Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307395 alkalommal)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #285 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 21:54:49 »


 gyozo gyozo   Bion ....ez marha jo,  ez a nap hozzaszolasa!!!! Igen
Igen, jobb mint az enyém gyozo
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #286 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 22:25:16 »

Üdv  !!  Ördög Ördög Akkor én is ellene szavaztam és vállalom Is ! Le is irtam többek között 
miért !  Lehet akkor primitiv vagyok , na bumm  ?
""Tenyleg elnek ott meg ennyire primitivek....hihetetlen ??!!  """
 Fejvakarás Fejvakarás Az esetleg nem jut eszébe senkinek , hogy mibe kerül egy db. golyós lőszer 
nálunk ? Kiváncsi lennék kevésbé fejlett afrikai, ázsiai és dél-amerikai országban , hogyan aránylik 
a lőszer ár pl. a minimálbérhez ?  Fejvakarás  15 $ feletti segédmunkás órabérnél kinek jutna eszébe töltögetni ?   
 

  Üdv A Primitiv     Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Turpi
Vendég
« Új üzenet #287 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 22:37:06 »

Mindenkinek hisz a házi töltésssel nagyából a felére ki lehet hozni egy db lőszer árát, legalább is a minőségi lőszerek vonatkozásában!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #288 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 23:10:47 »

Mindenkinek hisz a házi töltésssel nagyából a felére ki lehet hozni egy db lőszer árát, legalább is a minőségi lőszerek vonatkozásában!

De nem ez a lényeg! PONTOS LÖVÉST csak a cső és a lőszer tökéletes összhangjával lehet leadni! Ezt minden sportlövő tudja! Tehát vagy a csöveket válogatom a lőszeremhez, vagy töltök ideális lőszert a csövemhez! Ezt kéne felfogni!
Az újratöltés nem lesz tömegtevékenység soha, (golyós lőszer esetén) mert a felszerelés és a sok próba drága dolog, de nem kéne megfosztani ettől néhány tökéletességre törekvőt, mert ők viszik előre az emberiséget, nélkülük még mindig a fán élnénk!
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #289 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 00:11:12 »

Üdv  !!  Ördög Ördög Akkor én is ellene szavaztam és vállalom Is ! Le is irtam többek között 
miért !  Lehet akkor primitiv vagyok , na bumm  ?
""Tenyleg elnek ott meg ennyire primitivek....hihetetlen ??!!  """
 Fejvakarás Fejvakarás Az esetleg nem jut eszébe senkinek , hogy mibe kerül egy db. golyós lőszer 
nálunk ? Kiváncsi lennék kevésbé fejlett afrikai, ázsiai és dél-amerikai országban , hogyan aránylik 
a lőszer ár pl. a minimálbérhez ?  Fejvakarás  15 $ feletti segédmunkás órabérnél kinek jutna eszébe töltögetni ?   
 

  Üdv A Primitiv     Ördög Ördög Ördög

Nem hiszem ertem, tehat akkor vegul mit is akarsz mondani ??  Mindenesetre anyagi szempontbol is megeri utana tolteni, hosszutavon sokkal olcsobb nem is beszelve a toltenyeid minosegerol.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #290 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 00:30:25 »

De nem ez a lényeg! PONTOS LÖVÉST csak a cső és a lőszer tökéletes összhangjával lehet leadni! Ezt minden sportlövő tudja! Tehát vagy a csöveket válogatom a lőszeremhez, vagy töltök ideális lőszert a csövemhez! Ezt kéne felfogni!
Az újratöltés nem lesz tömegtevékenység soha, (golyós lőszer esetén) mert a felszerelés és a sok próba drága dolog, de nem kéne megfosztani ettől néhány tökéletességre törekvőt, mert ők viszik előre az emberiséget, nélkülük még mindig a fán élnénk!

Igy van!!  meg a sok probalkozas bizonyos magokkal nem is olyan draga, a pelda kedveert : ha en toltok 150, 180gr. Nosler magot meg AccuBond-ot, a haverem tolt hasonlo Barnes X-et meg valami mast, a masik Trophy Bonded-ot stb.  egymas kozt lehet magokat cserelgetni proba kedveert nem kell mindig ujat vagy mas markat megvenni.  Itt egy egesz szub kuturajuk van az utanatoltoknek, nem is beszelve, hogy egy komoly fegyver vadaszt nem ismerek itt ki ne lenne utantolto.
 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #291 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 06:22:33 »

 Sanyooo  Wave ! ""nélkülük még mindig a fán élnénk!"" Hát vissza nézve az elmúlt 54 évem  tilalomfák között élve  , lehet jobb lenne . 
 Fejvakarás 
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #292 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 07:40:50 »

De nem ez a lényeg! PONTOS LÖVÉST csak a cső és a lőszer tökéletes összhangjával lehet leadni! Ezt minden sportlövő tudja! Tehát vagy a csöveket válogatom a lőszeremhez, vagy töltök ideális lőszert a csövemhez! Ezt kéne felfogni!
Az újratöltés nem lesz tömegtevékenység soha, (golyós lőszer esetén) mert a felszerelés és a sok próba drága dolog, de nem kéne megfosztani ettől néhány tökéletességre törekvőt, mert ők viszik előre az emberiséget, nélkülük még mindig a fán élnénk!

Ez milyen igaz!
Van egy CZ 550-es fegyverem 30-06 kaliberben. Ebből a fegyverből kettő fajta lőszert tudok úgy lőni,hogy százon pár centi legyen a szórása.
Úgy gondolom,hogy ha lőtéri körülmények között nem tudok kiválló szórásképet lőni,akkor a vadászat közben annál csak rosszab lővésekre leszek képes.
Egy csomó gyári lőszert kipróbáltam az elmúlt tíz évben,de csak  a 9,7g SB,és a 10,7DK hordja számomra megfelelően  a puskám.
Ezt a sort bővíteni lehetne utántöltéssel,de hát ugye tudjuk,hogy jelenleg csak álom,de talán majd egyszer!
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #293 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 08:25:13 »

... nem kell az állami fegyvervizsgálóba bevinni mint nálunk ahol olyan emberek dolgoznak akik valakinek a valakijei és a puskáról annyit hallottak, hogy lőni lehet vele, na ezek a dilettánsok vizsgálják a németországban gyártott és bevizsgált puskákat illetve bírálják felül, hogy nem alkalmas lőfegyvernek, és ez a cég az ÁPV felügyelethez tartozik, nyáron szünetel addig mindenki kussoljon amig ők szabadságon vannak, miért is mert nem lenne valaki aki helyettesíti a felülvizsgáló enbert,(lásd a cikket a Magaslesben)nem az lenne csak akkor nem lehetne ellenőrizni a pénzbeszedést; és azt csinál amit akar..

Szia!

A mondandód többi részével egyetértek. A fenti résszel viszont egyáltalán nem. Ezt honnan vetted? (Ráadásul hogy jön ez az utántöltéshez? OffTopic)
Az, hogy nem értesz egyet a fegyvervizsgálat tényével az egy dolog, de az ottani szakembereket leszólni ismeretlenül...  Nem Woest
Mert igen is kiváló szakemberek dolgoznak ott, pl. Szajkó Pista bácsi, nem beszélve két Fórumtársunkról, akik persze nem fedik fel magukat (ezek szerint jogosan Fejvakarás) de fegyver-lőszer témában maximális szakértelmet, tudást tükröző hozzászólásokat olvashattunk tőlük.
A Magaslesben olvasható cikk szerintem meg marhaság... Szerintem H.T.I. nem is tudja miről beszél...
- Megjegyzem én se örülök amikor a kasszához kell járulnom a fegyvervizsgálatnál...

 Wave

Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #294 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 08:59:56 »

Szia!

A mondandód többi részével egyetértek. A fenti résszel viszont egyáltalán nem. Ezt honnan vetted? (Ráadásul hogy jön ez az utántöltéshez? OffTopic)
Az, hogy nem értesz egyet a fegyvervizsgálat tényével az egy dolog, de az ottani szakembereket leszólni ismeretlenül...  Nem Woest
Mert igen is kiváló szakemberek dolgoznak ott, pl. Szajkó Pista bácsi, nem beszélve két Fórumtársunkról, akik persze nem fedik fel magukat (ezek szerint jogosan Fejvakarás) de fegyver-lőszer témában maximális szakértelmet, tudást tükröző hozzászólásokat olvashattunk tőlük.
A Magaslesben olvasható cikk szerintem meg marhaság... Szerintem H.T.I. nem is tudja miről beszél...
- Megjegyzem én se örülök amikor a kasszához kell járulnom a fegyvervizsgálatnál...

 Wave


Szia Anti!

Elhiszem, hogy jó szakemberek dolgoznak ott, még ha fórumtársak is. Ördög
De azért egy-két vizsgálati lap magáért beszél...két vizsga között valahogyan  Vállat von megnőtt csőhossz...szűkülő szűkítések...láttunk már egy-két papírt. Bár hibázni, csak az hibázik, aki dolgozik.
Én értelmetlennek tartom a kötelező vizsgát.
Szerintem egy fegyvermesteri pecsét elég lenne.
Való igaz, hogy nem tartozik az utántöltéshez... Fejvakarás

Egyébként én töltenék...szerintem ez is hozzátartozik a vadászathoz.


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #295 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 09:12:48 »

Szia Anti!

Elhiszem, hogy jó szakemberek dolgoznak ott, még ha fórumtársak is. Ördög
De azért egy-két vizsgálati lap magáért beszél...két vizsga között valahogyan  Vállat von megnőtt csőhossz...szűkülő szűkítések...láttunk már egy-két papírt. Bár hibázni, csak az hibázik, aki dolgozik.
Én értelmetlennek tartom a kötelező vizsgát.
Szerintem egy fegyvermesteri pecsét elég lenne.
Való igaz, hogy nem tartozik az utántöltéshez... Fejvakarás

Egyébként én töltenék...szerintem ez is hozzátartozik a vadászathoz.


 S.Peti
Igen

Szerintem a tíz évenkénti vizsgálat nem olyan vészes, ezzel együtt lehet élni...
- Ja és egyébként nem én vagyok a MKH hívatalos szóvivője... Ördög (még ha úgy is néz ki néha... Vigyorog)

"Egyébként én töltenék...szerintem ez is hozzátartozik a vadászathoz."
 Igen Ebben egyetértünk.


 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #296 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 09:28:42 »

Sanyooo  Wave ! ""nélkülük még mindig a fán élnénk!"" Hát vissza nézve az elmúlt 54 évem  tilalomfák között élve  , lehet jobb lenne . 
 Fejvakarás 


Szia Lacus!
Árpád apánk kicsit tovább lovagolt volna, most mi csinálnánk Svájcban a doxákat!  Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #297 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 09:32:15 »

Sanyooo   Wave ! De nem lovagolt  Rííí  .
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #298 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 09:43:46 »

Szia Lacus!
Árpád apánk kicsit tovább lovagolt volna, most mi csinálnánk Svájcban a doxákat!  Nyihi Nyihi Nyihi


Ezt nem tudom, de azt igen, hogy a csokoládéba belefulladnék!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #299 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 09:49:30 »


Ezt nem tudom, de azt igen, hogy a csokoládéba belefulladnék!

Ezen én is sokat töprengtem, hogy a fenébe terem olyan jól a kakaóbab az Alpokban???  Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: