Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307364 alkalommal)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1965 Dátum: 2020. Február 25. - 10:54:42 »

Sziasztok,

hosszú évek után ismét megnéztem a lőszer újratöltési videókat tegnap és érdeklődnék, hogy milyen eszközöket ajánlotok ill. használtok a feladathoz?

köszi, gaben  Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1966 Dátum: 2020. Február 25. - 11:03:45 »

Sziasztok,

hosszú évek után ismét megnéztem a lőszer újratöltési videókat tegnap és érdeklődnék, hogy milyen eszközöket ajánlotok ill. használtok a feladathoz?

köszi, gaben  Emelem

Nálam a prés RCBS Rock Chucker II-es, a matricák RCBS, a mérleg karos RCBS, a kézi csappantyúzó Lee, de megdöglött, most a prés csappantyúzó adapterét használom, de kell vennem egy másik kézit idővel. Az egyéb cuccok meg mindenféle.

 Emelem

 
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1967 Dátum: 2020. Február 25. - 13:49:24 »

Sziasztok,

hosszú évek után ismét megnéztem a lőszer újratöltési videókat tegnap és érdeklődnék, hogy milyen eszközöket ajánlotok ill. használtok a feladathoz?

köszi, gaben  Emelem
A Rock Chucker-el nem lősz mellé. Érdemes az egunon nézegetni. Matricából ami rcbs-ben nem létezik, az általában nem létezik. Ára is elfogadható, minősége is jó. Mérlegből a karos mérlegek elég olcsók, ha viszont digitálisat akarsz azon ne spórolj, az alsó szegmenssel csak a bosszúság van. Trimmelőből és egyéb hüvelymegmunkáló eszközökből meg nagyjából ami megtetszik, lee, lyman.
Én a cuccaim nagy részét az egunról szedtem össze, igaz, volt olyan eladó akinél utólag jöttem rá, hogy annak a boltnak a tulajdonosa akinél amúgy is szoktunk vásárolni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1968 Dátum: 2020. Február 25. - 16:08:22 »

Köszi Voldi, Boar,  Igen

látom ez szettben is kapható, de gondolom a matricákat külön kell venni az adott kaliberhez.
Na és mi van a töltényhüvellyel, lövedékkel, lőporral, csappantyúval?
A vadászboltokban megfelelő minőséget lehet kapni ezekből?

üdv, gaben  Emelem

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1969 Dátum: 2020. Február 25. - 16:24:54 »

Köszi Voldi, Boar,  Igen

látom ez szettben is kapható, de gondolom a matricákat külön kell venni az adott kaliberhez.
Na és mi van a töltényhüvellyel, lövedékkel, lőporral, csappantyúval?
A vadászboltokban megfelelő minőséget lehet kapni ezekből?

üdv, gaben  Emelem


Hüvelyt, lövedéket általában netről, németországból, célszerűen kalákában, hogy a postaköltség kevesebb legyen. Anno csappantyút is simán lehetett rendelni, ma már nem küldik el.
Lőport személyesen, ausztriából, szlovákiából vagy itthon pl. a pro shooting-tól(ahogy most már a csappantyút is). Átlag vadászboltban nagyjából semmit nem lehet kapni, esetleg valami alsópolcos smart reloader cuccokat.
De ha nem a töltés öröméért töltesz hanem annyit amennyire szükséged van, akkor azért nem kell hetente rendelni...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1970 Dátum: 2020. Február 25. - 16:36:06 »

Köszi Voldi, Boar,  Igen

látom ez szettben is kapható, de gondolom a matricákat külön kell venni az adott kaliberhez.
Na és mi van a töltényhüvellyel, lövedékkel, lőporral, csappantyúval?

 Emelem

Boar elmondta a lényeget.  Igen

A vadászboltokban megfelelő minőséget lehet kapni ezekből?

 Röhög Röhög Röhög
Ez a mondat akár a hét poénja is lehetne... Ördög
Mind a három ujjadon meg tudod számolni, hány vadászboltban kapsz kis Hazánkban tőtögetős cuccokat... :Mosolyog

 Okos

 Wave

Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1971 Dátum: 2020. Február 25. - 18:12:27 »

9,3*62-es hüvelyem van egy szakajtóval (Norma).

De nem adoook  Nyelv 

 Ördög Stoel 
 
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1972 Dátum: 2020. Február 25. - 18:20:20 »

Hüvelyt, lövedéket általában netről, németországból, célszerűen kalákában, hogy a postaköltség kevesebb legyen. Anno csappantyút is simán lehetett rendelni, ma már nem küldik el.
Lőport személyesen, ausztriából, szlovákiából vagy itthon pl. a pro shooting-tól(ahogy most már a csappantyút is). Átlag vadászboltban nagyjából semmit nem lehet kapni, esetleg valami alsópolcos smart reloader cuccokat.
De ha nem a töltés öröméért töltesz hanem annyit amennyire szükséged van, akkor azért nem kell hetente rendelni...

Thx,  Wave

Egyelőre csak sötétben tapogatózom a témában, próbálom felmérni a helyzetet e téren.
Aztán ha elhatároztam magam, jöhetne a vizsga. Na ennek is még utána kell néznem.  Fejvakarás
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1973 Dátum: 2020. Február 25. - 18:21:10 »

Emelem

Boar elmondta a lényeget.  Igen

 Röhög Röhög Röhög
Ez a mondat akár a hét poénja is lehetne... Ördög
Mind a három ujjadon meg tudod számolni, hány vadászboltban kapsz kis Hazánkban tőtögetős cuccokat... :Mosolyog

 Okos

 Wave

Valahogy sejtettem Anti, mert sok találatot nem dobott ki a net.  Ördög


Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #1974 Dátum: 2020. Február 25. - 18:22:30 »

Thx,  Wave

Egyelőre csak sötétben tapogatózom a témában, próbálom felmérni a helyzetet e téren.
Aztán ha elhatároztam magam, jöhetne a vizsga. Na ennek is még utána kell néznem.  Fejvakarás

Áprilisban lesz tanfolyam, (sajnos a márciusiról lemaradtam).Kapszliéknál tudsz jelentkezni ha a pesti helyszín megfelelő.

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1975 Dátum: 2020. Február 25. - 18:23:29 »

9,3*62-es hüvelyem van egy szakajtóval (Norma).

De nem adoook  Nyelv 

 Ördög Stoel 
 


Kösz Doki,

sokat segítettél.  Ördög

Egyébként ennél finomabb kaliberben gondolkodom. Kacsint
Még nem merek kijelenteni semmit, mert előbb tesztelnem kell az alanyt, csak ha mindketten megszerettük egymást, akkor jön a páncélszekrénybe.  Kacsint
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1976 Dátum: 2020. Február 26. - 09:12:13 »

Lőport személyesen, ausztriából, szlovákiából vagy itthon pl. a pro shooting-tól(ahogy most már a csappantyút is).

Kapszlinál is lehet (sajnos, vagy nem) fűzfői átvétellel lőport venni.
Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #1977 Dátum: 2020. Február 26. - 17:05:24 »

Tölt valaki közülünk 5,6x50 R M. kaliberű lőszert?
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #1978 Dátum: 2020. Március 07. - 18:36:01 »

Üdvözletem!

A vizsgára való hangoldodás jegyében igyekszem utánanézni  a lőszertöltéssel kapcsolatos dolgoknak és felmerült két kérdésem amire eddig itt (sem) találtam választ.

1, ha egy lőporhoz azt írják, hogy a nehezebb magokhoz ajánljak azt hogyan kell értelmezni ? Az a gyanúm hogy kaliberen belül értendő ez nem pedig általánosságban.( Pl 10 g fölött)

2, matricáknál láttam full length  és csak neck die változatokat, melyiknek mi az előnye/hátrány? Ha csak saját fegyverből kilőtt hüvelyt fogok használni akkor van ennek igazán jelentősége? Azt gondolnám, hogy a csak nyakat formázó kevésbé nyúzza a hüvelyt ezt jól gondolom?

Előre is köszönöm a segítséget
 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #1979 Dátum: 2020. Március 08. - 01:03:04 »

Üdvözletem!

A vizsgára való hangoldodás jegyében igyekszem utánanézni  a lőszertöltéssel kapcsolatos dolgoknak és felmerült két kérdésem amire eddig itt (sem) találtam választ.

1, ha egy lőporhoz azt írják, hogy a nehezebb magokhoz ajánljak azt hogyan kell értelmezni ? Az a gyanúm hogy kaliberen belül értendő ez nem pedig általánosságban.( Pl 10 g fölött)

2, matricáknál láttam full length  és csak neck die változatokat, melyiknek mi az előnye/hátrány? Ha csak saját fegyverből kilőtt hüvelyt fogok használni akkor van ennek igazán jelentősége? Azt gondolnám, hogy a csak nyakat formázó kevésbé nyúzza a hüvelyt ezt jól gondolom?

Előre is köszönöm a segítséget
 Emelem
Üdv.Az első kérdésedre kb válaszoltál is.A matricáról annyit hogy a puskád töltényűrjétől sok minden függ.Általában a csak nyakrahúzott hüvely szebb szórásképet produkál,de előfordulhat hogy másodszori csak nyakrahuzott töltésnél nehezen lehet lezárni a zárdugattyút extrém esetben bezárni sem lehet.Elsőkörben én mindenképpen olyan matricakészletet javasolnék ami testrehúzó és beültető.Ezzel nagyon nem nyúlsz mellé sok bosszúságot megspórolsz.Viszont olyan készlet is van amiben van mindkettő,meg még factory crimp is.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Oldalak: 1 ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: