Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307221 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Dátum: 2008. Október 14. - 12:41:50 »

Figyelmeztetés: mivel hazánkban a lőszerek utántöltése jelenleg tilos, ezért az utántöltéssel kapcsolatos gyakorlati tanácsok azonnal törlésre kerülnek!
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Október 14. - 14:45:22 »

Bár csak lehetne már miről írni. :-\
Én nagyon bízok benne, hogy engedélyezni fogják.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Október 14. - 14:52:14 »

Zoli!

És ha engedélyezni fogják akkor mi lesz?! Vállat von
A másik topicban már nagyon értelmesen kifejtették, hogy nekünk egyszerűen ilyen bekerülési költségek- itt értsd ámblock a bekerülést.A tároló helyektől,engedélyen át, és a gépeken(!) át az alapanyagokig mindent- mellett nem érné meg utántölteni! Maximum az igazságérzetünknek lenne jobb.... Mosolyog
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Október 14. - 14:57:32 »

Zoli!

És ha engedélyezni fogják akkor mi lesz?! Vállat von
A másik topicban már nagyon értelmesen kifejtették, hogy nekünk egyszerűen ilyen bekerülési költségek- itt értsd ámblock a bekerülést.A tároló helyektől,engedélyen át, és a gépeken(!) át az alapanyagokig mindent- mellett nem érné meg utántölteni! Maximum az igazságérzetünknek lenne jobb.... Mosolyog

Lehet, nem tudom. Vállat von
Pedig én szívesen eltöltögetnék magamnak. :'(
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Október 14. - 15:04:02 »

Zoli!

És ha engedélyezni fogják akkor mi lesz?! Vállat von
A másik topicban már nagyon értelmesen kifejtették, hogy nekünk egyszerűen ilyen bekerülési költségek- itt értsd ámblock a bekerülést.A tároló helyektől,engedélyen át, és a gépeken(!) át az alapanyagokig mindent- mellett nem érné meg utántölteni! Maximum az igazságérzetünknek lenne jobb.... Mosolyog

Ez biz' így van...

Viszont az utántöltés nem költségkímélés céljából jött létre, hanem egyfajta hobbi... lőszeroptimalizálás...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Október 14. - 15:04:52 »

Érdekes téma az biztos, de azt gondolom ehhez is fel kell(ene) nőni ennek az országnak.

Tőlünk nyugatabbra ugyebár régóta megengedett és azt hiszem, hogy ott sem azért csinálják, mert olcsóbban kijön egy gyári muníciónál.
Ezt az ottani fizetési viszonyok nem is követelik meg, hiszen nekik megvenni a Norma, vagy RWS muníciót aprópénz.
Azt hiszem elsősorban a lőtéri gyakorlások és a kíváncsiság hajtja őket.
(Skandinávia azért más dolog, mert ott azért rendesen "fogukhoz verik a garast", holott ott sem lőnek ell sokezeret az átlag vadászok...nomeg a régi, olcsó 6,5x55-ös Gusztikhoz, így még olcsóbban tudnak muníciót készíteni.

Én biztosan jobban megbíznék - tanulnék - egy olyantól aki már 10-20-30 éve töltöget, mint egy hirtelen ebbe belecseperedett kóklertől.
Sajnos idehaza egyből nagyon sokat érteni kezdenének hozzá, olyanok is, akiknek nulla a köze ehhez a dologhoz.

...mert ugye ebben az országban BÁRMIT meg lehet venni pénzért, így bármely vizsgát is meg lehet venni, mögötte meg nincs semmi csak nagy üresség.

Persze az is igaz, hogy én magam is szívesen vadásznék saját készítésű munícióval...és azt hiszem - sok más vadásszal itt a fórumon - az átlagnál jobban érdekel a téma, és megvan bennem az alázat ami ezt a veszélyes üzemet "kísérné".
Én biztosan lelkiismeretesen tanulnám az anyagot, olvasnám a legfrissebb irodalmat és úgy mennék a vizsgára, hogy MINDENT tudok, mert addig inkább oda sem mennék...de azt gondolom egyből lenne olyan aki ehelyett inkább "megvásárolná" ezt a vizsgát, mintsem lelkiismeretesen és alázattal közeledne ehhez a témához.

No talán ez az alázat amit még ennek az országnak tanulnia kellene...talán.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Október 14. - 15:23:23 »

Zoli!

És ha engedélyezni fogják akkor mi lesz?! Vállat von
A másik topicban már nagyon értelmesen kifejtették, hogy nekünk egyszerűen ilyen bekerülési költségek- itt értsd ámblock a bekerülést.A tároló helyektől,engedélyen át, és a gépeken(!) át az alapanyagokig mindent- mellett nem érné meg utántölteni! Maximum az igazságérzetünknek lenne jobb.... Mosolyog

Ez biz' így van...

Viszont az utántöltés nem költségkímélés céljából jött létre, hanem egyfajta hobbi... lőszeroptimalizálás...
És ha jól tudom sok wildcat lőszer is fejlődött így ki,van amiket később nagy cégek is gyártani kezdtek.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Október 14. - 15:43:41 »


Én biztosan jobban megbíznék - tanulnék - egy olyantól aki már 10-20-30 éve töltöget, mint egy hirtelen ebbe belecseperedett kóklertől.
Sajnos idehaza egyből nagyon sokat érteni kezdenének hozzá, olyanok is, akiknek nulla a köze ehhez a dologhoz.


Szerintem van ebben az országban pár ember akitől lehetne tanulni.... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Október 14. - 21:34:22 »

Én úgy látom mi is beleesünk a "nemvadászok" hibájába! A nemvadászok nem értik, mi miért vadászunk, mi nem értjük, valaki miért akar otthon tölteni! Szerintem ez teljesen természetes igénye egy vadásznak, és ha engedéllyel lehet éles fegyverem, lőszerem, akkor nincs hiteles magyarázat arra, miért ne tölthetnék??? A you-tube-n tucatjával vannak videok, ahol 18 éves gyerekek töltenek, elmondják mire kell vigyázni, és nyugodtan használják saját töltényeiket! Az sem igazi érv, hogy Sóska Jóska bácsi, alsótekeresen a kocsmában fog tölteni és jól elbacca majd, mert a golyóstöltény gyártó felszerelés igen borsos árú, azt nem veszi meg az, aki a saller béla grünspános hüvelyét akarja megtömni! De aki rászánja az ezer eurot a présre-lőpormérlegre-sebességmérőre-stb, attól miért vonják meg ezt a jogot olyanok, akik nem tudják megkülönböztetni a számszeríjat az íjszerszámtól?  Fejvakarás
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Október 14. - 21:51:23 »

Én úgy látom mi is beleesünk a "nemvadászok" hibájába! A nemvadászok nem értik, mi miért vadászunk, mi nem értjük, valaki miért akar otthon tölteni! Szerintem ez teljesen természetes igénye egy vadásznak, és ha engedéllyel lehet éles fegyverem, lőszerem, akkor nincs hiteles magyarázat arra, miért ne tölthetnék??? A you-tube-n tucatjával vannak videok, ahol 18 éves gyerekek töltenek, elmondják mire kell vigyázni, és nyugodtan használják saját töltényeiket! Az sem igazi érv, hogy Sóska Jóska bácsi, alsótekeresen a kocsmában fog tölteni és jól elbacca majd, mert a golyóstöltény gyártó felszerelés igen borsos árú, azt nem veszi meg az, aki a saller béla grünspános hüvelyét akarja megtömni! De aki rászánja az ezer eurot a présre-lőpormérlegre-sebességmérőre-stb, attól miért vonják meg ezt a jogot olyanok, akik nem tudják megkülönböztetni a számszeríjat az íjszerszámtól?  Fejvakarás

Ez bizony így van. Láncfűrészt sem úgy árulnak, hogy azzal le fogja vágni valaki a kezét, hypot sem úgy hogy megisszák...
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Október 14. - 22:03:56 »

Én úgy látom mi is beleesünk a "nemvadászok" hibájába! A nemvadászok nem értik, mi miért vadászunk, mi nem értjük, valaki miért akar otthon tölteni! Szerintem ez teljesen természetes igénye egy vadásznak, és ha engedéllyel lehet éles fegyverem, lőszerem, akkor nincs hiteles magyarázat arra, miért ne tölthetnék??? A you-tube-n tucatjával vannak videok, ahol 18 éves gyerekek töltenek, elmondják mire kell vigyázni, és nyugodtan használják saját töltényeiket! Az sem igazi érv, hogy Sóska Jóska bácsi, alsótekeresen a kocsmában fog tölteni és jól elbacca majd, mert a golyóstöltény gyártó felszerelés igen borsos árú, azt nem veszi meg az, aki a saller béla grünspános hüvelyét akarja megtömni! De aki rászánja az ezer eurot a présre-lőpormérlegre-sebességmérőre-stb, attól miért vonják meg ezt a jogot olyanok, akik nem tudják megkülönböztetni a számszeríjat az íjszerszámtól?  Fejvakarás

Ez bizony így van. Láncfűrészt sem úgy árulnak, hogy azzal le fogja vágni valaki a kezét, hypot sem úgy hogy megisszák...

Én dolgoztam láncfűrésszel és nem vágtam le! Mosolyog Hypo-t nem ittam, igazad van, nem tudom az milyen, de az a véleményem, hogy aki megissza, megérdemli! Az újratöltés tipikusan olyan "veszélyes üzem", ahol a hülye a maga testi épségét veszélyezteti, bár én a nimródban olvastam egy cikket K.L. tollából, aki állítja, hogy a mai golyós lőporok olyanok, hogy ha tévedésből tele töltődik a hüvely, akkor se robbanhat fel a fegyvercső! 
Ami nem történt meg, arra nem lehet hivatkozni egy tiltó törvény "magyarázgatása" során! Mivel Magyarországon tilos az utántöltés, ezért egyetlen legális újratöltési baleset sem történt! Nem tudom érthető vagyok-e, de ha valaki arra hivatkozik, hogy veszélyes, meg balesetek lesznek, az nagyon téves úton jár, és akkor még finom voltam!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Október 14. - 22:05:25 »

Igazad van Sanyooo!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Október 14. - 22:07:41 »

Igazad van Sanyooo!

Köszönöm, de ha veled beszélgetek sohasem tudom gúnyolsz-e, vagy helyeselsz!  Fejvakarás Bion
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Október 14. - 22:09:25 »

Igazad van Sanyooo!

Köszönöm, de ha veled beszélgetek sohasem tudom gúnyolsz-e, vagy helyeselsz!  Fejvakarás Bion

Segítek: egyetértek Veled. Néha nem kell többet odagondolni, mint ami oda van írva. Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Október 14. - 22:12:32 »

Igazad van Sanyooo!

Köszönöm, de ha veled beszélgetek sohasem tudom gúnyolsz-e, vagy helyeselsz!  Fejvakarás Bion

Segítek: egyetértek Veled. Néha nem kell többet odagondolni, mint ami oda van írva. Wave

  Köszönöm, megértettem! Bion Wave
OFF  a Lányom ma védte meg a diplomamunkáját, ötösre! Mosolyog  ON
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: