Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 195871 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #150 Dátum: 2010. Október 17. - 21:44:55 »

Beleborzongtam ebbe az egészbe... Botrány!
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #151 Dátum: 2010. Október 18. - 15:28:33 »

Üdvözletem a Vadászoknak! Emelem
Régebben írtam már a fórumra ez ügyben, csak nem találom már...
Ezért kérném az önök segítségét újra!
Vadászvizsgát szeretnék tenni és az lenne a fő kérdésem, hogy kötelező-e tanfolyamra járni?

Előre is köszönöm válaszukat!
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #152 Dátum: 2010. Október 18. - 15:36:36 »

Üdvözletem a Vadászoknak! Emelem
Régebben írtam már a fórumra ez ügyben, csak nem találom már...
Ezért kérném az önök segítségét újra!
Vadászvizsgát szeretnék tenni és az lenne a fő kérdésem, hogy kötelező-e tanfolyamra járni?

Előre is köszönöm válaszukat!


Jó napot kívánok! Emelem

Nem, de ajánlott!

Maradtam tisztelettel:

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #153 Dátum: 2010. Október 18. - 18:48:16 »

Jó napot kívánok! Emelem

Nem, de ajánlott!

Maradtam tisztelettel:

 Effendi

Üdv.
Szóval akkor nem kell százezreket kiadni azért, hogy levizsgázhassak?
Hanem csak elég a könyveket és a vizsgadíjat kell majd finanszíroznom.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #154 Dátum: 2010. Október 18. - 19:31:01 »

Üdv.
Szóval akkor nem kell százezreket kiadni azért, hogy levizsgázhassak?
Hanem csak elég a könyveket és a vizsgadíjat kell majd finanszíroznom.

Meg az időt nem sajnálni a tanulásra.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #155 Dátum: 2010. Október 18. - 20:28:34 »

Szép napot! Eddig csak kívülállóként figyeltem a fórumot,de most találtam valamit, ami ide kívánkozik és a jelen témába vágó:
http://borsod-abauj-zemplen.apromix.hu/szolgaltatas/technologia-szolgaltatas/szamitastechnikai-szolgaltatas/Vadaszvizsga-tetelek-Kidolgozott-vadaszvizsga-tetelek-390018.htm
Mit gondoltok?
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #156 Dátum: 2010. Október 19. - 09:52:51 »

Szép napot! Eddig csak kívülállóként figyeltem a fórumot,de most találtam valamit, ami ide kívánkozik és a jelen témába vágó:
http://borsod-abauj-zemplen.apromix.hu/szolgaltatas/technologia-szolgaltatas/szamitastechnikai-szolgaltatas/Vadaszvizsga-tetelek-Kidolgozott-vadaszvizsga-tetelek-390018.htm
Mit gondoltok?

Szervusz!

Én azt gondolom, hogy illik bejárni az órákra/előadásokra, mert megéri. Szerintem egyfelől nem százezrekbe kerül - ha igen, azon is el kell gondolkodni, hogy ez a szenvedély bezony költséges. Ezzel nem mások zsebeiben szeretnék kutakodni, de kérdem én: hogy viszonyulhat a vadászjelölt alázattal ehhez az egészhez, ha eleve az az első dolga, hogy hogyan bújjon ki az elméleti oktatás / tanulás alól? Mert szerintem a természet, vadászat iránt akkor célszerű érdeklődni, ha ez megvan. Nem a könyvekből tanulja meg az ember a vadászatot, ez tény. De. Elméleti alap kell, amit az oktatáson szerintem meg lehet szerezni- legalábbis úgy érzem nekem hasznos volt. Nem tudom, hogy országos szinten milyen az oktatás, akik Tatabányára jártak, bizton állíthatom, hogy annak színvonalasságban megerősítenek.

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #157 Dátum: 2010. Október 19. - 09:54:33 »

Meg az időt nem sajnálni a tanulásra.

Emelem
Most is jelenleg egy 1980-ban kiadott könyvet olvasok, amit sikerült előkeresnem nagypapám könyvespolcáról.
De gondolom sokat frissült azóta a jogszabály.
Tanulni meg muszáj, mert valóban szeretném megszerezni a vizsgát és megismerkedni a vadászat szokásaival, hagyományaival.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #158 Dátum: 2010. Október 19. - 10:12:17 »

Szervusz!

Én azt gondolom, hogy illik bejárni az órákra/előadásokra, mert megéri. Szerintem egyfelől nem százezrekbe kerül - ha igen, azon is el kell gondolkodni, hogy ez a szenvedély bezony költséges. Ezzel nem mások zsebeiben szeretnék kutakodni, de kérdem én: hogy viszonyulhat a vadászjelölt alázattal ehhez az egészhez, ha eleve az az első dolga, hogy hogyan bújjon ki az elméleti oktatás / tanulás alól? Mert szerintem a természet, vadászat iránt akkor célszerű érdeklődni, ha ez megvan. Nem a könyvekből tanulja meg az ember a vadászatot, ez tény. De. Elméleti alap kell, amit az oktatáson szerintem meg lehet szerezni- legalábbis úgy érzem nekem hasznos volt. Nem tudom, hogy országos szinten milyen az oktatás, akik Tatabányára jártak, bizton állíthatom, hogy annak színvonalasságban megerősítenek.

 Emelem

Ez is szerintem azon múlik, hogy hova jársz tanfolyamra. Én Budapesten jártam egy viszonylag olcsó tanfolyamra. Hát inkább kutyakaját vettem volna abból a pénzből. Egy-két előadó kivételével, semmit nem tanultunk meg. Gondolom függ attól is, hogy milyen a társaság akik járnak. Én olyan csapattal voltam akikből 5-en azért jártam mert a főnök le akart vizsgázni és befizette az alkalmazottakat is, hogy elindulhasson a tanfolyam. Mondjuk legalább Ő nem így vette meg a vizsgát mint a lenti "kolléga". De nagyon nem érdekelte Őket az anyag. Inkább arra vették rá az előadót, hogy az afrikai kalandjairól meséljen. Amikor az egyik oktató végigkérdezett mindegyikünket, hogy miért akar vadász lenni, érdekes válaszokat kapott, ami az arcára is volt írva.
Szerintem ha csak a tanfolyam és a vizsga tudásom lenne, szinte semmit nem tudnék a vadászatról (mondjuk így sem tudok szinte semmit még).
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #159 Dátum: 2010. Október 19. - 10:20:28 »

Ez is szerintem azon múlik, hogy hova jársz tanfolyamra. Én Budapesten jártam egy viszonylag olcsó tanfolyamra. Hát inkább kutyakaját vettem volna abból a pénzből. Egy-két előadó kivételével, semmit nem tanultunk meg. Gondolom függ attól is, hogy milyen a társaság akik járnak. Én olyan csapattal voltam akikből 5-en azért jártam mert a főnök le akart vizsgázni és befizette az alkalmazottakat is, hogy elindulhasson a tanfolyam. Mondjuk legalább Ő nem így vette meg a vizsgát mint a lenti "kolléga". De nagyon nem érdekelte Őket az anyag. Inkább arra vették rá az előadót, hogy az afrikai kalandjairól meséljen. Amikor az egyik oktató végigkérdezett mindegyikünket, hogy miért akar vadász lenni, érdekes válaszokat kapott, ami az arcára is volt írva.
Szerintem ha csak a tanfolyam és a vizsga tudásom lenne, szinte semmit nem tudnék a vadászatról (mondjuk így sem tudok szinte semmit még).

Erre írtam, hogy egyet leszámítva nem ismerem a kamarai oktatást. Szeretném hinni, hogy nem mi voltunk a "szerencsések". Mindazonáltal nekünk is az alapokat tanították, elég nagy hiba lenne azt mondani, hogy az elég, mert nem az....
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #160 Dátum: 2010. Október 19. - 12:34:15 »

Hogy egy kicsit bővüljön a "szerencsések" köre, jelzem, hogy a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei - a Kamara által szervezett - vadásztanfolyam is nagyon alapos. Személyes a tapasztalat: az idén vizsgáztam. Az alapokat nagyon a fejedbe vésik, szigorúan számon is kérik. Az MGSZH osztályvezetője, idős tapaszalt erdészetvezető, természetvédelmi hivatal szakembere az előadók: Jóval többet átadnak, mint a tanfolyam anyaga. A sikeres vizsga után is tartjuk a kapcsolatot, rendezvényekre hívják az igazán érdeklődő fiatal vadászokat.

Legendás a miskolci vadászvizsga: 50-70 %-os a mortalitás... A környékbeli pontentátokat, nagy pénzű embereket sem engedik át tudás nélkül. Egy-két sikertelen próba után mennek is a környező megyékbe...

Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #161 Dátum: 2010. Október 19. - 12:42:40 »

Hogy egy kicsit bővüljön a "szerencsések" köre, jelzem, hogy a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei - a Kamara által szervezett - vadásztanfolyam is nagyon alapos. Személyes a tapasztalat: az idén vizsgáztam. Az alapokat nagyon a fejedbe vésik, szigorúan számon is kérik. Az MGSZH osztályvezetője, idős tapaszalt erdészetvezető, természetvédelmi hivatal szakembere az előadók: Jóval többet átadnak, mint a tanfolyam anyaga. A sikeres vizsga után is tartjuk a kapcsolatot, rendezvényekre hívják az igazán érdeklődő fiatal vadászokat.

Legendás a miskolci vadászvizsga: 50-70 %-os a mortalitás... A környékbeli pontentátokat, nagy pénzű embereket sem engedik át tudás nélkül. Egy-két sikertelen próba után mennek is a környező megyékbe...



Ez nagyon jó. Szerintem nem lenne hülyeség visszahozni amit a régi rendszerről hallottam, hogy bizonyos időt eltöltve tanulóként (azt hiszem 2 év volt?) lehessen csak vizsgázni.

Nekem például furcsa, hogy egyes megyékben a frissen vizsgázottakat felavatják egy vadásznapon. Ez olyan jóleső dolog lenne. Ez miért nincs mindenhol így?
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #162 Dátum: 2010. Október 19. - 12:46:20 »

Nekem például furcsa, hogy egyes megyékben a frissen vizsgázottakat felavatják egy vadásznapon. Ez olyan jóleső dolog lenne. Ez miért nincs mindenhol így?


Nálunk is így volt, ill. minden évben így van....
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #163 Dátum: 2010. Október 19. - 12:54:35 »

Ez nagyon jó. Szerintem nem lenne hülyeség visszahozni amit a régi rendszerről hallottam, hogy bizonyos időt eltöltve tanulóként (azt hiszem 2 év volt?) lehessen csak vizsgázni.

Ezt úgy hívták, hogy vadászjelölt. Meg először csak sörétes puskát vehetett, s ha jók még az emlékeim, akkor 2 év után kérhetett golyóst, amit vagy megadtak vagy nem. Akkor még megyei, országos keretek voltak, meg kartonospuskák.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #164 Dátum: 2010. Október 19. - 12:57:41 »

Ezt úgy hívták, hogy vadászjelölt. Meg először csak sörétes puskát vehetett, s ha jók még az emlékeim, akkor 2 év után kérhetett golyóst, amit vagy megadtak vagy nem. Akkor még megyei, országos keretek voltak, meg kartonospuskák.
Nálunk a társaságnál régen a közgyűlés hagyta jóvá, a golyós puska vásárlást.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: