Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307478 alkalommal)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #435 Dátum: 2012. Január 27. - 13:30:01 »

Köszönöm Csaba, hogy áttetted, nem is rossz téma ez.  Igen

Az pedig nem rossz ötlet, hogy többen összefogni egy ilyesmihez. Szerintem kifizetődő lenne és nem csak a lelki világunknak, hogy saját lőszert etetünk Kedves Puskáinkkal.

Ami pedig a családot illeti: Kedves Asszonyom kérdezés után megértette, hogy majd akkor turkáljon a fegyverszekrényemben, amikor én az Ő parfümös-pacsulis szekrényében fogok!  Nyihi
Különben felvetettem, nem ellenzi.  Angyal
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #436 Dátum: 2012. Január 27. - 13:31:17 »

Hoppá  Igen

De veszélyes és bezárom a gyerekek elől a fegyverszekrénybe, nehogy megkóstolják  Röhög

Szülinapi tortára "csokireszelék" gyanánt kirobbanó siker!  Ördög OOO
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #437 Dátum: 2012. Január 27. - 13:59:34 »

Csaba, köszi az átollózást!         Én  mikor közöltem az asszonyal , lehetséges hogy engedélyezni fogják az  újratöltést!  A reakció : " Na hálaisten az még nagyon hiányzik nekem !  Akkor egy ágyat is viszel a műhelybe?"   Röhög     A gyerek reakciója:  "Hurrá hurrrá  , akkor apával, sokat fogunk járni lőtérre"     (még csak 6 éves)    Vigyorog   
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #438 Dátum: 2012. Január 27. - 14:01:42 »

Telefonon beszéltem, kolléga hallotta:

- Lehet, hogy engedélyezik az újratöltést

Kolléga kérdezi: Miért, eddig csak egyet lehetett lőni a vadra?
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #439 Dátum: 2012. Január 27. - 14:05:13 »

Telefonon beszéltem, kolléga hallotta:

- Lehet, hogy engedélyezik az újratöltést

Kolléga kérdezi: Miért, eddig csak egyet lehetett lőni a vadra?
    Röhög   Röhög  Röhög 
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #440 Dátum: 2012. Január 27. - 14:51:10 »

Anyagi oldalról nem hinném, hogy megéri az utántöltéssel foglalkozni.
Otthoni időtöltésnek, kísérletező kedvünk kiélésének viszont egy ragyogó formája lehet Igen
Persze a családnak kizárólag ökonómiai magyarázattal lehet majd beadni, hogy apa miért költi el egy komplett kéthetes családi nyaralás árát egy kisasztalnyi motyóra  Ördög

Én kötve hiszem, hogy meg fogom tudni állni Nyihi

Én is köszönöm a moderátori segítséget!
Ha valaki sokat lő, még a zseb szempontjából is megéri hosszú távon! De a pontosság-ot nem lehet pénzzel mérni, márpedig a saját csőhöz töltött saját lőszer mindig pontosabb a boltinál! Ráadásul vannak olyan kaliberek, ne menjek messze, az én 7,62 Russian-om, amihez igen kicsi a választék bolti lőszerből. Én régebben számolgattam 100.000 Ft-ból meg lehet minden eszközt venni, a por, lövedék, kapszli erre rájön! De ha hárman össze állnak, akkor...
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #441 Dátum: 2012. Január 27. - 14:58:06 »

"Ráadásul vannak olyan kaliberek, ne menjek messze, az én 7,62 Russian-om, amihez igen kicsi a választék bolti lőszerből."

 Igen

222 rem mag, olyan, mint a Ford T modell. Bármilyen lőszert vehetek hozzá, ha az Sako  Ördög  Más tudomásom szerint már nem gyárt
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #442 Dátum: 2012. Január 27. - 15:10:54 »

Én régebben nem támogattam az utántöltést, mert biztos voltam benne, hogy lesz néhány sültbolond, aki nekiáll hogy majd megcsinálja magának a mindent vivő tutit... aztán majd lesz csodálkozás ha leviszi a zárdugattyú a fél arcát, stb stb... Volt itt a fórumon is, aki egyből azzal kezdte, hogy a 30-06-ot mennyivel kell túltölteni, hogy frankó legyen. Meglepődött

Mostanra annyit változott a véleményem, hogy én töltenék magamnak. Hogy mások mit csinálnak, az meg nem érdekel. Aki akar, hadd töltsön!
Naplózva
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #443 Dátum: 2012. Január 27. - 16:06:08 »

Én régebben számolgattam 100.000 Ft-ból meg lehet minden eszközt venni, a por, lövedék, kapszli erre rájön! De ha hárman össze állnak, akkor...

Sanyooo!
Én nem adom magam olyan olcsón! Ördög Ördög
Naplózva

Üdv:Kapszli
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #444 Dátum: 2012. Január 27. - 16:15:56 »

Én régebben számolgattam 100.000 Ft-ból meg lehet minden eszközt venni, a por, lövedék, kapszli erre rájön! De ha hárman össze állnak, akkor...


Onnantól kezdve az már kereskedésnek minősül, az meg már más kategória. Lehet mondani hogy ingyen felebaráti alapon, sógor, koma, ténsasszony a hivatalt nem fogja meghatni. Szigorúan csak magamnak, minden szerszámmal (kutyaf@a nem elég), tudással (de hát kirem szépen ez viszi a desznyót, gyors nagyon), vizsgával ( nem a piacon vett papírral) lehet ha lehet.
Szerintem csak óvatósan ezzel a kérdéssel...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #445 Dátum: 2012. Január 27. - 16:57:15 »

Onnantól kezdve az már kereskedésnek minősül, az meg már más kategória. Lehet mondani hogy ingyen felebaráti alapon, sógor, koma, ténsasszony a hivatalt nem fogja meghatni. Szigorúan csak magamnak, minden szerszámmal (kutyaf@a nem elég), tudással (de hát kirem szépen ez viszi a desznyót, gyors nagyon), vizsgával ( nem a piacon vett papírral) lehet ha lehet.
Szerintem csak óvatósan ezzel a kérdéssel...

Szerintem azt semmi nem tilthatja, hogy a saját tölténygyártáshoz használatos cuccaimat kölcsön adjam olyannak akinek szintén van vizsgája!?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #446 Dátum: 2012. Január 27. - 17:44:17 »

Szerintem azt semmi nem tilthatja, hogy a saját tölténygyártáshoz használatos cuccaimat kölcsön adjam olyannak akinek szintén van vizsgája!?
Az a baj Attila nem tudjuk mi és hogy lesz ha lesz.
Az a gond, visszatérek mindig az anyegin részre.
Első és legfontosabb kérdés szerintem mennyit lövök el egy évben, söréttel és golyóval?
Nem az a kérdés hogy, mennyit lőhetnék el!
A vizsgadíj, töltő masinák, hüvely, lőpor, göbecs, sörét ára? Jó tudom az első két három évben a golyószóró egy dugópuska lenne a flintáimhoz képest Ördög Utána hogy lesz? Nem csak az anyagi vonzatát nézve, én pl eltudom képzelni hogy a sörétet itthon csomagolom, de golyót azt semmilyen körülmények közt nem.


Ha engedélyezni is fogják, biztos sokan belevágnak és akkor lesznek olyan beírások, a szomszéd Jóskának bezzeg 80m-ről is borult a nyúl. Mert olyant tölt mint senki más... Kacsint
Amit viszont eltudok képzelni, ismerve a magyar embert, lesznek olyanok biztos akik árulni is fogják. A jelenlevők kivételek.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #447 Dátum: 2012. Január 27. - 18:07:06 »

Ha valakit érdekel e téma, annak jó olvasmány lehet a : Székely Dénes: A lőpor és a töltény című könyv.  Emelem
Naplózva
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #448 Dátum: 2012. Január 27. - 18:17:00 »

Itt megtekinthető:
http://www.bibl.u-szeged.hu/bibl/mil/konyvek/fegyver/sz/bibJAT00370261.html
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #449 Dátum: 2012. Január 27. - 18:50:11 »

Onnantól kezdve az már kereskedésnek minősül, az meg már más kategória. Lehet mondani hogy ingyen felebaráti alapon, sógor, koma, ténsasszony a hivatalt nem fogja meghatni. Szigorúan csak magamnak, minden szerszámmal (kutyaf@a nem elég), tudással (de hát kirem szépen ez viszi a desznyót, gyors nagyon), vizsgával ( nem a piacon vett papírral) lehet ha lehet.
Szerintem csak óvatósan ezzel a kérdéssel...

Megbocsáss, de félre értettél!
A prés a legdrágább, de ez egy "gép", azt most is birtokolhatnám, ha akarnám, nem tilos! Van is itthon présgépem, (na még éjszaka jön a rendőrség  Röhög Röhög Röhög ) 10 tonnás, hidraulikus, az se tilos!
A matricát úgyis meg kell venni mindenkinek, minden kaliberhez, kell  ahány puskája van.
Ha a hatóság úgy dönt, hogy vizsgáztat, azt minden evvel foglalkozni szándékozónak le kell tennie!
De ha lőszert adhatok a barátomnak, ha kifogyott (gyárit, persze), akkor nehogy már a prést ne vehessük meg közösen!  Nagyon mérges
 Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: