogy tisztelet a kivételnek. De azt is tudom, hogy egy kezemen meg tudom számolni, hogy melyik fegyverjavítónak adnám a kezébe a vadászpuskáimat.

Üdv
SC

Nagy neveket PKLV részéről ismerem, és elismerem, de nem gondolom, hogy az a pár ( én is tudom használni az egyik kezemet) Kacsint, át tudná fogni az összes megyét.
ill. tudná, csak akkor mennének mint a mérgezett egér. Vigyorog

Fegyverjavítók esetében én még azt sem tudom Neked megmondani pontosan, hogy hányan is vagyunk hivatalosan jelenleg, sőt, a többségnek én sem ismerem a szakmai munkásságát, nem, hogy más.
Így nem is lehetséges Őket sem méltatnom, sem lehúznom, de azért védem Őket, mert kollégák.

Én azt gondolom, hogy ennek tudtában nem jelenthető ki, hogy csak  4-5 kolléga van, aki megbízható, mert ha nem is ismerem Őket, akkor miként is tudnám véleményezni Őket.

Kétségtelen, hogy vannak barbárok köztünk is, de melyik szakma az amelyikben nincs. ?

PKLV-ről nekem is meg van a véleményem, nem is titkoltam soha.

Ennek ellenére nem általánosítok az ott dolgozó személyekkel kapcsolatban, mert kétségtelen, hogy vannak csúcsfejek köztük.

Én rég és most is úgy gondolom, hogy mint intézményre nincs szükség, vagy ha van, akkor nem ebben a formában.

Ugye, sajnos az időszakos műszaki vizsgálatot megszüntető javaslatot sem sikerült véghezvinni, pedig ez is szerepelt a tervezettben.

Ha pedig szerepelt, akkor ezzel elismertük közösen, hogy ebben a formában ez csak egy felesleges adóztatási forma, és az EU-ban sincs ilyen.

Lényegében söralátét gyártás.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #584 Dátum: 2012. Március 17. - 08:21:03 »

"Attól, hogy vkinek diplomája van, még nem lesz rossz szakember. Kacsint"-----Csak egy kicsit gyanús lesz! Én ezt tapasztaltam az elmúlt 60 évben!  Nem

Sanyooo minden tiszteletem a Tiéd, de számodra az elmúlt 60 évben mi nem volt gyanús?  Vállat von
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: