Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307600 alkalommal)
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #555 Dátum: 2012. Március 16. - 17:06:45 »

Hello Ruger!

Nem tudom mi lesz a terv egyelőre. Egyelőre abban látom a gondot, hogy nem hiszem, hogy mind a 19 megyében van olyan szakember, aki megfelelő képzettséggel rendelkezik a vizsgáztatáshoz. A PKLV Kft. szakember gárdája pedig véges mennyiségű...

Üdv
SC
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #556 Dátum: 2012. Március 16. - 17:15:13 »

Hello Ruger!

Nem tudom mi lesz a terv egyelőre. Egyelőre abban látom a gondot, hogy nem hiszem, hogy mind a 19 megyében van olyan szakember, aki megfelelő képzettséggel rendelkezik a vizsgáztatáshoz. A PKLV Kft. szakember gárdája pedig véges mennyiségű...

Üdv
SC

Majd szépen beülnek az autóba és körbejárják az országot, mint régen bogárimre!  Vigyorog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #557 Dátum: 2012. Március 16. - 17:34:59 »

Köszönöm a belinkelést! Hamarosan jön a második rész is, melyből megtudhatjátok, hogy hogyan lehet megszerezni a lőszertöltő engedélyt, valamint, hogy milyen alapvető biztonsági szabályokat kell betartani.
Üdv
SC

Várjuk!  Igen
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #558 Dátum: 2012. Március 16. - 18:24:31 »

Mai világban sokaknak nagyon fontos a költségcsökkentés (pl.: a kocsit is sokszor probléma megtankolni, de ha a vadászatot abba kell hagyni, megette a fene az egészet), így lesz, akinek gyönyörű új hobbi, a többieknek pedig egyben lehetőség is. Ha meg van a vizsgája egy szerényebb anyagi lehetőségekkel bíró vadásznak, attól nem kötelező neki saját töltő szettet vásárolni. Vagy igen? Ha fogytán a muníció összeülnek a cimborával (aki szintén vizsgázott, ugyanazzal a kaliberrel vadászik...stb.) aztán a közös élmények felelevenítése mellett töltenek egy garnitúra muníciót. Ez működik, nem?  Kíváncsian követem a fejleményeket, mert sok érdekes kérdés merül majd fel menet közben. Egy biztos, sokan kezdik a témával kapcsolatban a mondandójukat "olcsóbb lesz" vonalon. Ha csak jobb minőségű lőszerekkel vadászhatunk sokan, már az is fejlődés.
Egyébként beszélgettem valakivel, aki méregette a lőszereit és szerinte még a drágább lőszerek minősége és teljesítménye is ingadozó, nem elég egységes. Szerinte a precízen készített házinak nincsen párja.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
sab
Vendég
« Új üzenet #559 Dátum: 2012. Március 16. - 18:34:28 »

Hello Ruger!

Nem tudom mi lesz a terv egyelőre. Egyelőre abban látom a gondot, hogy nem hiszem, hogy mind a 19 megyében van olyan szakember, aki megfelelő képzettséggel rendelkezik a vizsgáztatáshoz. A PKLV Kft. szakember gárdája pedig véges mennyiségű...

Üdv
SC

Én meg azon fogok röhögni, hogy sokak nem is tudják, hogy egy fő vizsgáztatása kb. 300 Ft brotto ( pontosan is meg tudom mondani), tehát ha a PKLV pld. Zalába lemegy 1-3 fő lőszeres vizsgázó számára, az csúcs bevétel lesz számára. Vigyorog

Benzinköltsége és au.pálya díja együttesen kb. 18-20 ezer Ft.

Ki fogja ezt megfizetni ?

Fegyverismereti vizsga díja nem változott, az 7 ezer Ft tudtommal, külön 7 ezer a kereskedői és külön 7 ezer a lőszertöltés.

És ez a fegyverismereti vizsgába lesz benne tudtommal, nem a vadászvizsgába mint lehetőség.

Negyedévente van ( kell lennie)tudtommal vizsgának és emlékezetem szerint 2-10 fő vizsgázó szokott lenni.

Leköt 3 fő vizsgabizottsági tagot, egy de. igényel, és mint írtam fejenként keresnek max. 300Ft-ot azt is bruttóba.

PKLV ezt remélem tudja.

Ja, és én azt gondolom, hogy megyénként nem igaz, sőt sértő, ha azt gondolja valaki, hogy egy normális, hozzáértő fegyverjavítót nem lehetne delegálni a vizsgabizottságba erre a célra is.

Így is egy fő az előírás a fegyverismereti vizsgabizottságba fegyveres végzettségileg.

Lehet, hogy vannak hülék köztünk, de ez nem általánosítható.

De a jogszabály el is ismeri részben, hogy hozzáértők a fegyverjavítók, mert az elméleti rész alól mentességet élveznek.

PKLV-ben is dolgoznak sima fegyverjavítói végzettséggel rendelkező személyek, akiknek a végzettségük, oktatásuk nem tartalmazta ezt a lőszertöltést.

Lényeg, hogy a PKLV ezt országosan nem tudja sem emberileg, sem anyagilag felvállalni szerintem.

( milyen érdekes is lenne ha egy fő vizsgázóért kellene Szegedre, vagy Pécsre lemenni valakinek.) Vigyorog

Mert miért ne ? :Mosolyog

 Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #560 Dátum: 2012. Március 16. - 18:59:30 »

Én meg azon fogok röhögni, hogy sokak nem is tudják, hogy egy fő vizsgáztatása kb. 300 Ft brotto ( pontosan is meg tudom mondani), tehát ha a PKLV pld. Zalába lemegy 1-3 fő lőszeres vizsgázó számára, az csúcs bevétel lesz számára. Vigyorog

Benzinköltsége és au.pálya díja együttesen kb. 18-20 ezer Ft.

Ki fogja ezt megfizetni ?

Fegyverismereti vizsga díja nem változott, az 7 ezer Ft tudtommal, külön 7 ezer a kereskedői és külön 7 ezer a lőszertöltés.

És ez a fegyverismereti vizsgába lesz benne tudtommal, nem a vadászvizsgába mint lehetőség.

Negyedévente van ( kell lennie)tudtommal vizsgának és emlékezetem szerint 2-10 fő vizsgázó szokott lenni.

Leköt 3 fő vizsgabizottsági tagot, egy de. igényel, és mint írtam fejenként keresnek max. 300Ft-ot azt is bruttóba.

PKLV ezt remélem tudja.

Ja, és én azt gondolom, hogy megyénként nem igaz, sőt sértő, ha azt gondolja valaki, hogy egy normális, hozzáértő fegyverjavítót nem lehetne delegálni a vizsgabizottságba erre a célra is.

Így is egy fő az előírás a fegyverismereti vizsgabizottságba fegyveres végzettségileg.

Lehet, hogy vannak hülék köztünk, de ez nem általánosítható.

De a jogszabály el is ismeri részben, hogy hozzáértők a fegyverjavítók, mert az elméleti rész alól mentességet élveznek.

PKLV-ben is dolgoznak sima fegyverjavítói végzettséggel rendelkező személyek, akiknek a végzettségük, oktatásuk nem tartalmazta ezt a lőszertöltést.

Lényeg, hogy a PKLV ezt országosan nem tudja sem emberileg, sem anyagilag felvállalni szerintem.

( milyen érdekes is lenne ha egy fő vizsgázóért kellene Szegedre, vagy Pécsre lemenni valakinek.) Vigyorog

Mert miért ne ? :Mosolyog

 Emelem

Elnézést, nem 300 Ft / fő bruttó, ha nem 300 Ft / fő nettó.

De, ez sem változtat a lényegen, ez is siralmas összeg, és már-már szerintem sértő is egyben a vizsgáztatókra nézve.
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #561 Dátum: 2012. Március 16. - 19:22:16 »

Kedves TAL!

Szerintem hagyd, hogy ezt a kérdést a hatóságok oldják meg és számolják ki, hogy mit hogyan lehet megcsinálni. A jogszabályok szava őket is kötelezi.

Szakember kérdés: nem kétlem, hogy van jó pár olyan tapasztalt fegyvermester, aki ismeri a lőszertöltés csínját-bínját, sőt űzi is ezt a tevékenységet évek óta így vagy úgy. De valami gyakorlati szinten csinálni, és a vizsgabizottság tagjának lenni más szintet kellene képviseljen, nem csak az újratöltés, hanem akár a fegyvervizsga terén. Szerencsés az a megye, ahol van igazi lőszertöltéshez értő szakember, de hidd el, hogy sajnos nem ez az általános. Tisztelet a kivételnek persze.

Nem gondolom, hogy a PKLV Kft. a vizsgálattal megbízott, sima fegyverjavítói végzettségű munkatársakat delegálja majd. Sokkal inkább azokat a szakembereket, akiknek főiskolai-egyetemi diplomája, és akár több évtizedes tapasztalat van a szakmában, legyen szó akár lőszervizsgálatról, lőszergyártásról. De ezt majd ők megoldják. Az a dolguk. Kacsint

Üdv
SC

Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #562 Dátum: 2012. Március 16. - 19:32:32 »

Kedves Vadásztársak!

A videó sorozat második része a biztonsági szabályokkal és az engedély megszerzésével foglakozik:



Üdv

SC
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 16. - 19:42:30 írta Boar » Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #563 Dátum: 2012. Március 16. - 19:42:45 »

Köszönöm a link javítását!
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #564 Dátum: 2012. Március 16. - 19:52:13 »

Kedves TAL!

Szerintem hagyd, hogy ezt a kérdést a hatóságok oldják meg és számolják ki, hogy mit hogyan lehet megcsinálni. A jogszabályok szava őket is kötelezi.

Szakember kérdés: nem kétlem, hogy van jó pár olyan tapasztalt fegyvermester, aki ismeri a lőszertöltés csínját-bínját, sőt űzi is ezt a tevékenységet évek óta így vagy úgy. De valami gyakorlati szinten csinálni, és a vizsgabizottság tagjának lenni más szintet kellene képviseljen, nem csak az újratöltés, hanem akár a fegyvervizsga terén. Szerencsés az a megye, ahol van igazi lőszertöltéshez értő szakember, de hidd el, hogy sajnos nem ez az általános. Tisztelet a kivételnek persze.

Nem gondolom, hogy a PKLV Kft. a vizsgálattal megbízott, sima fegyverjavítói végzettségű munkatársakat delegálja majd. Sokkal inkább azokat a szakembereket, akiknek főiskolai-egyetemi diplomája, és akár több évtizedes tapasztalat van a szakmában, legyen szó akár lőszervizsgálatról, lőszergyártásról. De ezt majd ők megoldják. Az a dolguk. Kacsint

Üdv
SC



Tisztelt SC !

Én lehet, hogy a mundér védelme érdekében, de akkor is azt mondom, hogy nagyon sok kollégám ezt a kérést biztos szakmailag fel tudná vállalni.

Kiváló szakmai tudással rendelkező kollégáim vannak, szerte az országban.

És van ( talán vannak), akik lőszergyártási engedéllyel is rendelkeznek ( pedig a jogszabály nem írta elő nekik a vizsgát ( mert nem is volt ilyen), ennek ellenére kiváló lőszereket gyártottak, gyártanak.
Csak egyet említve a volt Cody-t.

Ne mondja senki nekem, hogy pld. az Ő szaktudását ( gyakorlati, és elméleti) ezen a területen egy diplomás überelni tudná, mert nem, kizárt dolog.

Nagyon-nagyon más egy elméleti szaktudás és egyben egy gyakorlati is.

Fegyverjavítói kollégák többsége igen is rendelkezik, vagy tud rendelkezni a megfelelő szakértelemmel ezen a területen is.

De ki más is rendelkezhetne, ha nem Ők, mert az Ő szakterületük szorosan kapcsolódik a témához.

Nagy elismertségnek örvendő, szakmailag elismert kollégákat tudnák felsorolni, akik szerintem egyenest sértésként vennék, ha ilyen lőszerújratöltés témakörben lenéznék tudásukat.

Magamat nem akartam említeni, fényezni, de már közel 10 éve töltöm a lőszert a "labancoknál", különböző kaliberekhez.

Lényeg, hogy szerintem nem kell nagy feneket kerekíteni ennek a történetnek, igen is van olyan szakember gárda, kollégák, akik felkérés esetén ennek eleget tudnak tenni, minden megyében.

Én kizártnak tartom, hogy a jelenlegi törvényi rendelkezéssel, díjazással, stb. ezt a PKLV telesíteni tudná.

Ami el lett érve, ettől függetlenül kiváló munka és dicséretes, le a kalappal. Emelem Emelem Emelem
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #565 Dátum: 2012. Március 16. - 19:53:35 »

Sziasztok!

Én akkor is töltenék lőszert, ha 1000 év alatt sem térülne meg! A rentabilitásról beszélni számomra  kb. annyira idegesítő, mint amikor nagyanyán megkérdezi megéri -e vadászni?  Woest Rííí
Aki a pénzen rágódik - bár nekem is kell vagy fél évet spórolnom - ne is kezdjen bele....
BP  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #566 Dátum: 2012. Március 16. - 19:55:34 »

Tisztelt SC !

Én lehet, hogy a mundér védelme érdekében, de akkor is azt mondom, hogy nagyon sok kollégám ezt a kérést biztos szakmailag fel tudná vállalni.

Kiváló szakmai tudással rendelkező kollégáim vannak, szerte az országban.

És van ( talán vannak), akik lőszergyártási engedéllyel is rendelkeznek ( pedig a jogszabály nem írta elő nekik a vizsgát ( mert nem is volt ilyen), ennek ellenére kiváló lőszereket gyártottak, gyártanak.
Csak egyet említve a volt Cody-t.

Ne mondja senki nekem, hogy pld. az Ő szaktudását ( gyakorlati, és elméleti) ezen a területen egy diplomás überelni tudná, mert nem, kizárt dolog.

Nagyon-nagyon más egy elméleti szaktudás és egyben egy gyakorlati is.

Fegyverjavítói kollégák többsége igen is rendelkezik, vagy tud rendelkezni a megfelelő szakértelemmel ezen a területen is.

De ki más is rendelkezhetne, ha nem Ők, mert az Ő szakterületük szorosan kapcsolódik a témához.

Nagy elismertségnek örvendő, szakmailag elismert kollégákat tudnák felsorolni, akik szerintem egyenest sértésként vennék, ha ilyen lőszerújratöltés témakörben lenéznék tudásukat.

Magamat nem akartam említeni, fényezni, de már közel 10 éve töltöm a lőszert a "labancoknál", különböző kaliberekhez.

Lényeg, hogy szerintem nem kell nagy feneket kerekíteni ennek a történetnek, igen is van olyan szakember gárda, kollégák, akik felkérés esetén ennek eleget tudnak tenni, minden megyében.

Én kizártnak tartom, hogy a jelenlegi törvényi rendelkezéssel, díjazással, stb. ezt a PKLV telesíteni tudná.

Ami el lett érve, ettől függetlenül kiváló munka és dicséretes, le a kalappal. Emelem Emelem Emelem
Attila,
mégis mi alapján jelölnéd ki a vizsgáztatókat?
Az egy kicsit kevés, hogy beismerő vallomást tesznek melyszerint ők már évek óta töltenek suttyomban és törvénytelenül...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #567 Dátum: 2012. Március 16. - 20:02:12 »

Attila,
mégis mi alapján jelölnéd ki a vizsgáztatókat?
Az egy kicsit kevés, hogy beismerő vallomást tesznek melyszerint ők már évek óta töltenek suttyomban és törvénytelenül...

 Ördög Ördög Ördög
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #568 Dátum: 2012. Március 16. - 20:07:01 »

Attila,
mégis mi alapján jelölnéd ki a vizsgáztatókat?
Az egy kicsit kevés, hogy beismerő vallomást tesznek melyszerint ők már évek óta töltenek suttyomban és törvénytelenül...

Hát, akkor visszakérdezek .
Kinek van ma jelenleg lőszerújratöltésről hatósági vizsgája ?

Tudtommal ebben a formában senkinek, mert még csak most lett elfogadva törvényileg.

De, a lőszergyártási engedéllyel rendelkezőknek van, ha nem is újraöltési.

Nem sok, kétségtelen.

Diplomásnak  sincs. Vigyorog

Tehát, kérdést ismételve, ugyan már, kik is lennének jogosultak ezen a szakterületen, ha nem a fegyveres végzettséggel rendelkező személyek ?

Diplomás mérnők aki netán ebből írta a szakdolgozatát ?

Elvi dolog, mert Ő sem rendelkezhetett vizsgával, de egy fegyveres végzettség esetében azért nagyobb a rálátása.

Én így gondolom. Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #569 Dátum: 2012. Március 16. - 20:25:08 »

Sziasztok!

Én akkor is töltenék lőszert, ha 1000 év alatt sem térülne meg! A rentabilitásról beszélni számomra  kb. annyira idegesítő, mint amikor nagyanyán megkérdezi megéri -e vadászni?  Woest Rííí
Aki a pénzen rágódik - bár nekem is kell vagy fél évet spórolnom - ne is kezdjen bele....
BP  Emelem

A miatt kár idegeskedni, hogy vannak, akik megtérüléssel számolnak. Van, aki örül, ha hónapról hónapra túlél és nullára kijön anyagilag, nem hogy félre tudna rakni.
Amióta vadászom a vadásztársadalom közel fele lecserélődött. Nagyon sokan lemorzsolódtak a szerény anyagi lehetőségeik miatt és nagyon sokan lettek vadászok (tisztelet a kivételnek) az anyagi lehetőségeik miatt. Emellett tisztában vagyok azzal, hogy a vadászatba befektetett pénz nem anyagiakban térül meg, nem lehet úgy tekinteni közös szenvedélyünkre. Wave

Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: