Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307548 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #300 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 10:41:26 »

Szia Anti!


A rendszeres vizsga szükségességébe nem mennék bele, mert nem akarok vitát generálni.
Azon nincs is vita, hogy jó szakemberek dolgoznak ott, de azért van még ebben az országban egy-két jó szakember aki ugyan úgy el tudná látni ezt a feladatot. Nagyon nem tetszik ez az egyeduralmi helyzet, hogy az országban csak egy ilyen állomás működik, és a döntés ellen az Atyaúristenhez lehet fordulni panasszal. Mert ugye panasz esetén szintén ott vizsgálják! Nem tudom miért nem lehet máshol hatástalaníttatni egy fegyvert, s mi alapján állapítják meg azt a horror árakat amivel dolgoznak.

Bárkinek joggal elönti a s.ár az agyát, mikor a fegyverébe (csőbe, zárdugattyúba) belegravírozták a gyári számot, és minden felületkezelés nélkül visszakapja. Talán a gravírozás árába beleférne legalább egy hideg barnítás! De gondolom ezt egy "vasas" embernek nem is kell mondani.
Azt sem tudom elhinni, hogy ha nem kártyával fizet valaki, azt elküldik a postára (Flórián tér)  befizetni a csekket, mert nem akarnak készpénzzel foglalkozni! Ez kit érdekel?

Könnyen tudnék én is  monopol helyzetből diktálni! Főleg ha még a rendeletek előkészítésében is részt vehetnék!

A többit majd egyszer egy pohár bor mellett!

Üdv. Attila

« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 13. - 12:47:15 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #301 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 11:13:51 »

Szia Anti!


A rendszeres vizsga szükségességébe nem mennék bele, mert nem akarok vitát generálni.
Azon nincs is vita, hogy jó szakemberek dolgoznak ott, de azért van még ebben az országban egy-két jó szakember aki ugyan úgy el tudná látni ezt a feladatot. Nagyon nem tetszik ez az egyeduralmi helyzet, hogy az országban csak egy ilyen állomás működik, és a döntés ellen az Atyaúristenhez lehet fordulni panasszal. Mert ugye panasz esetén szintén ott vizsgálják! Nem tudom miért nem lehet máshol hatástalaníttatni egy fegyvert, s mi alapján állapítják meg azt a horror árakat amivel dolgoznak.

Bárkinek joggal elöntötte a s.ár az agyát, mikor a fegyverembe (csőbe, zárdugattyúba) belegravírozták a gyári számot, és minden felületkezelés nélkül visszakaptam. Talán a gravírozás árába beleférne legalább egy hideg barnítás! De gondolom ezt egy "vasas" embernek nem is kell mondani.
Azt sem tudom elhinni, hogy ha nem kártyával fizet valaki, elküldik a postára (Flórián tér)  befizetni a csekket, mert nem akarnak készpénzzel foglalkozni! Ez kit érdekel?
Könnyen tudnék én is  monopol helyzetből diktálni! Főleg ha még a rendeletek előkészítésében is részt vehetnék!

A többit majd egyszer egy pohár bor mellett!

Üdv. Attila



 Igen Piál

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Duck
Vendég
« Új üzenet #302 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 13:47:21 »

Sziasztok!

Számolgattam egy kicsit megéri e tölteni vagy nem, internetről leszedett árak!

9,3x62  19 g TOG    bolti ár 1135ft     ha meg veszem a hüvelyt csappantyút port magot 649ft, visszatöltve a régi hüvelybe 376 ft
.308Win 11,7 g Nosler Ppt  bolti ár 1050-1150 ft    hamegveszek mindent...........524 ft, visszatöltve  285 ft

A gép ára mindennel, kb 60.000 ft
Kedves sporttársak lehet számolni! A 308 Win esetében 75 db után éri meg. És ha nem prémium maggal töltitek akkor kb 40 Euro-ért nem 50db adnak hanem 100 db magot tehát akkor kb -100 ft, ilyen lőszerárak mellett ami így elérhető, kiköltöznék a lőtérre nem csak .22 -el!

Mégegyszer ezek az adatok SZABADON LÁTOGATHATÓ OLDALAKRÓL LETTEK LETÖLTVE és ezek nem technikai jellegűeg tehát nem ütköznek sem a fórumszabályzatába, sem a magyar törvényekben!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #303 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 14:16:29 »

És ez csak a dolog anyagi oldala!
A többiről már ne is beszéljünk! Szomorú

Időközönként eszembe jut kedves Barátom, aki mikor végleg elhagyta(51 évesen!) ezt az országot azt mondta: Elég volt egy korlátolt ország, még korlátoltabb jogú tagjaként élni! Rííí
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Duck
Vendég
« Új üzenet #304 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 14:40:32 »

A többiről ne is beszéljünk!

Volt szerencsém kipróbálni reloaded lőszereket, háááttttttt vagy én voltam nagyon ügyes, vagy tényleg olyan puskához volt kifinomítva mint az enyém, vagy csak szerencsém volt, de azzal a szórásképpel szeretném végigvadászni az életemet, (igaz jobb szórásképet lőttem már, Geco-val de azt nem szeretem mert túl lágy az ólom benne!)
Tudom a szóráskép az vagy 3db vagy 5 lövés!
Én 2 szoktam lőni, és a két luk 2 legtávolabbi pontja közötti távolságot mérem le Geccoval ez 10mm, reloaded lőszerrel 12 mm!
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #305 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 15:10:45 »

A többiről ne is beszéljünk!

Volt szerencsém kipróbálni reloaded lőszereket, háááttttttt vagy én voltam nagyon ügyes, vagy tényleg olyan puskához volt kifinomítva mint az enyém, vagy csak szerencsém volt, de azzal a szórásképpel szeretném végigvadászni az életemet, (igaz jobb szórásképet lőttem már, Geco-val de azt nem szeretem mert túl lágy az ólom benne!)
Tudom a szóráskép az vagy 3db vagy 5 lövés!
Én 2 szoktam lőni, és a két luk 2 legtávolabbi pontja közötti távolságot mérem le Geccoval ez 10mm, reloaded lőszerrel 12 mm!
Szia!
És milyen kaliberrel és távolságra lőtted?
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Duck
Vendég
« Új üzenet #306 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 16:10:31 »

Mind a két esetben 118méter, izs-18 308 win, a Geco gyári volt, Reloaded pedig 11,7 Nosler Ppt, 3477 J / 772m/s ra töltve.
Tudom most a szórásképet illene belinkelnem ide. Van valahol, igérgetem, de megkeresem!
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #307 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 16:15:55 »

Mind a két esetben 118méter, izs-18 308 win, a Geco gyári volt, Reloaded pedig 11,7 Nosler Ppt, 3477 J / 772m/s ra töltve.
Tudom most a szórásképet illene belinkelnem ide. Van valahol, igérgetem, de megkeresem!
Igen Emelem



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #308 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 16:23:44 »

Mind a két esetben 118méter, izs-18 308 win, a Geco gyári volt, Reloaded pedig 11,7 Nosler Ppt, 3477 J / 772m/s ra töltve.
Tudom most a szórásképet illene belinkelnem ide. Van valahol, igérgetem, de megkeresem!

 Piál Piál Piál

Keresd meg mindenképpen! Ezt fogom mutogatni
Naplózva
Duck
Vendég
« Új üzenet #309 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 16:57:21 »

Nem tudok képet feltölteni, minimumra tettem a gépet és még így is nagy neki!
Naplózva
Duck
Vendég
« Új üzenet #310 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 17:01:21 »

A feltöltési könyvtár megtelt lépj kapcsolatba az adminisztrátorral ??????????????????????????????????????????
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #311 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 17:03:58 »

Külső tárhelyre töltsd, utána onnan linkeld!
Egy kis segítség: http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=242.0
 Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Duck
Vendég
« Új üzenet #312 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 17:16:07 »

Tisztázzunk valamit a számítógéphez hülye vagyok, ha kell valakinek privát e-mailben elküldöm, ide feltölteni nekem kb 3 nap! Bocsika mindenkitől!
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #313 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 17:20:02 »

Tisztázzunk valamit a számítógéphez hülye vagyok, ha kell valakinek privát e-mailben elküldöm, ide feltölteni nekem kb 3 nap! Bocsika mindenkitől!
Nekem elküldhetnéd.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
sab
Vendég
« Új üzenet #314 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 18:05:17 »

Szia Anti!

Elhiszem, hogy jó szakemberek dolgoznak ott, még ha fórumtársak is. Ördög
De azért egy-két vizsgálati lap magáért beszél...két vizsga között valahogyan  Vállat von megnőtt csőhossz...szűkülő szűkítések...láttunk már egy-két papírt. Bár hibázni, csak az hibázik, aki dolgozik.
Én értelmetlennek tartom a kötelező vizsgát.
Szerintem egy fegyvermesteri pecsét elég lenne.
Való igaz, hogy nem tartozik az utántöltéshez... Fejvakarás

Egyébként én töltenék...szerintem ez is hozzátartozik a vadászathoz.


 S.Peti

Én mivel nem foglalkozom MKH-val, ezért megtehetem,hogy a fegyverjavítók többségének véleményét is átadom.
Nincs szükség az EU-ban az MKH-ra sem.

És egy bizonyítható történet, amely nem a szakmai munkájukat, hozzáértésüket becsméreli.
( talán már írtam)
Ferlachi vegyescsövő fegyvert Ausztriában vásárolta egyik megrendelőm.

Mivel használt fegyver, ezért ment az MKH-ba.
Ott a fegyvert selejté nyilvánították, erről igazolást is kapott, majd az illetékes rendőrhatóságot is értesítették erről.

Nem lényeg, hogy miért.

Selejt, az mindenkinek gondolom azt jelenti, hogy nem javítható.

Nos, ez a fegyver, rá 1 hónapra visszakerült a használatba, műszaki bizonylatot kapott, használható lett hirtelen, és jelenleg egy hirdető portálon keres új gazdát, "friss" bizonylattal, nem korlátozva.

Hogy is van ez, akkor ? :Mosolyog

Én tudom, és ez bizony nem egy etikus eljárás ! NoNo
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: