Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307500 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #450 Dátum: 2012. Január 27. - 18:54:53 »

Az a baj Attila nem tudjuk mi és hogy lesz ha lesz.
Az a gond, visszatérek mindig az anyegin részre.
Első és legfontosabb kérdés szerintem mennyit lövök el egy évben, söréttel és golyóval?
Nem az a kérdés hogy, mennyit lőhetnék el!
A vizsgadíj, töltő masinák, hüvely, lőpor, göbecs, sörét ára? Jó tudom az első két három évben a golyószóró egy dugópuska lenne a flintáimhoz képest Ördög Utána hogy lesz? Nem csak az anyagi vonzatát nézve, én pl eltudom képzelni hogy a sörétet itthon csomagolom, de golyót azt semmilyen körülmények közt nem.


Ha engedélyezni is fogják, biztos sokan belevágnak és akkor lesznek olyan beírások, a szomszéd Jóskának bezzeg 80m-ről is borult a nyúl. Mert olyant tölt mint senki más... Kacsint
Amit viszont eltudok képzelni, ismerve a magyar embert, lesznek olyanok biztos akik árulni is fogják. A jelenlevők kivételek.


"én pl eltudom képzelni hogy a sörétet itthon csomagolom, de golyót azt semmilyen körülmények közt nem."--------Na látod én meg a söréttel nem sz@roznék!  Vigyorog Csak a golyóspatron érdekel!

"lesznek olyanok biztos akik árulni is fogják."-------Sanyikám, Krisztus hét sebére kérlek, ne legyünk már pápábbak a pápánál!!!!! Árulja? Börtönbe vele, hogy a műanyag lakat is rárohadjon! De egy kóbor (tév)eszme miatt kollektíven büntetni mindenkit, nem EU-kompatibilis!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #451 Dátum: 2012. Január 27. - 19:02:29 »


"lesznek olyanok biztos akik árulni is fogják."-------Sanyikám, Krisztus hét sebére kérlek, ne legyünk már pápábbak a pápánál!!!!! Árulja? Börtönbe vele, hogy a műanyag lakat is rárohadjon! De egy kóbor (tév)eszme miatt kollektíven büntetni mindenkit, nem EU-kompatibilis!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog


Na ja a pálinkafőzés is legális, rá is szállt a NAV rendesen. Mondjuk egy picit szkeptikus vagyok, mert más a mentalitásunk mint egy picit nyugatabbra. Az idő és a természetes fogyás remélem megoldja ezt a dilemmát is.

De ha lőszert adhatok a barátomnak, ha kifogyott (gyárit, persze), akkor nehogy már a prést ne vehessük meg közösen!  Nagyon mérges
 Vigyorog

Sanyo figyu most a legjobb barátod, az lesz 1-2-5-6 év múlva is?
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #452 Dátum: 2012. Január 27. - 19:08:58 »

Na ja a pálinkafőzés is legális, rá is szállt a NAV rendesen. Mondjuk egy picit szkeptikus vagyok, mert más a mentalitásunk mint egy picit nyugatabbra. Az idő és a természetes fogyás remélem megoldja ezt a dilemmát is.

Sanyo figyu most a legjobb barátod, az lesz 1-2-5-6 év múlva is?

Nézd én nem győzködlek tovább, nem értünk egyet és kész! Nevet
De tegyük fel, valaki árulja a 30-06-os töltött lőszerét, na és? Mivel a saját csövéhez töltötte, valószínűleg a vevő az ólajtót sem fogja eltalálni vele, ha egyáltalán be tudja tölteni a csőbe! Mert lehet, hogy a lőszer hosszabb, nem tudja becsukni a puskát! Ha meg rövidebb, túl sokat repül szabadon a lövedék az átmeneti kúpban, bejön az "ólajtó" esete!  Vigyorog
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #453 Dátum: 2012. Január 27. - 19:12:12 »

A pakliban ez is az is benne van.  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #454 Dátum: 2012. Január 27. - 19:14:24 »

A "mi lesz, ha felrobban a puska " ügyet meg felejtsük már  el, egy golyós fegyver nem olyan könnyen robban! Fegyvergyárban kipróbálták, hogy betoltak erővel a csőbe egy lövedéket, majd rálőttek egy lőszert! A cső kicsit dudoros lett, de bírta! (szakértők) rögtön tromfolnak majd, hogy ez egy GLOCK pisztoly volt, de a lényegen nem változtat  Vigyorog a mai acélok sokat kibírnak!
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #455 Dátum: 2012. Január 27. - 19:27:05 »

A "mi lesz, ha felrobban a puska " ügyet meg felejtsük már  el, egy golyós fegyver nem olyan könnyen robban! Fegyvergyárban kipróbálták, hogy betoltak erővel a csőbe egy lövedéket, majd rálőttek egy lőszert! A cső kicsit dudoros lett, de bírta! (szakértők) rögtön tromfolnak majd, hogy ez egy GLOCK pisztoly volt, de a lényegen nem változtat  Vigyorog a mai acélok sokat kibírnak!

Azért sokat kibír az a jó öreg Krupp Stahl is.  Ördög

Egyébként én is járható útnak tartom a közös prést, ha azt két tanfolyamot végző egymás lőszereitől függetlenül kezeli, tölt vele, miért ne? Semmi köze nem lesz az egyik lőszerének a másikéhoz, nem is egy puskába készülnek amúgy sem.
szerintem.  Mosolyog
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #456 Dátum: 2012. Január 27. - 19:36:03 »

Egyelőre még ne áruljuk/osztogassuk azt a lőszert és ne feltételezzük X-ről, vagy éppen Y-ról, hogy kufárkodna véle, mert ugyan olyan messze vagyunk a házi töltéstől (kivéve kolbász és tsai Ördög), mint korábban voltunk.
Pedig valóban nem lenne rossz móka és a külföldi ismerős, "töltögető" vadászvendégek teljesítménye és tapasztalata alapján nem is megvetendő az eredmény, amit el lehet vele érni.
Vadásztattam olyan német fegyvermestert, aki a 30.06-hoz töltött az összes fellelhető lövedék tömeggel lőszert és azt a lőpor adagolásával úgy súlyozta ki, hogy jelentéktelen különbség volt köztük 100 méteren a találati pontban. Így azonos beállítással lőhette a gidát/rókát egy nem roncsoló lövedékkel, mint a bikát egy erős sokkot és vérzést okozóval.

De gazdasági oldalról szerintem nem érdemes rajta filozofálni.
A 100eft-ért megvásárolható "TECSÓ"gazdaságos készlet valószínűleg annyit is ér.
Ha rövid időn belül cserélgetni kell a szerszámokat, akkor az olcsó hús-híg lé effektus játszik be.
Ha megvesz valaki egy komolyabb, gyakorlott töltők által is ajánlott készletet, akkor az valahol egy ezres környékénél fog járni Euro-ban.
Egy lőszer anyagköltsége, legalább közepes minőségű összetevőkkel számolva valahol 1€ körül mozog. (Ha mondjuk Nosslert akarunk tölteni, akkor csak az kb. 80€cent/db, ha megelégszünk valami jobbfajta SP lövedékkel, akkor megáll 50,- körül. A hüvely + a gyutacs 20-30,- körül van, persze később az újratöltés ezt mérsékli. De a hüvely nem korlátlan alkalommal felhasználható. A lőpor áráról nincsen infóm, de olyan veszett drága nem lehet).
Ha azt számolom, hogy mindent összevetve a bolti ár felén meg tudom csinálni a golyós lőszer darabját, akkor már jó vagyok.
Ez esetben kb. 1000 db lőszernél fordul nullszaldósra a játékom. Fejvakarás
Mennyi idő alatt is használok el ennyi lőszert? Vállat von
Maradjunk annál, hogy nagyon jó időtöltés lenne, jó szórakozás és teret adhatna az értelmes határok közötti kísérletezésnek.
De soha senkitől nem fogadnék el házilag töltött lőszert és magam sem adnék senkinek egy darabot sem!
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #457 Dátum: 2012. Január 27. - 19:44:27 »

Egyelőre még ne áruljuk/osztogassuk azt a lőszert és ne feltételezzük X-ről, vagy éppen Y-ról, hogy kufárkodna véle, mert ugyan olyan messze vagyunk a házi töltéstől (kivéve kolbász és tsai Ördög), mint korábban voltunk.
Pedig valóban nem lenne rossz móka és a külföldi ismerős, "töltögető" vadászvendégek teljesítménye és tapasztalata alapján nem is megvetendő az eredmény, amit el lehet vele érni.
Vadásztattam olyan német fegyvermestert, aki a 30.06-hoz töltött az összes fellelhető lövedék tömeggel lőszert és azt a lőpor adagolásával úgy súlyozta ki, hogy jelentéktelen különbség volt köztük 100 méteren a találati pontban. Így azonos beállítással lőhette a gidát/rókát egy nem roncsoló lövedékkel, mint a bikát egy erős sokkot és vérzést okozóval.

De gazdasági oldalról szerintem nem érdemes rajta filozofálni.
A 100eft-ért megvásárolható "TECSÓ"gazdaságos készlet valószínűleg annyit is ér.
Ha rövid időn belül cserélgetni kell a szerszámokat, akkor az olcsó hús-híg lé effektus játszik be.
Ha megvesz valaki egy komolyabb, gyakorlott töltők által is ajánlott készletet, akkor az valahol egy ezres környékénél fog járni Euro-ban.
Egy lőszer anyagköltsége, legalább közepes minőségű összetevőkkel számolva valahol 1€ körül mozog. (Ha mondjuk Nosslert akarunk tölteni, akkor csak az kb. 80€cent/db, ha megelégszünk valami jobbfajta SP lövedékkel, akkor megáll 50,- körül. A hüvely + a gyutacs 20-30,- körül van, persze később az újratöltés ezt mérsékli. De a hüvely nem korlátlan alkalommal felhasználható. A lőpor áráról nincsen infóm, de olyan veszett drága nem lehet).
Ha azt számolom, hogy mindent összevetve a bolti ár felén meg tudom csinálni a golyós lőszer darabját, akkor már jó vagyok.
Ez esetben kb. 1000 db lőszernél fordul nullszaldósra a játékom. Fejvakarás
Mennyi idő alatt is használok el ennyi lőszert? Vállat von
Maradjunk annál, hogy nagyon jó időtöltés lenne, jó szórakozás és teret adhatna az értelmes határok közötti kísérletezésnek.
De soha senkitől nem fogadnék el házilag töltött lőszert és magam sem adnék senkinek egy darabot sem!
 Emelem

A "tesco-gazdaságos" utántöltő készlet 30 dollár körül kapható!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #458 Dátum: 2012. Január 27. - 20:06:17 »

A "tesco-gazdaságos" utántöltő készlet 30 dollár körül kapható!
A jövő hetem Dortmundban, a vadászati kiállításon fogom tölteni.
Majd jól körbejárom a témát.
Amit ott nem lehet kapni, az gyakorlatilag nem is létezik  Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #459 Dátum: 2012. Január 27. - 20:08:27 »

A jövő hetem Dortmundban, a vadászati kiállításon fogom tölteni.
Majd jól körbejárom a témát.
Amit ott nem lehet kapni, az gyakorlatilag nem is létezik  Ördög

http://www.cabelas.com/presses-dies-lee-classic-loader-kit-1.shtml     Örülök, hogy segíthettem.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #460 Dátum: 2012. Január 27. - 20:20:30 »



Maradjunk annál, hogy nagyon jó időtöltés lenne, jó szórakozás..................

 Emelem

Itt a lényeg! Igen
Ha mindennek az anyagi oldalát néznénk, már régen abba kellett volna hagyni a vadászatot, horgászatot, autókázást, telefonálgatást, nettezést,...és mindent ami nem  létszükségletünk! Kacsint

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karesz74
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #461 Dátum: 2012. Január 27. - 20:51:24 »

A lőpor áráról nincsen infóm, de olyan veszett drága nem lehet).
30-40 euro 0,5kg
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #462 Dátum: 2012. Január 27. - 22:35:48 »

Üdv.
ha csak az anyagi oldalát nézzük is nagyon nem mindegy, hogy milyen kaliberhez akarunk magunk tölteni. Gáloscsabus által kiszámoltak (1000 patronnál vagyok rentábilis) csak akkor igaz, ha standard (így olcsó pénzen is megvehető) lőszerről beszélünk. Ha mondjuk ritkább, vagy drága magnum kaliberünk van, ez sokkal hamarabb megtérül. Nekem sajnos majdnem mind csak drága patront lövő puskáim vannak - pl. a 5,6x61 vom Hofe, és különböző nagyobb és drágább magnumok - és ha szabadna csinálni, valószínűleg belevágnék, mert kész tortúra és csőd a lőszervásárlás pl a vom Hofe-hoz. Elnézve a készletek árait, szerintem azért jóval 1000 Euró alatt is lehet felszerelést vásárolni, pl LEE alapkészlet 120-130 Euro.
Véleményem szerint például a 30-06 és a 300 Win mag között semmi különbség sincs, max durván 20%-al több lőport raknak a 300-ba. Mégis sokkal drágább a patron a 300-hoz. Holott a hajtóanyag ára nem jelentős - szerintem - az egészhez képest. Tehát lehet, hogy elterjedt kalibernél nem, de ritkább és drágább patronnál, sokkal hamarabb is megtérülhet. De mint mindennél, főleg az elején ennél is biztosan vannak nem jól sikerült darabok, ami csökkenti a megtérülést.
Amerikai barátom megmutatta, hogy hogyan kell, halál egyszerűnek tűnt, igaz minden fázisához megvolt a beállított célszerszáma.  Hát itthon azért nem vagyok biztos benne, hogy szakértő kéz irányítása nélkül bele mernék egyedül vágni, még akkor sem, ha szabad lenne.
Beállított precíziós célszerszámokról lévén szó, nem hiszem, hogy jó ötlet lenne a közösködés - ugye mint tudjuk, közös lónak túros a háta ... - de pl lövedékeket, lőporokat miért ne lehetne többen vásárolni, és kipróbálás céljából elosztani??? Nézem a neten, 50 és 100-as lövedék csomagok, és durván 0,5-1 kg-os lőpor kiszerelések vannak. És hát mennyi por kell egy patronba, pár gramm?

Mindenesetre érdekes móka lenne, és a vadászok is sokkal többet lőnének, ha szabadna tölteni. De ezt azért nagy körültekintéssel kellene kezelni, biztos lenne egy pár okostojás, aki a 30-06-ából, azonnal 300-as RUM-t akarna csinálni, töltési praktikákkal! De hülyék mindig is voltak, vannak, és sajnos lesznek is, azonban e miatt nem szabadna általánosítani, és e miatt tiltani, amit nagyon sok országban engedélyeznek. Véleményem szerint a nagy többség rendesen csinálná, és sokkal többet tudnának a töltők lőni is, ami nem csak a sikeresség szempontjából, de a biztonságos fegyver kezelés szempontjából is kívánatos lenne!
Hát majd meglátjuk mit hoz a jövő........  Vállat von

Üdvözlettel,  Emelem
Ha pedig mégsem vezetik be, maradunk
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #463 Dátum: 2012. Január 27. - 22:40:14 »

Bocs lemaradt a vége:
..... a gyári lőszerek használatánál, és gyakorolunk 22-essel, ahogy eddig!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #464 Dátum: 2012. Január 27. - 22:53:38 »

"pl. a 5,6x61 vom Hofe"  Te vagy az én emberem!  Igen  Taps   (Mindig mondtam, hogy a normális emberek unalmasak!  Vigyorog )
Naplózva
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: