Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307642 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #540 Dátum: 2012. Március 16. - 11:06:46 »

Szerintem remek kezdeményezés. Kíváncsian várom 30-06 esetén milyen tapasztalatok születnek majd. Mit miből mennyiért, milyen eszközökkel sikerül otthon összehozni?  Mennyiért lehet megbízható szettet összeállítani? Hol érdemes megvenni? Mennyire lesz egységes és megnyugtató a teljesítménye a házi lőszernek? Biztosan meg fogja érni hosszú távon.
Milyen korlátok lesznek, mennyi idő alatt myennyi lőszer reális magán célra? (Egy precíz, megbízható vadásztárs azonos kaliberű lőszerére én akár átlőném a puskámat....) Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #541 Dátum: 2012. Március 16. - 11:22:33 »

Szerintem remek kezdeményezés. Kíváncsian várom 30-06 esetén milyen tapasztalatok születnek majd. Mit miből mennyiért, milyen eszközökkel sikerül otthon összehozni?  Mennyiért lehet megbízható szettet összeállítani? Hol érdemes megvenni? Mennyire lesz egységes és megnyugtató a teljesítménye a házi lőszernek? Biztosan meg fogja érni hosszú távon.
Milyen korlátok lesznek, mennyi idő alatt myennyi lőszer reális magán célra? (Egy precíz, megbízható vadásztárs azonos kaliberű lőszerére én akár átlőném a puskámat....) Igen

Ez olyan, mint a pálinkafőzés engedélyezése igaz abból nem kell levizsgázni, de csak saját célra, lehet készíteni azt is.  Piál
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #542 Dátum: 2012. Március 16. - 11:27:35 »

Ez olyan, mint a pálinkafőzés engedélyezése igaz abból nem kell levizsgázni, de csak saját célra, lehet készíteni azt is.  Piál

Én sosem főztem páleszt, emellett gond nélkül lecsúszik a szomszéd pálinkája a torkomon, ha elővezsem a hűtő ajtóból. Mármint nem büfögtet! Nyihi Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #543 Dátum: 2012. Március 16. - 13:25:47 »

Voldi, Space C!

Köszönjük!!  Igen

Várjuk a folytatást.  Mosolyog

BP  Emelem
Naplózva
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #544 Dátum: 2012. Március 16. - 14:06:00 »

Szerintem remek kezdeményezés. Kíváncsian várom 30-06 esetén milyen tapasztalatok születnek majd. Mit miből mennyiért, milyen eszközökkel sikerül otthon összehozni?  Mennyiért lehet megbízható szettet összeállítani? Hol érdemes megvenni? Mennyire lesz egységes és megnyugtató a teljesítménye a házi lőszernek? Biztosan meg fogja érni hosszú távon.
Milyen korlátok lesznek, mennyi idő alatt myennyi lőszer reális magán célra? (Egy precíz, megbízható vadásztárs azonos kaliberű lőszerére én akár átlőném a puskámat....) Igen

Nagyon jó lőszert lehet készíteni a forgalomban lévő újratöltő eszközök többségével. Ugyanakkor a közlönyben megjelent szabályozás szerint csak saját használatra lesz majd szabad töltényt készíteni, másnak átadása szabálytalan.

A töltés kapcsán majd' mindenki a költségcsökkentésről beszél. Ugyanakkor ennél jóval többről van szó. A vadászat sem "'gazdaságos", csak viszi a pénzt. A töltés - akit érdekel annak - önmagáért is megéri. Mert az esetleges költségcsökkentés mellett sokkal többet nyom a latban, hogy egy remek időtöltés, lehetőség a tanulásra, előjáték a vadászathoz, lövészethez.
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #545 Dátum: 2012. Március 16. - 14:39:52 »

Nézegetve a töltéshez szükséges anyagárakat, kb. fele pénzbe kerül egy jobb lőszer újratöltése, mint az új. Igen
 Persze nem számolva a felszerelés megvásárlását! Nyihi Azonban sokkal jobb lőszerünk lesz, mint a gyári!! Táncol
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #546 Dátum: 2012. Március 16. - 14:43:50 »

Nézegetve a töltéshez szükséges anyagárakat, kb. fele pénzbe kerül egy jobb lőszer újratöltése, mint az új. Igen
 Persze nem számolva a felszerelés megvásárlását! Nyihi Azonban sokkal jobb lőszerünk lesz, mint a gyári!! Táncol

Mint a gyári Barnaul,vagy mint a gyári RWS? Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #547 Dátum: 2012. Március 16. - 14:48:07 »

Mint a gyári Barnaul,vagy mint a gyári RWS? Kacsint

Konkrétan RWS DK-ra  gondoltam 30-06 kaliberben.
Naplózva
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #548 Dátum: 2012. Március 16. - 14:51:06 »

Nézegetve a töltéshez szükséges anyagárakat, kb. fele pénzbe kerül egy jobb lőszer újratöltése, mint az új. Igen
 Persze nem számolva a felszerelés megvásárlását! Nyihi Azonban sokkal jobb lőszerünk lesz, mint a gyári!! Táncol

Van olyan alapfelszerelés, amivel valóban viszonylag gyorsan gazdaságosba fordul a töltés.

Azért a gyárinál jobb töltény készítése nem egyszerű feladat. Érdemes abba belegondolni, hogy a gyárakban erre képzett szakemberek készítik a lőszert, nagyon komoly minőségellenőrzés mellett. Amiben igazán jobb tud lenni az újratöltés a gyárinál, az a lőszer konkrét fegyverre szabása. Ugyanis a gyáraknál fontos szempont, hogy a lőszerük a legtöbb fegyverben jól muzsikáljon, de ez kompromisszumokkal is jár. Vadászati gyakorlat szempontjából azért nem sok különbség van egy töltött, vagy egy gyári töltény közt.
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #549 Dátum: 2012. Március 16. - 14:57:54 »

Van olyan alapfelszerelés, amivel valóban viszonylag gyorsan gazdaságosba fordul a töltés.

Azért a gyárinál jobb töltény készítése nem egyszerű feladat. Érdemes abba belegondolni, hogy a gyárakban erre képzett szakemberek készítik a lőszert, nagyon komoly minőségellenőrzés mellett. Amiben igazán jobb tud lenni az újratöltés a gyárinál, az a lőszer konkrét fegyverre szabása. Ugyanis a gyáraknál fontos szempont, hogy a lőszerük a legtöbb fegyverben jól muzsikáljon, de ez kompromisszumokkal is jár. Vadászati gyakorlat szempontjából azért nem sok különbség van egy töltött, vagy egy gyári töltény közt.

Hát igen vadászat szempontjából nem sok a különbség /de van!!/a gyári és az utántöltött lőszer között, viszont az ára az ami nagyon csábító!
Kísértem osztrák vadászt, aki a 30-06 fegyverével, saját lőszerrel  220m-ről biztosan lőtte a rókát! Nem egyszer, és nem kétszer!
 Persze azért ne legyen cél a távlövészet a vadászatban!!
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #550 Dátum: 2012. Március 16. - 15:05:09 »

Régen is töltöttek otthon sörétes lőszereket, sőt láttam is, hogy csinálták. Akkor még papír hüvelyesek voltak. Talán egy régi vadász padlásán lehet, hogy még meg is van a peremező.
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #551 Dátum: 2012. Március 16. - 15:22:01 »

Hát fene tudja...., de szerintem egy gyári lőszer, amit "szalagon", térfogatra töltve, szériánként sokszor változtatva dolgokon gyártanak, sosem lesz olyan minőségben összeszerelve, mint amit otthon aprólékosan, precízen saját magam töltök kizárólag a saját fegyveremhez.

Jóval precízebben összeszerelve, csak az én fegyveremre kalibrálva, a bolti árának feléért?
Naná, hogy az utántöltés!  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #552 Dátum: 2012. Március 16. - 15:42:22 »

Régen is töltöttek otthon sörétes lőszereket, sőt láttam is, hogy csinálták. Akkor még papír hüvelyesek voltak. Talán egy régi vadász padlásán lehet, hogy még meg is van a peremező.
Nagyapám cuccával még játszottunk gyerekként,a napokban eszembe jutott,hogy meg kellene keresni,de tartok tőle kitette a vasba a rokonság:ezt meg inkább nem akarom tudni. Rííí
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #553 Dátum: 2012. Március 16. - 16:10:54 »

Radmommal egyet értek: az újratöltés alapvetően szép hobbi. Csak költségcsökkentés okán is végezhető, de igazán precíz szerintem a szertetettel készített lőszer lesz. Az ár relatív eléggé. 4-500 Ft lőszer ár felett igen gyorsan elérhető a fedezeti pont.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #554 Dátum: 2012. Március 16. - 16:24:27 »

Radmommal egyet értek: az újratöltés alapvetően szép hobbi. Csak költségcsökkentés okán is végezhető, de igazán precíz szerintem a szertetettel készített lőszer lesz. Az ár relatív eléggé. 4-500 Ft lőszer ár felett igen gyorsan elérhető a fedezeti pont.

Szia!
Tudom, hogy korai a kérdésem, de van valami tervezet, hogy mikor indulnak az első vizsgák, a megyei kapitányságokon?
Egyébként szerintem is, a lényege az újratöltésnek, a szerelem, a dolgokba való mély elmerülés, utánolvasás, próbálgatás, és a választék jelentős kibővülése. Hogy olyat csinálhat az ember, ami a boltban nem kapható, ha mégsem tetszik akkor másikat lehet próbálni. Ezért szerintem nem a költség takarékosság a fő, mert ez bizony viszi a pénzt. A lövedékek általában, 50 vagy 100 - asával kapható, lőpor egy doboz fél kiló, és semmi nem olcsó. De gyönyörű hobbi, és ez a lényeg!!
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: