Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 306993 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #1620 Dátum: 2017. Október 29. - 21:25:07 »



 Emelem
Nekem a mai nap kevés volt ahhoz, hogy egy azaz egy db berohadt szilent maradékát kibányásszam a terrano alvázból...féloldalt a földön fekve, nagykalapáccsal... Szerinted hányszor hangzott el az ominózus mondat?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1621 Dátum: 2017. Október 29. - 22:10:23 »

Nekem a mai nap kevés volt ahhoz, hogy egy azaz egy db berohadt szilent maradékát kibányásszam a terrano alvázból...féloldalt a földön fekve, nagykalapáccsal... Szerinted hányszor hangzott el az ominózus mondat?

Azért volt ott "narkós" is!:)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1622 Dátum: 2017. Október 30. - 08:48:00 »

Valami azt súgja nekem, hogy ez mintha beszorult volna... Stoel
Kenés hiány, vagy méret hiba?
Kibányásztad már?

Így van Sherlock  Ördög Ördög
Kenni kentem. A Lymannak azt a fekete flakonos szarát használom éppen, ami nem a spray, hanem ami az ablaktisztítóra hasonlít.
Kibányászták nekem. Kicsit polírozva lett a matrica belül, aztán megint beszorult egy. A kitoló rúd is meggörbült, azt nem lehetett 100%-osra hozni. Valszeg az gyenge, csappantyú kitoláskor meggörbül, és mikor húznád kifelé a hüvelyszáj alatt a görbület miatt megszorul és a talp pereme meg leszakad.
A 8x68-assal már nem ez az első probléma. Ez már a második RCBS matricám. Egy köpödelem. Vagy a gyúlyuk nem elég nagy, vagy nem tudom, de nagyon nehéz ezeket a masszív régi rws hüvelyeket kicsappantyúzni, és a silány anyagminőség miatt görbül a rúd. Vagy nemtom...Igaz 243-asban is volt már tüske törés/kis görbülés. Amiben tudtam már áttértem a Lee-re erről a fosról. Annak idején 30-06-osban Hornadyt sikerült régi SB hüvellyel megnyekkenteni. Aztán a Lee megoldotta. Legolcsóbb, és a legjobb. Nyilván nem precíziós lövészetre kell. 8x68-ban nem tudok sajnos áttérni a Lee-re, de már nem is nagyon izgat. Amennyit használom majd elmuzsikál az kiválóan a gyári H-Mantellel  Ördög
Meg azért van visszaformázva 60-70 db hüvelyem, az meg kap 13 grammos NP-t. Jó darabig elég lesz...
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1623 Dátum: 2017. Október 30. - 10:46:11 »

Csinálj egy tüskét és üsd ki előre a csappantyúkat. Mégiscsak olcsóbb mint a kinyomó rudat cserélgetni. Én a Hirtenberger hüvelyeknél tapasztaltam, hogy szűk a gyúlyuk. Ezeknél mindig kiütöm előre a csappantyúkat, és kaliberezés közben egyszerűen kiveszem a tüskét a kinyomó rúdból. 
Nekem az a tapasztalatom, hogy az RCBS matrica szettek nagyon jó minőségűek, sok használat után, még sosem volt velük gondom, egyik kalibernél sem.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1624 Dátum: 2017. Október 30. - 10:50:27 »

Csinálj egy tüskét és üsd ki előre a csappantyúkat. Mégiscsak olcsóbb mint a kinyomó rudat cserélgetni. Én a Hirtenberger hüvelyeknél tapasztaltam, hogy szűk a gyúlyuk. Ezeknél mindig kiütöm előre a csappantyúkat, és kaliberezés közben egyszerűen kiveszem a tüskét a kinyomó rúdból. 
Nekem az a tapasztalatom, hogy az RCBS matrica szettek nagyon jó minőségűek, sok használat után, még sosem volt velük gondom, egyik kalibernél sem.

 Igen
243-as már így használom. Használtam, mert aztán vettem egy LEE-t ahhoz is.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #1625 Dátum: 2017. Október 30. - 13:03:58 »


A 8x68-assal már nem ez az első probléma. Ez már a második RCBS matricám. Egy köpödelem. Vagy a gyúlyuk nem elég nagy, vagy nem tudom, de nagyon nehéz ezeket a masszív régi rws hüvelyeket kicsappantyúzni,
Én is RCBS-el formázgatom a régi RWS hüvelyeket oszt bírja... Igen bő nyállal kenem bár ennek a kicsappantyúzáshoz nem sok köze van.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1626 Dátum: 2017. Október 30. - 13:36:47 »

Így van Sherlock  Ördög Ördög
Kenni kentem. A Lymannak azt a fekete flakonos szarát használom éppen, ami nem a spray, hanem ami az ablaktisztítóra hasonlít.
Kibányászták nekem. Kicsit polírozva lett a matrica belül, aztán megint beszorult egy. A kitoló rúd is meggörbült, azt nem lehetett 100%-osra hozni. Valszeg az gyenge, csappantyú kitoláskor meggörbül, és mikor húznád kifelé a hüvelyszáj alatt a görbület miatt megszorul és a talp pereme meg leszakad.
A 8x68-assal már nem ez az első probléma. Ez már a második RCBS matricám. Egy köpödelem. Vagy a gyúlyuk nem elég nagy, vagy nem tudom, de nagyon nehéz ezeket a masszív régi rws hüvelyeket kicsappantyúzni, és a silány anyagminőség miatt görbül a rúd. Vagy nemtom...Igaz 243-asban is volt már tüske törés/kis görbülés. Amiben tudtam már áttértem a Lee-re erről a fosról. Annak idején 30-06-osban Hornadyt sikerült régi SB hüvellyel megnyekkenteni. Aztán a Lee megoldotta. Legolcsóbb, és a legjobb. Nyilván nem precíziós lövészetre kell. 8x68-ban nem tudok sajnos áttérni a Lee-re, de már nem is nagyon izgat. Amennyit használom majd elmuzsikál az kiválóan a gyári H-Mantellel  Ördög
Meg azért van visszaformázva 60-70 db hüvelyem, az meg kap 13 grammos NP-t. Jó darabig elég lesz...

Pelikán, nem nyitok vitát....... Nyihi

9 RCBS matricából egy volt, amelyikkel gondom volt, egy G kategóriás egyedi gyártás vom Hofe-ben, amire 8 hónapot vártam. Nem csoda, hogy az amiknak fingjuk sincs ezekről a ritka (szar) ojrópai kaliberekról. Kétszer rövidítettem, azóta műkszik. Egy Lee van, egy igénytelen sorjás dzsuva, a Redding és a Fosters ugyancsak hibátlan.
Szóval szerintem Mester, valami nagyon félre ment, ha RÚD(!) elhajlott. Hogy a toszba???  Fejvakarás Vállat von
Az RCBS pont azért egy kellemes darab, mert nagyrészt csereszabatosak a rúdjai, a tüskék is, és ha gáz van, max csak a tüske törik.
Rugerrel egyetértve, a Hirtenberger töri a tüskét, aztán egy pár gyúlukat felfúrtam 2 mm átmérőre, aztán mégis inkább kidobtam az összes szart, mert annyit nem ér az egész..... meg mindig szerettem csatlakozni az "ott b@ssza...... anyja" frappánsan megfogalmazott vidám életérzéshez a melózással kapcsolatban. Vigyorog
Kétszer ragadtam be, egyszer csesztem rá Sallerbélára, mert minden esetben enyhe, legálisan forgalomba hozható  tudatmódosító szerek hatása alatt akartam éppen feltalálni a spanyolviaszkot, és jött rám a dógozhatnék. Ja... a Sallerbéla valami középkori darab lehetett még Berdan csapival, csak csesztem belenézni. Fej a falba
Az mondjuk öreg hiba belepiszkálni egy matrica belsejébe, lehet, hogy a miatt lett véglegesen gallyra téve. Fejvakarás
Ha valamikor arra tekeregsz, adok RCBS nyálat, az csak akkor ragad be, ha elfelejted használni, vagy annyira bekottázva csinálod, hogy azt is elfelejted, hogy mit cseszhettél el..... Olyan mint a méz, és Kb. 25 éve változatlan minőségben nyálazza a hüvelyeket.
Szerintem, ha elhajlott a rúd, akkor pont egy kicsit mélyebbre eresztetted, mint kellett volna, a tüske befogóként is működő nyaktágító hangyafasznyit koccolt a hüvely aljára, és az hajlíthatta el. A rúd elhajlításához akkora erő kell, hogy egy hétköznapi présen simán kiszúrnád, mert beszarnál az utolsó centin, akkorát kéne nyomni rajta.... szerintem. Angyal
Van egy (hiányos) beragadt hüvely eltávolító kézi készülékem (RCBS stuck case remover), a buzeráns akinek kölcsön adtam, pont a lényeget nem küldte vissza, mintegy véletlen. De egy kis találékonysággal könnyedén pótolható. Ha kell, visíts.
 Emelem
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1627 Dátum: 2017. Október 30. - 15:11:28 »

A beragadt hüvely eltávolító készlet, ha a belefúrós, menetmetszős stb. féle, olyanom nekem is van, még nem kellett használnom. A berdan-os SB hüvelymiatt( figyelmetlenségem miatt) egy kitoló rúd nekem is meghajlott, eddig más baj nem volt az RCBS matricáimmal.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1628 Dátum: 2017. Október 30. - 17:22:52 »

Pelikán, nem nyitok vitát....... Nyihi

9 RCBS matricából egy volt, amelyikkel gondom volt, egy G kategóriás egyedi gyártás vom Hofe-ben, amire 8 hónapot vártam. Nem csoda, hogy az amiknak fingjuk sincs ezekről a ritka (szar) ojrópai kaliberekról. Kétszer rövidítettem, azóta műkszik. Egy Lee van, egy igénytelen sorjás dzsuva, a Redding és a Fosters ugyancsak hibátlan.
Szóval szerintem Mester, valami nagyon félre ment, ha RÚD(!) elhajlott. Hogy a toszba???  Fejvakarás Vállat von
Az RCBS pont azért egy kellemes darab, mert nagyrészt csereszabatosak a rúdjai, a tüskék is, és ha gáz van, max csak a tüske törik.
Rugerrel egyetértve, a Hirtenberger töri a tüskét, aztán egy pár gyúlukat felfúrtam 2 mm átmérőre, aztán mégis inkább kidobtam az összes szart, mert annyit nem ér az egész..... meg mindig szerettem csatlakozni az "ott b@ssza...... anyja" frappánsan megfogalmazott vidám életérzéshez a melózással kapcsolatban. Vigyorog
Kétszer ragadtam be, egyszer csesztem rá Sallerbélára, mert minden esetben enyhe, legálisan forgalomba hozható  tudatmódosító szerek hatása alatt akartam éppen feltalálni a spanyolviaszkot, és jött rám a dógozhatnék. Ja... a Sallerbéla valami középkori darab lehetett még Berdan csapival, csak csesztem belenézni. Fej a falba
Az mondjuk öreg hiba belepiszkálni egy matrica belsejébe, lehet, hogy a miatt lett véglegesen gallyra téve. Fejvakarás
Ha valamikor arra tekeregsz, adok RCBS nyálat, az csak akkor ragad be, ha elfelejted használni, vagy annyira bekottázva csinálod, hogy azt is elfelejted, hogy mit cseszhettél el..... Olyan mint a méz, és Kb. 25 éve változatlan minőségben nyálazza a hüvelyeket.
Szerintem, ha elhajlott a rúd, akkor pont egy kicsit mélyebbre eresztetted, mint kellett volna, a tüske befogóként is működő nyaktágító hangyafasznyit koccolt a hüvely aljára, és az hajlíthatta el. A rúd elhajlításához akkora erő kell, hogy egy hétköznapi présen simán kiszúrnád, mert beszarnál az utolsó centin, akkorát kéne nyomni rajta.... szerintem. Angyal
Van egy (hiányos) beragadt hüvely eltávolító kézi készülékem (RCBS stuck case remover), a buzeráns akinek kölcsön adtam, pont a lényeget nem küldte vissza, mintegy véletlen. De egy kis találékonysággal könnyedén pótolható. Ha kell, visíts.
 Emelem

Kiscsávó!
Ne fikázd a Lee matricákat, nagyon jó használhatóak. Fa testápoló
A lövedék beültetője meg 100x jobb az RCBS-nél.
A prése viszont egy kalap sz..t nem ér.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1629 Dátum: 2017. Október 30. - 17:50:39 »

Nekem egyszer szakadt be egy 300-as hüvely.
Kitekertem a visszaformázó rúd csavarját, beraktam a matricát egy órára mélyhűtőbe és a megmaradt peremnél fogva, óvatosan ki tudtam húzni.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1630 Dátum: 2017. Október 30. - 19:12:10 »

Kiscsávó!
Ne fikázd a Lee matricákat, nagyon jó használhatóak. Fa testápoló
A lövedék beültetője meg 100x jobb az RCBS-nél.
A prése viszont egy kalap sz..t nem ér.
 Ördög


Kedves mélységesen mélyen tisztelt Fórumtársam!

Nem is venném soha a bátorságot, hogy olyan dolgot merészelnék fikázni, amiknek lesavazása esetlegesen személyesen rosszul érintené azokat, akikre innen a béka sáros segge alól toronyháznyi magasságokba csak erős nagyítású távcsővel tudok felnézni.....

Igazán nem gyáva és nemtelen hátramenekülés részemről, azonban engedd meg, hogy bátorkodjam idézni és egyetértésed esetén némi szövegértelmezés alá vetni minden bizonnyal kellően meg nem alapozott, és át nem gondolt véleményemet a tulajdonomat képező Lee matricáról: "Egy Lee van, egy igénytelen sorjás dzsuva"
Ez - leírtjaid tükrében - minden bizonnyal a nagyszerű Lee gyár még nagyszerűbb termékpalettáján annak az "egy a tízmillióból" termék nem teljesen 100%-os minőségét jelenti, amelyet én peches halandó vásárló kifogtam.
Természetesen ez inkább csak megerősíti a kiváló Lee matricák nagyon jó - sőt inkább felettébb kimagasló! - használhatóságát!!

Örök tisztelettel,
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1631 Dátum: 2017. Október 30. - 19:22:56 »

Nekem egyszer szakadt be egy 300-as hüvely.
Kitekertem a visszaformázó rúd csavarját, beraktam a matricát egy órára mélyhűtőbe és a megmaradt peremnél fogva, óvatosan ki tudtam húzni.
 Emelem

Ez mind nagyon szép és lyó  Kacsint..... azonban nem hinném, hogy ilyentájt akár egy fél matricányi hely is lenne bármelyik mélyhűtődbe, vagy hűtőládádba.... Ördög Ördög
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1632 Dátum: 2017. Október 30. - 21:08:19 »

Igyekszem leszűrni a tanulságokat  Emelem

No de...
6,5-es (.264) kaliberek töltőihez szólnék.
Ha valakinek akad 125 graines NP a keze ügyébe, megmérné nekem a hosszát?
Vagy az is elég támpontnak, ha valaki QL használó megmondja mi van az adatbázisban. Sajnos win10-re (vagy mi a nyavalya van a gépemen) nem tudtam feltenni, így nincs kéznél QL.
Köszönet!
 Wave
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1633 Dátum: 2017. Október 30. - 21:53:39 »

Kedves huszlavika!
Távolba nyúló fiatalságomban olvastam, talán Arthur Hailey Autóváros címü könyvében, hogy igényes vásárló csak szerdán készült autót vesz.
Feltételezem, hogy a te Lee matricádat hétfőn vagy pénteken gyártották.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1634 Dátum: 2017. Október 30. - 21:58:01 »

Igyekszem leszűrni a tanulságokat  Emelem

No de...
6,5-es (.264) kaliberek töltőihez szólnék.
Ha valakinek akad 125 graines NP a keze ügyébe, megmérné nekem a hosszát?
Vagy az is elég támpontnak, ha valaki QL használó megmondja mi van az adatbázisban. Sajnos win10-re (vagy mi a nyavalya van a gépemen) nem tudtam feltenni, így nincs kéznél QL.
Köszönet!
 Wave
29,72mm QL szerint.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: