Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 195889 alkalommal)
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #270 Dátum: 2010. November 01. - 21:07:16 »

Attila! Egyébként köszönöm a fáradtságodat, hogy ilyen kimerítő válaszokat adtál a - néha kicsit hülye és rosszul megfogalmazott - kérdéseimre. Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #271 Dátum: 2010. November 01. - 22:40:00 »

Norbi!

Ha jól gondolom még van két éved mire fegyvert foghatsz a kezedbe!
Addig van időd elgondolni mindent!
Az én véleményem nem  mérvadó, mert pl én nem adnék golyós fegyvert senkinek addig, míg egy két évet nem vadászott sörétessel. A tagságot sem pénzhez, "vásárláshoz" kötném, hanem ahhoz, hogy a jelentkező alkalmas e az adott közösség tagjának lenni, vagy sem. Aztán: ha valaki azon gondolkodik, hogy megéri e a tagság ha dolgozni, tagdíjat fizetni is kell, akkor már megette a fene.
Én úgy gondolom egyenlőre tanulni kell, , elkezdeni az Életet, és utána lehet tervezni a szórakozást. És főleg a saját lábunkon állva!
De mondom, az én elképzelésem a vadászatról nem a megszokott! Vállat von

Attila! Emésztgettem még párszor a soraidat, a következők jutottak még eszembe:
"Ha jól gondolom még van két éved mire fegyvert foghatsz a kezedbe!" - Igen, még nagyjából annyi. De akkor még csak puskás ember leszek. Igazi vadásszá válni még bele fog telni azután is jó pár évbe.
"Az én véleményem nem  mérvadó" - már miért ne lenne mérvadó. Jóval tapasztaltabb vagy már, mint én, csak éppen más korosztályba tartozunk, természetes, hogy bizonyos dolgokat merőben másképpen látunk. De ez szerintem nem baj, sőt!
"mert pl én nem adnék golyós fegyvert senkinek addig, míg egy két évet nem vadászott sörétessel." - na, például ez az egyik dolog, amiben nem értünk egyet. Pontosan tudom, hogy miért mondod, de szerintem ha valakinek nincs lehetősége apróvadvadászatra járni, így nem tud megtanulni sörétessel lőni. Erre való a lőtér. Ugyanígy, a golyós fegyver használatát sem vadászat közben kell megtanulni. Az egy dolog, hogy az ember átmegy a vadászvizsga lövészetén, mert hát, valljuk be, nem valami nagy követelményeket állítanak mind golyós mind sörétes lövészet terén. Utána érdemes a lőtudást minél jobban tökéletesíteni a lőtéren, amíg halálos biztonsággal el nem találjuk a célt. Igazából a vizsga utáni első (-második?) évemet erre akarom szánni: lőtéren gyakorolgatni mind golyós mind sörétes fegyverrel, valamint kijárni a természetbe, ugyan már puskával,de lövés nélkül. Csak a tapsztalat- és élményszerzés legyen a cél ebben az évben! aztán szép fokozatosan: róka, süldő, tarvad, stb...
"A tagságot sem pénzhez, "vásárláshoz" kötném, hanem ahhoz, hogy a jelentkező alkalmas e az adott közösség tagjának lenni, vagy sem." - Szerintem mindketten tudjuk, hogy a vadásztársaságnak kell ez a fajta bevételi forrás, vadkár rendezésére, takarmányra, stb. Én már egy társaságnál jó ismeretségi viszonyban vagyok a tagok nagy részével. Jelentkezőnél fontos hogy alkalmas-e, avagy hogy elfogadják-e őt a vadásztársak.
"Aztán: ha valaki azon gondolkodik, hogy megéri e a tagság ha dolgozni, tagdíjat fizetni is kell, akkor már megette a fene." - erre már az előbb válaszoltam.
"Én úgy gondolom egyenlőre tanulni kell, , elkezdeni az Életet, és utána lehet tervezni a szórakozást. És főleg a saját lábunkon állva!" - elkezdeni a nagybetűs Életet: hát igen! Csak sajnos mi fiatalok hajlamosak vagyunk előtérbe helyezni a kellemes dolgokat a hasznossal szemben. Most jó lesz, ha sikeres lesz a vadászvizsgám, de később lehet hogy bánni fogom, hogy mondjuk a nyelvvizsgával párhuzamosan készültem rá és a nyelvvizsga mondjuk nem úgy sikerül, ahogy szerettem volna. Saját lábon állás még sajnos jó pár évig biztos nem fog menni, mivel eddigi összes hivatalos keresetem 27730 ft, amit 2heti nyári munkával szereztem idén júliusban...
"De mondom, az én elképzelésem a vadászatról nem a megszokott! Vállat von" - nincs "nem megszokott" elképzelés. Mindenkinek más az elképzelése bizonyos dolgokról és ez így van rendjén!
Azt hiszem mindent elmondtam.
Maradok tisztelettel:
pnorbi Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #272 Dátum: 2010. November 01. - 23:14:25 »

Szia!
Sopronban mit fogsz tanulni? Mert ha erdőmérnöki szakra mégy,  azt tanácsolnám, várj még... Megspórolnád egy vizsga és egy tanfolyam árát. (Legalábbis szerintem még így van, nekünk anno másodéves korunkban volt vadászat és fegyvertan, amint ez megvolt ki lehetett váltani a vadászjegyet, fegyvertartásit.) Addig is rengeteget olvass, járj el ha tudsz hajtani valahová, ismerkedj. Lehetnek elképzelések, de nem kellene beleugrani rögtön. Egyetem alatt is akad azért vadászati lehetőség (régen még az egyetemi vt.-nek saját területe is volt!), és sosem tudod majd hol fogsz dolgozni. Tagság majd akad valahogy, lehetőség szintén. Legfeljebb nem 23 évesen lövöd a századik bikádat... 
Nyilván ha nem okoznak gondot az anyagiak, akkor hajrá és csináld... De azért azt javaslom ne hagyd ki a tanfolyamot... Tudod, vadászatnál nam az a fontos, mekkora a teríték, hanem az, hogy ki áll melletted... Ismerek én is olyan "vadászt" aki mellé nem állnák szívesen egy disznóhajtáson. Ne olyan legyél. Ehhez pedig sokat kell tapasztalni.  Szemlélet...
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #273 Dátum: 2010. November 02. - 07:41:55 »

Szia!
Sopronban mit fogsz tanulni? Mert ha erdőmérnöki szakra mégy,  azt tanácsolnám, várj még... Megspórolnád egy vizsga és egy tanfolyam árát. (Legalábbis szerintem még így van, nekünk anno másodéves korunkban volt vadászat és fegyvertan, amint ez megvolt ki lehetett váltani a vadászjegyet, fegyvertartásit.) Addig is rengeteget olvass, járj el ha tudsz hajtani valahová, ismerkedj. Lehetnek elképzelések, de nem kellene beleugrani rögtön. Egyetem alatt is akad azért vadászati lehetőség (régen még az egyetemi vt.-nek saját területe is volt!), és sosem tudod majd hol fogsz dolgozni. Tagság majd akad valahogy, lehetőség szintén. Legfeljebb nem 23 évesen lövöd a századik bikádat... 
Nyilván ha nem okoznak gondot az anyagiak, akkor hajrá és csináld... De azért azt javaslom ne hagyd ki a tanfolyamot... Tudod, vadászatnál nam az a fontos, mekkora a teríték, hanem az, hogy ki áll melletted... Ismerek én is olyan "vadászt" aki mellé nem állnák szívesen egy disznóhajtáson. Ne olyan legyél. Ehhez pedig sokat kell tapasztalni.  Szemlélet...
Eltaláltad! Erdőmérnökire akarok menni. Vagy, ha esetleg oda nem elég a pont akkor faipari mérnökire...
Én is hallottam valami hasonlót, hogy ha az ember ilyen helyre jár, akkor nem kell a vadászvizsga. Nem tudom. Csak az még olyan távolinak tűnik. Szomorú de lehet hogy megérné várni.
A tanfolyammal az a gond, hogy úgy hallottam, nógrád megyében nem vagy csak ritkán tartanak. De hátha. Egyébként már eldöntöttem (elsősorban a ti véleményetekre alapozva) : ha lesz lehetőség, elmegyek. Csak legyen lehetőség...
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #274 Dátum: 2010. November 02. - 08:29:14 »

Eltaláltad! Erdőmérnökire akarok menni.

 Emelem

Akkor nem kell rágódnod a tanfolyamon, ha jól emlékszem másodéven ha sikeres a vizsgád, kaphatsz vadászjegyet, ill. fegyvertartásit. Tanvadászattal, miegymással egybekötve.

  Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #275 Dátum: 2010. November 02. - 08:52:44 »

Emelem

Akkor nem kell rágódnod a tanfolyamon, ha jól emlékszem másodéven ha sikeres a vizsgád, kaphatsz vadászjegyet, ill. fegyvertartásit. Tanvadászattal, miegymással egybekötve.

  Emelem
Hát, ez jó lenne. Na, majd meglássuk! Ördög Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
mikac
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #276 Dátum: 2010. November 02. - 16:27:01 »


Üdv !

Szeretnék résztvenni tanfolyamon, interneten keresgélve két szimpatikus lehetőséget találtam Budapesten, a Hubertust és a Venatort. Mivel nincsenek vadászok sem a családban, sem ismeretségi körben, nekem fontos lenne, hogy sok gyakorlati, hasznos ismeretet szerezzek. Örömmel fogadnék véleményt a nevezett két szervezetről, inkább pro, mint kontra alapon.

Köszönöm ! 
Naplózva
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #277 Dátum: 2010. November 02. - 16:55:36 »

Ne gondolkozz Venátor! Tartanak gyakorlati napot is terepen, az oktatók meg becsülettel és érthetően el magyarázzák az anyagot. 
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #278 Dátum: 2010. November 02. - 17:07:16 »

Üdv !

Szeretnék résztvenni tanfolyamon, interneten keresgélve két szimpatikus lehetőséget találtam Budapesten, a Hubertust és a Venatort. Mivel nincsenek vadászok sem a családban, sem ismeretségi körben, nekem fontos lenne, hogy sok gyakorlati, hasznos ismeretet szerezzek. Örömmel fogadnék véleményt a nevezett két szervezetről, inkább pro, mint kontra alapon.

Köszönöm ! 
Üdv Mikac! Igen, ez az a kettő, aminek a legjobb a promója. Én, amiről még tudok, az a védegylet tanfolyama:
http://www.vadaszativedegylet.hu/vadaszkepzes.html
Zsolt! Azért azt ne felejtsd el hogy a Hubertus adja ki a Vadásziskolát és az összes többi felkészítő tankönyvet, tehát azért ők is tudhatnak valamit! Kacsint
Pesten nagyjából ez a három van, szerintem, mikac, az alapján dönts, hogy melyik az, ami intenzitásban, időtartamban, árban vagy éppen elérhetőségben a legközelebb áll elképzeléseidhez!
Ha meg esetleg nem pesti vagy, akkor érdeklődj a megyéd vadászkamarájánál, ezek is szoktak indítani. Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #279 Dátum: 2010. November 02. - 18:10:06 »

Eltaláltad! Erdőmérnökire akarok menni. Vagy, ha esetleg oda nem elég a pont akkor faipari mérnökire...
Én is hallottam valami hasonlót, hogy ha az ember ilyen helyre jár, akkor nem kell a vadászvizsga. Nem tudom. Csak az még olyan távolinak tűnik. Szomorú de lehet hogy megérné várni.
A tanfolyammal az a gond, hogy úgy hallottam, nógrád megyében nem vagy csak ritkán tartanak. De hátha. Egyébként már eldöntöttem (elsősorban a ti véleményetekre alapozva) : ha lesz lehetőség, elmegyek. Csak legyen lehetőség...
 Emelem

Szia Norbi!
16 évesen minden ember azt gondolja, hogy eltelt felette az élet, mindenről le van késve, én magam is élénken emlékszem erre a korszakomra. Épp ezért nagyon is meg tudom érteni a vívódásaid, a többi, hozzám hasonló öregemberrel ellentétben.  Kacsint Talán még a házasság is benn szerepel a következő 2 éves tervcsokrodban, ez az egyetlen, aminek elkapkodásától óva intenélek!  Vigyorog De egyébiránt megfontolásra ajánlom a "lassan járj, tovább érsz" közmondást, amit én se tudtam volna komolyan venne annak idején, és valószínűleg te sem fogsz  - de így is van ez rendjén!  Kacsint
A továbbtanulást illetően az erdőmérnöki és a faipari mellett figyelmedbe ajánlanám, hogy van vadászati felsőfokú képzés is, ha nem csalódom  Kacsint, Gödöllőn is Sopron mellett. Sőt, környezet- és természetvédelmi mérnökök is léteznek, most már alapképzésben is. Van még időd, hogy tájékozódj, tisztába jöjj a saját elképzeléseiddel, vágyaiddal a jövőt illetően. (Apropó: tudod, hogy mi a a munkája egy erdőmérnöknek?  Kacsint )
Ami a vadászatot illeti, a puska és a lövés az utolsó dolgok, amik a teljes vadászléthez kellenek (már szigorúan időrendben értendően!), amik ezt megelőzik, azok pedig már alaposan csíráznak benned, így bizonyos szempontból vadász is vagy már. Ajánlom, hogy kezdj mindent az elejéről, úgy az igazi! Távcsövet tizenezerért is lehet venni, kitűnő képpel, fényképezőt is lehet kapni olcsón, ha eleget jársz utána, és szolidan kezdve, mire ezek kiszolgálnak, remélhetőleg lesz az említettnél jobban fizető munkád, amiből sokkal nagyobb öröm lesz beosztva, kimérve jobb felszerelésre lehetőséged. Amit a szüleidtől lelkiismeret-furdalás nélkül kérhetsz, az egy jó nadrág, pulcsli,  bakancs, bélelt gumicsizma, kabát.
Nagyon sok sikert a még távoli érettségihez, a valódi megéréshez, továbbtanuláshoz, a többi meg majd jön, ne aggódj!
 Emelem
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #280 Dátum: 2010. November 02. - 18:42:46 »

Szia Norbi!
16 évesen minden ember azt gondolja, hogy eltelt felette az élet, mindenről le van késve, én magam is élénken emlékszem erre a korszakomra. Épp ezért nagyon is meg tudom érteni a vívódásaid, a többi, hozzám hasonló öregemberrel ellentétben.  Kacsint Talán még a házasság is benn szerepel a következő 2 éves tervcsokrodban, ez az egyetlen, aminek elkapkodásától óva intenélek!  Vigyorog De egyébiránt megfontolásra ajánlom a "lassan járj, tovább érsz" közmondást, amit én se tudtam volna komolyan venne annak idején, és valószínűleg te sem fogsz  - de így is van ez rendjén!  Kacsint
A továbbtanulást illetően az erdőmérnöki és a faipari mellett figyelmedbe ajánlanám, hogy van vadászati felsőfokú képzés is, ha nem csalódom  Kacsint, Gödöllőn is Sopron mellett. Sőt, környezet- és természetvédelmi mérnökök is léteznek, most már alapképzésben is. Van még időd, hogy tájékozódj, tisztába jöjj a saját elképzeléseiddel, vágyaiddal a jövőt illetően. (Apropó: tudod, hogy mi a a munkája egy erdőmérnöknek?  Kacsint )
Ami a vadászatot illeti, a puska és a lövés az utolsó dolgok, amik a teljes vadászléthez kellenek (már szigorúan időrendben értendően!), amik ezt megelőzik, azok pedig már alaposan csíráznak benned, így bizonyos szempontból vadász is vagy már. Ajánlom, hogy kezdj mindent az elejéről, úgy az igazi! Távcsövet tizenezerért is lehet venni, kitűnő képpel, fényképezőt is lehet kapni olcsón, ha eleget jársz utána, és szolidan kezdve, mire ezek kiszolgálnak, remélhetőleg lesz az említettnél jobban fizető munkád, amiből sokkal nagyobb öröm lesz beosztva, kimérve jobb felszerelésre lehetőséged. Amit a szüleidtől lelkiismeret-furdalás nélkül kérhetsz, az egy jó nadrág, pulcsli,  bakancs, bélelt gumicsizma, kabát.
Nagyon sok sikert a még távoli érettségihez, a valódi megéréshez, továbbtanuláshoz, a többi meg majd jön, ne aggódj!
 Emelem

na, zsolti! szépen sorjában:
41 éves "öregember"??? Fejvakarás Ördög
Házassáááág??? Meglepődött haggyámánbékénmerodacsapok!!! Nyihi Nyihi Nyihi  Nem szól szám
A vadgazda mérnökiről az összes létező alsóbb- és felsőbbrangú erdész, erdészetvezető, erdészetigazgató, helyettesei, vadászati ágazatvezető, mindenki az égvilágon az erdészetnél csak lebeszélni próbált... Sikerült nekik egy életre... Ördög
körny. és term. védelmi mérnök? hát, lehet. de csak harmadik-negyedik lehetőségként.
Mi a munkája egy erdőmérnöknek? Ez: http://www.felvi.hu/felveteli/szakok_kepzesek/szakleirasok/!Szakleirasok/index.php/szakleirasok/szakleiras_konkret?szak_id=21&kpzt=1&kepzes=A (az egészet másold be a címsorba)
A további dolgokkal teljesen egyetértek, köszönöm a biztatást.
Na, mondj egy távcsövet, amit tizenezerért megvehetek és jó is (Fomei-t nem veszek Kacsint )
Fényképezőt 50e-ért kell vennem, mert az alatt nincs olyan ami nekem kell. De ez az én spórolt pénzemből lesz.
Az a munka jelölés volt (erdőt, dehát ezt gondolom Neked nem kell magyarázni Kacsint ), hát, nem volt szórakozás az a két hét, jövőre lehet hogy inkább traktoros munkára megyek. Ugyanannyit megkeresek vele, és nem kell a rohadt akácosokba izzadni, meg egyszerre három ember bemondását írni, miközben pókháló az arcodba, dől rólad az izzadtság, a lábad elé is kell figyelni mivel haladni kell... De azért nem vette el a kedvemet!,az erdésszel azóta is jó barátságba vagyok Kacsint
Most éppen új bakancs kéne, mert az egyiket kinőttem, a másikat meg elhordtam a nyáron: klattyog, vadászatra alkalmatlan, túrázásra jó csak. Meg kéne új pulcsi... kötött.
Még egyszer köszönöm a biztatást! Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #281 Dátum: 2010. November 02. - 20:34:58 »

Azért mondom a Venátort mert ismerem az oktatót én is nála tanultam, aki járt a tanfolyamra és tanult át ment. Ha jól emlékszem 14-ből hárman buktak, de ők nem is igen jártak meg nem is nagyon érdekelte őket.
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #282 Dátum: 2010. November 02. - 20:57:35 »

Azért mondom a Venátort mert ismerem az oktatót én is nála tanultam, aki járt a tanfolyamra és tanult át ment. Ha jól emlékszem 14-ből hárman buktak, de ők nem is igen jártak meg nem is nagyon érdekelte őket.
igen, neked éppen ezzel az iskolával van jó tapasztalatod. Én általánosan írtam. Mindhármat elég nehéz összehasonlítani, mert szerintem nincs ember, aki mindhármat végigjárta volna. Ördög szép is lenne... Ördög De ha mondjuk összejönne egy-egy tanfolyamról egy-egy ember, akkor már jó kis vitát lehetne indítani! Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #283 Dátum: 2010. November 02. - 22:34:49 »

Az egy dolog, hogy az ember átmegy a vadászvizsga lövészetén, mert hát, valljuk be, nem valami nagy követelményeket állítanak mind golyós mind sörétes lövészet terén. Utána érdemes a lőtudást minél jobban tökéletesíteni a lőtéren, amíg halálos biztonsággal el nem találjuk a

Üdv, Norbi!
Előre is elnézésedet kérem, de ezzel vitatkoznék. Van 25 korongod, 25 söréted. Ebből 8-at kell eltalálnod, hogy elmondhasd, sikerült a lövészet. Ez így elsőre nem tűnik soknak. Viszont nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a lőtérvezető/vizsgáztató kezedbe nyom egy tök ismeretlen sörétest, egy még ismeretlenebb lőszerrel. Közben árgus szemmel figyeli, hogyan viselkedsz. Hidd el, jópár vizsgán túl vagyok már életemben, de akkor olyan vizsgadrukk volt bennem, hogy majd... szóval rendesen tele volt a gatyám. Aznap biztosan nem skeet-olimpikonok vizsgáztak, de a magam 14 találatával "ezüstérmes" lettem. Jópár embernek beletört a bicskája. Olyanoknak is, akik azt hitték, tudnak sörétes fegyverrel bánni. Aztán ugyanez a drukk, ha lehet még rosszabb a golyós fegyvernél. Megtámasztott toznyóc ide vagy oda, remeg az ember keze, ha akarja, ha nem. Hirtelen nagyon távolinak és elmosódottnak tűnik a máskor könnyű célfelület.  Nyihi
Tudom, tanácsot adni könnyű, de tényleg ne kapkodj semmivel! Gyerekkorom óta vadász szerettem volna lenni, de csak 32 évesen adatott meg. Úgy érzem, mégsem maradtam le semmiről. Érettebben, élettapasztalatokban gazdagabban tudtam befogadni ezt a CSODÁT. Nem jártam tanfolyamra, viszont rengeteget tanultam. Könyvekből és emberektől egyaránt. Amiből és akitől csak lehetett. Ettől a fórumtól is, még nem regisztrált tagként. Hogy csak egy példát mondjak: nem hiszem, hogy a fegyverelméleti vizsga bármilyen nehézséget okozhat, ha itt figyelmesen olvasol. Sőt...
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #284 Dátum: 2010. November 03. - 07:24:40 »


Úgy legyen! Ördög Na igen, a vizsgadrukk sokszor keresztbe tehet. Szomorú Az biztos, hogy sokat kell gyakorolnom a lövészetet, és ha pl. gyakorláskor 25ből pl. 20 korongot eltalálok, akkor már kb. nyugodt szívvel mehetek vizsgázni. (de szólj, ha tévedek) Ezen kívül még kispuska lövészet iis van, nem? Golyósnál és ennél milyen táv.ból és milyen célt kell vizsgán eltalálni?
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: