Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 195869 alkalommal)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #120 Dátum: 2009. Június 20. - 09:03:05 »

Gratulálok a sikeres vizsgázóknak!  Emelem Mosolyog Piál
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Sziju
Vendég
« Új üzenet #121 Dátum: 2009. Június 20. - 09:58:47 »

Gratulálok Nektek! Igen
Naplózva
norbica
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


csak leendő VADÁSZ...


« Új üzenet #122 Dátum: 2009. Június 20. - 10:51:53 »

[quote author
Norbi! Ha még megtanulsz szóközzel is írni!  Igen Hmmmmmmmmmm!
[/quote]
 ???
Naplózva

A valóság azoknak való,akik nem bírják az alkoholt!
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #123 Dátum: 2009. Június 20. - 10:53:36 »

Próbállak beazonositani 20 emberből.
Na látod erről beszéltem amikor azt kérdeztem mire vagy még kíváncsi. Sebaj lehet, hogy valahol még összefutunk.
Üdv
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #124 Dátum: 2009. Június 22. - 17:29:40 »

Sziasztok!
Hadd mondjam el nektek milyen volt a vadászvizsgám, úgy érzem ez egy meghatározó 3 hónap (mármint a tanfolyam) volt az életemben, sok remek oktatóval és sok remek fickóval ismerkedtem meg ez idő alatt.
Először nem is akartam tanfolyamra jelentkezni, úgy éreztem, hogy a vizsga anyagot meg tudom tanulni magamtól is (ezt most is így érzem) és nincs szükségem oktatókra. Aztán egyszer elmentem csak úgy kíváncsiságból, milyen is lehet egy ilyen előadás. Mondanom sem kell mindjárt megfogott a dolog, azt tudtam, hogy érdekel a vadászat, de olyan emberek szájából hallani a tananyagot akik minden egyes részhez még hozzáfűzik a saját átélt kalandjukat, egészen más perspektívát adtak a vadásztanfolyamnak. Egyszerűen alig vártam a következő előadást, hogy megint hallgathassam a vadászat rejtelmeit. Ezúton is szeretnék köszönetet mondani Drobny Lacinak, Nagypál Zolinak és nem utolsósorban Murányi Zsoltinak a remek előadásaikért.
A vizsga 18-án kezdődött a Gyarmatpusztai lőtéren ahol a sörétestől (különösen az elmenőktől) féltem egy kicsit mert a korábbi gyakorlásaim során egy doboz patronnal kb.: 9-10-12-es átlaggal tudtam aprítani az agyaggalambokat, így azt gondoltam ez elég necces lesz a vizsgán. De aztán 8-lövésből (3 elmenő, 3 bejövő, 1 dublé) 8-galambot sikerült abszolválnom, szóval magamat is megleptem az eredménnyel. Jöhetett a kisgolyós, mint utólag kiderült 10 lövésből 5-nek kell a fekete körön belül lennie, ez 3 db próbalövéssel indult utána pedig a 10 db értékelt sorozat. Ismét meglepetten hoztam be a lőlapokat, mert mind a 13 lövés a feketében landolt és nem gondoltam volna, hogy azokkal a viharvert TOZ 8-asokkal ez sikerülhet, na de a lényeg, hogy megvan, kezdődhet az elméleti vizsga.
19-én a Tatabányai FVM-nél volt az elméleti vizsga a szokásos menetrend szerint: 1. teszt írás, 4db hibaponttal bejutottam a 2. fordulóba
                                                                                                                2. dia felismerés(5-6db állatfaj), üregi nyúl, mezei nyúl, vidra, gím borjú, róka, ez is megvolt
                                                                                                                3. tétel húzás ( mezei és házi görény, gímszarvas trófeabírálat elemei, milyen balesetek fordulnak elő társas apróvadvadászat során?, ki látja el
                                                                                                                    a  vadgazdálkodás szakmai felügyeletét?, a dámbika párzási időszaka, vadászható récefajok, peremes töltényhüvelyű golyós lőszer
Ez volt az elméleti vizsga ami után kézbe kaptuk az Állami Vadászvizsga Bizonyítványt!
Bár már a kezemben van a bizonyítvány még nem érzem magamat vadásznak, de remélem ez az idő is eljön majd.
Vadászias üdvözlettel: Gábor
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #125 Dátum: 2009. Június 22. - 19:53:00 »

Gratulálok!  Wave
Én megbuktam volna, az szentség! Nevet
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #126 Dátum: 2009. Június 22. - 19:55:11 »

"még nem érzem magamat vadásznak, de remélem ez az idő is eljön majd."
Ha azt érzed, hogy fáj az üleped, miközben keresztben fekszel a egy vadon, akkor tudhatod, hogy ez már a kezdete annak, hogy vadásznak érezhesd magad... Vigyorog
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #127 Dátum: 2009. Június 22. - 20:46:03 »

Köszönöm Sanyoo, de azt hiszem pár év múlva én is megbuknék. Bár az igazi tanulás csak most következik.
Köszi mégegyszer, neked is Sziju.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #128 Dátum: 2009. Június 23. - 11:28:50 »

Sziasztok!
Hadd mondjam el nektek milyen volt a vadászvizsgám, úgy érzem ez egy meghatározó 3 hónap (mármint a tanfolyam) volt az életemben, sok remek oktatóval és sok remek fickóval ismerkedtem meg ez idő alatt.
Először nem is akartam tanfolyamra jelentkezni, úgy éreztem, hogy a vizsga anyagot meg tudom tanulni magamtól is (ezt most is így érzem) és nincs szükségem oktatókra. Aztán egyszer elmentem csak úgy kíváncsiságból, milyen is lehet egy ilyen előadás. Mondanom sem kell mindjárt megfogott a dolog, azt tudtam, hogy érdekel a vadászat, de olyan emberek szájából hallani a tananyagot akik minden egyes részhez még hozzáfűzik a saját átélt kalandjukat, egészen más perspektívát adtak a vadásztanfolyamnak. Egyszerűen alig vártam a következő előadást, hogy megint hallgathassam a vadászat rejtelmeit. Ezúton is szeretnék köszönetet mondani Drobny Lacinak, Nagypál Zolinak és nem utolsósorban Murányi Zsoltinak a remek előadásaikért.
A vizsga 18-án kezdődött a Gyarmatpusztai lőtéren ahol a sörétestől (különösen az elmenőktől) féltem egy kicsit mert a korábbi gyakorlásaim során egy doboz patronnal kb.: 9-10-12-es átlaggal tudtam aprítani az agyaggalambokat, így azt gondoltam ez elég necces lesz a vizsgán. De aztán 8-lövésből (3 elmenő, 3 bejövő, 1 dublé) 8-galambot sikerült abszolválnom, szóval magamat is megleptem az eredménnyel. Jöhetett a kisgolyós, mint utólag kiderült 10 lövésből 5-nek kell a fekete körön belül lennie, ez 3 db próbalövéssel indult utána pedig a 10 db értékelt sorozat. Ismét meglepetten hoztam be a lőlapokat, mert mind a 13 lövés a feketében landolt és nem gondoltam volna, hogy azokkal a viharvert TOZ 8-asokkal ez sikerülhet, na de a lényeg, hogy megvan, kezdődhet az elméleti vizsga.
19-én a Tatabányai FVM-nél volt az elméleti vizsga a szokásos menetrend szerint: 1. teszt írás, 4db hibaponttal bejutottam a 2. fordulóba
                                                                                                                2. dia felismerés(5-6db állatfaj), üregi nyúl, mezei nyúl, vidra, gím borjú, róka, ez is megvolt
                                                                                                                3. tétel húzás ( mezei és házi görény, gímszarvas trófeabírálat elemei, milyen balesetek fordulnak elő társas apróvadvadászat során?, ki látja el
                                                                                                                    a  vadgazdálkodás szakmai felügyeletét?, a dámbika párzási időszaka, vadászható récefajok, peremes töltényhüvelyű golyós lőszer
Ez volt az elméleti vizsga ami után kézbe kaptuk az Állami Vadászvizsga Bizonyítványt!
Bár már a kezemben van a bizonyítvány még nem érzem magamat vadásznak, de remélem ez az idő is eljön majd.
Vadászias üdvözlettel: Gábor


Szívből Gratulálok !  Emelem

Tényleg nagyszerű emberektől tanulhattunk  Kacsint

A kispuskalövészetért külön is elismerés jár. Azok a tozok tényleg elég viharvert darabok, azért még a golyót kiköpik  :Mosolyog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #129 Dátum: 2009. Június 23. - 11:45:42 »

Köszi nagysas!  Emelem
Naplózva
Messer22
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #130 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 20:37:21 »

Üdv!

A Tisztelt jelenlévőktől szeretném megérdeklődni a vadászvizsga menetét, jelentkezés módját, kapcsolatos tudnivalókat.
a válaszokat előre is köszönöm.

Messer
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #131 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 20:51:50 »

Üdv!

A Tisztelt jelenlévőktől szeretném megérdeklődni a vadászvizsga menetét, jelentkezés módját, kapcsolatos tudnivalókat.
a válaszokat előre is köszönöm.

Messer

Jelentkezni a helyileg illetékes vadászkamaránál tudsz. Ott kapsz anyagot, vagy legalábbis beszerezhetőségi lehetőséget. A #9 -es hozzászólás ebben a topikban Marksman tollából is segíthet a menettel kapcsolatban. A tanfolyam kötelezőségéről nincs információm, de a kamarában azt is meg fogják mondani.

Voldi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
tomy555
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #132 Dátum: 2009. November 07. - 19:33:08 »

Gaben76   "Ismét meglepetten hoztam be a lőlapokat, mert mind a 13 lövés a feketében landolt és nem gondoltam volna, hogy azokkal a viharvert TOZ 8-asokkal ez sikerülhet, na de a lényeg, hogy megvan, kezdődhet az elméleti vizsga.


Azért ne becsüljük le a jó öreg toz 8 ast én pont ezzel sportlövészkedem és 5a lőlapra ( ami nem a legnagyobb) 50 m-en bár most kezdtem fél éve és 80 köregység fölött lövök.!!!! Emelem
Naplózva
sungsam0318
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #133 Dátum: 2010. Június 20. - 15:19:27 »

Valakinek nincs véletlenül scannelt vagy digitálisan kidolgozott vadászvizsga kérdéssora?
Naplózva
M03
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #134 Dátum: 2010. Június 23. - 02:15:53 »

Sziasztok!

Hát nagysas,neked még szerencséd volt.Igaz,nekem már elég régen(16 éve)volt a vadászvizsgám,és feltettek néhány hülye kérdést,amire szinte nem is tudtam válaszolni,de szerencsére átengedtek.Mondjuk nem értem hogy minek tesz fel olyan kérdéseket mint pl:Hány méterre kell állnia a vadászoknak egymástól a hajtásokon.....nekem sajnos volt pár ilyen kérdésem,de persze kérdezett normálisakat mint pl:idényeket,agancsbírálat...stb.Úgy látszik,azóta változtak,és már annyira nem akarják az újoncok fejét szivatni a vizsgákon.

Üdv,M03
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: