Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 195860 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #165 Dátum: 2010. Október 19. - 13:06:09 »

Nálunk a társaságnál régen a közgyűlés hagyta jóvá, a golyós puska vásárlást.

Szerintem "csak" azt, hogy kinek a kérelmét támogatják a rendőrség irányába, mert a végszót akkor is a police mondta ki. Meg ugye személyenként 3 sörétes és 1 golyós korlát is volt.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #166 Dátum: 2010. Október 19. - 13:11:25 »

Nálunk is így volt, ill. minden évben így van....

De Budapesten vagy Pest megyében nincs így. Legalábbis engem nem akart felavatni senki.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #167 Dátum: 2010. Október 19. - 13:53:19 »

Ezt úgy hívták, hogy vadászjelölt. Meg először csak sörétes puskát vehetett, s ha jók még az emlékeim, akkor 2 év után kérhetett golyóst, amit vagy megadtak vagy nem. Akkor még megyei, országos keretek voltak, meg kartonospuskák.

Így van, először csak sörétessel mehetett. De akkoriban még sok tagnak sem volt golyós fegyvere.
Ami pl nálunk -teljesen erdős, tisztán nagyvadas területen- azt ereményezte, hogy sörétessel lőttek mindent. Brennekével, fötyülőssel, vágott ólommal, fickóval ki-ki ízlése szerint.

Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #168 Dátum: 2010. Október 19. - 13:59:28 »

Szerintem "csak" azt, hogy kinek a kérelmét támogatják a rendőrség irányába, mert a végszót akkor is a police mondta ki. Meg ugye személyenként 3 sörétes és 1 golyós korlát is volt.
Igen  Emelem
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #169 Dátum: 2010. Október 19. - 14:22:52 »

Szervusz!

Én azt gondolom, hogy illik bejárni az órákra/előadásokra, mert megéri. Szerintem egyfelől nem százezrekbe kerül - ha igen, azon is el kell gondolkodni, hogy ez a szenvedély bezony költséges. Ezzel nem mások zsebeiben szeretnék kutakodni, de kérdem én: hogy viszonyulhat a vadászjelölt alázattal ehhez az egészhez, ha eleve az az első dolga, hogy hogyan bújjon ki az elméleti oktatás / tanulás alól? Mert szerintem a természet, vadászat iránt akkor célszerű érdeklődni, ha ez megvan. Nem a könyvekből tanulja meg az ember a vadászatot, ez tény. De. Elméleti alap kell, amit az oktatáson szerintem meg lehet szerezni- legalábbis úgy érzem nekem hasznos volt. Nem tudom, hogy országos szinten milyen az oktatás, akik Tatabányára jártak, bizton állíthatom, hogy annak színvonalasságban megerősítenek.

 Emelem
Teljesen egyetértek veled! Nem is azért tettem fel, mert egy jó példa, hanem épp ellenkezőleg: az ilyeneket valamilyen módon sürgősen meg kellene szünteni! Én is vadászvizsga előtt állok, és szeretnék is tanfolyamra járni, csak nem tudom, hogy a megyei vk. indít-e ilyet. Mert azért pestre nem szivesen járnék fel ezért. Akkor pedig lenne az a lehetőség, hogy ismerős vadászok és a tk-k segítségével felkészülnék. Véleményem szerint a tanfolyam sem minden, csak ha az illető elkötelezett a vadászat iránt és életcéljának tekinti ezt (mint ahogy én is). És a legjobban azzal lehet megtanulni a vadászatot, ha az ember a vizsga előtti években már aktívan részt vesz vadászatokon, beszélget tapasztalt vadászokkal. Az így megszerzett tapasztalat sokat érhet a felkészülésben. Én például a madaras és fegyveres kérdéseken kívül szinte minden kérdést többé-kevésbé jól meg tudok válaszolni. A vadászjelöltséget pedig kötelezővé kellene tenni. Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #170 Dátum: 2010. Október 19. - 16:00:51 »

Tudomásom szerint a vadászvizsga lakhely-hez kötött nem ?
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #171 Dátum: 2010. Október 19. - 16:26:32 »

A vadászvizsga igen, de a felkészítő tanfolyam nem, legalább is tudtommal. Nem szeretném kioktatni az idősebbeket, de én így tudom. Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #172 Dátum: 2010. Október 19. - 16:46:56 »

 Nem veszem kioktatásnak . A személyes tapasztalatom egy jó !!! tanfolyam sokat ér annak akinek nincs lehetősége tanulni tapasztaltabb vadászoktól .
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #173 Dátum: 2010. Október 19. - 16:48:17 »

Uram! Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #174 Dátum: 2010. Október 19. - 19:29:14 »

Hála, az egyik vadászbarátomnak, sikerült megkapnom tőle a könyvet, így amint betöltöttem a 17-et neki is tudok állni a vizsgának.
Gondolom a fegyvertartásit pedig 18. betöltött év után kezdhetem el?
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #175 Dátum: 2010. Október 19. - 19:49:31 »

Hála, az egyik vadászbarátomnak, sikerült megkapnom tőle a könyvet, így amint betöltöttem a 17-et neki is tudok állni a vizsgának.
Gondolom a fegyvertartásit pedig 18. betöltött év után kezdhetem el?
Sonic! úgy látom kb. egykorúak vagyunk. 17 éves kor után leteheted a vadászvizsgát, mind a vadászati, mind a fegyverismereti részét! DE: vadászjegyed, illetve fegyvertartási engedélyed csak 18. év betöltése után lehet. én így tudom. Én jövő nyáron tervezem letenni, akkor még 17 éves leszek, aztán várok februárig, a 18. szülinapomig, akkor már elkezdhetek vadászni. A fegyvervizsga nem egyenlő a fegyvertartásival. Azt külön kell kiváltani, vizsga letétele után. Ue. vonatkozik a vadászvizsga-vadászjegyre is. Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #176 Dátum: 2010. Október 19. - 19:50:40 »

De Budapesten vagy Pest megyében nincs így. Legalábbis engem nem akart felavatni senki.

Mert csúnya vagy!  Ördög

Viccet félretéve: engem sem. Lehet én is csúnya vagyok?  Ördög
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #177 Dátum: 2010. Október 19. - 19:57:53 »

Sonic! úgy látom kb. egykorúak vagyunk. 17 éves kor után leteheted a vadászvizsgát, mind a vadászati, mind a fegyverismereti részét! DE: vadászjegyed, illetve fegyvertartási engedélyed csak 18. év betöltése után lehet. én így tudom. Én jövő nyáron tervezem letenni, akkor még 17 éves leszek, aztán várok februárig, a 18. szülinapomig, akkor már elkezdhetek vadászni. A fegyvervizsga nem egyenlő a fegyvertartásival. Azt külön kell kiváltani, vizsga letétele után. Ue. vonatkozik a vadászvizsga-vadászjegyre is. Emelem
Sziasztok!
A vadász vizsga amennyiben a rendőrség képviselője is a vizsgabizottság tagja - egyben fegyver ismereti vizsga- is, golyós és sörétes fegyverből.
18 életév betöltésekor vadászjegy kiváltása, majd fedhetetlenségi igazolás kérése, orvosi alkalmassági és ezekkel fegyver vásárlási kérelem beadása az illetékes RK.-n
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #178 Dátum: 2010. Október 19. - 20:04:57 »

Sonic! úgy látom kb. egykorúak vagyunk. 17 éves kor után leteheted a vadászvizsgát, mind a vadászati, mind a fegyverismereti részét! DE: vadászjegyed, illetve fegyvertartási engedélyed csak 18. év betöltése után lehet. én így tudom. Én jövő nyáron tervezem letenni, akkor még 17 éves leszek, aztán várok februárig, a 18. szülinapomig, akkor már elkezdhetek vadászni. A fegyvervizsga nem egyenlő a fegyvertartásival. Azt külön kell kiváltani, vizsga letétele után. Ue. vonatkozik a vadászvizsga-vadászjegyre is. Emelem

Azt tudom, mert nemrég néztem meg.
17. életévemet betöltöttem akkor nekiállhatok.
Majd még kiderül, hogy mi lesz, először a vizsga legyen meg, utána pedig a többi.
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #179 Dátum: 2010. Október 19. - 20:12:12 »

Tisztelt Sonic és Pnorbi urak !
A vadászvizsga még nem elég az erdőjáráshoz ! Ami azerdőben történik azt kell megérteni !
A tanfolyamon tapasztalt tiszteletreméltó előadók tartják az előadásokat akiktől élvezet ezeket meghalgatni !
Amíg meg nem vizsgáztok le addig tapasztalt vadászok ha elvisznek magukkalés vad is esik talán melletük zsigerelhettek is akkor jön meg a sava borsa az egésznek .
Addig türelem és tapasztalat ami sokat segít , hogy vadásszá válhassatok . Sok sikert !
RZOLI
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: