Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 195877 alkalommal)
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #255 Dátum: 2010. November 01. - 19:17:05 »

Lacus!

Nálunk van család meg barát is, mégis lesz tanfolyam a leányzónak.
Igen Piál
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #256 Dátum: 2010. November 01. - 19:26:23 »

Haaajjaj! azok alapján, amiről itt beszéltek, egyre inkább kezdek arra hajlani, hogy mégis el kellene mennem majd arra a tanfolyamra. A mérleg egyik oldalán ott van mindaz, amit mondotok, a másik oldalán viszont legsúlyozottabban az van ott, hogy ha jövő nyáron szeretném letenni a vadászvizsgát, akkor valamiről le kell mondanom a nyári terveimből. A másik dolog mindennek a finanszírozása. Mivel még nincs saját keresetem, ezért mindezt a szüleim pénzéből kellene fizetni. Dehát a vadászvizsga mellett ott van még a vezetés (130e ft), a nyelvvizsga (28e ft), maga a vadászvizsga (10e ft), aztán a sikeres vizsga után vadászati felszerelések beszerzése (min. fél milla), aztán az egyetem költségei (kolesz v albérlet, utazás, stbstb), meg ha már vadászat akkor kellene egy Samurai is (rendszámos, mivel városba élek, tehát min. 400e ft)... Mindezt pedig azért nem várhatom el tőlük. Meg ott lenne még ugye a tanfolyam, a maga 60e ft-jával...
De nagyon szivesen elmennék a tanfolyamra is. Amihez még hozzákell számolni az alkalmanként-i több mint 80 km-nyi benzinköltséget. (kb. 1700 ft alkalmanként)...
Egy kis segítséget kérnék: egy tanfolyam átlagban mennyi ideig tart és hányszori alkalomból áll?
Nem tudom, mit döntsek! Rííí Fejvakarás
Üdv: norbi Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #257 Dátum: 2010. November 01. - 19:32:43 »

Nálunk heti egy alkalom volt a tanfolyam, munkaidő után, két-két órában.
Gondolom, abban nem kell tanácsokat kérned, hogy az igényeidet hogyan rendszerezd, hogyan állítsd sorba és hogyan, milyen módon valósítsd meg őket.
HA ilyen fontos és nemes célokat tűztél ki magad elé, úgy vélem, hogy már a megvalósítás is fel van vázolva.
 Sok sikert kívánok Neked!

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #258 Dátum: 2010. November 01. - 19:42:58 »

Nálunk heti egy alkalom volt a tanfolyam, munkaidő után, két-két órában.
Gondolom, abban nem kell tanácsokat kérned, hogy az igényeidet hogyan rendszerezd, hogyan állítsd sorba és hogyan, milyen módon valósítsd meg őket.
HA ilyen fontos és nemes célokat tűztél ki magad elé, úgy vélem, hogy már a megvalósítás is fel van vázolva.
 Sok sikert kívánok Neked!

 Effendi
A heti 1 alkalom nem is rossz. De meddig, úgy értem hány hétig? Nyári szünet alatt (2.5 hónap) végig tudom járni?
hát, rendszerezésbe se vagyok teljesen biztos, de ezt nem tőletek kell megkérdeznem, ezt inkább szüleimmel kell megbesélnem.
Idézet
Sok sikert kívánok Neked!
Köszönöm! Majd valahogy összehozom a dolgokat! Emelem Vigyorog
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #259 Dátum: 2010. November 01. - 19:44:37 »

Szia Norbi! Emelem

Erre szokták mondani, hogy egy seggel egy lovat!

Azt, hogy neked mi a fontossági sorrend magadnak kell eldönteni.
Hogy mire mennyit áldozol az pedig -ha jól értem -szüleid "tehetségétől" függ.
Nem hinném, hogy félmilla kellene a kezdéshez, és azt sem, hogy Samu nélkül megáll az élet! Végül is azt csinálsz amit akarsz, de szerintem egy használt sörétes, egy olcsóbb távcső, és  egy kis használt Trabi egyenlőre talán elég is lenne. Aztán egy-két év múlva lehet "terjeszkedni". Addig pedig lehet tanulni, és saját jogon vadászgatni!
Nem hinném, hogy  tizenhat évesen az asztal körül fognak a vadásztársaid kergetni, ha nem full extrákkal mész ki az eső időkben vadászni.vadászni.
Természetesen ha szüleid mindezt finanszírozzák, meg kell valósítani. Sok sikert hozzá!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #260 Dátum: 2010. November 01. - 19:45:02 »

 Wave Wave Igen Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #261 Dátum: 2010. November 01. - 19:48:48 »

Nem emlékszem a terminusra, de szerintem - ha indítanak a számodra optimális időben tanfolyamot- simán be tudod fejezni 2,5 hónap alatt.

Nyári szünet...Istenem...

Egyszer az USA-ban kiírtak egy pályázatot abban a tárgyban, hogy a pedagógusok soroljanak fel három tényezőt, ami miatt ezt a szép, áldozatokat követelő hivatást választották.
A nyertes pályázó ennyit írt:
Június, Július, Augusztus...

Csak eszembe jutott...

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #262 Dátum: 2010. November 01. - 19:58:52 »

Szia Norbi! Emelem

Erre szokták mondani, hogy egy seggel egy lovat!

Azt, hogy neked mi a fontossági sorrend magadnak kell eldönteni.
Hogy mire mennyit áldozol az pedig -ha jól értem -szüleid "tehetségétől" függ.
Nem hinném, hogy félmilla kellene a kezdéshez, és azt sem, hogy Samu nélkül megáll az élet! Végül is azt csinálsz amit akarsz, de szerintem egy használt sörétes, egy olcsóbb távcső, és  egy kis használt Trabi egyenlőre talán elég is lenne. Aztán egy-két év múlva lehet "terjeszkedni". Addig pedig lehet tanulni, és saját jogon vadászgatni!
Nem hinném, hogy  tizenhat évesen az asztal körül fognak a vadásztársaid kergetni, ha nem full extrákkal mész ki az eső időkben vadászni.vadászni.
Természetesen ha szüleid mindezt finanszírozzák, meg kell valósítani. Sok sikert hozzá!

Igazad van.  Hát igen, szüleim "tehetségétől" függ... Ördög Hát, igazából golyós puska kéne, nem sörétes, mert én inkább a magányos leseknek vagyok a híve, nem pedig a társas apróvadhajtásoknak. Hát, trabin is gondolkodtam már, de ha már veszek, olyan kocsi kéne, ami azért nemcsak a vadászterületig visz el, hanem adott esetben városba szaladgálni, környező városokba menni is jó. mert szüleim kocsiját nem használhatom majd sokszor, mer ők is mennek vele, meg ha mondjuk vhova egész napra kell mennem, akkor se vihetem el...
Amit még kérdezni akartam: vizsga után szerintetek hogyan tovább? lépjek be egy társaságba, vagy ne? ezt még nem tudom, mert a helyzet az, ha belépek, azzal jár társadalmimunka, meg néhány összejövetel, hajtás stb. De én ha minden jól megy, elmegyek sopronba, a lakóhelyemtől több mint 250km-re tanulni, tehát nem lesz időm mindezekre. Vadászni se nagyon. Pénzkidobás lenne így a tagdíj?
a másik lehetőség, hogy az erdészet vadászterületére mehetek ki leselkedni, ott viszont a vad árát kell kicsengetni. Melyik lenne majd a jobb választás? Fejvakarás
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #263 Dátum: 2010. November 01. - 20:00:58 »

Nem emlékszem a terminusra, de szerintem - ha indítanak a számodra optimális időben tanfolyamot- simán be tudod fejezni 2,5 hónap alatt.

Nyári szünet...Istenem...

Egyszer az USA-ban kiírtak egy pályázatot abban a tárgyban, hogy a pedagógusok soroljanak fel három tényezőt, ami miatt ezt a szép, áldozatokat követelő hivatást választották.
A nyertes pályázó ennyit írt:
Június, Július, Augusztus...

Csak eszembe jutott...

 Effendi
Ördög Ördög Ördög
hát, de tudod, mi a helyzet: amilyen az én formám, úgyse lesz megf. időben tanfolyam Rííí Rííí
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #264 Dátum: 2010. November 01. - 20:03:05 »

Norbi, azt látom, hány éves vagy (felhívnám erre az esetleges hozzászólók figyelmét is), meg szabad kérdeznem, hogy milyen suliba jársz?
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #265 Dátum: 2010. November 01. - 20:05:54 »

Norbi, azt látom, hány éves vagy (felhívnám erre az esetleges hozzászólók figyelmét is), meg szabad kérdeznem, hogy milyen suliba jársz?
Miért ne szabadna? neked mindent szabad, Sába! Ördög
Balassi Bálint Gimnázium, Balassagyarmat
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #266 Dátum: 2010. November 01. - 20:11:52 »

Norbi!

Ha jól gondolom még van két éved mire fegyvert foghatsz a kezedbe!
Addig van időd elgondolni mindent!
Az én véleményem nem  mérvadó, mert pl én nem adnék golyós fegyvert senkinek addig, míg egy két évet nem vadászott sörétessel. A tagságot sem pénzhez, "vásárláshoz" kötném, hanem ahhoz, hogy a jelentkező alkalmas e az adott közösség tagjának lenni, vagy sem. Aztán: ha valaki azon gondolkodik, hogy megéri e a tagság ha dolgozni, tagdíjat fizetni is kell, akkor már megette a fene.
Én úgy gondolom egyenlőre tanulni kell, , elkezdeni az Életet, és utána lehet tervezni a szórakozást. És főleg a saját lábunkon állva!
De mondom, az én elképzelésem a vadászatról nem a megszokott! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #267 Dátum: 2010. November 01. - 20:18:30 »

Aztán: ha valaki azon gondolkodik, hogy megéri e a tagság ha dolgozni, tagdíjat fizetni is kell, akkor már megette a fene.
Nem ezt mondtam. Épp azt mondtam, hogy nem lesz alkalmam tenni a közösségért, kimaradnék a társ. munkából, ha elmennék sopronba.  Kacsint
És ezt nem akarom, mert nem lenne fair a többiekkel szemben. Nekem nem büdös a munka! (ellentétben sok velem egykorú emberkével)
Idézet
Én úgy gondolom egyenlőre tanulni kell, , elkezdeni az Életet, és utána lehet tervezni a szórakozást. És főleg a saját lábunkon állva!
De mondom, az én elképzelésem a vadászatról nem a megszokott! Vállat von
Igen, végülis még messze van, addig még lehet hogy meg is fognak változni a nézeteim, de már most foglalkoztatnak ezek a kérdések. Kacsint
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #268 Dátum: 2010. November 01. - 20:29:00 »

Norbi, kicsit kétértelmű volt a mondatod, de ezt betudhatjuk a zsenge korodnak.
Ritka józan mondatokat írt neked Attila, ha átrágod őket, talán egy életre (vadászéletre) való intelmeket olvashatsz ki belőlük.
Útravalóul még itt egy link Neked.
Olyan emberek vannak rajta, akiknek van ezer dolguk, küzdenek a mai magyar valóságban, felelősen kutyát tartanak, a kisfiuk ki sem szakad a seggükből, annyira imádja "Apikát", lerobban a kocsijuk, hívja őket a bank a törlesztő miatt, de mégis...
Nézd meg a képeket és érteni fogod, miről beszélek.

http://picasaweb.google.com/wittredi/Vadmentes?feat=email#
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #269 Dátum: 2010. November 01. - 20:40:50 »

Norbi, kicsit kétértelmű volt a mondatod, de ezt betudhatjuk a zsenge korodnak.
nem volt semmi rossz szándék benne! Okos Emelem Ezt egyébként annyi sokan mondják: hogy túlságosan kétértelmű sokszor a humorom. Megpróbálok mielőbb változtatni rajta! Emelem
Idézet
Ritka józan mondatokat írt neked Attila, ha átrágod őket, talán egy életre (vadászéletre) való intelmeket olvashatsz ki belőlük.
Igen, Attila egy igen bölcs ember, csak túl szerény, de tényleg nagy igazságokat írt le! Taps Emelem
Idézet
Útravalóul még itt egy link Neked.
Olyan emberek vannak rajta, akiknek van ezer dolguk, küzdenek a mai magyar valóságban, felelősen kutyát tartanak, a kisfiuk ki sem szakad a seggükből, annyira imádja "Apikát", lerobban a kocsijuk, hívja őket a bank a törlesztő miatt, de mégis...
Nézd meg a képeket és érteni fogod, miről beszélek.

http://picasaweb.google.com/wittredi/Vadmentes?feat=email#
A képek: Igen Emelem az a őzgida-fogós kép volt pár hónappal a nimród címlapján, ugye? ("György Imre Jászberényi")
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: