Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 195926 alkalommal)
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #1080 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 15:13:01 »

Másrészt lehet, hogy csak városi legendákok, de mintha rebesgetnék,......

Nos, csöppnyi keresgélés: http://www.vadaszmester.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=3812:bizonyitvany-12-nap-alatt-&catid=29:szakmai-cikkek&Itemid=78

Igaz 2010-es a cikk, így csak azt lehet rögzíteni, hogy VOLTAK ilyenek. Semmiféle minősítéshez én nem veszem a bátorságot ....

Balázs
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1081 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 15:18:19 »

Én 91-ben vizsgáztam, de nem tudom, hogy hol  Ördög Ördög Ördög Ördög. Illetve csak arra emlékszem, hogy a Városház utcában volt  Fejvakarás. Azt sem tudom, hogy volt-e akkor kamara. Mindenesetre, nincs az az Isten, hogy én még egyszer nekiálljak bohóckodni, ha esetleg kötelezővé tennék. Ugyanitt fegyverek akciósan eladók lesznek  Ördög Ördög Ördög

Mezőgazdasági osztály  :már nem emlékszel (Zegzugos erődítmény) Tasli   Ördög Néhai, K.K elnökletével. Nnna.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1082 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 15:30:55 »

Én 91-ben vizsgáztam, de nem tudom, hogy hol  Ördög Ördög Ördög Ördög. Illetve csak arra emlékszem, hogy a Városház utcában volt  Fejvakarás. Azt sem tudom, hogy volt-e akkor kamara. Mindenesetre, nincs az az Isten, hogy én még egyszer nekiálljak bohóckodni, ha esetleg kötelezővé tennék. Ugyanitt fegyverek akciósan eladók lesznek  Ördög Ördög Ördög

Lehet hogy találkoztunk! Mosolyog Dr. Balázs István volt a vizsgabizottság elnöke, én nem hozzá kerültem!  Vigyorog
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1083 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 15:43:41 »

Lehet hogy találkoztunk! Mosolyog Dr. Balázs István volt a vizsgabizottság elnöke, én nem hozzá kerültem!  Vigyorog

Bakker, tényleg lehet  Piál  Én viszont hozzá és az előttem vizsgázó két delikvenst megvágta és nem éppen irodalmi stílusban közölte velük, hogy miért nem kellene e nemes sporttal foglalkozniuk  Ördög Hozzáteszem maximálisan igaza volt, az előttem vizsgázó pl nemhogy nem ismerte fel a dámot, bevallotta, hogy  nem is hallott róla  Rííí Rííí. Velem nagyon rendes volt, még meg is dicsért  ego, már ha az dicséretnek számít, hogy "végre valaki, már azt hittem ma csak idióták jöttek".  Szegény nem tudta, hogy tévedett  Vigyorog
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1084 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 16:07:10 »

- Néhány éve mindenféle agrár jellegű főiskolai, egyetemi végzettség megszerzése után, a delikvens kérésére, a Kamara kiadta a vadászjegyet. (mezőgazdasági mérnök, környezetgazdálkodási agrármérnök és tsai)  Rííí
- A rendőrségi fegyverismereti vizsgát kellett csak abszolválniuk és már "vadász"-ok is voltak...

- Volt valami határidő is, 2010-11 táján, akkor sok-sok évvel azelőtt diplomázott emberekből lett egy nap alatt vadász... Woest

Volt ilyen vadásztársam, nem volt egyszerű eset. Egy-két év alatt kikupálódott, akkor már nem volt vele baj.
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1085 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 16:24:08 »

Bakker, tényleg lehet  Piál  Én viszont hozzá és az előttem vizsgázó két delikvenst megvágta és nem éppen irodalmi stílusban közölte velük, hogy miért nem kellene e nemes sporttal foglalkozniuk  Ördög Hozzáteszem maximálisan igaza volt, az előttem vizsgázó pl nemhogy nem ismerte fel a dámot, bevallotta, hogy  nem is hallott róla  Rííí Rííí. Velem nagyon rendes volt, még meg is dicsért  ego, már ha az dicséretnek számít, hogy "végre valaki, már azt hittem ma csak idióták jöttek".  Szegény nem tudta, hogy tévedett  Vigyorog

 Vigyorog
Hallottam, hogy valakitől azt kérdezte: "Mikor rakja föl a bak a második agancsát?" Ki is rúgta a jelöltet. Szomorú
Én erre a kérdésre két választ is tudtam volna prezentálni:
1. Amikor neki jólesik, mikor bizsereg a feje!
2. Miért, leverte valaki?
 Röhög

ui: és engem átengedtek!  Rííí
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1086 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 16:31:17 »

Peti, én Göngyösre jártam - igaz sokkal korábban, mint 2010  Rííí  - de ott csak úgy működött a dolog, hogy a vadgazdálkodás tárgyat fél évig fel kellett venni és vizsgázni is kellett belőle. Nem mondom, hogy ez volt a csúcs, de azért szerintem nem hasonlítható össze a gyorstalpaló tanfolyamokkal és az azon szerzett (nem)tudással. Én is vizsgáztam - igaz csak a jegy miatt, mert vadászvizsgám már volt ekkor - de egyáltalán nem volt bohóckodás színvonalú
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #1087 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 17:59:01 »

Több helyről írtak, hogy ne keltsek feszültséget, ne fessek ördögöt a falra, meg ez csak egy újságcikk, egyáltalán nem biztos, hogy igaz is.
Biztosan értelmezési gondjaim vannak, de én az alábbi az idézetből csak azt tudom kivenni, hogy aki a kamaráknál lebonyolított elméleti és gyakorlati képzésen nem vett részt, az nem folytathat vadászati tevékenységet.   Vállat von  Hogy azokkal akik máshol "tanfolyamkodtak", egyénileg készültek fel...stb. mi lesz azt nem írták, és én sem tudom.
De a sok éves tapasztalatom alapján mindent el tudok képzelni. Emlékezz csak a kötelező fegyvervizsgák elrendelésére, amit anno a hivatásos állománynak is előírtak. Aztán milyen érdekes, mikor egy hivatásos 30-40 év után leszerelt, esetleg otthon volt 10 vadászfegyvere, és egy hétre rá elment pénzszállítónak, fegyveres őrnek, és letetették mindegyikkel a maroklőfegyver vizsgát!  Ez miről szól, ha nem pénzlehúzásról?  Röhög  Nooormalis?


"A tervezet szerint a vadászati tevékenység minden fegyvert fogó, vagy bármely más megengedett eszközzel és módon vadászati tevékenységet végző személytől magas szintű szakmai és gyakorlati ismereteket követel, ezért vadászati tevékenységet csak olyan személy végezhet, aki a jogszabályok által előírt és a kamara által lebonyolított elméleti és gyakorlati képzést eredményesen elvégezte."

Jól értelmezted. Tegnap amikor megjelent mi is ezt böktük ki azonnal. Az előbb beszéltem a Jámbor úrral telefonon. Elírták a szöveget. Nincs szó arról, hogy a kamara magához venné a tanfolyami képzést. Döbbenet hogy az FM-ben ezt a pár sort is el tudják rontani, miközben egy jogszabályi szövegtervezetet az összes érintett osztály átnéz a megjelenés előtt.
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #1088 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 18:11:01 »

Kapkodok....ezért helyesbítek. Ez egyéni képviselői indítványként lett beadva, szóval sz isten tudja pontosan hogy kin ment keresztül mire benyújtották. Egyébként az a szépség benne, hogy pont ezért véleményezni sem lehet... 
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1089 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 20:37:12 »

Jól értelmezted. Tegnap amikor megjelent mi is ezt böktük ki azonnal. Az előbb beszéltem a Jámbor úrral telefonon. Elírták a szöveget. Nincs szó arról, hogy a kamara magához venné a tanfolyami képzést. Döbbenet hogy az FM-ben ezt a pár sort is el tudják rontani, miközben egy jogszabályi szövegtervezetet az összes érintett osztály átnéz a megjelenés előtt.

Már kételkedtem magamban!  Vigyorog

Azért van még itt egy érdekes mondat.
 
"A fegyverhasználat fokozott felelősséggel jár, szigorú képzési – fegyelmi – etikai –
egészségügyi követelményeket támaszt
, amelyek betartása, a vadászat jellegénél fogva, a
sportvadászok és hivatásos vadászok esetében egyaránt elvárt. E követelmények betartása és
betartatása érdekében szükséges a meglévő szakmai kamarához való tartozás."


No! Szerintem a kamarának a képzéshez és az egészségügyi alkalmassághoz semmi köze! A fegyelmi kérdések elsősorban az önálló egyesületek fegyelmi bizottságának és a közgyűléseinek a hatásköre, amit - szükség esetén - a bíróságon lehet megtámadni.  Vagy netalán a kamara önállóan indít fegyelmit egy vétségért, aztán ha úgy dönt törli a tagot, és bevonja a vadászjegyét?   
A vadászetikával kapcsolatosan az a véleményem, hogy az abban foglaltak nagy részét eleve a törvény is előírja. Pl. vad tisztelete. .......Kicsit eltúlozva, akkor mit fog a kamara vizsgálni? Van e töret, levettem e a kalapom, köszöntem e a vadásztársamnak?
Én azt hiszem lesz egy új állam az államban, hatalmas jogosítványokkal!  Fejvakarás


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #1090 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 21:20:52 »

Az etikai szabályok között sok olyan van ami sem büntetőjogi sem szabálysértési ügyekhez nem kapcsolódik, ezért önállóan dönthet róla a kamara. Ha ezek közül valamelyiket egy tag megszegi, akkor reszeltek a tagságának és a vadászjegyének. Ami bűntetűügyi kategória az általában felfüggesztéssel jár a jogerős ítéletig. De ahhoz hogy ez flottul működjön a fegyelmi szabályzatot is aktualizálni kell.
Nem kell attól továbbra sem félni, hogy itt tucatjával lesznek ügyek.
Én abban látom a problémát, hogy mi van ha valakit mondjuk kizár a kamara, aki a vadászjegye hiányában elveszti a milliós értékű vadásztársasági tagságát, majd utána a delikvens elmegy a bíróságra, megnyeri a pert. A társaság a vadászjegy hiányában jogosan zárta ki, vagyis bírósági ítélet ide vagy oda a kizárás törlésére kétlem hogy bárki rá tudná kényszeríteni őket. A lényeg....mi van ha végső lépésként megtámadja a kamarát egy kártérítési keresettel?
Kevés olyan "nagyon biztos" ügy lesz amibe bele mer majd menni a kamara szerintem.

 
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1091 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 14:36:46 »

Szerintem rövid időn belül fog kapni a kamara olyan törvényes jogosultságokat, hogy csak pislogunk! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1092 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 16:17:15 »

Most is kamarai tagok vagyunk.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1093 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 16:55:28 »

Most is kamarai tagok vagyunk.

Nem mindenki.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1094 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 09:14:40 »

Nem mindenki.

Igaz, nem mindenki!
Az OMVK honlapjáról leszedve:

Vadászjegy - 10 000 Ft
- Biztosítás – alapdíjas 1000 Ft /fő/év, emeltdíjas 2000 Ft/fő/év
- Kamarai tagdíj - 4 000 Ft (A kamarai tagság nem kötelező, de a biztosítást a kamara közvetítésével csak a kamarai tagok köthetik meg.)


Nem tudom, hogy miért jó az, ha valaki nem kamarai tag, anyagi szempontból nézve spórol rajta 4000 Ft-ot ez igaz, viszont a biztosításkötés akkor mennyibe fáj, akkor is 1000 Ft?


Naplózva
Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: