Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307694 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #270 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 16:45:51 »

Nem gyorségésű az a magnum lőpor? Mintha a Hornady töltené újabban ezzel egyes patronjait.  Vállat von Fejvakarás

 Emelem

Teljesen mindegy, ide nem célszerű ilyeneket írogatni.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #271 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 16:50:02 »

Értem, ez esetben töröld légyszíves. 

Köszönöm.

Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #272 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 16:50:39 »

Értem, ez esetben töröld légyszíves. 

Köszönöm.

Emelem

Nem ezzel volt a gond.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #273 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 16:51:45 »

Nem ezzel volt a gond.

Ok.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Turpi
Vendég
« Új üzenet #274 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 16:53:46 »

Én Hornady lőszereket használok való igaz, hogy valamilyen gyors égésű lőport alkalmaznak amivel a .30-06 sprg esetében 10.7g SST lövedékkel 919m/s sebeséget és 4515j energiát értek el.
Az én puskám nagyon szereti a 3 lövéses lőképét le lehet takarni egy 20 ft érmével 100m-s távon(Nem belövő álványból hanem feltámasztva szabadkézből lőve!).
Naplózva
Duck
Vendég
« Új üzenet #275 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 15:20:52 »

Oké, negatív esetek taglalásaát Off! befejeztem. Állításaimat számokkal nem támaszthatom alá mert itt nem szabad.
Majd ha engedélyezik hazánkban térjünk vissza a számadatokra!
Addig mindenki lelkiismeretére van bízva, mennyire merül bele a témába.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #276 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 15:38:50 »

"Ezek szerint ha azt mondom vécéztem, mindenki arra gondol hogy a gatyába csináltam, mert nem írom le hogy le is toltam?"---Hej, komám egy bizonyos koron túl annak is örülsz, ha időben elérted a budit, a gatyára már oda sem figyelsz! Nyihi
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #277 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 20:26:41 »

"Ezek szerint ha azt mondom vécéztem, mindenki arra gondol hogy a gatyába csináltam, mert nem írom le hogy le is toltam?"---Hej, komám egy bizonyos koron túl annak is örülsz, ha időben elérted a budit, a gatyára már oda sem figyelsz! Nyihi

Nomeg 30 felett a gatya elején is egyre nagyobb foltok maradnak... Ördög
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #278 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 21:00:40 »

Szasztok!
Olvasgatom a topicot és a szavazást és elgondolkodtam azon, hogy mi itt álmodozunk arról és szavazgatunk arról mit szeretnénk, ezt vastagon leszarja a törvényalkotó, azt csinálják amit őnekik jó, tehát én nem kívánok szavazni arról, hogy én mit szeretnék Nem.
Járogatok ki kb 3 éve németországba, felelős felnőtt állampolgárok tarthatnak fegyvert, tölthetnek lőszert stb., vehetnek puskát, pisztolyt-(maroklőfegyvert nehogy valaki előadja, hogy nem így nevezzük), bennünket azzal kábítanak, hogy az EU normákat akarják itt is bevezetni, ezt mi bevesszük és esszük mint kacsa a nokedlit. Nagy szart, nem akarnak itt bevezetni semmit, együtt kell tartani a nyájat, itt ez a cél.
Kérdésem: valaki utánanézett, hogy amióta beléptünk az EU-ba az azóta megváltoztatott fegyvertörvények miben közelítettek vagy lettek egyenlőek az EU-s törvényekkel?
Hát megmondom semmiben, csak a velünk kicseszés a cél. pl: németországban legyártanak egy puskát, levizsgázik, ezt beütik a puskába és ez a puska amig ki nem lövik a csövét vagy fel nem robbanik puska marad, nem kell vinni műszakira, nem kell fizetni érte, nem kell az állami fegyvervizsgálóba bevinni mint nálunk ahol olyan emberek dolgoznak akik valakinek a valakijei és a puskáról annyit hallottak, hogy lőni lehet vele, na ezek a dilettánsok vizsgálják a németországban gyártott és bevizsgált puskákat illetve bírálják felül, hogy nem alkalmas lőfegyvernek, és ez a cég az ÁPV felügyelethez tartozik, nyáron szünetel addig mindenki kussoljon amig ők szabadságon vannak, miért is mert nem lenne valaki aki helyettesíti a felülvizsgáló enbert,(lásd a cikket a Magaslesben)nem az lenne csak akkor nem lehetne ellenőrizni a pénzbeszedést; és azt csinál amit akar, akkor most miről beszélünk, illetve miről szavazunk??????????????????????????????? Bégessünk csak tovább mert erős és biztonságos ez az akol.
Barátom mondta: Ha ébren vagy ne álmodozz!!! gyozo
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #279 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 21:03:35 »

utó irat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja és a adminok nyugodtan törölhetik amit írtam, mert ez sértő.
Mert ugye amiről nem beszélünk az nincs is.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #280 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 21:22:04 »

Szilva!

Nincs ebben semmi sértő, miért kellene törölni?
Sajnos igaz amit írtál, és még vissza is fogtad magad.
Én sokszor azért nem írok, mert moderálni kellene saját magam! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
uniquealpine
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #281 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 21:23:13 »

"nem akarnak itt bevezetni semmit, együtt kell tartani a nyájat, itt ez a cél"

Sajnos igazad van, lett volna idő felnőnünk, mégsem sikerült - és ne legyenek illúzióink, a következő 20 évben sem fog sikerülni.
(nyilván kizárólag az utántöltés tárgykörére gondoltam...)
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #282 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 21:29:44 »

Szasztok!
Olvasgatom a topicot és a szavazást és elgondolkodtam azon, hogy mi itt álmodozunk arról és szavazgatunk arról mit szeretnénk, ezt vastagon leszarja a törvényalkotó, azt csinálják amit őnekik jó, tehát én nem kívánok szavazni arról, hogy én mit szeretnék Nem.
Járogatok ki kb 3 éve németországba, felelős felnőtt állampolgárok tarthatnak fegyvert, tölthetnek lőszert stb., vehetnek puskát, pisztolyt-(maroklőfegyvert nehogy valaki előadja, hogy nem így nevezzük), bennünket azzal kábítanak, hogy az EU normákat akarják itt is bevezetni, ezt mi bevesszük és esszük mint kacsa a nokedlit. Nagy szart, nem akarnak itt bevezetni semmit, együtt kell tartani a nyájat, itt ez a cél.
Kérdésem: valaki utánanézett, hogy amióta beléptünk az EU-ba az azóta megváltoztatott fegyvertörvények miben közelítettek vagy lettek egyenlőek az EU-s törvényekkel?
Hát megmondom semmiben, csak a velünk kicseszés a cél. pl: németországban legyártanak egy puskát, levizsgázik, ezt beütik a puskába és ez a puska amig ki nem lövik a csövét vagy fel nem robbanik puska marad, nem kell vinni műszakira, nem kell fizetni érte, nem kell az állami fegyvervizsgálóba bevinni mint nálunk ahol olyan emberek dolgoznak akik valakinek a valakijei és a puskáról annyit hallottak, hogy lőni lehet vele, na ezek a dilettánsok vizsgálják a németországban gyártott és bevizsgált puskákat illetve bírálják felül, hogy nem alkalmas lőfegyvernek, és ez a cég az ÁPV felügyelethez tartozik, nyáron szünetel addig mindenki kussoljon amig ők szabadságon vannak, miért is mert nem lenne valaki aki helyettesíti a felülvizsgáló enbert,(lásd a cikket a Magaslesben)nem az lenne csak akkor nem lehetne ellenőrizni a pénzbeszedést; és azt csinál amit akar, akkor most miről beszélünk, illetve miről szavazunk??????????????????????????????? Bégessünk csak tovább mert erős és biztonságos ez az akol.
Barátom mondta: Ha ébren vagy ne álmodozz!!! gyozo

Amíg lesz vadászember, nem is kevés, aki az újratöltés ellen agitál, mit vársz?  "Van annyi pénz, amiért korpás a hajam!"---régi igazság! Szomorú
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #283 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 21:48:00 »


Én sokszor azért nem írok, mert moderálni kellene saját magam! Fejvakarás


 gyozo gyozo   Bion ....ez marha jo,  ez a nap hozzaszolasa!!!! Igen
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #284 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 21:50:56 »

Amíg lesz vadászember, nem is kevés, aki az újratöltés ellen agitál, mit vársz? 

Tenyleg elnek ott meg ennyire primitivek....hihetetlen ??!!  Meglepődött
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: