Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307691 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #315 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 18:13:31 »

Mind a két esetben 118méter, izs-18 308 win, a Geco gyári volt, Reloaded pedig 11,7 Nosler Ppt, 3477 J / 772m/s ra töltve.
Tudom most a szórásképet illene belinkelnem ide. Van valahol, igérgetem, de megkeresem!
Duck!

Ott a helyed a jövő heti versenyen!!!
Tuti befutó lennél... Igen


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #316 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 18:29:25 »

Én mivel nem foglalkozom MKH-val, ezért megtehetem,hogy a fegyverjavítók többségének véleményét is átadom.
Nincs szükség az EU-ban az MKH-ra sem.

És egy bizonyítható történet, amely nem a szakmai munkájukat, hozzáértésüket becsméreli.
( talán már írtam)
Ferlachi vegyescsövő fegyvert Ausztriában vásárolta egyik megrendelőm.

Mivel használt fegyver, ezért ment az MKH-ba.
Ott a fegyvert selejté nyilvánították, erről igazolást is kapott, majd az illetékes rendőrhatóságot is értesítették erről.

Nem lényeg, hogy miért.

Selejt, az mindenkinek gondolom azt jelenti, hogy nem javítható.

Nos, ez a fegyver, rá 1 hónapra visszakerült a használatba, műszaki bizonylatot kapott, használható lett hirtelen, és jelenleg egy hirdető portálon keres új gazdát, "friss" bizonylattal, nem korlátozva.

Hogy is van ez, akkor ? :Mosolyog

Én tudom, és ez bizony nem egy etikus eljárás ! NoNo

Attila!

Biztosan vannak ilyen esetek...ez jellemző Magyarországra is...
Az élet minden területéről tudnánk mindannyian példát felhozni.
Ettől függetlenül nem mindenki gazember.
De nem látom értelmét annak, hogy csakis ott tudják ezt a vizsgát elvégezni...szerintem egy fegyvermester szemrevételezéssel is meg tudná oldani...


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Duck
Vendég
« Új üzenet #317 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 18:40:33 »

Főleg akkor jó a szoráskép ha balos napom van, a negatív rekordom 118m-en 1m2 tábla tele lukkal a legközelebbi sem volt közelebb egymnáshoz 15 cm nél!
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #318 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 18:46:18 »

Főleg akkor jó a szoráskép ha balos napom van, a negatív rekordom 118m-en 1m2 tábla tele lukkal a legközelebbi sem volt közelebb egymnáshoz 15 cm nél!
Gyere el a versenyre...simán megnyernéd. Igen
Én szabadkézből az őzet nem nagyon tudnám jól lőni...nem is lövök soha így.
Azért van a bot...lesen meg feltámasztok.
De 118m-en nem hiszem, hogy összeszakadnának a lövéseim.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
sab
Vendég
« Új üzenet #319 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 19:49:22 »

Attila!

Biztosan vannak ilyen esetek...ez jellemző Magyarországra is...
Az élet minden területéről tudnánk mindannyian példát felhozni.
Ettől függetlenül nem mindenki gazember.
De nem látom értelmét annak, hogy csakis ott tudják ezt a vizsgát elvégezni...szerintem egy fegyvermester szemrevételezéssel is meg tudná oldani...


 S.Peti

Én ezt már rég javasoltam, hogy megyénként jelöljenek, pályáztassanak meg 1-2 fegyverjavító kollégát.

Voltam én minden, csak jó ember nem.

És nem a kollégák szemében.

Ez ugye azért van, mert nem szereti senki ha a zsebében turkálnak.

Elmeséltem azt a történetet is, mikor a kötelező eredetiségvizsgálatot anno csak egy helyen lehetett ugye elvégeztetni, majd rájöttek, hogy ha mások is teljesítik a feltételeket, miért ne lehetne.

Szerintem ez is megoldható lenne, csak vannak érdekek, akik ezt nem szeretnék.

De, az eddigi beszélgetésem a kollégákkal 90%-ban abban erősített meg, hogy nincs szükség az MKH-ra.

Engem már nagyon zavar, mikor Ausztriába szembe röhögnek a boltosok, jogosan, mert nem értik, hogy mit kell még azon a nyűves új fegyveren vizsgálni, kategórizálni, mikor a kinti hatóság igazolja a kategóriát.

és használt fegyvernél sem értik, hogy miért kell azt műszaki vizsgáztatni Mo-on, mert az Ő egyszerű véleményük, ha gond van a fegyverrel, akkor két lehetőség van.

Meg kell javíttatni , vagy ha nem lehetséges, akkor leadják a rendőrségre.

Nem nézik hülyének az embereket, hogy veszélyes fegyverrel vadásznának.

Nálunk aki meg láthatóan veszélyes fegyverrel vadászik, meg is érdemli.

Én sem járok fék nélküli kocsival, és lapos kerekekkel.

Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #320 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 20:13:16 »

Olyan egyértelmű dolgokon gyököltök...
Sok a miért.
Miért kell egy Magyarországon gyártott autó után regisztrációs adót fizetni (amit egyébként a vám helyett vezettek be anno...)?
Miért kell(ett) a gyártósorról frissen legördült, 0 kilométeres autót környezetvédelmi vizsgán átvinni?
Miért kell egy kompresszor óráját egy év helyett negyedévente "kalibráltatni"?(4.300.-Ft/alkalom)

Miért nincs Magyarországon egy olyan "üvegzsebű" intézmény, ami a befizetett "rejtett adók" útját követi; ami felkutatja, hogy az ilyen gusztustalanul és erőszakos módon lehúzott pénzek kinek a zsebébe, villájába, autójába, kampányába, nyaralásába, satöbbijébe folynak bele??

Nem csoda, ha kiröhögnek bennünket.
Már akkor felbosszantom magam, ha Fórumunk logójára, a szalonkára pillantok...

Bocs az offért, töröljétek innen nyugodtan.

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #321 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 21:29:34 »

Szervusz Attila! Emelem

"......csak vannak érdekek, akik ezt nem szeretnék."

Ezen talán nem is lehet csodálkozni. Jó helyen voltak jó időben, és ragaszkodnak az üzlethez. Ezt még meg is érteném, ha nem lenne alapjában gusztustalan és felesleges ez az egész vizsgáztatási rendszer. Már az is egy csoda, hogy ezt a max. tíz éves ciklust átlehetett verni. Ahogy az öt év tízre változott, rögtön kitaláltak más bevételi forrást. Gondolok itt pl a klf szám gravírozásra. Évekig vizsgáztak a fegyverek úgy, hogy voltak olyan mérések amit idom(műszer) hiányában nem lehetett elvégezni. Már van ilyen, hát szórják is ki a fegyvereket rendesen. Eddig ez nem okozott veszélyt, csak mióta mérni tudják?.Azt sem tudom felfogni, miért veszélyes egy olyan fegyver aminek valamelyest ki van lőve a csöve. Legfeljebb nem pontos, de azért a lőszer nem kóvályog el métereket, és nem áll keresztbe a csőbe.Ha pedig szórja a lövést vagy nem vadásznak vele, vagy kicserélik.  Nem akarok ötletet adni senkinek, de lenne ötletem a rossz fegyverek kiszűrésére vizsga nélkül is!  Na ennyit az értelméről!  Ennek az egész vizsgáztatásnak az lenne az egyetlen megoldása, ha eltörölnék! Szerintem ma a vadászok legtöbbje nem csak arra kényes, hogy hogy néz ki a fegyvere, hanem arra is, hogy jó legyen.  Ha viszont valaki valóban veszélyes fegyverrel vadászik, vagy balesetet okoz az miatt, szigorúbban büntessék.

Egyébként nem kell hozzá számtani tudás, csak végiggondolni egy két dolgot. Van 55000 vadász, és mindegyiknek legalább két puskája. Évente vegyük az egy tizedét aki vizsgáztat,(11 000 fegyver) és ezt szorozzuk meg a vizsgadíjak középárával. Szép summa!
Na, mindehhez tegyünk hozzá a sport, önvédelmi, és minden egyéb fegyvert.
Én is kitalálnék ennyi pénzért mindent, csak ne kelljen lemondani róla. A sok hozzá nemértő rendeletalkotónak pedig mindent meg lehet magyarázni egy olyan országban ahol fél évszázadig féltek a magánkézben lévő fegyverektől. Szerintem most még jobban félnek! A sok sötétzöldről, a vadászat gyűlölőiről, és azokról a rendőrségi alkalmazottakról már ne is beszéljünk akiknek minden fegyver vadászpuska! Lásd romagyilkosságokról, szlovákiai ámokfutóról stb. kiadott hivatalos tájékoztatásokat.
Talán egyszer majd eljut az "illetékes elvtársak" agyáig is, hogy ebben az országban sem a törvényesen tartott fegyverek okozzák (vagy fogják)  a legtöbb problémát!
Ami miatt ez az egész felháborító, az, hogy központilag, törvényesen hülyét csinálnak belőlünk az egész Unió előtt, beállítva minket bármely más ország leghülyébb állampolgáránál is megbízhatatlanabbnak.


Üdv. Attila Wave
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 14. - 09:09:09 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
sab
Vendég
« Új üzenet #322 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 07:46:15 »

Szervusz Attila! Emelem

"......csak vannak érdekek, akik ezt nem szeretnék."

Ezen talán nem is lehet csodálkozni. Jó helyen voltak jó időben, és ragaszkodnak az üzlethez. Ezt még meg is érteném, ha nem lenne alapjában gusztustalan és felesleges ez az egész vizsgáztatási rendszer. Már az is egy csoda, hogy ezt a max. tíz éves ciklust átlehetett verni. Ahogy az öt év tízre változott, rögtön kitaláltak más bevételi forrást. Gondolok itt pl a klf szám gravírozásra. Évekig vizsgáztak a fegyverek úgy, hogy voltak olyan mérések amit idom(műszer) hiányában nem lehetett elvégezni. Már van ilyen, hát szórják is ki a fegyvereket rendesen. Eddig ez nem okozott veszélyt, csak mióta mérni tudják?.Azt sem tudom felfogni, miért veszélyes egy olyan fegyver aminek valamelyest ki van lőve a csöve. Legfeljebb nem pontos, de azért a lőszer nem kóvályog el métereket, és nem áll keresztbe a csőbe.Ha pedig szórja a lövést vagy nem vadásznak vele, vagy kicserélik.  Nem akarok ötletet adni senkinek, de lenne ötletem a rossz fegyverek kiszűrésére vizsga nélkül is!  Na ennyit az értelméről!  Ennek az egész vizsgáztatásnak az lenne az egyetlen megoldása, ha eltörölnék! Szerintem ma a vadászok legtöbbje nem csak arra kényes, hogy hogy néz ki a fegyvere, hanem arra is, hogy jó legyen.  Ha viszont valaki valóban veszélyes fegyverrel vadászik, vagy balesetet okoz az miatt, szigorúbban büntessék.

Egyébként nem kell hozzá számtani tudás, csak végiggondolni egy két dolgot. Van 55000 vadász, és mindegyiknek legalább két puskája. Évente vegyük az egy tizedét aki vizsgáztat,(11 000 fegyver) és ezt szorozzuk meg a vizsgadíjak középárával. Szép summa!
Na, mindehhez tegyünk hozzá a sport, önvédelmi, és minden egyéb fegyvert.
Én is kitalálnék ennyi pénzért mindent, csak ne kelljen lemondani róla. A sok hozzá nemértő rendeletalkotónak pedig mindent meg lehet magyarázni egy olyan országban ahol fél évszázadig féltek a magánkézben lévő fegyverektől. Szerintem most még jobban félnek! A sok sötétzöldről, a vadászat gyűlölőiről, és azokról a rendőrségi alkalmazottakról már ne is beszéljünk akiknek minden fegyver vadászpuska! Lásd romagyilkosságokról, szlovákiai ámokfutóról stb. kiadott hivatalos tájékoztatásokat.
Talán egyszer majd eljut az "illetékes elvtársak" agyáig is, hogy ebben az országban sem a törvényesen tartott fegyverek okozzák (vagy fogják)  a legtöbb problémát!
Ami miatt ez az egész felháborító, az, hogy központilag, törvényesen hülyét csinálnak belőlünk az egész Unió előtt, beállítva minket  bármely más ország leghülyébb állampolgáránál is megbízhatatlanabbnak.


Üdv. Attila Wave

Teljes mértékben egyetértek Veled. Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 14. - 09:10:09 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Benedek
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #323 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 16:32:33 »

Sziasztok!
Tudtommal idén májusban lejárt az uniós határidő a fegyvertartási jogszabályok harmonizációjával kapcsolatban! A nagy törvényalkotói dömpingben biztos nem érnek rá ilyen "piti" dolgokra. Vállat von
Üdv: Bak Zsolt
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #324 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 17:49:55 »

Rebesgetik, hogy még az idén sorra kerül az új!
Majd elválik: Meg az is, könnyítés, vagy szigorítás lesz e!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #325 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 19:34:13 »

"idén májusban lejárt az uniós határidő a fegyvertartási jogszabályok harmonizációjával kapcsolatban!"  Még a mulasztásos törvénysértés is jobb a szemükben, mint kijelenteni, hogy nincs még egy ilyen szigorú fegyvertörvény az eu-ban, mint nálunk!
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #326 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 20:37:04 »

"idén májusban lejárt az uniós határidő a fegyvertartási jogszabályok harmonizációjával kapcsolatban!"  Még a mulasztásos törvénysértés is jobb a szemükben, mint kijelenteni, hogy nincs még egy ilyen szigorú fegyvertörvény az eu-ban, mint nálunk!

Úgy ahogy mondod...  Emelem
Naplózva
Benedek
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #327 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 18:59:47 »

A 2004-es törvénytervezetben már szerepelt az utántöltés, a feketelőporos vadászat és lövészet is. Ennek ellenére egy homlokegyenest ellenkező, mégszigorúbb változat jött ki. Fejvakarás
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #328 Dátum: 2011. Március 31. - 07:32:34 »

A fene, nálatok tiltva van az utántoltés? Meglepődött  Látom ott is néha a torvényhozóknak elkellene egy kis idomítás Kalapal  Én meg azt hittem tanulok valamit, de ha nem, hát akkor Stoel
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #329 Dátum: 2011. Március 31. - 23:13:18 »

Bocsánat!!!!!!!!!!!!!!!!!

Minden felelősség teljes vadász nevében kérem engedélyezzék!

 De gondoljatok csak bele kitennétek e magatokat annak, hogy esetleg vadásztattok egy fedett lesről, mondjuk a sporinál 30-06 van ( ez azért fontos mert ez már tölthető magnum lőporral is igaz csak 60% ig megtöltve)
Az idióta 100% ra tölti MRP-vel és lő egyet melletted, mellettem, mellettünk felelősségteljes vadászok mellett?
Gondoljatok csak bele, mi lenne ott?
1. ha megússzuk a látványt sose feledjük
2. ha kapunk belőlle akkor sem
3. ha csak halljuk előitélettel leszünk a házilagos töltéssel szemben!

Elég a vadásztársadalmunknak 1,  2 felelőtlen ember, emlékezzetek mit műveltek a sportlövőkkel két idióta miatt?
Hát ez az, mikor végre megengednék az utántöltést, akkor egy-két barom előbb utóbb felrobbantaná magát és ezzel vége is lenne ennek az áldásos tevékenységnek. Ördög
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: