Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307687 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #495 Dátum: 2012. Január 30. - 12:39:00 »

Én vettem olyan gyári lőszert, amiben nem volt ólommag!!!!   Fej a falba
Csak a köpeny volt bepréselve a hüvelybe! Ezért nekem ne mondja senki, hogy a gyári lőszer az a tuti! Ugyanolyat, sőt jobbat lehet otthon tölteni a konyhaasztal sarkán! Míg a zasszony nem hozza a sodrófát!
 Röhög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #496 Dátum: 2012. Január 30. - 13:58:38 »

Én most csak az átlagvadász (átlagos kaliber) szempontjából vagyok kíváncsi, érzelmi alapok nélkül. Nekem eddig teljes mértékben bejöttek a gyári lőszerek, nem adna plussz örömöt, hogy a saját töltésű lőszert használom, így van-e értelme elgondolkozni a dolgon.

Szia,

addig ne mondd, amíg nem próbáltad, engem akkor nagyon elkapott a gépszíj  Vigyorog  .22 Hornet/.22 PPC (az amik csinálták a 220-as russianból)/ 6 mm remington (akkor láttam először)/7 mm Weatherby/30-30 Winch/338 Winch mag., mind próbáltam, Fred barátom meg vigyorgott, mert ő már nagyon unta, neki meló volt már. A tonnás bölényét is azzal lőtte, amit én csináltam neki. Lehet, hogy valakinek ez semmi, engem nagyon feldobott már csak a puszta tény is.
Itthon aztán rendesen le is lohadtam, hogy mit lehet itt ezért kapni (műanyaglakat rohadásig..) annyit azért nem ér. Nem Nem

De ha felengednék a sorompót, azért a 64-esből is lehetne sokkal itthonra valóbb tőtetet kihozni mint az a nagy bufla TUG. Nem bántom a TUG-ot, sose lőttem, de a 9,3-as is tartogat sok egyéb lehetőséget.
Saját szekrényemben is tudnék olyat találni, amit szívesen próbálgatnék.....

Üdv,


 
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #497 Dátum: 2012. Január 30. - 14:27:57 »

Nekem van nagyon jó barátom Slovákiában!   Tavaly nyáron, beszélgettem vele megéri e , mondta hogy ő most 45ACP kaliberű pisztolyt használ versenyezni ,és kb 35-40 forintra jön ki egy lőszer ( itthon 100-110Ft), de a puskalőszer kb 150-180ft-ra jön ki ( 8x57is,7,62x39)!  Mesélte hogy egyszer kipróbálta mennyiszer lehet újratölteni egy hüvelyt ,az alany egy 7,62x39-es sako hüvely volt és a 14.-ik töltés, lövés után repedt el !    Ha engedni fogják, én biztos belevágok, igaz vadászni egyre kevesebbet járok , de ha kimegyek a lőtérre ne azzal keljen foglalkoznom ,hogy hú csak fél dobozzal lőhetek mert 600ft darabja!     ( tavaly szeptemberbe voltam soponyai lőtéren,  85db 8x57is-es otthagyott (RWS , Sako ,Norma)  hüvelyt, szedtem össze , az ember legyen leleményes)    
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #498 Dátum: 2012. Január 30. - 15:45:36 »

Nekem van nagyon jó barátom Slovákiában!   Tavaly nyáron, beszélgettem vele megéri e , mondta hogy ő most 45ACP kaliberű pisztolyt használ versenyezni ,és kb 35-40 forintra jön ki egy lőszer ( itthon 100-110Ft), de a puskalőszer kb 150-180ft-ra jön ki ( 8x57is,7,62x39)!  Mesélte hogy egyszer kipróbálta mennyiszer lehet újratölteni egy hüvelyt ,az alany egy 7,62x39-es sako hüvely volt és a 14.-ik töltés, lövés után repedt el !    Ha engedni fogják, én biztos belevágok, igaz vadászni egyre kevesebbet járok , de ha kimegyek a lőtérre ne azzal keljen foglalkoznom ,hogy hú csak fél dobozzal lőhetek mert 600ft darabja!     ( tavaly szeptemberbe voltam soponyai lőtéren,  85db 8x57is-es otthagyott (RWS , Sako ,Norma)  hüvelyt, szedtem össze , az ember legyen leleményes)    

 Igen
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #499 Dátum: 2012. Január 30. - 15:48:37 »

Szia,
addig ne mondd, amíg nem próbáltad, engem akkor nagyon elkapott a gépszíj  Vigyorog  .22 Hornet/.22 PPC (az amik csinálták a 220-as russianból)/ 6 mm remington (akkor láttam először)/7 mm Weatherby/30-30 Winch/338 Winch mag., mind próbáltam, Fred barátom meg vigyorgott, mert ő már nagyon unta, neki meló volt már. A tonnás bölényét is azzal lőtte, amit én csináltam neki. Lehet, hogy valakinek ez semmi, engem nagyon feldobott már csak a puszta tény is.
Itthon aztán rendesen le is lohadtam, hogy mit lehet itt ezért kapni (műanyaglakat rohadásig..) annyit azért nem ér. Nem Nem
De ha felengednék a sorompót, azért a 64-esből is lehetne sokkal itthonra valóbb tőtetet kihozni mint az a nagy bufla TUG. Nem bántom a TUG-ot, sose lőttem, de a 9,3-as is tartogat sok egyéb lehetőséget.
Saját szekrényemben is tudnék olyat találni, amit szívesen próbálgatnék.....
Üdv,

Szerbusz!

Én nem olyan kísérletezgetős típus vagyok, lőszerben sem csinálok nagy hókuszpókuszt, hogy ilyen meg olyan legyen, van egy körülbelüli elképzelésem, hogy kb. milyent szeretnék (általában az adott kaliberhez a legnagyobb tömeg, és ne legyen nagyon "fröcsögős"), s az ahhoz legközelebbit választom abból ami éppen kapható valami elfogadható minőségben. Lehet, hogy rossz a hozzáállásom, de eddig nem okozott problémát, hogy rossz lőszert választottam volna, még sosem váltottam azért, mert "nem vált be" a "skuló".

Ettől függetlenűl, mint már írtam, aki akar, töltögessen, ha ebben leli örömét.
 
 Emelem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #500 Dátum: 2012. Január 30. - 16:14:27 »

Szerbusz!

Én nem olyan kísérletezgetős típus vagyok, lőszerben sem csinálok nagy hókuszpókuszt, hogy ilyen meg olyan legyen, van egy körülbelüli elképzelésem, hogy kb. milyent szeretnék (általában az adott kaliberhez a legnagyobb tömeg, és ne legyen nagyon "fröcsögős"), s az ahhoz legközelebbit választom abból ami éppen kapható valami elfogadható minőségben. Lehet, hogy rossz a hozzáállásom, de eddig nem okozott problémát, hogy rossz lőszert választottam volna, még sosem váltottam azért, mert "nem vált be" a "skuló".

Ettől függetlenűl, mint már írtam, aki akar, töltögessen, ha ebben leli örömét.
 
 Emelem

Szia,

tiszteletre méltó álláspont, és hát amint látom, az RWS TUG pont azt hozza, amit Te egy lőszer/lövedék párostól elvársz, még a minőség is megvan.  Mosolyog
Azért nagyon kíváncsi lennék, hogy a 64-esben egy 250 graines Nosler Accubond hogy muzsikálna?


Üdv,
Naplózva
DanieŁ
Vendég
« Új üzenet #501 Dátum: 2012. Február 12. - 22:48:09 »

Szépjóestét az Uraknak! Emelem

Látom már többen dörzsölik a tenyerüket az éjszakákon át tartó, szinte rituálisan űzött töltögetés gondolatától Ördög Mindenkiből előbújt a rég elveszettnek hitt kis matematikus, aki 10-15 perc böngészés után, már azt számolja, hányadik tölténytől lesz számára gazdaságos a dolog. Hát bevallom, még nem volt lehetőségem ládaszám kitolni az ólmot a csövön, viszont megindult a vezérhangya... :Mosolyog

Nem tudom mi lesz a törvényes lezavarása ennek a dolognak, de egy tanfolyamot mindenképp meg kell ejteni.(Itt fölösleges kiskapukat keresgélni, kell és kész! ) Viszont foglalkoztat egy olyan dolog, hogy a lőszertöltés csak boltban vásárolt eszközökkel lehet majd elvégezni, vagy megfelelő lesz-e, ha itthon elkészítünk(szakemberekkel) egy erre alkalmas szerszámot. Megnéztem pár ilyen töltögetős videót, viszont nem az jött le, hogy valami NASA műholdat kell megépíteni. Számomra is a biztonság az első, de megfelelő méretezéssel szerintem kivitelezhető, és talán még olcsóbb is. Persze nem kell 1 mozdulattal 5-6 műveletet csinálnia, elég ha szépen egyesével haladok, csak precíz és biztonságos legyen.

Erről mi a véleményetek? Kávé
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #502 Dátum: 2012. Február 12. - 22:56:41 »

Szépjóestét az Uraknak! Emelem

Látom már többen dörzsölik a tenyerüket az éjszakákon át tartó, szinte rituálisan űzött töltögetés gondolatától Ördög Mindenkiből előbújt a rég elveszettnek hitt kis matematikus, aki 10-15 perc böngészés után, már azt számolja, hányadik tölténytől lesz számára gazdaságos a dolog. Hát bevallom, még nem volt lehetőségem ládaszám kitolni az ólmot a csövön, viszont megindult a vezérhangya... :Mosolyog

Nem tudom mi lesz a törvényes lezavarása ennek a dolognak, de egy tanfolyamot mindenképp meg kell ejteni.(Itt fölösleges kiskapukat keresgélni, kell és kész! ) Viszont foglalkoztat egy olyan dolog, hogy a lőszertöltés csak boltban vásárolt eszközökkel lehet majd elvégezni, vagy megfelelő lesz-e, ha itthon elkészítünk(szakemberekkel) egy erre alkalmas szerszámot. Megnéztem pár ilyen töltögetős videót, viszont nem az jött le, hogy valami NASA műholdat kell megépíteni. Számomra is a biztonság az első, de megfelelő méretezéssel szerintem kivitelezhető, és talán még olcsóbb is. Persze nem kell 1 mozdulattal 5-6 műveletet csinálnia, elég ha szépen egyesével haladok, csak precíz és biztonságos legyen.

Erről mi a véleményetek? Kávé

Jó estét!
Az a véleményem, hogy nem kéne feltalálni a meleg vizet. Nekem van eszterga padom, még tán marógép is akad a sufniban, de olcsóbb megvenni 20 dollárért a matricát, mint itthon ökörködni a legyártásával.
Naplózva
DanieŁ
Vendég
« Új üzenet #503 Dátum: 2012. Február 12. - 23:11:41 »

Szóval olcsóbb lenne megvenni az egész pereputtyot?
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #504 Dátum: 2012. Február 13. - 00:26:11 »

Szóval olcsóbb lenne megvenni az egész pereputtyot?

Szia!
A pereputty Mosolyog melyik részére gondoltál, hogy a gyárihoz hasonló anyagból, és minőségben , olcsóbban le lehetne otthon gyártani, vagy gyártatni?
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #505 Dátum: 2012. Február 13. - 09:09:46 »

Nem tudom, hogy vagytok vele, de szerintem   - mint a vadászatban egyáltalán - felesleges azt számolgatni, hogy hány töltés után lesz a dolog rentábilis.  Soha, de ezt talán nem is érdemes keresgélni ha szenvedélyünkről, elhivatottságunkról,.... van szó! Kacsint  Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #506 Dátum: 2012. Február 13. - 21:27:40 »

Nem tudom, hogy vagytok vele, de szerintem   - mint a vadászatban egyáltalán - felesleges azt számolgatni, hogy hány töltés után lesz a dolog rentábilis.  Soha, de ezt talán nem is érdemes keresgélni ha szenvedélyünkről, elhivatottságunkról,.... van szó! Kacsint  Mosolyog

Emelem
Ott a pont!!  Igen Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #507 Dátum: 2012. Február 13. - 21:34:04 »

Mit tudtok, okoskámék megszavazták?
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #508 Dátum: 2012. Február 13. - 21:43:16 »

Mit tudtok, okoskámék megszavazták?

Kövesd élőben, szerintem nem jutottak még addig.

http://www.parlament.hu/internet/plsql/ogy_naplo.naplo_ujnapok_ckl

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #509 Dátum: 2012. Február 13. - 21:53:53 »

Kövesd élőben, szerintem nem jutottak még addig.

http://www.parlament.hu/internet/plsql/ogy_naplo.naplo_ujnapok_ckl



Annyira nem akarom büntetni magamat!  Vigyorog Délután néztem kicsit, az interpellációk idején.
Lassan 10 óra lesz, éjjel kettő felé eljutnak tán a fegyvertörvényig. Lesznek hárman a parlamentben a portással együtt.  Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: