Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 306945 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1260 Dátum: 2016. Január 25. - 20:47:23 »

Áthozom ide, hogy ne legyen off-topik:

Zolimester: „Annyival egészíteném ki, hogy nem árt, ha a lövedékből is egyszerre vesz a beutalt több dobozzal, mert ahogy megírtam valahol a fórumon, a 375-ösben a Hornady 300 graines RN lövedéke két vásárlás alkalmával kétféleképpen nézett ki, és a szórása sem volt másodjára jó, sőt, kimondottan kaki volt.”

Teljesen igaz!
Éppen a Mega lövedékkel lehetett így járni……. hoztunk be, kibontottuk, valami nem stimmelt vele, nem tudtam megmondani, hogy mi, de valahogy teljesen máshogy nézett ki.
Elővettem egy régebbi beszerzést, hát teljesen máshol volt a peremező horony, más formája volt, szélesebb a lapos ólomhegy, nem állt ki belőle ólom, szóval nagyon más volt…stb.
Írtam a Lapua ügyfélszolgálatnak, hogy akkor most hogy is van ez?
Erre nagy pofátlanul visszaírt, hogy valóban,…. nahát, hogy milyen jó szemem van…és hasonló hasba akasztós dumák, és hogy legyek nyugodt, ez attól még pontosan ugyanolyan, és pont ugyanoda fog menni, és pont azok az adatok használhatóak… blabla.
Gondolatban persze jól elküldtem az anyukájába Vejnemöjnent, hogy nézzen hülyének mást… de felesleges velük vitázni, viszont azért egy figyelem felhívás elfért volna, a vak is látta, hogy a régebbi karcsúbb, minimum a BC-jének romlania kellett papíron!
Na, de hogy teljes legyen a dolog, vagy két-három éve kértünk egy friss vállalkozó kedvű fórumtársnak is egy dobozzal, és láss csodát… ez megint valami új (immáron harmadik!) formájú 200-as Mega a .30-as kaliberben.
(Ismét mindenféle figyelmeztetés, figyelem felhívás nélkül….)
Most ott tartunk, hogy 15 év alatt a Lapua legalább kétszer változtatott ugyanazon kugliján, mindenféle bejelentés, vagy figyelemfelhívás nélkül…
Úgyhogy, ha eldöntötte a beutalt békéslakos, hogy mit akar lőni, spájzoljon be jócskán porral, kapszlival, és kuglival is (természetesen a hatályos jogszabályokban előírtaknak megfelelően!!!), hogy minél kevesebb meglepetés érje a későbbiekben.
És azért nem haszontalan megemlíteni a teljesség igénye nélkül, hogy nem árt az azonos gyártmányú hüvely tömegre, vagy térfogatra egalizált csoportjait használni az újratöltéshez……. ha már lúd, legyen kövér!
Hát úgy kb. ennyi nagy vonalakban.

ui: és természetesen be kell szerezni egy aldis ultrahangos tisztító berendezést! Na jó, én is vettem vagy két éve..... Vigyorog Stoel
Kezdem sajnálni, hogy nem vettem részt lőszertöltő tanfolyamon, mert biztosan feltettem volna a kérdést, hogy mennyiben számít az a pontos lőszer készítés szempontjából, hogyha a hüvely belseje nem fénylik, mint a salamon töke, és mi az a rettenetes dzsuva, amit a klasszikus kemény műanyag kefékkel, csappantyú fészek tisztítókkal, gyúluk egalizálóval és sorjázókkal nem lehet eltávolítani.
Körülbelül az kezd körvonalazódni bennem, hogy a mai trend szerint lassan az egyik legfontosabb lőszer újratöltő-kézikészülék az ultrahangos hüvely tisztító berendezés. Persze, el kell adni jó drágán, jó kis haszonnal a felesleges hülyeségeket. Bárcsak a lényeges dolgokat - mint púder, kugli, csapi - lehetne ilyen könnyedén beszerezni!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #1261 Dátum: 2016. Január 25. - 21:45:36 »


ui: és természetesen be kell szerezni egy aldis ultrahangos tisztító berendezést! Na jó, én is vettem vagy két éve..... Vigyorog Stoel
Kezdem sajnálni, hogy nem vettem részt lőszertöltő tanfolyamon, mert biztosan feltettem volna a kérdést, hogy mennyiben számít az a pontos lőszer készítés szempontjából, hogyha a hüvely belseje nem fénylik, mint a salamon töke, és mi az a rettenetes dzsuva, amit a klasszikus kemény műanyag kefékkel, csappantyú fészek tisztítókkal, gyúluk egalizálóval és sorjázókkal nem lehet eltávolítani.
Körülbelül az kezd körvonalazódni bennem, hogy a mai trend szerint lassan az egyik legfontosabb lőszer újratöltő-kézikészülék az ultrahangos hüvely tisztító berendezés. Persze, el kell adni jó drágán, jó kis haszonnal a felesleges hülyeségeket. Bárcsak a lényeges dolgokat - mint púder, kugli, csapi - lehetne ilyen könnyedén beszerezni!

Ez egy vadászfórum. Mindnyájunknak pecsétes papírja van arról, hogy a hülyebogár az agyunk jelentős részét már elpusztította.
Kéretik ezt tiszteletben tartani. NoNo
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1262 Dátum: 2016. Január 25. - 22:05:12 »

Na a hülye bogárról jut eszembe.

Szeretnék különbözò 9,3-as lövedékeket ugyan olyan körülmények hatására deformálni.
Ez úgy nézne ki hogy egy speciális masinával un.:ejtőkalapáccsal 80J erővel megütném őket csúcsirányból. Ez 80cm-ről leejtett 10kg súlyt jelent.
Az érdekel, hogy miként deformálódik a lövedék.
Ehhez keresnék vállalkozó szellemű 9,3-as lővedékeket.

Semmiféle következtetést nem akarok levonni, hogy az xy lövedék ennek folytán hogy viselkedik a vadtestben.
célom pusztán kisérleti jellegű, mert szerintem érdekes téma, a kötött, nemkötött fém, plasztik dolgok miatt.
Ha valakinek van ehhez lövedéke, akkor keressen már privátban.
Anti már kecsegtetett, partizánnal, speerel. Valaki?

Amik nagyon érdekelnének: evo, tmr, sp, vulkan ,alaska, tug, tog, plasticpoint....
Az eredményeket itt meg is osztanám, ami abból állna hogy azonos terhelésre bizonyos lövedékek mennyit "mennek össze"

Jöhet a sav, meg az eke....

 Emelem

Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #1263 Dátum: 2016. Január 25. - 22:10:03 »

Sziasztok!

Egy próbát megér alapon én is beszereztem egyet (köszi a tippet)... meló után tesztelem (ha lesz rá érkezésem dobok fel ide előtte-utána képeket)

Csatolom rögtön a masinából kiszedve (még vizesen)... nem túl jó mobilos képek, de azért látszik, hogy dolgozott valamit Mosolyog a második képen a középső hüvely a kakukktojás.





Nekem így első körben nem tűnik rossznak. A hüvelyek 1x kilőttek, a palást kívülről fényes volt már a művelet előtt is így azt nem volt értelme fotózni...
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #1264 Dátum: 2016. Január 25. - 22:24:50 »

Na a hülye bogárról jut eszembe.

Szeretnék különbözò 9,3-as lövedékeket ugyan olyan körülmények hatására deformálni.
Ez úgy nézne ki hogy egy speciális masinával un.:ejtőkalapáccsal 80J erővel megütném őket csúcsirányból. Ez 80cm-ről leejtett 10kg súlyt jelent.
Az érdekel, hogy miként deformálódik a lövedék.
Ehhez keresnék vállalkozó szellemű 9,3-as lővedékeket.

Semmiféle következtetést nem akarok levonni, hogy az xy lövedék ennek folytán hogy viselkedik a vadtestben.
célom pusztán kisérleti jellegű, mert szerintem érdekes téma, a kötött, nemkötött fém, plasztik dolgok miatt.
Ha valakinek van ehhez lövedéke, akkor keressen már privátban.
Anti már kecsegtetett, partizánnal, speerel. Valaki?

Amik nagyon érdekelnének: evo, tmr, sp, vulkan ,alaska, tug, tog, plasticpoint....
Az eredményeket itt meg is osztanám, ami abból állna hogy azonos terhelésre bizonyos lövedékek mennyit "mennek össze"

Jöhet a sav, meg az eke....

 Emelem


TUG-ot és Nosler Partitiont tudok adni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1265 Dátum: 2016. Január 25. - 22:34:23 »

Szuper!

Ìrok pü,
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1266 Dátum: 2016. Január 25. - 22:53:55 »

Na a hülye bogárról jut eszembe.

Szeretnék különbözò 9,3-as lövedékeket ugyan olyan körülmények hatására deformálni.
Ez úgy nézne ki hogy egy speciális masinával un.:ejtőkalapáccsal 80J erővel megütném őket csúcsirányból. Ez 80cm-ről leejtett 10kg súlyt jelent.
Az érdekel, hogy miként deformálódik a lövedék.
Ehhez keresnék vállalkozó szellemű 9,3-as lővedékeket.

Semmiféle következtetést nem akarok levonni, hogy az xy lövedék ennek folytán hogy viselkedik a vadtestben.
célom pusztán kisérleti jellegű, mert szerintem érdekes téma, a kötött, nemkötött fém, plasztik dolgok miatt.
Ha valakinek van ehhez lövedéke, akkor keressen már privátban.
Anti már kecsegtetett, partizánnal, speerel. Valaki?

Amik nagyon érdekelnének: evo, tmr, sp, vulkan ,alaska, tug, tog, plasticpoint....
Az eredményeket itt meg is osztanám, ami abból állna hogy azonos terhelésre bizonyos lövedékek mennyit "mennek össze"

Jöhet a sav, meg az eke....

 Emelem


 

Csak 9,3-as jó ?? 

Van 2db   8mm-es  cseh HPC !   Kell? 
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1267 Dátum: 2016. Január 26. - 06:45:16 »

Az is jöhet.
Alapvetően a 8mm felettiek az első célterület.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1268 Dátum: 2016. Január 26. - 07:24:09 »

Na a hülye bogárról jut eszembe.

Szeretnék különbözò 9,3-as lövedékeket ugyan olyan körülmények hatására deformálni.
Ez úgy nézne ki hogy egy speciális masinával un.:ejtőkalapáccsal 80J erővel megütném őket csúcsirányból. Ez 80cm-ről leejtett 10kg súlyt jelent.
Az érdekel, hogy miként deformálódik a lövedék.
Ehhez keresnék vállalkozó szellemű 9,3-as lővedékeket.

Semmiféle következtetést nem akarok levonni, hogy az xy lövedék ennek folytán hogy viselkedik a vadtestben.
célom pusztán kisérleti jellegű, mert szerintem érdekes téma, a kötött, nemkötött fém, plasztik dolgok miatt.
Ha valakinek van ehhez lövedéke, akkor keressen már privátban.
Anti már kecsegtetett, partizánnal, speerel. Valaki?

Amik nagyon érdekelnének: evo, tmr, sp, vulkan ,alaska, tug, tog, plasticpoint....
Az eredményeket itt meg is osztanám, ami abból állna hogy azonos terhelésre bizonyos lövedékek mennyit "mennek össze"

Jöhet a sav, meg az eke....

 Emelem



Jó ötlet!
De nem megütni kéne üllőre téve a lövedéket, hanem a súlyra erősíteni egy fél méter hosszú gömbvasra és ráejteni egy zselatin tömbre. Így természetesebb lenne, jobban modellezné a vadtestben lejátszódó folyamatot. Tán még az ólom is külön útra indulna, mint a sp lövedékeknél.
 Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1269 Dátum: 2016. Január 26. - 08:13:13 »

Na a hülye bogárról jut eszembe.

Szeretnék különbözò 9,3-as lövedékeket ugyan olyan körülmények hatására deformálni.
Ez úgy nézne ki hogy egy speciális masinával un.:ejtőkalapáccsal 80J erővel megütném őket csúcsirányból. Ez 80cm-ről leejtett 10kg súlyt jelent.
Az érdekel, hogy miként deformálódik a lövedék.
Ehhez keresnék vállalkozó szellemű 9,3-as lővedékeket.

Semmiféle következtetést nem akarok levonni, hogy az xy lövedék ennek folytán hogy viselkedik a vadtestben.
célom pusztán kisérleti jellegű, mert szerintem érdekes téma, a kötött, nemkötött fém, plasztik dolgok miatt.
Ha valakinek van ehhez lövedéke, akkor keressen már privátban.
Anti már kecsegtetett, partizánnal, speerel. Valaki?

Amik nagyon érdekelnének: evo, tmr, sp, vulkan ,alaska, tug, tog, plasticpoint....
Az eredményeket itt meg is osztanám, ami abból állna hogy azonos terhelésre bizonyos lövedékek mennyit "mennek össze"

Jöhet a sav, meg az eke....

 Emelem



Nekem csak bóti egybeszerelt patronom van, ha azt legálisan szétszedheted Vulkánt, Norma PPDC-t adok 1-1-t szívesen.  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1270 Dátum: 2016. Január 26. - 08:20:47 »

Sanyibá,


Azzal az a baj hogy az ejtőkalapácsunk nem gyorsul akkorát hogy az bármi ilyet tudjon.
A célom az, hogy a körülmények  pontosan ugyan azok legyenek, minden skulóra, ez adja majd azt hogy egy kötött nem kötött ilyen orrú olyan orru miként deformálódik azonos hatásra.
Nincs 2 ugyan olyan zselatintömb, csak ha 3hektót keversz ki...
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1271 Dátum: 2016. Január 26. - 08:22:51 »

Nekem csak bóti egybeszerelt patronom van, ha azt legálisan szétszedheted Vulkánt, Norma PPDC-t adok 1-1-t szívesen.  Wave

Sajna azt nem tehetem meg, azt csak speckó cégek csinálhatják.
A mienk más dolgokat szedhet szét MosolyogMosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1272 Dátum: 2016. Január 26. - 08:23:12 »

Jó ötlet!
De nem megütni kéne üllőre téve a lövedéket, hanem a súlyra erősíteni egy fél méter hosszú gömbvasra és ráejteni egy zselatin tömbre. Így természetesebb lenne, jobban modellezné a vadtestben lejátszódó folyamatot. Tán még az ólom is külön útra indulna, mint a sp lövedékeknél.
 Emelem

Az igaz, hogy zselében kellene kipróbálni, nem kemény felületen, de a sebesség, amivel ilyen ráejtős módszerrel el lehet érni, az néhány m/s, ami kb. 2 nagyságrenddel elmarad a valós becsapódási sebességtől (7-800 m/s). Innentől kezdve meg, bocs, de semmi értelme. Pont mintha egy gömbvasat kalapálnál bele a zselébe. Semmit nem fog deformálódni (szerintem),  de ne legyen igazam.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1273 Dátum: 2016. Január 26. - 08:26:26 »



ui: és természetesen be kell szerezni egy aldis ultrahangos tisztító berendezést! Na jó, én is vettem vagy két éve..... Vigyorog Stoel
Kezdem sajnálni, hogy nem vettem részt lőszertöltő tanfolyamon, mert biztosan feltettem volna a kérdést, hogy mennyiben számít az a pontos lőszer készítés szempontjából, hogyha a hüvely belseje nem fénylik, mint a salamon töke, és mi az a rettenetes dzsuva, amit a klasszikus kemény műanyag kefékkel, csappantyú fészek tisztítókkal, gyúluk egalizálóval és sorjázókkal nem lehet eltávolítani.
Körülbelül az kezd körvonalazódni bennem, hogy a mai trend szerint lassan az egyik legfontosabb lőszer újratöltő-kézikészülék az ultrahangos hüvely tisztító berendezés. Persze, el kell adni jó drágán, jó kis haszonnal a felesleges hülyeségeket. Bárcsak a lényeges dolgokat - mint púder, kugli, csapi - lehetne ilyen könnyedén beszerezni!


 Emelem

Szvsz. a házi lőszerkészítés egyik fő mozgatórugója a tökéletesre és szépre való törekvés. Lehet, hogy nem lehetne kimérni egy "csak kefélt" és egy ultrahangozott hüvellyel összeszerelt lőszer közti különbséget, de a szépen csillogó réz látványa és a tudat, hogy 100%-ban megtettem minden tőlem telhetőt (tölthetőt) megéri. - Nekem legalábbis.
A hülyebogarat meg már Feri leírta.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1274 Dátum: 2016. Január 26. - 08:28:06 »

Emelem

Szvsz. a házi lőszerkészítés egyik fő mozgatórugója a tökéletesre és szépre való törekvés. Lehet, hogy nem lehetne kimérni egy "csak kefélt" és egy ultrahangozott hüvellyel összeszerelt lőszer közti különbséget, de a szépen csillogó réz látványa és a tudat, hogy 100%-ban megtettem minden tőlem telhetőt (tölthetőt) megéri. - Nekem legalábbis.
A hülyebogarat meg már Feri leírta.
 Wave

 Igen Igen Igen
Naplózva
Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: