Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 195881 alkalommal)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #45 Dátum: 2009. Március 27. - 07:52:52 »

Tudom, azért csináltam meg még tavaly a vizsgát, mert nem volt pénzem a tanfolyamra. És nálam nem az a baj, hogy nem akarok a vadászatra áldozni, hanem sajnos, nem tudok. (Pénz.) Lennék én vadászjelölt szívesen, akkor legalább a területre kijutnék. Ennek ellenére vadásznak vallom magam, sőt, már jó régóta... de lehet, hogy nem egyre gondolunk.  Wave Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #46 Dátum: 2009. Március 27. - 07:59:08 »

Minden bizonnyal!
Nem személyeskedés a véleményem, mivel nem ismerem norbica nicknevű fórumtársunkat, hanem általános.
De!!! Azt sajnos tudomásul kell venni, hogy a vadászat is, mint minden hobbi, pénzbe kerül.
Viszont itt a fórum, ahol kapcsolatokat, barátokat szerezhetsz, ami későbbi meghívásokhoz, lehetőségekhez (költségcsökkentő vadászatokhoz) vezet. Csak egy pici feltétele van, ember és vadász légy a szó nemes értelmében.
Naplózva
tuto1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #47 Dátum: 2009. Március 27. - 18:41:34 »

A tanfolyam díjat én is megspóroltam. Felkészültem könyvből, netről, vadásztársak segítségével. Fél évvel ezelőtt vizsgáztam. Megmaradt 50000 Ft.-om. Egyébként ki tudtam volna fizetni, úgy kezdtem bele a vadászatba, hogy 1 Milliót félretettem. Ebből megfelelő felszerelést (ruházat, fegyver, optika, stb...) vettem, és vadat még NEM ejtettem. Hiába van meg minden, ha lehetőség (társasági tagság) eddig nem volt. Úgyhogy arra is gondolni kell, hogy a vizsga után lesz-e lehetőséged vadászni. A meghívás ingyenes, de azt illik visszahívni. Vagy ki tudod-e fizetni az adott vad kilövés árát? (kétlem, ha a tanfolyamra sincs elég lé...)
Szép hobbi, de készülj fel, hogy költséges. 
Naplózva
norbica
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


csak leendő VADÁSZ...


« Új üzenet #48 Dátum: 2009. Március 27. - 20:34:31 »

A tanfolyam díjat én is megspóroltam. Felkészültem könyvből, netről, vadásztársak segítségével. Fél évvel ezelőtt vizsgáztam. Megmaradt 50000 Ft.-om. Egyébként ki tudtam volna fizetni, úgy kezdtem bele a vadászatba, hogy 1 Milliót félretettem. Ebből megfelelő felszerelést (ruházat, fegyver, optika, stb...) vettem, és vadat még NEM ejtettem. Hiába van meg minden, ha lehetőség (társasági tagság) eddig nem volt. Úgyhogy arra is gondolni kell, hogy a vizsga után lesz-e lehetőséged vadászni. A meghívás ingyenes, de azt illik visszahívni. Vagy ki tudod-e fizetni az adott vad kilövés árát? (kétlem, ha a tanfolyamra sincs elég lé...)
Szép hobbi, de készülj fel, hogy költséges. 
Csak szépen sorjában...Elöször legyen meg a vizsga,aztán ráérek gondolkodni a többin!Nem fontos nedven tintával a papiron rohanni a vadászboltba,hogy ide nekem a legnagyobb puskát,de hirtelen!!!Egyébként megtehetném,de jelenleg(hadd ne részletezzem)el tudom költeni másra.Arrol nem kell beszélni,hogy mibe kerül egy hobbi!Van 4 lovam,6 kutyám(mind magyar fajta!),ráadásnak légpuskát is gyüjtök(némelyik drágább,mint egy also kategoriás golyós...).Én csak egész egyszerüen sajnálom olyanra a pénzt,ami megy anélkül is!Egyébként már befizettem a vizsgadíjat,kérdezték is,hogy akarok-e tanfolyamra járni?Ebböl gondolom,hogy még nem kötelező!
Naplózva

A valóság azoknak való,akik nem bírják az alkoholt!
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #49 Dátum: 2009. Március 27. - 21:54:38 »

A tanfolyam díjat én is megspóroltam. Felkészültem könyvből, netről, vadásztársak segítségével. Fél évvel ezelőtt vizsgáztam. Megmaradt 50000 Ft.-om. Egyébként ki tudtam volna fizetni, úgy kezdtem bele a vadászatba, hogy 1 Milliót félretettem. Ebből megfelelő felszerelést (ruházat, fegyver, optika, stb...) vettem, és vadat még NEM ejtettem. Hiába van meg minden, ha lehetőség (társasági tagság) eddig nem volt. Úgyhogy arra is gondolni kell, hogy a vizsga után lesz-e lehetőséged vadászni. A meghívás ingyenes, de azt illik visszahívni. Vagy ki tudod-e fizetni az adott vad kilövés árát? (kétlem, ha a tanfolyamra sincs elég lé...)
Szép hobbi, de készülj fel, hogy költséges. 
Hát,igen.Egy millából már lehet venni vadászfelszerelést. :Mosolyog
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #50 Dátum: 2009. Március 27. - 22:00:02 »

Hát,igen.Egy millából már lehet venni vadászfelszerelést. :Mosolyog

Ejnye Karcsi, csak nem azt akarod mondani, hogy Te nem tetted be azt a misit annak idején...?!  Vállat von

 Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #51 Dátum: 2009. Március 27. - 22:30:23 »

A tanfolyam díjat én is megspóroltam. Felkészültem könyvből, netről, vadásztársak segítségével. Fél évvel ezelőtt vizsgáztam. Megmaradt 50000 Ft.-om. Egyébként ki tudtam volna fizetni, úgy kezdtem bele a vadászatba, hogy 1 Milliót félretettem. Ebből megfelelő felszerelést (ruházat, fegyver, optika, stb...) vettem, és vadat még NEM ejtettem. Hiába van meg minden, ha lehetőség (társasági tagság) eddig nem volt. Úgyhogy arra is gondolni kell, hogy a vizsga után lesz-e lehetőséged vadászni. A meghívás ingyenes, de azt illik visszahívni. Vagy ki tudod-e fizetni az adott vad kilövés árát? (kétlem, ha a tanfolyamra sincs elég lé...)
Szép hobbi, de készülj fel, hogy költséges. 
Papírom van, a lényeg ezen volt. Nemsokára puskám is lesz, sörétes. Az anyagiak megteremtése még várat magára, de ami késik nem múlik. Idővel minden össze fog jönni. Addig pedig fejben is lehet vadászni.  Mosolyog De ez itt már erősen  OffTopic
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #52 Dátum: 2009. Március 27. - 22:35:37 »

Ejnye Karcsi, csak nem azt akarod mondani, hogy Te nem tetted be azt a misit annak idején...?!  Vállat von

 Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Relativ a dolog,mert amikor az első puskámat vettem /4000-ért egy 16-os Merkelt/ az Nekem majdnem annyi volt mint ma egy milla. Nyihi
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #53 Dátum: 2009. Március 27. - 23:13:14 »

Kicsit kettős érzéseim támadtak az olvasottak alapján, miszerint: nekem az jön le néháy hozzászólásból, hogy akinek nincs pénze ne vadásszon... Apránként nem is lehet összegyűjteni a felszerelést? Aki nem tag az nem vadász? De lehet, hogy csak félremagyarázom, így legyen ez csak az én bajom Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bandi
Vendég
« Új üzenet #54 Dátum: 2009. Március 27. - 23:27:58 »

Attól tartok, a tanfolyamot nem úszod meg, idéntől kötelező a részvétel.
Egy személyes megjegyzés: Ha úgy gondolod, hogy nem ér 50-60e Ft-ot, hogy hivatalosan vadász legyél, neki se fogj, te NEM LESZEL SOMA VADÁSZ!!!!!! A vadász lét egy életforma, és arra, mint minden szenvedély komoly áldozatokat igényel. Ennek első lépése a vadászvizsga.
A vadászat és a vele kapcsolatos költségek ennek sokszorosai (ha csak az anyagi oldalát nézem)
Szerintem jobban jár ha kiül egy lesre,akár nézelődni,mint hogy egy tanfolyamon b@ssza el a drága idejét arra,amit el lehet otthon is olvasni.
Az is igaz hogy áldozatokat kíván a vadászat,de felesleges kiadásokba minek verje magát???
Nekem az a véleményem,hogy akinek annyi esze nincs,hogy ilyen minimális ismeretanyagot,ami a sikeres vadászvizsgához szükséges, magától nem tud megtanulni,na az ne vadásszon!
(Például ennyi pénzből utána lő két selejt bakot,szerintem kicsit többet ér talán,főleg egy olyan vadászembernek,akinek számít a pénz)
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #55 Dátum: 2009. Március 27. - 23:55:16 »

Szerintem jobban jár ha kiül egy lesre,akár nézelődni,mint hogy egy tanfolyamon b@ssza el a drága idejét arra,amit el lehet otthon is olvasni.
Az is igaz hogy áldozatokat kíván a vadászat,de felesleges kiadásokba minek verje magát???
Nekem az a véleményem,hogy akinek annyi esze nincs,hogy ilyen minimális ismeretanyagot,ami a sikeres vadászvizsgához szükséges, magától nem tud megtanulni,na az ne vadásszon!
(Például ennyi pénzből utána lő két selejt bakot,szerintem kicsit többet ér talán,főleg egy olyan vadászembernek,akinek számít a pénz)

Amikor tanfolyamra jártam nagyon hasznosnak éreztem. Előtte nem igazán tudtam mi a hangsúlyos  és mi kevésbé a tananyagban. Családi körben nincs vadász aki segített volna, és akkor még fórum sem létezett.
Itt nagyon-nagyon sok mindent meg lehet tanulni, csak olvasni kell mindent.
Hosszabb idő tanfolyam nélkül felkészülni, de kis segítséggel és a fórum olvasásával megúszható 50.000 Ft tanfolyamdíj.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Bandi
Vendég
« Új üzenet #56 Dátum: 2009. Március 28. - 08:11:31 »

Amikor tanfolyamra jártam nagyon hasznosnak éreztem.

Tamás,nem is azt mondtam hogy nem hasznos,egészen biztosan az,csak azt akartam ezzel mondani,hogy az hogy aki nem áldoz 50-60 ezret erre,az ne vadásszon, az azért kicsit erős megállapítás (szerintem). Én csak annyit akartam írni,hogy szerintem ez otthon is megtanulható.Akinek van pénze,ideje az persze járjon el,mert biztos hogy rosszat nem fog hallani,csak nem esszenciális. Kacsint Wave
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #57 Dátum: 2009. Március 28. - 09:30:31 »

Kicsit kettős érzéseim támadtak az olvasottak alapján, miszerint: nekem az jön le néháy hozzászólásból, hogy akinek nincs pénze ne vadásszon... Apránként nem is lehet összegyűjteni a felszerelést? Aki nem tag az nem vadász? De lehet, hogy csak félremagyarázom, így legyen ez csak az én bajom Mosolyog
Nekem is valami ilyen csapódott le belőlük.  Mosolyog Na, de nem vagyunk egyformák.  Okos
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #58 Dátum: 2009. Március 28. - 10:23:55 »

Nekem is valami ilyen csapódott le belőlük.  Mosolyog Na, de nem vagyunk egyformák.  Okos
Bandi, Tomek.
Azt hiszem, elméleti célirányos tudás nélkül, mit sem ér a tapasztalat. Először az elméletben kell elsajátítani a vadásztudományt, azután fogod tudni a gyakorlatban kezelni a látottakat, tapasztaltakat. És ez nem pénz kérdése, hanem bizonyított tény. Sajnos sok más területen is tapasztalható, hogy meg tudom én azt tanulni magamtól is, aztán ez a "tudás" csak elhiteti magával, hogy mekkora sztár valaki, közben meg a dolgok mikéntjét, a természet törvényszerűségeit meg sem érti, hisz nem is került vele kapcsolatba, tehát számára ez nincs is.
Csak a vadászmúltamból sok példát tudok felhozni ennek igazolására! Igenis az elméleti tanításra szükség van! Ha ez ingyenes akkor is, meg ha pénzbe kerül akkor is! Nem annak, akinek nincs pénze (az amúgy sem fog) ne vadásszon, hanem megfelelő alap hozzáértés (vadászvizsga vagy amit a hatóságok kitalálnak) ne vadásszon senki. Ha már a vadászathoz használt kutyáknak min. vav vizsga kell, akkor tán ez magától a vadásztól is elvárható.
Példa: hogyan tanulod meg a vadászfegyver használatát?
Vadászni kezdeni meg például a most alakuló Fórum Vt. ideális a kezdőknek is. Tudsz barátokra szert tenni. Es az sem biztos, hogy pont vadászattal kell viszonozni egy meghívást (ha egyáltalán kell viszonozni). Akit én meghívok vadászni, nem várok viszonzást,azt azért teszem, mert valamivel kiérdemelte hogy hívjam, vagy egyszerűen csak EMBER. 
 
Naplózva
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #59 Dátum: 2009. Március 28. - 10:27:12 »

Szerintem jobban jár ha kiül egy lesre,akár nézelődni,mint hogy egy tanfolyamon b@ssza el a drága idejét arra,amit el lehet otthon is olvasni.
Az is igaz hogy áldozatokat kíván a vadászat,de felesleges kiadásokba minek verje magát???
Nekem az a véleményem,hogy akinek annyi esze nincs,hogy ilyen minimális ismeretanyagot,ami a sikeres vadászvizsgához szükséges, magától nem tud megtanulni,na az ne vadásszon!
(Például ennyi pénzből utána lő két selejt bakot,szerintem kicsit többet ér talán,főleg egy olyan vadászembernek,akinek számít a pénz)
Szerintem meg avval jár jobban, ha egy tapasztalt vadássszal, vagy hivatásossal ül ki a lesre, mert akkor nem fog selejt bakot lőni, mikor meg bírálják -3 pont!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: