Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307427 alkalommal)
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #390 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 21:51:31 »

Hát az aranymosásba!!

Viccet félretéve:
ki kell juttatni a hüvelyeket külföldre, majd behozni a kész lőszert. Mivel én fogok lőni vele, ez egy erősen bizalmi kapcsolat kell hogy legyen. A belevágás azt jelenti hogy ezeket végig kell zongorázni.
A "zongora órák" előtt vedd figyelembe, hogy az újratöltött lőszert csak az használhat aki töltötte, mert "csak saját használatra lehet" tölteni.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #391 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 23:13:37 »

A "zongora órák" előtt vedd figyelembe, hogy az újratöltött lőszert csak az használhat aki töltötte, mert "csak saját használatra lehet" tölteni.

Hát legfeljebb majd én csinálom kint külföldön a kész lőszerek ronggyal való letisztítását, így már én is csináltam. Mosolyog  Nyihi Egyébként ez a "saját használat" melyik ország törvénykezésében van benne? Csak érdeklődésképp..
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #392 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 23:15:11 »

Legegyszerűbb ha nem veszed meg azt a puskát, bárhogy dicsérik is!
"a 30-06 magja jó hozzá"---akkor mennyivel tud többet annál???  Nevet

Ehhez Te nem értesz, már megbocsáss... ez szerelem. Ördög OOO Meglepődött
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #393 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 23:15:58 »

Náluk is próbálkozhatsz:

Schnetz

Bár nincs a kínálatukban az általad említett kaliber. Az enyém se volt, de töltöttek hozzá lőszert.

Köszönöm!!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #394 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 23:28:39 »

Hát legfeljebb majd én csinálom kint külföldön a kész lőszerek ronggyal való letisztítását, így már én is csináltam. Mosolyog  Nyihi Egyébként ez a "saját használat" melyik ország törvénykezésében van benne? Csak érdeklődésképp..

"Újratöltött lőszer kereskedelmi forgalomba nem hozható!"
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #395 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 23:33:17 »

Ehhez Te nem értesz, már megbocsáss... ez szerelem. Ördög OOO Meglepődött

Lehet, hogy én nem értek a szerelemhez  Vigyorog , de hogy te nem értesz a guglihoz, az szentség, mint a mise!  Vigyorog   
"reloading" és benne vagy a tutiban! Nevet Magyarországon ez a legegyszerűbb módja, hogy börtönbe kerülj, járd végig az utat, ha akarod!  Röhög
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #396 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 06:23:39 »

A "zongora órák" előtt vedd figyelembe, hogy az újratöltött lőszert csak az használhat aki töltötte, mert "csak saját használatra lehet" tölteni.
Igen
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #397 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 08:20:45 »

Hát legfeljebb majd én csinálom kint külföldön a kész lőszerek ronggyal való letisztítását, így már én is csináltam. Mosolyog   Nyihi Egyébként ez a "saját használat" melyik ország törvénykezésében van benne? Csak érdeklődésképp..
Minden CIP tagállam amely engedélyezi az újratöltést saját részre engedi csak.
Ha van engedélye valakinek újratöltött lőszert eladni akkor már gyártás és minden egyes lőszeren jelölni kell, majd az adott ország bevizsgáló állomása bevizsgálja a lőszert és erről bizonylatot ad ki.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 05. - 08:27:48 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #398 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 08:38:36 »

Minden CIP tagállam amely engedélyezi az újratöltést saját részre engedi csak.
Ha van engedélye valakinek újratöltött lőszert eladni akkor már gyártás és minden egyes lőszeren jelölni kell, majd az adott ország bevizsgáló állomása bevizsgálja a lőszert és erről bizonylatot ad ki.
Értem. Akkor ha a fentebb említett cég hivatalosan árusítja a lőszereit az vagy nem minősül újratöltöttnek vagy megvannak a papírjaik. Ez is egy hasznos infó volt, köszönöm.
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #399 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 08:43:29 »

Lehet, hogy én nem értek a szerelemhez  Vigyorog , de hogy te nem értesz a guglihoz, az szentség, mint a mise!  Vigyorog   
"reloading" és benne vagy a tutiban! Nevet Magyarországon ez a legegyszerűbb módja, hogy börtönbe kerülj, járd végig az utat, ha akarod!  Röhög
Semmi esetre sem akarok törvényt szegni de ne modja már meg senki hogy milyen puskám legyen. Ha meg kiskaput keresek vagy külföldön legálisan megoldom azt amit az 1970-es években már egyszer meg lehetett tenni még itthon is azért meg ne csukjanak már be..  nem keresem a tutit sem, egész egyszerűen ez az Utántöltés fórum. Gondoltam itt tudnak segíteni és így is lett.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #400 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 09:39:17 »

Semmi esetre sem akarok törvényt szegni de ne modja már meg senki hogy milyen puskám legyen. Ha meg kiskaput keresek vagy külföldön legálisan megoldom azt amit az 1970-es években már egyszer meg lehetett tenni még itthon is azért meg ne csukjanak már be..  nem keresem a tutit sem, egész egyszerűen ez az Utántöltés fórum. Gondoltam itt tudnak segíteni és így is lett.

Te is csörgeted a kardot. Mosolyog
Olyan puskát/kalibert veszel, amilyet akarsz, sőt én vagyok legnagyobb ellensége annak, hogy mások ebbe beleszóljanak! De! Általában újságcikkekben-fórumokon azokat a termékeket ruházzák fel emberfeletti/technika feletti tulajdonságokkal, amikből sok van raktáron és eladhatatlan! Az említett puska svájci hadi fegyver a múlt század első feléből, se több, se kevesebb. Ha tetszik vedd meg, de sok kellemetlenséged lesz vele, itt az első, a lőszer kérdése! Szomorú
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #401 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 10:20:45 »

Te is csörgeted a kardot. Mosolyog
Olyan puskát/kalibert veszel, amilyet akarsz, sőt én vagyok legnagyobb ellensége annak, hogy mások ebbe beleszóljanak! De! Általában újságcikkekben-fórumokon azokat a termékeket ruházzák fel emberfeletti/technika feletti tulajdonságokkal, amikből sok van raktáron és eladhatatlan! Az említett puska svájci hadi fegyver a múlt század első feléből, se több, se kevesebb. Ha tetszik vedd meg, de sok kellemetlenséged lesz vele, itt az első, a lőszer kérdése! Szomorú

Nos az említett fegyver már több disznómat marasztotta helyben. Semmilyen emberfeletti tulajdonsága nincs, ahogyan egy Blaser R93-nak sem. Ha csak az nem, hogy az picit drágább. Egyébként ezzel a kaliberrel a Blaser is csövezi a fegyvereit. A fegyver (G11) első kézbevétel alkalmával szerelem lett, az én kezembe illett. Tetszett a sütése, a súlyelosztása, az hogy lövéskor nem üti fel a csövet, az hogy mivel kissé nehéz, gyk. nincs visszarúgása, a kissé régimódi, patinás kinézete (ami azért kicsit át lett szabva). Később megtapasztaltam a szórásképét is, az is tetszett. Kellemetlen az, hogy csak a Privi Partizan gyárt hozzá (számomra) elfogadható áron vadászlőszert de azt (még) nem tudtam beszereztetni. Én szeretek lőni, 100db lőszer ügyesen elkopik. A Ruag hadilőszerei 260Ft-ért kaphatók, minőségük príma. Vadászatra a Norma Oryx 11,7g lőszert használom, 816.-Ft darabja. Annyit szeretnék, hogy legyen (számomra) olcsón egy olyan lőszerem amit lövészetre és vadászatra is használhatok úgy hogy ne kelljen átlőni a puskát. Lehet hogy az újratöltés lesz megoldás, lehet hogy a PPU lőszer. De gondolom másnak is hasznos lesz ha nekem sikerül megoldanom ezt a problémát. Ja, eszemben sincs kardot csörgetni, de hát szóból ért az ember.. egyébként részemről béke van.  Angyal
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #402 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 10:32:00 »

Nos az említett fegyver már több disznómat marasztotta helyben. Semmilyen emberfeletti tulajdonsága nincs, ahogyan egy Blaser R93-nak sem. Ha csak az nem, hogy az picit drágább. Egyébként ezzel a kaliberrel a Blaser is csövezi a fegyvereit. A fegyver (G11) első kézbevétel alkalmával szerelem lett, az én kezembe illett. Tetszett a sütése, a súlyelosztása, az hogy lövéskor nem üti fel a csövet, az hogy mivel kissé nehéz, gyk. nincs visszarúgása, a kissé régimódi, patinás kinézete (ami azért kicsit át lett szabva). Később megtapasztaltam a szórásképét is, az is tetszett. Kellemetlen az, hogy csak a Privi Partizan gyárt hozzá (számomra) elfogadható áron vadászlőszert de azt (még) nem tudtam beszereztetni. Én szeretek lőni, 100db lőszer ügyesen elkopik. A Ruag hadilőszerei 260Ft-ért kaphatók, minőségük príma. Vadászatra a Norma Oryx 11,7g lőszert használom, 816.-Ft darabja. Annyit szeretnék, hogy legyen (számomra) olcsón egy olyan lőszerem amit lövészetre és vadászatra is használhatok úgy hogy ne kelljen átlőni a puskát. Lehet hogy az újratöltés lesz megoldás, lehet hogy a PPU lőszer. De gondolom másnak is hasznos lesz ha nekem sikerül megoldanom ezt a problémát. Ja, eszemben sincs kardot csörgetni, de hát szóból ért az ember.. egyébként részemről béke van.  Angyal

 Emelem
Akkor Te is úgy várod az új fegyvertörvényt, mint én! Mosolyog  Csak ne csalódjunk! Szomorú
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #403 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 12:01:13 »

. A Ruag hadilőszerei 260Ft-ért kaphatók, minőségük príma. Vadászatra a Norma Oryx 11,7g lőszert használom, 816.-Ft darabja. Annyit szeretnék, hogy legyen (számomra) olcsón egy olyan lőszerem amit lövészetre és vadászatra is használhatok úgy hogy ne kelljen átlőni a puskát. Lehet hogy az újratöltés lesz megoldás, lehet hogy a PPU lőszer.

Szerintem a lehető legjobb megoldást választottad eddig, egy jó minőségű, olcsó "edzéslőszert" használsz arra a célra, amire kell, és egy prémiumot vadászni, amiből - gondolom - sokkal kevesebb is fogy. Nem hiszem, hogy a PPU tudja azt a lőtéren, mint a Ruagos hadilőszer, sem pedig a vadászatkor azt, mint az Orix (bár lehet), és azt sem hiszem, hogy olcsóbb lenne egy durrantás vele, mint a Ruag-Norma átlagod. Ha én lennék a helyedben, folytatnám a jelenlegi gyakorlatot.  Wave
Naplózva
Turpi
Vendég
« Új üzenet #404 Dátum: 2011. Augusztus 06. - 09:02:13 »

A Blaser is gyárt hozzá lőszert 10,7g CDP maggal.Az árát nem tudom de biztosan van vagy 800ft/db. Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: