Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 306839 alkalommal)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1470 Dátum: 2016. November 03. - 12:24:29 »

Sziasztok!

Vitaindítás szándéka nélkül írom ezt.  Mosolyog
Igaz, hogy ahány ház ember, annyi választ fogok kapni, mert kinek a pap, kinek a papné, mivel mindenki a saját tapasztalatai alapján azt fogja ajánlani, amit használ (és nem volt vele negatív tapasztalata), de ha rangsort kellene állítani minőség alapján, akkor az alábbi márkák közül, mely termékeit hova pozicionálná, présből, matricából.

Smartreloader, LEE, RCBS, Hornady, Lyman, Redding, Forster, CH4D

Üdv.: P.p.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1471 Dátum: 2016. November 03. - 12:55:31 »

Sziasztok!

Vitaindítás szándéka nélkül írom ezt.  Mosolyog
Igaz, hogy ahány ház ember, annyi választ fogok kapni, mert kinek a pap, kinek a papné, mivel mindenki a saját tapasztalatai alapján azt fogja ajánlani, amit használ (és nem volt vele negatív tapasztalata), de ha rangsort kellene állítani minőség alapján, akkor az alábbi márkák közül, mely termékeit hova pozicionálná, présből, matricából.

Smartreloader, LEE, RCBS, Hornady, Lyman, Redding, Forster, CH4D

Üdv.: P.p.


Forster

RCBS
Redding

Lyman, LEE, ...
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1472 Dátum: 2016. November 03. - 18:53:06 »

Forster

RCBS
Redding

Lyman, LEE, ...

Köszönöm Voldi!  Emelem

Ezekről a CH4D matricák minőségéről tudunk valamit? Úgy láttam kicsit drágább, viszont ritkább kaliberekhez is készítenek.
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1473 Dátum: 2016. November 03. - 18:57:11 »

Sziasztok!

Vitaindítás szándéka nélkül írom ezt.  Mosolyog
Igaz, hogy ahány ház ember, annyi választ fogok kapni, mert kinek a pap, kinek a papné, mivel mindenki a saját tapasztalatai alapján azt fogja ajánlani, amit használ (és nem volt vele negatív tapasztalata), de ha rangsort kellene állítani minőség alapján, akkor az alábbi márkák közül, mely termékeit hova pozicionálná, présből, matricából.

Smartreloader, LEE, RCBS, Hornady, Lyman, Redding, Forster, CH4D

Üdv.: P.p.



Üdv!  Nekem van egy ,  Smartreloader   ( a kissebik)  présem  , nincs vele bajom ,     nagy   puskalöszer hüvely  visszaformázásra nem ajánlom ( lehet bírná ,nem próbáltam)  , de másodlagos présnek teljesen jó !   és olcsó   11000ft volt postával  újonan  
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1474 Dátum: 2016. November 03. - 19:45:58 »

Én egy RCBS Rock Chucker prést használok régóta, nagyon jó.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1475 Dátum: 2016. November 04. - 21:55:48 »

Köszönöm Uraim!   Emelem

Naplózva
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #1476 Dátum: 2016. November 18. - 19:20:56 »


Üdv.

Hátha külhonban élő honfitársaink jobban értik a "szakzsargont"... szalagos hüvely formázása témában, amikor a tengerentúlon azt mondják, hogy "I headspace off the shoulder, not the belt." akkor pontosan mire is gondol a költő?! Mosolyog
Itt a forrás: https://www.shootersforum.com/handloading-procedures-practices/81530-338-win-mag-case-life.html

Az nagyjából megvan, hogy nyakformázót használva tovább tart a hüvely, mintha folyamatosan teljes formázóval vékonyítjuk az anyagot, de ez a fentebb idézett mondat igényelne számomra némi magyarázatot, hátha pontosan érti valaki. (a headspace mivolta megvan, illetve wiki oldalát is megleltem, ennek ellenére  nem biztos, hogy értem a fentieket...)

Tippem van: kilövés után a palack felveszi a kamra formáját ugyebár, ami után nem csak a szalagon "ül" fel, hanem már a vállaknál is tökéletesen dugaszt... visszaformázás során az volna a cél, hogy a vállat ne nyomjuk "vissza" le az eredeti helyére. (?!)

Köszi!
          Emelem
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1477 Dátum: 2016. November 18. - 22:40:20 »

Üdv.

Hátha külhonban élő honfitársaink jobban értik a "szakzsargont"... szalagos hüvely formázása témában, amikor a tengerentúlon azt mondják, hogy "I headspace off the shoulder, not the belt." akkor pontosan mire is gondol a költő?! Mosolyog
Itt a forrás: https://www.shootersforum.com/handloading-procedures-practices/81530-338-win-mag-case-life.html

Az nagyjából megvan, hogy nyakformázót használva tovább tart a hüvely, mintha folyamatosan teljes formázóval vékonyítjuk az anyagot, de ez a fentebb idézett mondat igényelne számomra némi magyarázatot, hátha pontosan érti valaki. (a headspace mivolta megvan, illetve wiki oldalát is megleltem, ennek ellenére  nem biztos, hogy értem a fentieket...)

Tippem van: kilövés után a palack felveszi a kamra formáját ugyebár, ami után nem csak a szalagon "ül" fel, hanem már a vállaknál is tökéletesen dugaszt... visszaformázás során az volna a cél, hogy a vállat ne nyomjuk "vissza" le az eredeti helyére. (?!)

Köszi!
          Emelem

Hali!

Röviden : igen!

Az a cél, ahogy tippeled is. Első használat előtt csak a szalagon zárol a hüvely a töltényűrben, a váll meg a töltényűr között kicsi rés van, amit gondolom nem is vesznek nagyon pontosra, mivel "gyárilag" annak nincs is nagy szerepe a zárolásban. Ha egyszer használod, és nem alakítod vissza, akkor a váll is hozzáalakul a töltényűrhöz, és ekkor elvileg a szalag és a váll is zárolna, de mivel a hüvely nyúlik nagyon kicsikét a lövésnél, már csak a váll marad a játékban. (Értsd nem lehet tökéletes a méret mind a két helyen, egyik helyen kicsit hibádzani fog).
Én úgy olvastam, hogy nem mindegyik matricával egyformán jól működik, de ha van egy jó matricád, és nagyon óvatosan beállítod, akkor el lehet azt érni, hogy egy nagyon minimálisat visszatolja a vállat a visszaalakítás, de nem annyira, hogy a szalag ismét kapcsolatba kerüljön a töltényűrrel, és zároló szerepe legyen. Ilyen módon a vállon marad a zárolás, nem a szalagon, és ez az előnyös, mert sokkal kevésbé kell megdolgozni a rezet, és pontosabb is lesz.

Amennyire én tudom, inkább ott szokott a szalagos cuccokkal baj lenni, hogy a hagyományos matricák a szalag "feletti" részt nem tudják visszaalakítani rendesen, mivel ahhoz azt a részt is be kellene tolni a kicsit kúpos matricába, csak ugye a váll nem engedi tovább. Erre találtak ki egy olyan "collet" megoldást, mint az a fajta nyak visszaalakító matrica, ami egy hasított alkatrésszel négy oldalról nyomja a hüvelyszájat össze, hasonlóan a "gyári peremezőhöz", csak ez a szalag feletti részt nyomja így össze.
Általában ezek a szalagos magnumok pont a szalag feletti résznél mennek szét, az előnytelen visszaalakítás, meg az alapból ott lévő feszültséggyűjtő hely miatt.
Ha a vállon zároltatod, akkor hosszabb lesz az élettartama, valamivel.
Naplózva
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #1478 Dátum: 2016. November 18. - 23:29:05 »

Köszi a megerősítést Mosolyog

Közben kutakodtam még én is... azt írja egy srác, hogy ha mindig teljesen visszaformázza a hüvelyt (.338wm), akkor már a második harmadik formázás után látható az elvékonyodás a szalag felett és kb a negyedik ötödik alakalom után vége a hüvelynek. Nyakformázást használva ennél jóval többet bír, noha azt írja néhány nyakformázós újratöltés után már kezd picit nehezen csukódni a zárdugattyú (gondolom egyre feszesebben idomul a kamrához), ilyenkor teljes formázóval óvatosan igazít rajta picit, és ismét tudja nyakformázni párszor.

Idehaza sajna nincs akkora dőzsölés ebben a kaliberben... vigyázni kell rá Mosolyog

 Emelem
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1479 Dátum: 2016. November 18. - 23:55:11 »

Köszi a megerősítést Mosolyog

Közben kutakodtam még én is... azt írja egy srác, hogy ha mindig teljesen visszaformázza a hüvelyt (.338wm), akkor már a második harmadik formázás után látható az elvékonyodás a szalag felett és kb a negyedik ötödik alakalom után vége a hüvelynek. Nyakformázást használva ennél jóval többet bír, noha azt írja néhány nyakformázós újratöltés után már kezd picit nehezen csukódni a zárdugattyú (gondolom egyre feszesebben idomul a kamrához), ilyenkor teljes formázóval óvatosan igazít rajta picit, és ismét tudja nyakformázni párszor.

Idehaza sajna nincs akkora dőzsölés ebben a kaliberben... vigyázni kell rá Mosolyog

 Emelem

Így van,  ahogy mondod Emelem

Ugyanakkor szerintem aki ilyennel annyit durrog,  hogy megéri neki tölteni,  annak 5 tőtet után nem hiszem hogy gondot okoz venni egy dobozzal hogy azt elhasználja és újratöltse megint 5-6-szor.
Egy dobozból kihozhatsz így is 20+5*20 kört. És lassan a puska lesz maga a legolcsóbb az egészben Ördög
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9913



« Új üzenet #1480 Dátum: 2016. November 19. - 04:52:09 »

Lassan a puska lesz maga a legolcsóbb az egészben Ördög

Lassan? Biztosan...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1481 Dátum: 2016. November 19. - 06:30:07 »

Köszi a megerősítést Mosolyog

Közben kutakodtam még én is... azt írja egy srác, hogy ha mindig teljesen visszaformázza a hüvelyt (.338wm), akkor már a második harmadik formázás után látható az elvékonyodás a szalag felett és kb a negyedik ötödik alakalom után vége a hüvelynek. Nyakformázást használva ennél jóval többet bír, noha azt írja néhány nyakformázós újratöltés után már kezd picit nehezen csukódni a zárdugattyú (gondolom egyre feszesebben idomul a kamrához), ilyenkor teljes formázóval óvatosan igazít rajta picit, és ismét tudja nyakformázni párszor.

Idehaza sajna nincs akkora dőzsölés ebben a kaliberben... vigyázni kell rá Mosolyog

 Emelem

Én mindig teljes hosszban formázok, van 1+2-szer kilőtt és nyoma sincs elvékonyodásnak. Rem. hüvely. Mindig nézem, amióta egy cimborám szétszaggatta a hüvelyeit.
Szerintem a trükk annyi, hogy tényleg pontosan kell a full die-t beállítani - rendszeresen mérem, szinte majdnem mindegyiket a saját kamrához - és nem szabad túltölteni. 300 Wm-nél járok már bőven öt felett,és semmi gáz, Federal és Norma hüvelyek. 
Nem kell 338 Wm-ből 340 Weath teljesítményt ki akarni erőltetni, és ugyanez áll a 300-asokra is.......... Döbbenten hallgattam a 340-esnél olyan számokat, ami még a RUM-nak is sok lenne..... Mi a szarnak? Elhiszem, hogy jó a Norma MRP, de nem ennyire!  Ördög Az összes szalagosnál fontos kritérium ez, kivéve talán a 458-nál, de ott meg tök értelmetlen bármit csúcsra járatni.
Az is igaz, hogy világ életemben a lehetséges kaliber specifikus szortimentből a lassabb porokat használtam... megbocsátóbbak minden tévedésre, mit a gyorsabbak.
Szerintem 5-6 újrafelhasználás nem rossz kör. Ha drága a patron, és szerintem rendes maggal a 338 elég drága lehet, mondjuk 1500 vs. 600 HUF bekerülés, azért nem mindegy. Lőterezni meg nem ezzel kell...... szerintem.
 Emelem
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1482 Dátum: 2016. November 19. - 10:05:03 »

Én mindig teljes hosszban formázok, van 1+2-szer kilőtt és nyoma sincs elvékonyodásnak. Rem. hüvely. Mindig nézem, amióta egy cimborám szétszaggatta a hüvelyeit.
Szerintem a trükk annyi, hogy tényleg pontosan kell a full die-t beállítani - rendszeresen mérem, szinte majdnem mindegyiket a saját kamrához - és nem szabad túltölteni. 300 Wm-nél járok már bőven öt felett,és semmi gáz, Federal és Norma hüvelyek. 
Nem kell 338 Wm-ből 340 Weath teljesítményt ki akarni erőltetni, és ugyanez áll a 300-asokra is.......... Döbbenten hallgattam a 340-esnél olyan számokat, ami még a RUM-nak is sok lenne..... Mi a szarnak? Elhiszem, hogy jó a Norma MRP, de nem ennyire!  Ördög Az összes szalagosnál fontos kritérium ez, kivéve talán a 458-nál, de ott meg tök értelmetlen bármit csúcsra járatni.
Az is igaz, hogy világ életemben a lehetséges kaliber specifikus szortimentből a lassabb porokat használtam... megbocsátóbbak minden tévedésre, mit a gyorsabbak.
Szerintem 5-6 újrafelhasználás nem rossz kör. Ha drága a patron, és szerintem rendes maggal a 338 elég drága lehet, mondjuk 1500 vs. 600 HUF bekerülés, azért nem mindegy. Lőterezni meg nem ezzel kell...... szerintem.
 Emelem


Attila!
Saját fegyvereimhez én is mindig teljes hosszban formázom a hüvelyeket, de nagyszerűen működik a csak hüvelynyak újraformázás is. Ismerek olyat  Mosolyog aki a 8x64S fegyverhez nem lévén hozzá matrica, csak  a saját puskából kilőtt hüveleyek nyakát a 8x57 IS matricával formázta, a lövedék beültetését is ezzel végezte, és tökéletesen működik a dolog.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #1483 Dátum: 2016. November 19. - 10:07:01 »

Én mindig teljes hosszban formázok, van 1+2-szer kilőtt és nyoma sincs elvékonyodásnak.

Természetesen nem vettem szentírásnak az adatokat, amit közölt, minden kamra más, a tiédben valószínűleg kevesebbet "deformálódik" a hüvely, mint az övében és nála jobban nyírja minden lövés/formázás páros... az viszont nem rossz hír, hogy a REM hüvelyek nálad ilyen jól bírják (nálam eddig - igaz más kaliberben (.308) - kerülendő státuszban voltak)

Idézetet írta: huszlavika
Szerintem a trükk annyi, hogy tényleg pontosan kell a full die-t beállítani - rendszeresen mérem, szinte majdnem mindegyiket a saját kamrához - és nem szabad túltölteni.

A beállítás mikéntjéről írsz egy picit bővebben?! Mosolyog (hogyan mérsz, mire érdemes figyelni beállításnál a nem szalagosokhoz képest...) Köszönöm!
Túltöltéssel nem gondolom, hogy lesz problémám, többnyire a(z adott kaliberhez képest) lassú tartományban igyekszem tapogatózni.

Idézetet írta: mematyi
...nem hiszem hogy gondot okoz venni egy dobozzal...

Nyilván nem... csak nem bánnék egy kicsit nagyobb kínálatot. (első blikkre kész lőszert 5ből 1 bolt jó ha kínál... fagyisnál láttam SST-t az olcsóbb kategóriából, ami megfelelő donor lehet)
Hüvely egunon is fellelhető néha. Igaz most per pill csak ez az egy hirdetés van, ez is közel 1eur/hüvely áron azért nem gyengusz.
Ilyen ár mellett meg kb tényleg ott vagyok, hogy el kell gondolkodni a gyári lőszer felhasználhatóságán (vagy beszerezni valami olcsót, amit aztán ellőterezhet (uram bocsá szétcsapkodhat  Stoel ) a delikvens... vagy venni drágábban olyat, aminek felhasználhatósága pariban van a töltés utáni állapottal is)
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1484 Dátum: 2016. November 19. - 17:15:25 »

Az én kérdésem azokhoz szólna,  akik gyakori(30-06,308,7x64 stb)  kalibereket töltenek:

Ti hány db töltényhüvely miatt kezdtek el használni egy sorozatot töltéshez?
Arra gondolok,  hogy ha van mondjuk 5 db egyforma az embernek,  amiatt nyilván nem kezd el tölteni abba is,  mert a más anyag, térfogat miatt ugye valószínűleg más lesz a szórása,  mint más gyártóénak.

De mégis hány darab után érdemes beletenni az időt,  és tölteni bele?  Egy doboznyi,  vagy kettő?


Illetve hol tudtok gyári üres hüvelyt venni, ha tudtok egyáltalán? Abból jobban megérné megvenni egyszerre 1-200db-ot, aztán azokat használni,  mint számolgatni hogy na miből lenne meg egy-két teljes doboz.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: