Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 195882 alkalommal)
norbica
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


csak leendő VADÁSZ...


« Új üzenet #60 Dátum: 2009. Március 28. - 10:50:20 »

Bandi, Tomek.
Azt hiszem, elméleti célirányos tudás nélkül, mit sem ér a tapasztalat. Először az elméletben kell elsajátítani a vadásztudományt, azután fogod tudni a gyakorlatban kezelni a látottakat, tapasztaltakat. És ez nem pénz kérdése, hanem bizonyított tény. Sajnos sok más területen is tapasztalható, hogy meg tudom én azt tanulni magamtól is, aztán ez a "tudás" csak elhiteti magával, hogy mekkora sztár valaki, közben meg a dolgok mikéntjét, a természet törvényszerűségeit meg sem érti, hisz nem is került vele kapcsolatba, tehát számára ez nincs is.
Csak a vadászmúltamból sok példát tudok felhozni ennek igazolására! Igenis az elméleti tanításra szükség van! Ha ez ingyenes akkor is, meg ha pénzbe kerül akkor is! Nem annak, akinek nincs pénze (az amúgy sem fog) ne vadásszon, hanem megfelelő alap hozzáértés (vadászvizsga vagy amit a hatóságok kitalálnak) ne vadásszon senki. Ha már a vadászathoz használt kutyáknak min. vav vizsga kell, akkor tán ez magától a vadásztól is elvárható.
Példa: hogyan tanulod meg a vadászfegyver használatát?
Vadászni kezdeni meg például a most alakuló Fórum Vt. ideális a kezdőknek is. Tudsz barátokra szert tenni. Es az sem biztos, hogy pont vadászattal kell viszonozni egy meghívást (ha egyáltalán kell viszonozni). Akit én meghívok vadászni, nem várok viszonzást,azt azért teszem, mert valamivel kiérdemelte hogy hívjam, vagy egyszerűen csak EMBER. 
 
Szerintem félreértettük egymást...Eszem ágában nincs megkerülni a vizsgát!Nem is lehet...DE:a tanfolyamot igen.Nagyon messze állok a sztár-ságtol,nem csak ebben,másban is!Kb 10 éve lovagolok,de még mindig van mit tanulnom!Fegyver az egyetlen amivel nem lesz gond megtanulni bánni,évek óta járok lőtérre.Egy kicsit meglepett,hogy feltettem egy kérdést(teszem hozzá,tanulási szándékkal!!!!),és ez lett belöle!Most akkor mi van,ne kérdezzek?!Akkor hogy tanuljak?!Ja,és ne jelentsük ki olyan emberröl,akit nem ismerünk,hogy lesz-e belöle vadász,vagy sem!Ezt majd a sors,meg a vizsga-bizottság fogja eldönteni...Na megyek tanulni.
Naplózva

A valóság azoknak való,akik nem bírják az alkoholt!
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #61 Dátum: 2009. Március 28. - 10:51:42 »

Bandi, Tomek.
Azt hiszem, elméleti célirányos tudás nélkül, mit sem ér a tapasztalat. Először az elméletben kell elsajátítani a vadásztudományt, azután fogod tudni a gyakorlatban kezelni a látottakat, tapasztaltakat. És ez nem pénz kérdése, hanem bizonyított tény. Sajnos sok más területen is tapasztalható, hogy meg tudom én azt tanulni magamtól is, aztán ez a "tudás" csak elhiteti magával, hogy mekkora sztár valaki, közben meg a dolgok mikéntjét, a természet törvényszerűségeit meg sem érti, hisz nem is került vele kapcsolatba, tehát számára ez nincs is.
Csak a vadászmúltamból sok példát tudok felhozni ennek igazolására! Igenis az elméleti tanításra szükség van! Ha ez ingyenes akkor is, meg ha pénzbe kerül akkor is! Nem annak, akinek nincs pénze (az amúgy sem fog) ne vadásszon, hanem megfelelő alap hozzáértés (vadászvizsga vagy amit a hatóságok kitalálnak) ne vadásszon senki. Ha már a vadászathoz használt kutyáknak min. vav vizsga kell, akkor tán ez magától a vadásztól is elvárható.
Példa: hogyan tanulod meg a vadászfegyver használatát?
Vadászni kezdeni meg például a most alakuló Fórum Vt. ideális a kezdőknek is. Tudsz barátokra szert tenni. Es az sem biztos, hogy pont vadászattal kell viszonozni egy meghívást (ha egyáltalán kell viszonozni). Akit én meghívok vadászni, nem várok viszonzást,azt azért teszem, mert valamivel kiérdemelte hogy hívjam, vagy egyszerűen csak EMBER. 
 
Ebben igazad van.  Éljen Bár a fegyver használatát úgy ahogy, lőtéren is meg lehet tanulni, de vadászat alatt teljesen más idegállapotba kerül az ember.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #62 Dátum: 2009. Március 28. - 12:11:07 »

Ebben igazad van.  Éljen Bár a fegyver használatát úgy ahogy, lőtéren is meg lehet tanulni, de vadászat alatt teljesen más idegállapotba kerül az ember.
Legálisan vadászfegyvert vadászvizsga és fegyvertartási nélkül sehogy!!!!!!!
Aki vadászterületen kezedbe adja fegyverét, az fegyvezzel való visszaélést követ el veled egyetemben! (de ez meg fog történni, ha hozzácsapódsz egy VADÁSZhoz, mert az tanítgatni fog, és nem sajnálja tőled akár egy süldő elejtését, vagy egy vadkacsa meglövését! Sőt!!!!! jobban örül neki, mint Te magad)
Naplózva
tuto1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #63 Dátum: 2009. Március 28. - 12:23:30 »

Norbica!
Én csak a saját példámat írtam le, én sem adtam 50 E-t a tanfolyamért. A tanfolyam nem kötelező, és le lehet vizsgázni anélkül. De lehet sokkal több időbe fog telni tanfolyam nélkül elsajátítani a szükséges tudást. Itt a fórumon sokat lehet tanulni. Első vizsga feladat a képfelismerés, ezen nem lehet hibázni (20-ból 20-at tudni kell). Ha hibázol vége, és pótvizsga. Utána teszt köv. 50 kérdés max. 10 hibával. Majd fegyverismeret írásban. Utána komplex szóbeli (1 tétel 6-7 kérdéssel). Ha a fegyvervizsga megvan mehetsz lőni. Külön kell sörétessel, és golyóssal. (Ha légpuskával jól lősz, golyóssal nem lesz gond- nagyobbat üt, meg hangossabb, de sörétessel gyakorolj előtte.) Nálunk első szempont a biztonságos fegyver használat volt, a találat másodlagos (persze egy minimunot teljesíteni kell).
Nagyjából ennyi, remélem jól emlékszem, ha valami téves javítsatok ki.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #64 Dátum: 2009. Március 28. - 12:49:30 »

Legálisan vadászfegyvert vadászvizsga és fegyvertartási nélkül sehogy!!!!!!!
Aki vadászterületen kezedbe adja fegyverét, az fegyvezzel való visszaélést követ el veled egyetemben! (de ez meg fog történni, ha hozzácsapódsz egy VADÁSZhoz, mert az tanítgatni fog, és nem sajnálja tőled akár egy süldő elejtését, vagy egy vadkacsa meglövését! Sőt!!!!! jobban örül neki, mint Te magad)
Van vizsgám, tartásim is nemsokára lesz. Nekem nem volt "szerencsém" elkövetni az általad leírtakat.  Mosolyog Bár, az biztos, hogy nem ellenkeztem volna. Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #65 Dátum: 2009. Március 28. - 16:59:01 »

Egy kicsit meglepett,hogy feltettem egy kérdést(teszem hozzá,tanulási szándékkal!!!!),és ez lett belöle!Most akkor mi van,ne kérdezzek?!
Nyugodtan kérdezz.
Találsz itt a Fórumon egy jó pár embert aki nagyon sokat tud segiteni. Wave
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #66 Dátum: 2009. Március 28. - 18:28:48 »

Szerintem félreértettük egymást...Eszem ágában nincs megkerülni a vizsgát!Nem is lehet...DE:a tanfolyamot igen.Nagyon messze állok a sztár-ságtol,nem csak ebben,másban is!Kb 10 éve lovagolok,de még mindig van mit tanulnom!Fegyver az egyetlen amivel nem lesz gond megtanulni bánni,évek óta járok lőtérre.Egy kicsit meglepett,hogy feltettem egy kérdést(teszem hozzá,tanulási szándékkal!!!!),és ez lett belöle!Most akkor mi van,ne kérdezzek?!Akkor hogy tanuljak?!Ja,és ne jelentsük ki olyan emberröl,akit nem ismerünk,hogy lesz-e belöle vadász,vagy sem!Ezt majd a sors,meg a vizsga-bizottság fogja eldönteni...Na megyek tanulni.
Olvasd el légyszi mégegyszer, amit írtam!Rólad, de általam ismeretlen emberről sem írok véleményt! Ha rólad fogok, hidd el Neked fogom személy szerint címezni, és személyesen mondom el, mert itt a virtuális világban az emberek mindíg bátrabbak. Én meg egy szókimondó ember vagyok, nem félek a véleményemet elmondani és megvédeni, vagy akár megváltoztatni, ha meggyőző az ellenérv!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #67 Dátum: 2009. Március 28. - 18:31:50 »


Aki vadászterületen kezedbe adja fegyverét, az fegyvezzel való visszaélést követ el veled egyetemben!


Szia Laci!

Ez egyszerűen nem igaz. Tudom, hogy csak azt mondod, amit hallottál, de aki illetéktelennek ENGEDI ÁT a fegyvert, az "csak" lőfegyverrel kapcsolatos szabálysértést követ el. Aki ÁTADJA (tudjuk mi a különbség), az követi el a lőfegyverrel visszaélést.

Csak azért írom, mert ez egy 8 éves tétellel is büntethető bűncselekmény, ne ijesztgessük feleslegesen a népet... Kacsint
Naplózva
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #68 Dátum: 2009. Március 28. - 18:32:42 »

Még valamit.
Avval, hogy Neked címeztem, még nem Rólad írtam, hanem úgy általánosságban.Nem inged, ne vedd magadra!!! Lehet azért, hogy ebben az életbőn egy kicsit többet megtapasztaltam, és ezért írom azt, amit.
Azért remélem sok örömet lelsz a vadászjövődben!
Naplózva
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #69 Dátum: 2009. Március 28. - 18:38:04 »

Szia Laci!

Ez egyszerűen nem igaz. Tudom, hogy csak azt mondod, amit hallottál, de aki illetéktelennek ENGEDI ÁT a fegyvert, az "csak" lőfegyverrel kapcsolatos szabálysértést követ el. Aki ÁTADJA (tudjuk mi a különbség), az követi el a lőfegyverrel visszaélést.

Csak azért írom, mert ez egy 8 éves tétellel is büntethető bűncselekmény, ne ijesztgessük feleslegesen a népet... Kacsint
Viktor!
Ez biztos, hogy pontosan úgy van, ahogy írod, Te vagy a jogtudós! Spongyán fogalmazok, de ettől még mindkét verzió TÖRVÉNYTELEN!!
Naplózva
norbica
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


csak leendő VADÁSZ...


« Új üzenet #70 Dátum: 2009. Március 28. - 19:10:34 »

Még valamit.
Avval, hogy Neked címeztem, még nem Rólad írtam, hanem úgy általánosságban.Nem inged, ne vedd magadra!!! Lehet azért, hogy ebben az életbőn egy kicsit többet megtapasztaltam, és ezért írom azt, amit.
Azért remélem sok örömet lelsz a vadászjövődben!
Ok,szerintem zárjuk le,baromság egymásnak ugrani,föleg ismeretlenül!Tényleg nem érzem,hogy ingem lenne,ugyhogy nem veszem magamra...Remélem én is,hogy lesz benne öröm is.
Naplózva

A valóság azoknak való,akik nem bírják az alkoholt!
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #71 Dátum: 2009. Március 28. - 19:18:54 »

Barátom!
Látom az adatlapodon, hogy hol laksz, ezért ha pártunk és az egészség engedi, hozzájárulhassak ahhoz, hogy egy cseppel több örömöd legyen a vadászatban, nyári vadkárelhárításban vendégem vagy Csákváron. Nyugodtan emlékeztess majd akkor!
Naplózva
norbica
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


csak leendő VADÁSZ...


« Új üzenet #72 Dátum: 2009. Március 28. - 19:23:25 »

Na most fogsz hülyének nézni,de engem tudod mi érdekel?Dúvad...Róka,dolmányos,és hasonló nehezen kijátszható társaik!De persze a tapasztalatodra vevö vagyok! Wave
Naplózva

A valóság azoknak való,akik nem bírják az alkoholt!
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #73 Dátum: 2009. Március 28. - 20:20:51 »

Megoldható az is. Legfeljebb egy kicsit messzebb.
Naplózva
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #74 Dátum: 2009. Március 28. - 20:23:31 »

Jaj! Egyáltalán nem nézlek hülyének, egy lépés a vadásszá válás útján, hogy nem érmes trófea az ami a szemedben számít. Aztán továbbra is javaslom Neked az alakuló vt-t.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: