Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307372 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #465 Dátum: 2012. Január 27. - 22:59:50 »

"pl. a 5,6x61 vom Hofe"  Te vagy az én emberem!  Igen  Taps   (Mindig mondtam, hogy a normális emberek unalmasak!  Vigyorog )

Kösz, Főnök! gyozo
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #466 Dátum: 2012. Január 27. - 23:04:43 »

Kösz, Főnök! gyozo

 Vigyorog
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #467 Dátum: 2012. Január 29. - 16:28:44 »

http://www.cabelas.com/presses-dies-hornady-lock-n-load-classic-8482-reloading-kit.shtml
Szia Csaba!

319 USD és ez szerintem már nem rossz kis szerkezet. Ahogy lehet azonnal megveszem! Nekem ez az újratöltés nagyon tetszik!
 BP  Emelem
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #468 Dátum: 2012. Január 29. - 17:45:43 »

http://www.cabelas.com/presses-dies-hornady-lock-n-load-classic-8482-reloading-kit.shtml
Szia Csaba!

319 USD és ez szerintem már nem rossz kis szerkezet. Ahogy lehet azonnal megveszem! Nekem ez az újratöltés nagyon tetszik!
 BP  Emelem

Egész jól néz ki!  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #469 Dátum: 2012. Január 29. - 18:26:55 »

Működés közben:


Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #470 Dátum: 2012. Január 29. - 19:15:07 »

Ezt a video-t nézze meg mindenki többször, mielőtt az újratöltést misztifikálná!  Felszerelés kb 6.000 Ft, egy töltény 1 perc alatt kész!

Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #471 Dátum: 2012. Január 29. - 20:01:50 »

Ez meg már egy kisüzem:

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #472 Dátum: 2012. Január 29. - 21:16:09 »

Ezt a video-t nézze meg mindenki többször, mielőtt az újratöltést misztifikálná!  Felszerelés kb 6.000 Ft, egy töltény 1 perc alatt kész!



Kedves Sanyoo,
azért alulmisztifikálni sem kell semmit. Ha mintegy tíz éves emlékeim nem csalnak, én nem látok egy-két – fontosnak tartott – munkafázist, amit annak idején Fred barátom elég lényegesnek tartott „tanítás” közben:
-   nem árt a csappantyú fészket kipucolni!,
-   ha megnyúlt a hüvely, trimmelni kellene! , mert ha túlnyúlik (egy bizonyos lövésszám után) a megengedett hosszon, akkor probléma lehet!,………és túlnyúlik!!
-   úgy emlékszem, nagyon fontos volt a „full length die” használata előtt a hüvely lubrikálása! (ha beszorul a „die”-ba, ember legyen a talpán, aki azt onnan kiimádkozza).
A többi apróságot még csak nem is említem - , tisztítás, sorjázás stb.
Ennek a fajta patron gyártásnak – véleményem szerint - csak akkor  van létjogosultsága, ha akarsz csinálni „egy valamilyen lőszert”, ócsóér!! Igazából akkor sem!! Kint sokkal olcsóbb a lőszer, pénz miatt mégsem csinálta senki akit ismertem.  JÓ!! lőszert csinálni, na azért már viszont megérte. Mint a mérték utáni szabóság! Van különbség a konfekcióhoz képest! A turiról nem is beszélve.
A Hornady bejátszás azért közelebb van a valósághoz. Ha valóban szabad majd nálunk is, és ha ráveszem magam a vizsgára ha kell majd olyan is, a felszerelések beszerzését követően át fogok én is egypár videót nézni.  De a megnyilatkozásaidból azért azt veszem le, hogy Te eléggé képben vagy, még akkor is, ha nem sikerült az 1 mm-nél vékonyabb élhegesztés.  Kacsint Tehát én ezt a „belekalapálom, kikalapálom és kész!” dolgot veszélyesnek tartom, főleg azoknál, akik csak rentabilitásból, pontosabban sz@rrágásból és főleg a dolgok lényegének átlátása nélkül kalapálgatnak. Abból lehet a kopp-kopp és  a végén jó esetben a csett, rossz esetben a bumm!
A Glockos megjegyzésedre: ha 3-4 gramm lőport (egy standard lőszer átlag töltetét) nagyon gyorsan elégetünk, ott nem ússza meg senki csődudorral! Ha akadály van a csőben, vagy elől, vagy hátul, vagy középen az a sok gáz kijön, és ami útjában áll azt széttépi, lehet az bili acél, vagy három karikás Krupp acél, vagy akármi, és ha ott a tenyér, vagy egy fél fej, az is megy vele!!  Fejvakarás
Az én „tanítómnak” egy fél sufni tele volt rakva precíziós cuccokkal. Mindegyikre már nem emlékszem, lehet, hogy nem is volt jelentősége, de az állandó kontroll – hossz, tömeg ellenőrzés -, subler, mérleg használata (pedig akkor emlékeim szerint még a fasorban sem volt digitális mérleg, subler), alapvető volt nála. Pedig nem is precíziós cucc csinálását mutatta! A precíziós lőszernél olyan dolgai voltak – hüvelynyak vastagság  egységesítésre szolgáló, és hasonló fingaráló cuccok - hogy nem is értettem pontosan mi, mire való. Meg nem is igazán érdekelt. De az biztos, hogy sebességmérés, kontroll lövések tucatjai, és mindenek felett, ha kikísérletezte, hogy mi a jó a fegyverének az EGYFORMA!!  lőszerek elkészítése volt az alapvető cél! Pl. az a kis kanál, vagy az a kurblis lőporadagoló egy kalap sz@rt sem ér, ha rendes lőszert akart csinálni. Esetleg lőtérre pufogtatni. Nem is használt semmi ilyet, csak mérleget… és folytathatnám.
De a folytatásnak is csak akkor lesz értelme, ha engedélyezik ezt az egészet.
A Voldemort által feltett video, pedig azoknak való, akik a lőtéren az M16-os valamely változatával kínlódnak, és azzal szórakoznak, hogy tüzesre lövik a csövet, alkalmanként több száz lőszer ellövésével. Ennél szerintem a gyári lőszer is pontosabb, jobb precizitásúak, a surplus készletek pedig olcsóbbak (kint).

Üdv,
 Emelem
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #473 Dátum: 2012. Január 30. - 08:12:35 »

Szia Huszlavika!

Az tuti, hogy én mérleget is fogok venni. De van egy kérdésem a térfogat elven működő adagolókkal kapcsolatban! A "gyári" lőszereket nem így készítik?
BP  Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #474 Dátum: 2012. Január 30. - 09:17:26 »

Szia Huszlavika!

Az tuti, hogy én mérleget is fogok venni. De van egy kérdésem a térfogat elven működő adagolókkal kapcsolatban! A "gyári" lőszereket nem így készítik?
BP  Emelem

De, igen, térfogatra töltik.
Ezért is jobb ha digitális, század pontossággal rendelkező kis mérleggel méri az ember.

Térfogat adogatás és a súly ténylegesen mérése közt van azért különbség, ha nem is sok, de van, és azok a személyek akik ilyen töltéssel foglalkoznak, minden ilyen kis mozzanat számít, ha komolyan csinálják. ( tömören betegek, a szó jó értelmében) Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #475 Dátum: 2012. Január 30. - 09:24:17 »

De, igen, térfogatra töltik.
Ezért is jobb ha digitális, század pontossággal rendelkező kis mérleggel méri az ember.

Térfogat adogatás és a súly ténylegesen mérése közt van azért különbség, ha nem is sok, de van, és azok a személyek akik ilyen töltéssel foglalkoznak, minden ilyen kis mozzanat számít, ha komolyan csinálják. ( tömören betegek, a szó jó értelmében) Emelem

Már csak az lenne a kérdésem, hogy ennek a különbségnek normál vadászati szempontból van-e jelentősége, mert én azt tapasztaltam, hogy nem, de ettől még lehet.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
sab
Vendég
« Új üzenet #476 Dátum: 2012. Január 30. - 09:32:33 »

Már csak az lenne a kérdésem, hogy ennek a különbségnek normál vadászati szempontból van-e jelentősége, mert én azt tapasztaltam, hogy nem, de ettől még lehet.  Vállat von

Tényleg nincs vadászati felhasználásban érezhető szerepe.

Jobban a pereciziós, vagy nagytávolságú lövészetben van jelentősége.

 Emelem
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #477 Dátum: 2012. Január 30. - 09:34:41 »

De, igen, térfogatra töltik.
Ezért is jobb ha digitális, század pontossággal rendelkező kis mérleggel méri az ember.

Térfogat adogatás és a súly ténylegesen mérése közt van azért különbség, ha nem is sok, de van, és azok a személyek akik ilyen töltéssel foglalkoznak, minden ilyen kis mozzanat számít, ha komolyan csinálják. ( tömören betegek, a szó jó értelmében) Emelem
Ha jól tudom a Sellier&Bellott térfogatra tölt,olyan is.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #478 Dátum: 2012. Január 30. - 09:36:58 »

Tényleg nincs vadászati felhasználásban érezhető szerepe.

Jobban a pereciziós, vagy nagytávolságú lövészetben van jelentősége.

 Emelem

Köszi.  Emelem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #479 Dátum: 2012. Január 30. - 09:42:53 »

Még egy kérdés a hozzáértőkhöz: kb. mi az a lőszermennyiség, amikor anyagilag megéri a házilagos töltés?
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: