Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 195876 alkalommal)
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #210 Dátum: 2010. Október 26. - 15:05:56 »

Fejvakarás

Ha a nagyapád 25 éve vezet, akkor KRESZ-re sem kell járnod? Az enyém cirka 50 éve olvasott, mikor beírattak az általános iskolába  Nem szól szám


Humoros volt...valóban Okos
Azért a kettőt nem kell szerintem összetéveszteni.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #211 Dátum: 2010. Október 26. - 15:11:37 »

Humoros volt...valóban Okos
Azért a kettőt nem kell szerintem összetéveszteni.

De.

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #212 Dátum: 2010. Október 26. - 15:12:36 »

Humoros volt...valóban Okos
Azért a kettőt nem kell szerintem összetéveszteni.

Tudod mit, akkor ne járj tanfolyamra, tanulj a könyvből meg nagyapádtól, aztán majd kiderül a vizsgán, hogy ez mire volt elég.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #213 Dátum: 2010. Október 26. - 15:15:38 »

Humoros volt...valóban Okos
Azért a kettőt nem kell szerintem összetéveszteni.

Örülök, hogy jól szórakoztál, de nem viccnek szántam. Nem kötelező tanfolyamra járni,így ha előre tudod, hogy számodra nem "éri" meg, hát ne menj, kalappal a vizsgához.  Wave

"Útravalóul"  (ha a modik szerint reklám, kéretik radírozni, köszönöm)

http://www.omvk.hu/allami-vadaszvizsga.php

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #214 Dátum: 2010. Október 26. - 15:19:29 »

Szerintem nem csak én leszek egyedül, aki tanfolyam nélkül megy vizsgára, de amire odaérek, az is min 1-1,5 éve.
Ott pedig, majd kiderül, hogy mi lett az eredménye. Ha tehetném és nem 80-100 ezreket kérnének el, egy tanfolyamért, akkor eljárnék szívesen.
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #215 Dátum: 2010. Október 26. - 15:28:11 »

Emberek! azért ne tépjétek szét teljesen Sonic-ot.
A nagysas által belinkelt oldal a következőt tartalmazza:
"...Az ismeretanyagot a VADÁSZISKOLA c. tankönyv tartalmazza..."
Bár az is igaz, a végén ezt írja:
"Önnek egy igen széles ismeretanyagot átölelő (a vad biológiájától a műszaki ismereteken keresztül a vadászati jogig terjedő) jelentős mennyiségű tudásra kell szert tennie ahhoz, hogy sikeresen vizsgázzon! Ez még azoknak sem mindig egyszerű feladat, akik az életük során hosszan tanultak, sokszor  vizsgáztak, de főleg azoknak okozhat gondot, akik ilyen területen kevesebb tapasztalattal rendelkeznek.
Ezért a sikeres vizsgája érdekében azt javasoljuk, hogy amennyiben módjában áll, vegyen részt egy jó vizsga-előkészítő tanfolyamon és fordítsa tanulásra azt a három hónapot, amelyet mindenképpen ki kell várnia a jelentkezéstől az állami vadászvizsgáig."
De itt is ott van: "amennyiben módjában áll", szóval sonic-nak szive joga eldönteni, hogy neki mi jó és mi nem, aztán majd a végén kiderül, jól döntött-e.
Nekem egy vizsgabiztos mondta: "Norbikám, csak akkor menj tanfolyamra, ha a nagyobb részét nagyon nem érted. Mert azért kiadni százezret, hogy egy, adott dolgot megtanulj, hülyeség. A könyvet ha jól megtanulod, ill. eljársz lőtérre gyakorolni, nyert ügyed van, ha lelkiismeretesen tanultál."
Eddig az idézet. Idő és pénz hiányában val.szinüleg én sem fogok tanfolyamra menni.
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #216 Dátum: 2010. Október 26. - 15:39:02 »

Túl van ez reagálva.

Én sem jártam felkészítőre, mert pénzkidobásnak tartottam (persze én az erdészetibe tanultam szegeden).
Annyi hátrányom volt, hogy a kb 70 vizsgázó közül, mindig az utolsó 10-esben vizsgáztam, lőttem stb.
Ha az ember úgy gondolja hogy fog menni neki felkészítő nélkül akkor hajrá, de segítséget ne várjon a vizsgán.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #217 Dátum: 2010. Október 26. - 15:54:38 »

Emberek! azért ne tépjétek szét teljesen Sonic-ot.
 

Ne bizony! Egy kérdéssel fordult ide, mert bizonytalan. Ha valakit ez idegesít, egész nyugodtan lapozza át. Ha valaki tud neki segíteni,  konkrét tapasztalatairól beszámolni, az pedig tegye meg!

A KRESZ, meg az olvasás tudománya pedig egészen fals párhuzam itt, mert míg az előbbi kötelező (és tudjuk, hogy milyen kitűnő elméleti és gyakorlati felkészültséggel lépnek a közlekedésbe a tanfolyamokról kilépők  Ördög), addig az utóbbiról elmondhatom, hogy számtalan ember van, aki 60-70 éve sajátította el a betűvetést, és csodás módon a mai napig nem felejtették el, sokszor különbül vetik papírra gondolataikat, mint a friss diplomások - már bocsánat!

A folyamatos ismeretfrissítés pedig nem tanfolyam kérdése, hanem létkérdés.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #218 Dátum: 2010. Október 26. - 16:03:55 »

Ne bizony! Egy kérdéssel fordult ide, mert bizonytalan. Ha valakit ez idegesít, egész nyugodtan lapozza át. Ha valaki tud neki segíteni,  konkrét tapasztalatairól beszámolni, az pedig tegye meg!

A KRESZ, meg az olvasás tudománya pedig egészen fals párhuzam itt, mert míg az előbbi kötelező (és tudjuk, hogy milyen kitűnő elméleti és gyakorlati felkészültséggel lépnek a közlekedésbe a tanfolyamokról kilépők  Ördög), addig az utóbbiról elmondhatom, hogy számtalan ember van, aki 60-70 éve sajátította el a betűvetést, és csodás módon a mai napig nem felejtették el, sokszor különbül vetik papírra gondolataikat, mint a friss diplomások - már bocsánat!

A folyamatos ismeretfrissítés pedig nem tanfolyam kérdése, hanem létkérdés.
Pontosan! A fiatal reménységeket, mint sonic, vagy én :Mosolyog, inkább segíteni, pártolni kéne, nem pedig elkedvetleníteni, lehurrogni, hogy mi milyen szemetek vagyunk, hogy nem vagyunk hajlandóak tanfolyamra menni... És azt érzékeltetni: mit tudtok ti még? Úgyse mentek át a vizsgán!
Kicsit pozitivabb hozzáállást! Nem lennék meglepődve, ha kiderülne, az itt ellenzők egy része sem járt tanfolyamra. Ördög
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #219 Dátum: 2010. Október 26. - 16:14:23 »

Pontosan! A fiatal reménységeket, mint sonic, vagy én :Mosolyog, inkább segíteni, pártolni kéne, nem pedig elkedvetleníteni, lehurrogni, hogy mi milyen szemetek vagyunk, hogy nem vagyunk hajlandóak tanfolyamra menni... És azt érzékeltetni: mit tudtok ti még? Úgyse mentek át a vizsgán!
Kicsit pozitivabb hozzáállást! Nem lennék meglepődve, ha kiderülne, az itt ellenzők egy része sem járt tanfolyamra. Ördög
 Emelem

Lapozz vissza légyszíves 2-3 oldalt a témában, majd gondold át újra ezt a pár sort.... egészen oda, ahol a kérdés elkezdődött. Ha levizsgázol jelentkezz, "nálam" fogsz először hivatalosan vadászni (ha még meglesz a tagságom). Volt szerencsém.... Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #220 Dátum: 2010. Október 26. - 16:21:03 »

Lapozz vissza légyszíves 2-3 oldalt a témában, majd gondold át újra ezt a pár sort.... egészen oda, ahol a kérdés elkezdődött. Ha levizsgázol jelentkezz, "nálam" fogsz először hivatalosan vadászni (ha még meglesz a tagságom). Volt szerencsém.... Emelem
Sas! (aki nagy Ördög) Nekem nincs semmi ellenérzésem veled szemben, csak aza párhuzam volt szerintem egy kissé nem ide való (a kreszről, meg az olvasásról) Az én vizsgázásom kb. jövő ilyenkor várható. Addig is, szórjál szorgalmasan, oda ahol a nagy kan szokott kijárni Ördög Ördög Ördög
nincs harag, ugye? Okos
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #221 Dátum: 2010. Október 26. - 16:21:53 »

Nem lennék meglepődve, ha kiderülne, az itt ellenzők egy része sem járt tanfolyamra. Ördög
 Emelem

Személy szerint nem bizony, ugyanis akkor még nem volt.  Ördög

Viszont a lányom most 16 éves, vadászok között nőtt fel, nem babát kért, hanem puskát, mégis megy majd tanfolyamra, pedig a tudása már most sokkal több, mint sok levizsgázott vadászé.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #222 Dátum: 2010. Október 26. - 16:26:20 »

Személy szerint nem bizony, ugyanis akkor még nem volt.  Ördög

Viszont a lányom most 16 éves, vadászok között nőtt fel, nem babát kért, hanem puskát, mégis megy majd tanfolyamra, pedig a tudása már most sokkal több, mint sok levizsgázott vadászé.
Hát, kérem, akinek telik rá! Emelem Ördög
Én is szivesen járnék, de 50km-es körzetemben nics hely, ahol tanfolyamot tartanak, sajnos. Meg hát itt a suli, ami mellett nem igen végezhető el a tanfolyam. Nyáron nyári munka,...
Egy hölgyvadász kineveléséért pedig plusz egy pont! Igen Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #223 Dátum: 2010. Október 26. - 16:30:06 »

Addig is, szórjál szorgalmasan, oda ahol a nagy kan szokott kijárni

Ahhoz bezzeg lenne eszed!
Büdös kölke!!!...     Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #224 Dátum: 2010. Október 26. - 16:33:00 »

Ahhoz bezzeg lenne eszed!
Büdös kölke!!!...     Nyihi Nyihi Nyihi
Üdvözletem! Emelem
 Ördög Ördög Ördög
Egy tasli nekem: Tasli
 Nyihi
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: