Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jack Russell terrier  (Megtekintve 42258 alkalommal)
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #90 Dátum: 2011. Január 01. - 18:36:01 »

ha van munkavizsgája, nevezhet CACIB kiálításon munkaosztályba, és más feltételek vannak az ICH eléréséhez.
Naplózva
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #91 Dátum: 2011. Január 01. - 18:42:01 »

ha van munkavizsgája, nevezhet CACIB kiálításon munkaosztályba, és más feltételek vannak az ICH eléréséhez.

Értem, köszönöm!


Anna
Naplózva
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #92 Dátum: 2013. Január 18. - 09:29:42 »

Bár nem Jack, hanem Parson Russell terrierek (ez a hosszú lábú változat):



Parson Russell terrier kiskutyák születtek január 7-én törzskönyves, a fajtára jellemző egészségügyi szűrésekkel rendelkező, a standardnak küllemre, temperamentumra és jellemre is megfelelő szülőktől Csehországban! Mind a 2 szülő nagyon érdekes és Európában ritkán megtalálható vonalakból való. A kölykök - 3 kan és 2 szuka - sportos (agility, flyball, coursing, stb) gazdát keresnek.

Az apa Rushill Morgan

angol import kutya, rendszeresen vadászó kutya nagyon kellemes jellemű, minden más kutyával és az emberekkel is nagyon jól megvan. 5 másik Parson Russell terrierrel lakik együtt, plusz kisgyerek is van a családban. 31,5cm, tört szőrű, trikolor, BAER (Audio) normál, CERF (átfogó szemvizsgálat) negatív, PL 0/0, PLL DNS -/-, LOA (késői lefolyású ataxia) normal.

Az anya Jasmína Paleur

apai ágon kizárólag amerikai ősökkel rendelkezik, anyai ágon már a nagyszülők holland, német és angol kennelekből kertültek ki. Jellemre tipikus Parson, szereti, ha történik valami, mindig vidám, erős vadászszellemmel, magabiztos, barátságos (néha túlságosan is), szeret együtt dolgozni a gazdájával és nagyon könnyen tanul (pl. trükköket).
Jasmína 34 cm drótos szőrű, trikolor, BAER (Audio) normál, CERF (átfogó szemvizsgálat) negatív, PL 0/0, PLL DNS -/-, LOA (késői lefolyású ataxia) normal.









A kölykök 8 hetesen kerülnek gazdához koruknak megfelelően oltva, féregtelenítve, microchippelve, kisállat útlevéllel és egy kis induló csomaggal. 4-5 hetes kortól látogathatók a tenyésztőnél Csehországban.
További info a kölykökről a http://www.parson-russell.cz/stenata/ oldalon, vagy e-mailben (angol és cseh nyelven) a  lenka.zalabakova@seznam.cz címen lehet.

Anna
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #93 Dátum: 2013. Március 12. - 21:43:50 »

http://www.hir24.hu/elet-stilus/2013/03/12/ime-a-vilag-legokosabb-kutyaja/#aktualisdoboz
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #94 Dátum: 2015. Március 23. - 07:45:48 »



Van baj.  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 926



« Új üzenet #95 Dátum: 2015. Március 23. - 15:08:56 »



Van baj.  Ördög

Doki, a bajt tetézni?  Fejvakarás
Úgy látom, nagyon nagy türelmed van! Röhög
 ez a kombó Igen
 Emelem Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #96 Dátum: 2015. Március 31. - 13:25:45 »

Hát lesz is baj...  Ördög Ördög Ördög Röhög Röhög Röhög Wave
Naplózva

Üdv End
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #97 Dátum: 2015. Március 31. - 17:58:23 »



Van baj.  Ördög


És még mennyi lesz... Ördög Ördög
Nehéz időszak elé nézel!
Romeltakarítás, szétrágott dolgok pótlása, az Asszony korholása etc. etc. Igen
Azt meg csak halkan mondom, hogy innentől kezdve minden disznóságra ketten vannak... Ördög
Egyébként aranyos a kutyus, legyen vele sok kedves pillanatod! Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Stefi87
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #98 Dátum: 2015. Június 25. - 15:13:59 »

Sziasztok !


Szintén egy boldog Jack Russel tulajdonos vagyok, 4 hónapos kan.

Előttem kopóm volt amit vadászatra és főleg disznó hajtásra hordtam magammal, azért is emlitem mert nincs elég tapasztalatom és a környezetemben sem használnak JR -t vadászatra .

Tudnátok segiteni , hogy mikor ideális elkezdeni komolyabban rávezetni a vadászatra ? Vagy esetleg tud valaki egy könyvet a JR neveléséről , mert nem találtam magyar nyelven ! 
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #99 Dátum: 2015. Június 26. - 07:54:48 »

Sziasztok !


Szintén egy boldog Jack Russel tulajdonos vagyok, 4 hónapos kan.

Előttem kopóm volt amit vadászatra és főleg disznó hajtásra hordtam magammal, azért is emlitem mert nincs elég tapasztalatom és a környezetemben sem használnak JR -t vadászatra .

Tudnátok segiteni , hogy mikor ideális elkezdeni komolyabban rávezetni a vadászatra ? Vagy esetleg tud valaki egy könyvet a JR neveléséről , mert nem találtam magyar nyelven !  

Az enyém 5,5 hónapos. Szerintem könyv nélkül is boldogulsz vele, ha volt már kutyád. Ebben a korban nagyon kajlák, meg terrier vérük is van, de ha fogékony a kiskutya, az alapvető feladatokat - behívás, ültetés, játék szintjén "keresgélés" - el lehet vele kezdeni. Nagyon sok türelem kell hozzá, mert konok fajta, de ha nem erőltetett a tanulás, szerintem a Tüskevárat kiolvassa, nagyon nagyon művelt fajta.  Igen  Ördög

Ui. Ja, ha az "ülj!" parancsra 80 centis ugrással reagál, miközben a vízszintes és függőleges tengelye körül is fordul kettőt a levegőben, ne izgulj..... ez teljesen normális....  Nyihi
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Stefi87
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #100 Dátum: 2015. Június 26. - 09:31:09 »

Az enyém 5,5 hónapos. Szerintem könyv nélkül is boldogulsz vele, ha volt már kutyád. Ebben a korban nagyon kajlák, meg terrier vérük is van, de ha fogékony a kiskutya, az alapvető feladatokat - behívás, ültetés, játék szintjén "keresgélés" - el lehet vele kezdeni. Nagyon sok türelem kell hozzá, mert konok fajta, de ha nem erőltetett a tanulás, szerintem a Tüskevárat kiolvassa, nagyon nagyon művelt fajta.  Igen  Ördög

Ui. Ja, ha az "ülj!" parancsra 80 centis ugrással reagál, miközben a vízszintes és függőleges tengelye körül is fordul kettőt a levegőben, ne izgulj..... ez teljesen normális....  Nyihi


Kösz a választ ! Hát volt már kutyám és könyv nélkül is menni fog . . .  Az ül parancsra is nehéz megtanitani arra rájöttem Nevet , de minnél többet vagyok vele annál jobban szeretem .
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #101 Dátum: 2015. Június 26. - 15:46:44 »

"Ui. Ja, ha az "ülj!" parancsra 80 centis ugrással reagál, miközben a vízszintes és függőleges tengelye körül is fordul kettőt a levegőben, ne izgulj..... ez teljesen normális.... "

Majd le estem a székről...  Ördög Ördög Ördög Röhög Röhög Röhög
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: