Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 195885 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #75 Dátum: 2009. Március 29. - 17:41:19 »

Legálisan vadászfegyvert vadászvizsga és fegyvertartási nélkül sehogy!!!!!!!
Aki vadászterületen kezedbe adja fegyverét, az fegyvezzel való visszaélést követ el veled egyetemben! (de ez meg fog történni, ha hozzácsapódsz egy VADÁSZhoz, mert az tanítgatni fog, és nem sajnálja tőled akár egy süldő elejtését, vagy egy vadkacsa meglövését! Sőt!!!!! jobban örül neki, mint Te magad)

Szia Laci!

Vadászterületen valóban nem, lőtéren viszont el lehet sajátítani...

253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet

a fegyverekről és lőszerekről

Lőfegyver, lőszer átadása, átengedése

37. §
...
5) A lőtér üzemeltetője lőfegyverét, lőszerét a lőtéren átengedheti lőgyakorlatot is magába foglaló szakképzésben résztvevő személynek és annak a tizennyolcadik életévét betöltött személynek, aki a lőfegyver megszerzéséhez szükséges tanfolyamon, lőgyakorlaton vesz részt.

Bármly feltétel nem teljesül, természetesen nincs miről beszélni  Igen Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #76 Dátum: 2009. Március 29. - 21:27:00 »

Viktor!
Ez biztos, hogy pontosan úgy van, ahogy írod, Te vagy a jogtudós! Spongyán fogalmazok, de ettől még mindkét verzió TÖRVÉNYTELEN!!


Nem vagyok én jogtudós Laci, csak értek valamicskét hozzá...

Amit pedig most írsz, abban sajnos igazad van. Viszont ott van amit Marksman írt, abban Neki is teljesen igaza van.
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #77 Dátum: 2009. Március 30. - 14:29:57 »

Szia Norbica!

Érdekelne, hogy megy a felkészülés a vadászvizsgára, júniusban lesz a megmérettetés?
Naplózva
norbica
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


csak leendő VADÁSZ...


« Új üzenet #78 Dátum: 2009. Március 30. - 16:49:34 »

Szia Norbica!

Érdekelne, hogy megy a felkészülés a vadászvizsgára, júniusban lesz a megmérettetés?
Igen,junius 25.-26.Tanulok,bár vannak gondjaim.Nem tanultam 12 éve,igy egy kicsit berozsdásodtam,ráadásnak folyton olvasok,így hozzászoktam,hogy rohadt gyorsan végigszaladok mindenen,azt a végén veszem észre,hogy semmi nem rögzült!Na,de majd kialakul...Tanulni is meg kell tanulni! Bion Figyelmes olvasás
Naplózva

A valóság azoknak való,akik nem bírják az alkoholt!
norbica
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


csak leendő VADÁSZ...


« Új üzenet #79 Dátum: 2009. Március 30. - 17:48:13 »

Jut eszembe gaben76!Megkaptad az üzenetem?Kicsit bizonytalan vagyok PÜ küldésben,nem jelez vissza.
Naplózva

A valóság azoknak való,akik nem bírják az alkoholt!
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #80 Dátum: 2009. Március 30. - 21:10:25 »

Szia norbica!

Persze megkaptam, csak elfelejtettem visszaírni. Akkor nagy valószínűséggel találkozunk a vizsgán mert én is júniusban tervezem a nagy megpróbáltatást, bár ez annak függvénye, hogy tudom-e az anyagot!
Akkor egy nagy kalappal és jó tanulást. Még valami: megvan a Vadásziskola videón? Mert ha kell csak szólj!
Jó éjt!
Naplózva
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #81 Dátum: 2009. Május 10. - 15:24:44 »

Üdv Mindenkinek!
Én most vizsgáztam sikeresen 2009. 05. 05. igaz a tanfolyam nem kötelező de nekem nagyon jó tapasztalatom van róla. Nagyon sokat segített főleg az által, hogy
az oktatónk Németh Zoltán nem csak a kötelező anyagot mondta el hanem mindig elmagyarázta, hogy ez a valóságban vadászaton hogy történik és máris nem száraz bemagolandó anyag lett belőle. Ami még nagyon fontos számomra az új ismerősök akikkel meg ismerkedtem és remélem egy életre szóló barátságok születtek,
persze nálunk is volt különc "új gazdag" akivel remélem nem fogok találkozni többet főleg nem területen. Nagyon jó érzés volt a vizsga után megvárni a többieket elsőként gratulálni nekik, illetve fogadni a gratulációt. Szintén jó volt tudni az utolsó napokban. hogy van kit felhívni ha valamit mégse értettem, és engem is hívtak,
 hogy most ez hogy is van. No egyszóval szerintem nagyon hasznos és jó is tud lenni egy tanfolyam ha jó az oktató és a társaság, nekem hiányoznak azok a délutánok amikor arról és azokkal beszélgethettem ami és akik érdekelnek.
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #82 Dátum: 2009. Május 10. - 19:54:12 »

Szia Zsolt!
Gratulálok a sikres vizsgádhoz,de tanulás csak most kezdödik a vizsga meg élesben fog történni.
Sokk sikert és kitartást  kivánok neked.Üdv HSanyi
Naplózva
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #83 Dátum: 2009. Május 11. - 21:17:27 »

Köszönöm! Én is így gondolom.
Üdv
  Zsolt
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #84 Dátum: 2009. Május 11. - 22:40:39 »

Üdv Mindenkinek!
Én most vizsgáztam sikeresen 2009. 05. 05. igaz a tanfolyam nem kötelező de nekem nagyon jó tapasztalatom van róla. Nagyon sokat segített főleg az által, hogy
az oktatónk Németh Zoltán nem csak a kötelező anyagot mondta el hanem mindig elmagyarázta, hogy ez a valóságban vadászaton hogy történik és máris nem száraz bemagolandó anyag lett belőle. Ami még nagyon fontos számomra az új ismerősök akikkel meg ismerkedtem és remélem egy életre szóló barátságok születtek,
persze nálunk is volt különc "új gazdag" akivel remélem nem fogok találkozni többet főleg nem területen. Nagyon jó érzés volt a vizsga után megvárni a többieket elsőként gratulálni nekik, illetve fogadni a gratulációt. Szintén jó volt tudni az utolsó napokban. hogy van kit felhívni ha valamit mégse értettem, és engem is hívtak,
 hogy most ez hogy is van. No egyszóval szerintem nagyon hasznos és jó is tud lenni egy tanfolyam ha jó az oktató és a társaság, nekem hiányoznak azok a délutánok amikor arról és azokkal beszélgethettem ami és akik érdekelnek.
Sok sikert ! Igen
Naplózva
Mérnökhallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



WWW
« Új üzenet #85 Dátum: 2009. Május 11. - 23:02:35 »

Üdv Mindenkinek!
Én most vizsgáztam sikeresen 2009. 05. 05. igaz a tanfolyam nem kötelező de nekem nagyon jó tapasztalatom van róla. Nagyon sokat segített főleg az által, hogy
az oktatónk Németh Zoltán nem csak a kötelező anyagot mondta el hanem mindig elmagyarázta, hogy ez a valóságban vadászaton hogy történik és máris nem száraz bemagolandó anyag lett belőle. Ami még nagyon fontos számomra az új ismerősök akikkel meg ismerkedtem és remélem egy életre szóló barátságok születtek,
persze nálunk is volt különc "új gazdag" akivel remélem nem fogok találkozni többet főleg nem területen. Nagyon jó érzés volt a vizsga után megvárni a többieket elsőként gratulálni nekik, illetve fogadni a gratulációt. Szintén jó volt tudni az utolsó napokban. hogy van kit felhívni ha valamit mégse értettem, és engem is hívtak,
 hogy most ez hogy is van. No egyszóval szerintem nagyon hasznos és jó is tud lenni egy tanfolyam ha jó az oktató és a társaság, nekem hiányoznak azok a délutánok amikor arról és azokkal beszélgethettem ami és akik érdekelnek.

Gratulálok!

Az oktatód, Németh Zoltán az az a Németh Zoltán, aki a Fejér megyei MGSZH-nál dolgozik, és előtte vadőr volt a szomszédos megyében?
Naplózva

"Jó vadászatot!
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #86 Dátum: 2009. Május 12. - 15:05:23 »

Igen Ő az.
Naplózva
Mérnökhallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



WWW
« Új üzenet #87 Dátum: 2009. Május 12. - 21:49:24 »

Igen Ő az.

Nagy szerencséd volt, hogy nála tanulhattál. Ő fiatal kora ellenére egy rendkívül nagy tudású, ráadásul hatalmas gyakorlati tapasztalatokkal rendelkező igazi vadászember.  Emelem
Naplózva

"Jó vadászatot!
norbica
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


csak leendő VADÁSZ...


« Új üzenet #88 Dátum: 2009. Június 16. - 21:03:25 »

Eszméletlen,mekkora balfék voltam ma...50 lövésböl 19 ment feketébe!Holnapután vizsga.Mondjuk kiváncsi leszek hány embernek jön össze.50 méter,nyilt-irányzék,idegen fegyver,támaszték nincs,10 cm-es cél-fekete...Ehhez nem elég egy átlagos lő-kézség.Legalább korongból megvan az átlag 20.
Naplózva

A valóság azoknak való,akik nem bírják az alkoholt!
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #89 Dátum: 2009. Június 16. - 21:12:09 »

Csak nyugi! A kispuskalövészet lényege az új vizsgázók esetében, a biztonságos fegyverkezelés. Az eredmény másodlagos. Azért a lőlapot nem árt eltalálni... Vigyorog
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: