Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 305891 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1275 Dátum: 2016. Január 26. - 08:30:13 »

Az igaz, hogy zselében kellene kipróbálni, nem kemény felületen, de a sebesség, amivel ilyen ráejtős módszerrel el lehet érni, az néhány m/s, ami kb. 2 nagyságrenddel elmarad a valós becsapódási sebességtől (7-800 m/s). Innentől kezdve meg, bocs, de semmi értelme. Pont mintha egy gömbvasat kalapálnál bele a zselébe. Semmit nem fog deformálódni (szerintem),  de ne legyen igazam.
Emelem

 Igen Igen, én is erre gondoltam. Simám átszúrná a zselatint deformáció nélkül.
Ha a valós működést nem is, de a lövedékek egymáshoz viszonyított keménységét szerintem jól le lehet tesztelni Lorka kísérletével.

 Wave  
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1276 Dátum: 2016. Január 26. - 08:35:41 »

Emelem

 Igen Igen, én is erre gondoltam. Simám átszúrná a zselatint deformáció nélkül.
Ha a valós működést nem is, de a lövedékek egymáshoz viszonyított keménységét szerintem jól le lehet tesztelni Lorka kísérletével.

 Wave  

Ahhoz sem lesz elég a sebesség (azaz az energia), még ha üllőre ejted sem. Kicsit be fog horpadni az orra szerintem, max, az elülső fél-egy centi talán szétnyílik. Többet nem hiszem, hogy látnánk, de mondom még egyszer, akinek van ideje, türelme, eszköze, az miért ne "babázhatna"?  Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1277 Dátum: 2016. Január 26. - 08:36:39 »

Szegény ember vìzzel főz. (illetve kézzel nőz)
Igen, a zselatinks valósabb képet ad. De:
-nincs lehetőségem egy ifa platónyi zselatint kiöntögetni, meglőni stb.
-ezt laborba nyugiba meg tudom csinálni.
-irtam, hogy nem vadtestre vonatkoztatott következtetések érdekelnek ebből, hanem azonos hatású deformálódás miatti alakváltozás.

De ha van valakinek ilyen mérési eredménye az most szóljon....

 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1278 Dátum: 2016. Január 26. - 08:43:19 »

Azt nem tudom ki dolgozik még ilyen ejtőkalapáccsal itt, de  azért 10kg súlyt ráejteni valamire 80cm-ről az igencsak erős.
Ha a 60-62hrc-s gyűrűket eltöri akko nem hiszem hogy csak úgy meghorzsolja a lövedéket. De majd kiderül.
BAM fallhammer néven lehet guglizni.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1279 Dátum: 2016. Január 26. - 08:50:11 »

Ahhoz sem lesz elég a sebesség (azaz az energia), még ha üllőre ejted sem. Kicsit be fog horpadni az orra szerintem, max, az elülső fél-egy centi talán szétnyílik. Többet nem hiszem, hogy látnánk, de mondom még egyszer, akinek van ideje, türelme, eszköze, az miért ne "babázhatna"?  Emelem

 Vállat von

Majd meglátjuk.
Ha nem lapul szét, akkor meg még be lehet tölteni.  Vigyorog Röhög

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1280 Dátum: 2016. Január 26. - 08:55:58 »

Azt nem tudom ki dolgozik még ilyen ejtőkalapáccsal itt, de  azért 10kg súlyt ráejteni valamire 80cm-ről az igencsak erős.
Ha a 60-62hrc-s gyűrűket eltöri akko nem hiszem hogy csak úgy meghorzsolja a lövedéket. De majd kiderül.
BAM fallhammer néven lehet guglizni.

Akkor az kb. 80 Joule-nyi energia lesz, igaz?
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1281 Dátum: 2016. Január 26. - 08:56:32 »

Azt nem tudom ki dolgozik még ilyen ejtőkalapáccsal itt, de  azért 10kg súlyt ráejteni valamire 80cm-ről az igencsak erős.
Ha a 60-62hrc-s gyűrűket eltöri akko nem hiszem hogy csak úgy meghorzsolja a lövedéket. De majd kiderül.
BAM fallhammer néven lehet guglizni.

Nem tudom milyen a készüléked, de lelet, jó lenne a lövedék alját valahogy rögzíteni. Nehogy a nem teljesen szimmetrikus (ólom)hegy miatt elferdüljön, esetleg kipattanjon, ahelyett, hogy összenyomódna.  Fejvakarás
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1282 Dátum: 2016. Január 26. - 09:00:20 »

A készülék az ADR szerinti 1-es árúosztályba tartozó termékek ütésérzékenységének vizsgálatára szolgál. Van alul egy acéltuskó, azon van a rögzítési lehetőség. Ahhoz esztergálok majd egy rögzítő -központosító- betétet ami a lövedéket tengelyirányban tartja.
Erre esik rá egy vezetett pályán az ejtősúly aminek lapos  csiszolt 62 HRC körüli keménysége van.
Lehet választani a súlyt és a magassságot.

MMarci,

Igen az nyócvan lesz. Lehet nem deformálódik nagyon, könnyen lehet. De amíg nem próbálunk addig csak találgatás van.
Nem emlékszem de lehet fel tudok menni 100J ig is.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1283 Dátum: 2016. Január 26. - 09:05:19 »

Ahhoz esztergálok majd egy rögzítő -központosító- betétet ami a lövedéket tengelyirányban tartja.

Jól van, látom olyakor Nálad is dógozik a hülyebogár...  Röhög  Igen
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1284 Dátum: 2016. Január 26. - 09:06:01 »

 Igen Igen

 Piál

Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1285 Dátum: 2016. Január 26. - 09:07:32 »

Emelem

Szvsz. a házi lőszerkészítés egyik fő mozgatórugója a tökéletesre és szépre való törekvés. Lehet, hogy nem lehetne kimérni egy "csak kefélt" és egy ultrahangozott hüvellyel összeszerelt lőszer közti különbséget, de a szépen csillogó réz látványa és a tudat, hogy 100%-ban megtettem minden tőlem telhetőt (tölthetőt) megéri. - Nekem legalábbis.
A hülyebogarat meg már Feri leírta.
 Wave

Akkor valami félrecsúszott a mondandómban. OOO Megpróbálom konkrétabban.
Múltkor betévedtem egy szakboltba. A boltban szép nagy dobozok egymásra rakva, bennük első osztályú, az újratöltéshez nélkülözhetetlen eszközként ultrahangos hüvelytisztító berendezések. Meg sem mertem kérdezni, hogy hogyéadják őket….
A lövedékes polcon pedig – írd és mondd – EGY gyártó, EGY féle kaliberű lövedéke egy-két doboz erejéig ….. mintegy teljesen mellékes lőszertöltési árucikkeként.
Egy szakboltban…..
Persze, tudom az indokokat, lőszerelem tárolás.. stb.
De kanyargom, lövedékből sem lehet megfelelő mennyiséget tartani? Vállat von
Nekem az a véleményem, hogy, mivel nem tudnak valóban fontos összetevőket árulni, ezért pótlódnak ezek a fontos árucikkek kiegészítő, valójában lényegtelen eszközökkel egy szakboltban.
A lényegért meg lehet utazgatni kilföldre, vagy küldetni be csomagban…
Azt hittem, hogy az utolsó mondataim megvilágosították, hogy mit is akartam mondani…. Fejvakarás
És azt gondoltam, hogy mivel ez egy vadászfórum, ezért itt lehet erről írni…….
Tehát, mivel  ez egy vadászfórum, és mindenkinek pecsétes papírja van arról, hogy a hülyebogár az agyának jelentős részét már elpusztította, ezért mindenkitől elnézést kérek, amennyiben nem tartottam volna tiszteletben bárkinek is az agybaját ezzel kapcsolatban. Meghajol
 Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1286 Dátum: 2016. Január 26. - 09:24:47 »

Akkor valami félrecsúszott a mondandómban. OOO Megpróbálom konkrétabban.
Múltkor betévedtem egy szakboltba. A boltban szép nagy dobozok egymásra rakva, bennük első osztályú, az újratöltéshez nélkülözhetetlen eszközként ultrahangos hüvelytisztító berendezések. Meg sem mertem kérdezni, hogy hogyéadják őket….
A lövedékes polcon pedig – írd és mondd – EGY gyártó, EGY féle kaliberű lövedéke egy-két doboz erejéig ….. mintegy teljesen mellékes lőszertöltési árucikkeként.
Egy szakboltban…..
Persze, tudom az indokokat, lőszerelem tárolás.. stb.
De kanyargom, lövedékből sem lehet megfelelő mennyiséget tartani? Vállat von
Nekem az a véleményem, hogy, mivel nem tudnak valóban fontos összetevőket árulni, ezért pótlódnak ezek a fontos árucikkek kiegészítő, valójában lényegtelen eszközökkel egy szakboltban.
A lényegért meg lehet utazgatni kilföldre, vagy küldetni be csomagban…
Azt hittem, hogy az utolsó mondataim megvilágosították, hogy mit is akartam mondani…. Fejvakarás
És azt gondoltam, hogy mivel ez egy vadászfórum, ezért itt lehet erről írni…….
Tehát, mivel  ez egy vadászfórum, és mindenkinek pecsétes papírja van arról, hogy a hülyebogár az agyának jelentős részét már elpusztította, ezért mindenkitől elnézést kérek, amennyiben nem tartottam volna tiszteletben bárkinek is az agybaját ezzel kapcsolatban. Meghajol
 Emelem


 Okos
Értem én. Kacsint
Melyik volt az a hírös szakbolt?  Fejvakarás

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1287 Dátum: 2016. Január 26. - 09:30:18 »

Okos
Értem én. Kacsint
Melyik volt az a hírös szakbolt?  Fejvakarás

 Wave

Szerintem ejtsük a témát, nemsoká úgyis talákszunk, majd szóban......
 Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1288 Dátum: 2016. Január 26. - 09:31:08 »

Szerintem ejtsük a témát, nemsoká úgyis talákszunk, majd szóban......
 Emelem

Nem mered?  Ördög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1289 Dátum: 2016. Január 26. - 13:31:20 »

Sanyibá,


Azzal az a baj hogy az ejtőkalapácsunk nem gyorsul akkorát hogy az bármi ilyet tudjon.
A célom az, hogy a körülmények  pontosan ugyan azok legyenek, minden skulóra, ez adja majd azt hogy egy kötött nem kötött ilyen orrú olyan orru miként deformálódik azonos hatásra.
Nincs 2 ugyan olyan zselatintömb, csak ha 3hektót keversz ki...


Lehet, nem is vitatkozom.
De ha légkalapács szerűen megütöd a lövedékeket a hegyük felől, szerintem mind egyformán fog viselkedni. Ne legyen igazam. Abban igaza van Makkmarcinak, hogy a zselében kéne a sebesség, de a kupánvágós módszerrel is vannak fenntartásaim.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: