Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307561 alkalommal)
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #255 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 14:50:42 »

Németországban az utántöltés hétköznapi dolog.
Balesetröl ezzel kapcsolatban nagyon ritkán hallani.

Precizitás, gondosság, fegyelmezett, felelősségteljes, szabályszerű, előírások szerinti eljárás - a német-magyar szótárban benne foglaltatnak ezek a szavak, de lehet, hogy itt és ott mégsem ugyanazt jelentik mostanság.
 Stoel
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #256 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 15:41:54 »



Olvasgattam a témát, engedni vagy nem engedni!!
Mivel idehaza tilos ezért valószínű hogy csak álmodtam nem láttam, de azt álmodtam hogy nagytudású spori a bőgés idelyére erőssebb lőszert akart magának és kicsit +P+ lett, a puskáját a fegyvermester 2 nap után tudta üríteni, a zárdugattyú, off-olt! És mérnökember volt, műszaki vonalon az álmodott spori! EZÉRT KÉREM NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE legyen szabad itthon!

Nem hiszem hogy egy-két hülye után kéne megítélni a magyar vadásztársadalmat, szerintem mi sem vagyunk rosszabbak mint a szlovák vagy német kollégáink . ezért a " KÉREM NEEEEEEEEEEEE legyen szabad"- ot legalább mi vadászok meg se említsük!!!!
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Steve
Vendég
« Új üzenet #257 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 15:47:04 »


Olvasgattam a témát, engedni vagy nem engedni!!
Mivel idehaza tilos ezért valószínű hogy csak álmodtam nem láttam, de azt álmodtam hogy nagytudású spori a bőgés idelyére erőssebb lőszert akart magának és kicsit +P+ lett, a puskáját a fegyvermester 2 nap után tudta üríteni, a zárdugattyú, off-olt! És mérnökember volt, műszaki vonalon az álmodott spori! EZÉRT KÉREM NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE legyen szabad itthon!

Nem hiszem hogy egy-két hülye után kéne megítélni a magyar vadásztársadalmat, szerintem mi sem vagyunk rosszabbak mint a szlovák vagy német kollégáink . ezért a " KÉREM NEEEEEEEEEEEE legyen szabad"- ot legalább mi vadászok meg se említsük!!!!

Ruger Koma!

 Igen Emelem
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #258 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 15:59:30 »


Olvasgattam a témát, engedni vagy nem engedni!!
Mivel idehaza tilos ezért valószínű hogy csak álmodtam nem láttam, de azt álmodtam hogy nagytudású spori a bőgés idelyére erőssebb lőszert akart magának és kicsit +P+ lett, a puskáját a fegyvermester 2 nap után tudta üríteni, a zárdugattyú, off-olt! És mérnökember volt, műszaki vonalon az álmodott spori! EZÉRT KÉREM NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE legyen szabad itthon!

Nem hiszem hogy egy-két hülye után kéne megítélni a magyar vadásztársadalmat, szerintem mi sem vagyunk rosszabbak mint a szlovák vagy német kollégáink . ezért a " KÉREM NEEEEEEEEEEEE legyen szabad"- ot legalább mi vadászok meg se említsük!!!!

 Igen Igen Igen
 Emelem
Naplózva
Duck
Vendég
« Új üzenet #259 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 23:41:13 »

Bocsánat!!!!!!!!!!!!!!!!!

Minden felelősség teljes vadász nevében kérem engedélyezzék!

 De gondoljatok csak bele kitennétek e magatokat annak, hogy esetleg vadásztattok egy fedett lesről, mondjuk a sporinál 30-06 van ( ez azért fontos mert ez már tölthető magnum lőporral is igaz csak 60% ig megtöltve)
Az idióta 100% ra tölti MRP-vel és lő egyet melletted, mellettem, mellettünk felelősségteljes vadászok mellett?
Gondoljatok csak bele, mi lenne ott?
1. ha megússzuk a látványt sose feledjük
2. ha kapunk belőlle akkor sem
3. ha csak halljuk előitélettel leszünk a házilagos töltéssel szemben!

Elég a vadásztársadalmunknak 1,  2 felelőtlen ember, emlékezzetek mit műveltek a sportlövőkkel két idióta miatt?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #260 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 23:48:45 »

Bocsánat!!!!!!!!!!!!!!!!!

Minden felelősség teljes vadász nevében kérem engedélyezzék!

 De gondoljatok csak bele kitennétek e magatokat annak, hogy esetleg vadásztattok egy fedett lesről, mondjuk a sporinál 30-06 van ( ez azért fontos mert ez már tölthető magnum lőporral is igaz csak 60% ig megtöltve)
Az idióta 100% ra tölti MRP-vel és lő egyet melletted, mellettem, mellettünk felelősségteljes vadászok mellett?
Gondoljatok csak bele, mi lenne ott?
1. ha megússzuk a látványt sose feledjük
2. ha kapunk belőlle akkor sem
3. ha csak halljuk előitélettel leszünk a házilagos töltéssel szemben!

Elég a vadásztársadalmunknak 1,  2 felelőtlen ember, emlékezzetek mit műveltek a sportlövőkkel két idióta miatt?

Érdekes érvelés: "Képzeljétek mi lenne, ha valaki, bár senki sem csinált ilyet még, de mégis, ha valaki ilyet csinálna, mi lenne akkor, jól vigyázzatok, a magyar nem alkalmas erre, különben is bűnös nép, mit akar ez újra tölteni, hiszen nem is tilos, csak a lehetőséget vették el tőle, de ezt ne tudja meg senki, jól vigyázzatok!"
Naplózva
Duck
Vendég
« Új üzenet #261 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 23:58:21 »

Az hogy nyiltan senki sem beszél erről, az még nem jelenti azt hogy a magyar lőpályákon, erdőkben nincs ilyen, igaz aki csinálja az csendben teszi, aki meg felelőtlen azzal az esettel példálóznak!
De egyben biztos vagyok, ha valaha engedélyezni fogják idehaza, és valaki üzletet lát abban hogy a gépeket forgalmazza, csődbe jut, mert már addigra mindenkinek, meglesz hozzá mindene. Ez a topik lesz a legfelkapottabb, és tele lesz jobbnál jobb "receptekkel", és akkor a tehetetlen jogalkotók( mert már szabad csinálni) azt mormogják az orruk alatt, hogy ezek nem ma kezdték!
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #262 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 00:37:47 »

Az hogy nyiltan senki sem beszél erről, az még nem jelenti azt hogy a magyar lőpályákon, erdőkben nincs ilyen, igaz aki csinálja az csendben teszi, aki meg felelőtlen azzal az esettel példálóznak!
De egyben biztos vagyok, ha valaha engedélyezni fogják idehaza, és valaki üzletet lát abban hogy a gépeket forgalmazza, csődbe jut, mert már addigra mindenkinek, meglesz hozzá mindene. Ez a topik lesz a legfelkapottabb, és tele lesz jobbnál jobb "receptekkel", és akkor a tehetetlen jogalkotók( mert már szabad csinálni) azt mormogják az orruk alatt, hogy ezek nem ma kezdték!
Asztán szerinted ki az a barom, aki a fórumokon felcsipett "receptek" alapján áll neki a laborálásnak? Remélem senki!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Steve
Vendég
« Új üzenet #263 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 07:29:02 »

Az hogy nyiltan senki sem beszél erről, az még nem jelenti azt hogy a magyar lőpályákon, erdőkben nincs ilyen, igaz aki csinálja az csendben teszi, aki meg felelőtlen azzal az esettel példálóznak!
De egyben biztos vagyok, ha valaha engedélyezni fogják idehaza, és valaki üzletet lát abban hogy a gépeket forgalmazza, csődbe jut, mert már addigra mindenkinek, meglesz hozzá mindene. Ez a topik lesz a legfelkapottabb, és tele lesz jobbnál jobb "receptekkel", és akkor a tehetetlen jogalkotók( mert már szabad csinálni) azt mormogják az orruk alatt, hogy ezek nem ma kezdték!

Te jogalkotó vagy?
Vagy hivatásos rettegő? Fejvakarás Vállat von
Naplózva
Duck
Vendég
« Új üzenet #264 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 07:29:22 »

Most nem mentegetőzni próbálok de!!!!!!!!!!!

Természetesen én a "receptekre" nem arra gondoltam hogy kinyomtatja innen és betőlti magának, de akkor részletekben!
-eldönti a spori szeretne e ilyet csinálni vagy nem
-megszerzi az elméleti, gyakorlati, jogi, tudást hozzá
-meszerzi a gépeket,
-megtervezi mit szeretne csinálni (magtipus)
-És itt jöhet be a recept, pl egy példa ( sporik ne akarjátok megtalálni az izs-18 esetében a puskához optimális lőszerhoszt mert az          mindig hosszabb mint a lőszer maximum szerelési hossza, nem lehet a poskához hangolni, dolgozzatok gyári adatokkal)
-aztán a spori folytatja, megkeresi a neki megfelelő többi alapanyagot, amit az ehhez kitalált softwer segítségével leellenőriz hogy nem életveszélyes-e, a lehetőségek közűl kiválasztja neki mire van szüksége, melyik töltetet szeretné,
-beállítja a gépeket
-megcsinálja folyamatos, ellenőrzés mellett
-majd kipróbálja!    (NEKEM EZ IS RECEPT KATEGÓRIA)

Ezek szerint ha azt mondom vécéztem, mindenki arra gondol hogy a gatyába csináltam, mert nem írom le hogy le is toltam??????

Gondolkozzunk felelősséggel, ne feltételezzük hogy mindenki bután áll neki a dolognak!!
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #265 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 07:44:59 »

Most nem mentegetőzni próbálok de!!!!!!!!!!!

Természetesen én a "receptekre" nem arra gondoltam hogy kinyomtatja innen és betőlti magának, de akkor részletekben!
-eldönti a spori szeretne e ilyet csinálni vagy nem
-megszerzi az elméleti, gyakorlati, jogi, tudást hozzá
-meszerzi a gépeket,
-megtervezi mit szeretne csinálni (magtipus)
-És itt jöhet be a recept, pl egy példa ( sporik ne akarjátok megtalálni az izs-18 esetében a puskához optimális lőszerhoszt mert az          mindig hosszabb mint a lőszer maximum szerelési hossza, nem lehet a poskához hangolni, dolgozzatok gyári adatokkal)
-aztán a spori folytatja, megkeresi a neki megfelelő többi alapanyagot, amit az ehhez kitalált softwer segítségével leellenőriz hogy nem életveszélyes-e, a lehetőségek közűl kiválasztja neki mire van szüksége, melyik töltetet szeretné,
-beállítja a gépeket
-megcsinálja folyamatos, ellenőrzés mellett
-majd kipróbálja!    (NEKEM EZ IS RECEPT KATEGÓRIA)

Ezek szerint ha azt mondom vécéztem, mindenki arra gondol hogy a gatyába csináltam, mert nem írom le hogy le is toltam??????

Gondolkozzunk felelősséggel, ne feltételezzük hogy mindenki bután áll neki a dolognak!!

Rávilágítanék arra az egyszerű tényre, amely a topik fejlécében lévő szavazás eredménye. Ez azt gondolom tükrözi a fórum lakók érték rendjét, véleményét.... Emelem :Ess.Petike
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #266 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 12:19:34 »

Bocsánat!!!!!!!!!!!!!!!!!

Minden felelősség teljes vadász nevében kérem engedélyezzék!

 De gondoljatok csak bele kitennétek e magatokat annak, hogy esetleg vadásztattok egy fedett lesről, mondjuk a sporinál 30-06 van ( ez azért fontos mert ez már tölthető magnum lőporral is igaz csak 60% ig megtöltve)
Az idióta 100% ra tölti MRP-vel és lő egyet melletted, mellettem, mellettünk felelősségteljes vadászok mellett?
Gondoljatok csak bele, mi lenne ott?
1. ha megússzuk a látványt sose feledjük
2. ha kapunk belőlle akkor sem
3. ha csak halljuk előitélettel leszünk a házilagos töltéssel szemben!

Elég a vadásztársadalmunknak 1,  2 felelőtlen ember, emlékezzetek mit műveltek a sportlövőkkel két idióta miatt?

Már ne haragudj, de honnan veszel ilyen hülyeségeket?
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 08. - 12:28:07 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Bagira
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217


« Új üzenet #267 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 14:14:55 »

Üdv.

Eggy kérdés csak.

Itthon mikor lehet?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #268 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 16:37:59 »

ez azért fontos mert ez már tölthető magnum lőporral is igaz csak 60% ig megtöltve)


Írjál még ilyen okosakat... :Mosolyog
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #269 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 16:41:34 »

Nem gyorségésű az a magnum lőpor? Mintha a Hornady töltené újabban ezzel egyes patronjait.  Vállat von Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: