Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 195872 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #225 Dátum: 2010. Október 26. - 16:38:23 »

Egy hölgyvadász kineveléséért pedig plusz egy pont! Igen Emelem

Rossz hírem van, egyenlőre foglalt.  Ördög Emelem

A lényeg az, hogy minden lehetőséget meg kell ragani, amivel tudásra lehet szert tenni. Hívják ezt tanfolyamnak, idénymunkának vagy bárminek. A legtöbbet pedig kinnt, a területen lehet tanulni. Az pedig, hogy valaki X éve vadász, nem áll egyenes arányban az ez irányú tudásával, mert az csak egy állapot.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #226 Dátum: 2010. Október 26. - 16:42:41 »

Ne bizony! Egy kérdéssel fordult ide, mert bizonytalan. Ha valakit ez idegesít, egész nyugodtan lapozza át. Ha valaki tud neki segíteni,  konkrét tapasztalatairól beszámolni, az pedig tegye meg!

A KRESZ, meg az olvasás tudománya pedig egészen fals párhuzam itt, mert míg az előbbi kötelező (és tudjuk, hogy milyen kitűnő elméleti és gyakorlati felkészültséggel lépnek a közlekedésbe a tanfolyamokról kilépők  Ördög), addig az utóbbiról elmondhatom, hogy számtalan ember van, aki 60-70 éve sajátította el a betűvetést, és csodás módon a mai napig nem felejtették el, sokszor különbül vetik papírra gondolataikat, mint a friss diplomások - már bocsánat!

A folyamatos ismeretfrissítés pedig nem tanfolyam kérdése, hanem létkérdés.

Zsolt, ezt úgy fél órája olvasom innen is, meg onnan is, megtisztelnél, ha a Csevegőben kifejtenéd. Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #227 Dátum: 2010. Október 26. - 16:43:04 »

Rossz hírem van, egyenlőre foglalt.  Ördög Emelem

A lényeg az, hogy minden lehetőséget meg kell ragani, amivel tudásra lehet szert tenni. Hívják ezt tanfolyamnak, idénymunkának vagy bárminek. A legtöbbet pedig kinnt, a területen lehet tanulni. Az pedig, hogy valaki X éve vadász, nem áll egyenes arányban az ez irányú tudásával, mert az csak egy állapot.
Ó, a francba! Nyihi amugy nem ezért irtam. Kész csoda, ha egy mai lány érdeklődik a vadászat, vagy egyáltalán: a természet iránt... Kiindulva az osztálytársnőimből... Ördög Ezeket már csak a buli, a pia, a cigi, meg a szex érdekli... Tisztelet a (azért serencsére még nem elhanyagolható) kivételnek... Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #228 Dátum: 2010. Október 26. - 16:50:05 »

Ó, a francba! Nyihi amugy nem ezért irtam. Kész csoda, ha egy mai lány érdeklődik a vadászat, vagy egyáltalán: a természet iránt... Kiindulva az osztálytársnőimből... Ördög Ezeket már csak a buli, a pia, a cigi, meg a szex érdekli... Tisztelet a (azért serencsére még nem elhanyagolható) kivételnek... Emelem

Mondhatnám nem volt más választása, apja, nagyapja, dédapja vadász vagy az volt, az ismerősök 90 %-a vadász, nemhogy az ereinkben zöld vér csörgedez, de lassan a csapból is zöld víz folyik. Jellemző, hogy kiskorában, amíg díszítették a többiek a fát (megjött a kisjesszus), addig lesen voltunk, teljesen mindegy milyen időben.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #229 Dátum: 2010. Október 26. - 16:56:01 »

 Igen Emelem
Nekem sajnos nem volt ilyen szép gyerekkorom. Apum könyvelő, nagypapám gyári munkás volt,... De most már azért megvannak a vadászati kapcsolatok. Vigyorog
Zöld víz folyik a csapból? szerintem sürgősen hívj egy vizszerelőt Nyihi Nyihi
Amugy ez már off, amiről itt beszélgetünk, nemde? Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #230 Dátum: 2010. Október 26. - 17:00:02 »

Zsolt, ezt úgy fél órája olvasom innen is, meg onnan is, megtisztelnél, ha a Csevegőben kifejtenéd. Emelem

Nagysas, röstellem, de nem tudom, hogy a hsz. melyik részletéről gondolnád, hogy további fejtegetésre érdemes, vagy ami már ismétlődött itt.  Fejvakarás De ha pontosítasz és igényled, természetesen válaszolok! (Remélem nem olyasmiről van szó, amiben akaratom ellenére valami bántót mondtam!) Emelem
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #231 Dátum: 2010. Október 26. - 17:02:07 »

Igen Emelem
Nekem sajnos nem volt ilyen szép gyerekkorom. Apum könyvelő, nagypapám gyári munkás volt,... De most már azért megvannak a vadászati kapcsolatok. Vigyorog
Zöld víz folyik a csapból? szerintem sürgősen hívj egy vizszerelőt Nyihi Nyihi
Amugy ez már off, amiről itt beszélgetünk, nemde? Emelem

De, off, úgyhogy abba kéne fejezni, mert jön egy modi egy nagy radírral és egy egy jó nagy hátsónbillentéssel.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #232 Dátum: 2010. Október 26. - 17:04:20 »

De, off, úgyhogy abba kéne fejezni, mert jön egy modi egy nagy radírral és egy egy jó nagy hátsónbillentéssel.
Igen Emelem
ha még van valami, privátban irhatod!
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #233 Dátum: 2010. Október 26. - 17:11:29 »

Igen Emelem
ha még van valami, privátban irhatod!

Ez még talán belefér, mert majdnem elmenne vizsgakérdésnek is (hagyomány témakörben):
Lányom erős érdeklődésére, hogy mikor lőhet bikát, eleve, áperte kijelentettem, hogy csak érettségi után. Na kit utánoztam?
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #234 Dátum: 2010. Október 26. - 17:18:55 »

Ez még talán belefér, mert majdnem elmenne vizsgakérdésnek is (hagyomány témakörben):
Lányom erős érdeklődésére, hogy mikor lőhet bikát, eleve, áperte kijelentettem, hogy csak érettségi után. Na kit utánoztam?
Széchenyi Zsigmond?
Amugy a kijelentés nagyon helyes! Nekem ezt nem mondta így senki, de én is így határoztam el, magamban.
de nem is lehetne másképp. 12. évf. elején teszem le (ha minden jól megy) a vadászvizsgát. 12.évf. márciusában leszek 18. onnantól kb. 2 hónapos procedúra a fegyver megszerzése... És már ott a május, az érettségi. egyébként is: egyből első évben bikát lőni???
(zárójelben: bikát még nem, de egy kost már felajánlottak elejtésre, ha meglesz a vizsgám... Ördög de elsőre nem ezzel fogok élni!)
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #235 Dátum: 2010. Október 26. - 17:21:27 »

Széchenyi Zsigmond?

Ez kérdés volt vagy konkrét válasz?
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #236 Dátum: 2010. Október 26. - 17:26:18 »

Ez kérdés volt vagy konkrét válasz?
Jajj, ezt a kérdést de nem szeretem. Ördög Pedig a tanárok is sűrűn felteszik Nyihi
Konkrét válasz! Széchenyi Zsigmond!
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #237 Dátum: 2010. Október 26. - 17:34:30 »

Jajj, ezt a kérdést de nem szeretem. Ördög Pedig a tanárok is sűrűn felteszik Nyihi
Konkrét válasz! Széchenyi Zsigmond!

Akkor ne kérdő módban válaszolj (ne írj kérdőjelet mögé).
És Zsiga "bátyánknak" mondta az édesapja.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #238 Dátum: 2010. Október 26. - 17:37:22 »

Akkor ne kérdő módban válaszolj (ne írj kérdőjelet mögé).
És Zsiga "bátyánknak" mondta az édesapja.
pontosan!
Csak sok klasszikust olvastam már, nem voltam biztos, hogy jól emlékeztem-e. De ugy látszik jól. Nekem Zsiga bátyánk összes könyve megvan.! Vigyorog Szeretem az írásait.
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #239 Dátum: 2010. Október 26. - 20:43:30 »

Kedves Uraim!
Mielőtt itt is egymásnak esnénk a véleménykülönbségek miatt egy kicsit gondoljuk át az egészet.
Feljött egy fiatal ember (16 éves) és feltett egy kérdést amire Ő maga már előre tudta a választ.
Elmondta, hogy a tanfolyam felesleges, és amúgy sincs rá pénze. Azt is elmondta, hogy nagypapa huszonöt éve vadász, és mindent tud. Akkor mi a retkes lólábért erőlködünk mi itten?
A másik ami engem mindég elgondolkodtat: Feljön egy új tag, és ahelyett, hogy azt a topikot ami őt cefetül érdekli meg sem nézi, a fáradtságot sem veszi, hogy beleolvasson, hanem felrak egy újabb kérdést. Ilyenek a képfeltöltés, a Larsen csapda, a klf távcsövek, és lőszerek, de nem is sorolom. Ha valóban valakit annyira érdekel egy dolog, próbáljon már egy kicsit visszaolvasni mielőtt ötvenedszer is feltesz egy kérdést. Ha valóban érdekel valami előbb utánaolvasok, és ha nem találok róla semmit akkor kérdezek.
Én úgy gondolom aki olvasni nem képes, azt olyan nagyon nem is érdekli.

Emlékezzetek csak! Volt itt olyan aki jó nevű,  egyetemen vadászatot tanító, szakkönyveket író, és vadászoktatással foglalkozó  nagybácsival a háta mögött itt jópofizott velünk napokig a vizsgával, a vizsgakérdésekkel kapcsolatosan. Fejvakarás

Na ezért nem hinném, hogy egymás hajába kellene akaszkodnunk!

 Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: