Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307482 alkalommal)
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #480 Dátum: 2012. Január 30. - 09:56:32 »

Még egy kérdés a hozzáértőkhöz: kb. mi az a lőszermennyiség, amikor anyagilag megéri a házilagos töltés?

Üdv!

Nem biztos hogy csak anyagi okokból akar valaki utántölteni.. egyébként attól függ, hogy milyen magot preferálsz, mennyit lősz  és hogy milyen kalibered van. Pl. a 7,5X55 Suisse kaliberű lőszert összesen 3 gyártó készíti vadászati célból. Ha neked ezek drágák vagy nem felelnek meg a céljaidnak, már 1 doboznyit is megéri töltened. De ha a 30-06 kalibert nézed akkor csak az ötödik-tizedik doboz 800-1000.-Ft-os lőszer után éri meg. Szerintem!!  Wave
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #481 Dátum: 2012. Január 30. - 10:11:22 »

Üdv!

Nem biztos hogy csak anyagi okokból akar valaki utántölteni.. egyébként attól függ, hogy milyen magot preferálsz, mennyit lősz  és hogy milyen kalibered van. Pl. a 7,5X55 Suisse kaliberű lőszert összesen 3 gyártó készíti vadászati célból. Ha neked ezek drágák vagy nem felelnek meg a céljaidnak, már 1 doboznyit is megéri töltened. De ha a 30-06 kalibert nézed akkor csak az ötödik-tizedik doboz 800-1000.-Ft-os lőszer után éri meg. Szerintem!!  Wave

Én most csak az átlagvadász (átlagos kaliber) szempontjából vagyok kíváncsi, érzelmi alapok nélkül. Nekem eddig teljes mértékben bejöttek a gyári lőszerek, nem adna plussz örömöt, hogy a saját töltésű lőszert használom, így van-e értelme elgondolkozni a dolgon.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #482 Dátum: 2012. Január 30. - 10:36:27 »

Én most csak az átlagvadász (átlagos kaliber) szempontjából vagyok kíváncsi, érzelmi alapok nélkül. Nekem eddig teljes mértékben bejöttek a gyári lőszerek, nem adna plussz örömöt, hogy a saját töltésű lőszert használom, így van-e értelme elgondolkozni a dolgon.
Hát a 9.3x64-ed azért messze nem átlag kaliber... Vigyorog
Meg választék sincs, meg nem is olcsó...
Ezenkívül volna annyi hozadéka az átlagvadász szempontjából, hogy a különböző töltések kipróbálása miatt legalább eljár a lőtérre, összeszokik a puskájával.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #483 Dátum: 2012. Január 30. - 10:47:45 »

Hát a 9.3x64-ed azért messze nem átlag kaliber... Vigyorog
Meg választék sincs, meg nem is olcsó...
Ezenkívül volna annyi hozadéka az átlagvadász szempontjából, hogy a különböző töltések kipróbálása miatt legalább eljár a lőtérre, összeszokik a puskájával.

Az igaz, hogy nem átlagkaliber, viszont van hozzá több mint 300 lőszerem (egy szériás), s a TUG ehhez a kaliberhez nekem tökéletesen megfelel, főleg arra, amire használom. Itt más kaliberekben gondolkoztam, pl. 270 Win, 30-06, 7X65R, 6.5X55, 222 Remington Magnum (bár ez sem annyira átlag).

Az szerintem is jó hozadéka lehetne, hogy többet lőnének lőtéren, mert sajnos eléggé gyakran tapasztalom ennek a hiányát.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #484 Dátum: 2012. Január 30. - 10:50:12 »

Szia Huszlavika!

Az tuti, hogy én mérleget is fogok venni. De van egy kérdésem a térfogat elven működő adagolókkal kapcsolatban! A "gyári" lőszereket nem így készítik?
BP  Emelem

Digitális ékszermérleget vettem 3.000 Ft-ért, század gramm pontosságú, de van rajta "búzaszem" mértékegység is, az ámerikánusok abban adják meg a por mennyiséget. Nem probléma. Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #485 Dátum: 2012. Január 30. - 10:57:03 »

Még egy kérdés a hozzáértőkhöz: kb. mi az a lőszermennyiség, amikor anyagilag megéri a házilagos töltés?

Olyan ez, mint a "házi kenyérsütés"! Ha nem vagy "rákattanva" nem éri meg! Olcsóbb a bolti. De mennyivel ízesebb a házi kenyér? mennyivel kedvesebb a házi töltésű kolbász, szalámi, puskalőszer? Ráadásul igazi minőséget csak egyedileg lehet a puskához tölteni! Hogy te magad csinálod-e, vagy másra bízod, mindegy! Az is igaz, hogy 100 méterre jó a bolti lőszer is, kár vacakolni a töltéssel. De ha tetszik neked ez a foglalatosság, ráérzel az ízére, szeretsz lőtérre járni, akkor megéri!
És semmi valós ok nincs arra, hogy a magyar vadászokat kirekesszék ebből a teljesen természetes, vadászias tevékenységből! A magyar se rosszabb, a szlováknál-osztráknál!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #486 Dátum: 2012. Január 30. - 10:59:28 »

Az igaz, hogy nem átlagkaliber, viszont van hozzá több mint 300 lőszerem (egy szériás).
Ember, ez egy 60 négyzetméteres panellakás ára... Ördög
Na jó, ez túlzás, de az utolsó doboz TUG-ot asszem 23000 forintért vettem.
Úgyhogy Szilvával és Antival megyünk hozzád "látogatóba" Vigyorog. Mikor nem leszel otthon? Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #487 Dátum: 2012. Január 30. - 11:01:10 »

de van rajta "búzaszem" mértékegység is
Sőt, "zabszem" ikonnal jelzi, ha csúnyán túltöltötted a lőszert és mész kipróbálni... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #488 Dátum: 2012. Január 30. - 11:02:01 »

"asszem 23000 forintért vettem."---Én ennél olcsóbban vettem autót! Nevet na jó, Trabantot, meg nem is tegnap, de igaz vót!  Vigyorog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #489 Dátum: 2012. Január 30. - 11:02:55 »

Sőt, "zabszem" ikonnal jelzi, ha csúnyán túltöltötted a lőszert és mész kipróbálni... Ördög

Gondoltam, hogy nem hagyod szó nélkül!  Röhög
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #490 Dátum: 2012. Január 30. - 11:06:44 »

Olyan ez, mint a "házi kenyérsütés"! Ha nem vagy "rákattanva" nem éri meg! Olcsóbb a bolti. De mennyivel ízesebb a házi kenyér? mennyivel kedvesebb a házi töltésű kolbász, szalámi, puskalőszer? Ráadásul igazi minőséget csak egyedileg lehet a puskához tölteni! Hogy te magad csinálod-e, vagy másra bízod, mindegy! Az is igaz, hogy 100 méterre jó a bolti lőszer is, kár vacakolni a töltéssel. De ha tetszik neked ez a foglalatosság, ráérzel az ízére, szeretsz lőtérre járni, akkor megéri!
És semmi valós ok nincs arra, hogy a magyar vadászokat kirekesszék ebből a teljesen természetes, vadászias tevékenységből! A magyar se rosszabb, a szlováknál-osztráknál!

Ezt én is így látom!
Jó lenne olyan lőszer, ami pont a puskámra van szabva, a lehető legpontosabb (ami számomra egyben a legfontosabb ), ráadásul én szerelhetem össze, még örömöm is lelném a dologban.
Ha nem lehetséges (bár nem érteném, miért is nem?) az a megoldás, hogy többen hoznánk össze a felszerelést, akkor is összespórolnék rá, mert nagyon érdekel a dolog.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #491 Dátum: 2012. Január 30. - 11:15:59 »

Ember, ez egy 60 négyzetméteres panellakás ára... Ördög
Na jó, ez túlzás, de az utolsó doboz TUG-ot asszem 23000 forintért vettem.
Úgyhogy Szilvával és Antival megyünk hozzád "látogatóba" Vigyorog. Mikor nem leszel otthon? Ördög Ördög Ördög

Még 40 Ft/db volt ráírva, bár már kicserélték anno a Kettnernél, amikor hiányában voltak, s tőlem kértek kölcsön.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #492 Dátum: 2012. Január 30. - 11:17:23 »

Olyan ez, mint a "házi kenyérsütés"! Ha nem vagy "rákattanva" nem éri meg! Olcsóbb a bolti. De mennyivel ízesebb a házi kenyér? mennyivel kedvesebb a házi töltésű kolbász, szalámi, puskalőszer? Ráadásul igazi minőséget csak egyedileg lehet a puskához tölteni! Hogy te magad csinálod-e, vagy másra bízod, mindegy! Az is igaz, hogy 100 méterre jó a bolti lőszer is, kár vacakolni a töltéssel. De ha tetszik neked ez a foglalatosság, ráérzel az ízére, szeretsz lőtérre járni, akkor megéri!
És semmi valós ok nincs arra, hogy a magyar vadászokat kirekesszék ebből a teljesen természetes, vadászias tevékenységből! A magyar se rosszabb, a szlováknál-osztráknál!

Azzal semmi bajom, hogy lehessen itthol is házilagosan tölteni meghatározott keretek között.

Én bíztam másra ilyen egyedi töltést (félreértések elkerülése végett a sógoroknál hivatalosan működő cég "csinálta"), 50 m-en 20 cm-es szórása volt függőlegesen, volt olyan mag, amelyiket kézzel be tudtam nyomni, ráadásul többe jött ki, mintha vettem volna a boltban, igaz olyan mag volt (Impala), amelyikben gyári lőszert nem lehetett kapni az adott kaliberben (222 Remington Magnum).  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #493 Dátum: 2012. Január 30. - 11:18:05 »

Még 40 Ft/db volt ráírva, bár már kicserélték anno a Kettnernél, amikor hiányában voltak, s tőlem kértek kölcsön.
Nem romlott sokat a forint, most se sokkal drágább 1100-nál darabja... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
sab
Vendég
« Új üzenet #494 Dátum: 2012. Január 30. - 11:24:23 »

Ha jól tudom a Sellier&Bellott térfogatra tölt,olyan is.

Többi is térfogatra tölt, mert a tömegtermelést nem nagyon lehetne kivitelezni .

Nem az a baj, hogy térfogatra töltenek , ha nem egyes gyártmányoknál a trehányság.

Lőportöltet nagy eltérése, lövedéksúly hiányossága, lövedékbeültetés, mint az ökör hug...-a, stb,stb.

Vadászboltosoknál az veri ki a biztosítékot, ha valaki vonalzót két lőszervásárláskor. Kacsint Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: