Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169336 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #840 Dátum: 2017. Március 15. - 10:17:46 »

Igen arról. Arról, amiről Te sem tudsz semmit de nem bírod ki egy kis köpködés nélkül...

Ferikém, drága csillagom!
Bizonyára említettem már, de ha nem, akkor kis posztom most hiánypótló jellegű, hiba ez a nagy fukarságod. Én tudom, hogy nem olcsó egy analitikus munkája, de sokat segítene rajtad, megkönnyebbülnél, az agyfurkász doki meg világhírre tene szert a rólad írt dolgozatával!
 Kacsint
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #841 Dátum: 2017. Március 15. - 11:09:17 »

A juhászat egyetemi oktatásáról beszéltünk, de ezt te is nagyon jól tudod.

Igen.
Azt gondolom továbbá, hogy - ha van egyáltalán ilyen - agráregyetemen oktatják. Persze lehet, hogy az ELTE politológiai tanszékén, esetleg  a teológián.
Ha azonban mégis az elsőről lenne szó, elég sok növénytermesztő és állattenyésztő agrármérnök megfordult már a környezetemben ahhoz, hogy belőlük szűrjem le le az agráregyetemi képzés minőségére vonatkozó következtetéseimet.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #842 Dátum: 2017. Május 03. - 19:19:05 »

http://24.hu/belfold/2017/05/03/uj-adot-vethetnek-ki-a-kutyatartokra/#

Na mégegy ok,hogy köpködjenek majd a vadászokra...
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #843 Dátum: 2017. Szeptember 04. - 11:14:04 »

Valaki tudna abban segíteni hogy miként megy a fegyver eladás most?
Nekem ez oly régen volt hogy  :Mosolyog  Vállat von

Valahogy így látom de nem vagyok benne bizonyos:
1- Adásvételi 2 példány
2- Eladó bemegy a fegyvertartásival és műszakival  adásvételivel, vadászjegyel, a rendőrségre és kihúzatja 8 napon belül. (kell a fegyver? kell a vevő?)
3- Vevő adásvételivel műszakival, fegyvertartásival, vadászjegyel, fegyverrel, bemegy a saját rendőrségére és 8 napon belül beíratja.

?


Köszi!
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #844 Dátum: 2017. Szeptember 04. - 12:09:13 »

Valaki tudna abban segíteni hogy miként megy a fegyver eladás most?
Nekem ez oly régen volt hogy  :Mosolyog  Vállat von

Valahogy így látom de nem vagyok benne bizonyos:
1- Adásvételi 2 példány
2- Eladó bemegy a fegyvertartásival és műszakival  adásvételivel, vadászjegyel, a rendőrségre és kihúzatja 8 napon belül. (kell a fegyver? kell a vevő?)
3- Vevő adásvételivel műszakival, fegyvertartásival, vadászjegyel, fegyverrel, bemegy a saját rendőrségére és 8 napon belül beíratja.

?


Köszi!
Szia!
Adásvételi 4 példány, 1-1 marad az eladónál vevőnél, 1-1 megy a rendőrséghez.
Eladó bemegy az adásvételivel, fegyvertartásival, 8 napon belül kiíratja,nem kell hozzá más. (ez ingyenes)
Vevő bemegy a műszakival ,fegyverrel ,vadászjeggyel, fegyvertartásival kap egy 3000Ft-os csekket azt befizeti ,rendőrségen összenézik a fegyverszámot az adásvételi szereplő számmal beírják a tartásiba és viszlát.  Wave
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #845 Dátum: 2017. Szeptember 04. - 12:10:32 »

Valaki tudna abban segíteni hogy miként megy a fegyver eladás most?
Nekem ez oly régen volt hogy  :Mosolyog  Vállat von
Köszi!

Valahogy így látom de nem vagyok benne bizonyos:
1- Adásvételi 2 példány - 4 pld.
2- Eladó bemegy a fegyvertartásival és műszakival  adásvételivel, vadászjegyel, a rendőrségre és kihúzatja 8 napon belül.  Igen
(kell a fegyver? kell a vevő?) - Ha eladod a fegyvert hogy lenne még nálad? A vevőt se ráncigáld magaddal.  Fejvakarás Vállat von  Okos
3- Vevő adásvételivel műszakival, fegyvertartásival, vadászjegyel, fegyverrel, bemegy a saját rendőrségére és 8 napon belül beíratja.  Igen

Bow

 Wave


Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #846 Dátum: 2017. Szeptember 04. - 12:19:44 »

Köszi Bácsi Mosolyog

 Angyal
 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
ollotq
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #847 Dátum: 2017. November 28. - 23:29:12 »

Kb. 12 órával ezelőtt a parlamentben eldöntötték (Fideszes és Jobbikos módosító javaslatra) az éjjellátó keresőtávcsövek használatával, birtoklásával kapcsolatos dolgot! Röviden: Minden vadász használhatja!
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #848 Dátum: 2017. November 29. - 00:59:37 »

Kb. 12 órával ezelőtt a parlamentben eldöntötték (Fideszes és Jobbikos módosító javaslatra) az éjjellátó keresőtávcsövek használatával, birtoklásával kapcsolatos dolgot! Röviden: Minden vadász használhatja!

Röviden: NKA!
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #849 Dátum: 2017. November 29. - 05:32:17 »

Kb. 12 órával ezelőtt a parlamentben eldöntötték (Fideszes és Jobbikos módosító javaslatra) az éjjellátó keresőtávcsövek használatával, birtoklásával kapcsolatos dolgot! Röviden: Minden vadász használhatja!
Úgy tudom, hogy a NAK (majdnem NKA😲) elnökének a képviselői indítványa alapján ment le a módosító szavazás.
Ha már ilyen gyorsan belekotortak a "jogtörténetimérföldkő-sosevoltmégilyenjó" törvénybe, szerettünk volna egy módosítást.
A módosított törvényben az elöltöltős fegyverek használatát tiltják társas vadászaton.
Ez valami seggfej buzgómócsing agymenésének az eredménye, amibe nem igazán szívesen nyugszunk bele.
Na, ezt visszautasították!
De éjjellàtó, az kell.....👎
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #850 Dátum: 2017. November 29. - 08:08:00 »

Azért azt tegyük hozzá, hogy aki akarta, eddig is használta, ha tiltott volt, ha nem. Most sem tette senki kötelezővé a használatát. Ahol azért ezt megfelelően kezelték az alapszabályban, ott meg ezután is tilos lesz használni.

Viszont most legalább a holdtalan éjszakákon sem lesz nyugta a vadnak.   Rííí Rííí Rííí

Bár ahogy a céltávcső bizniszt nézem, (amennyi kevés rálátásom van) szépen fogyott eddig is a hőkamera, éjjellátó céltávcső IS!   Nem




Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #851 Dátum: 2017. November 29. - 10:41:04 »

Úgy tudom, hogy a NAK (majdnem NKA😲) elnökének a képviselői indítványa alapján ment le a módosító szavazás.
Ha már ilyen gyorsan belekotortak a "jogtörténetimérföldkő-sosevoltmégilyenjó" törvénybe, szerettünk volna egy módosítást.
A módosított törvényben az elöltöltős fegyverek használatát tiltják társas vadászaton.
Ez valami seggfej buzgómócsing agymenésének az eredménye, amibe nem igazán szívesen nyugszunk bele.
Na, ezt visszautasították!
De éjjellàtó, az kell.....👎

Csak nehogy azt mond Csabus, hogy meglepődtél!   Te hány hajjakendfőbuzit láttál már elöltöltössel vadászni, és mennyit éjjellátóval?   Na, ugye, már tudod is az okot! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zest
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #852 Dátum: 2017. November 29. - 14:29:44 »



    Üdvözlettel,

  Már látom magam előtt a jövőt, hogy fogják a drónok hőkövetö fegyvereikkel pásztázni a vadászterületeket.A fent emlegetett  "KEZELŐJÜK" meg röhög a vadászetikán .De bízom benne, hogy ugyanez a technika fogja őket is figyelni, követni megkeseríteni az életüket és nem lesz egy nyugodt percük sem , mint azoknak a vadaknak akiket ezekkel az eszközökkel űznek éjszaka, esőben, ködben ,hóban .És ha még cinikusabb lennék,akkor kérem engedélyezzék a trófeás vadak éjszakai vadászatát mert már ezekkel az eszközökkel jobban látnak mint a sas. Továbbmegyek jöhet az éjszakai vizivad vadászat de akkor már lőhetnénk pár nyulat meg fácánkakast is.Már...már..

       zest
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #853 Dátum: 2017. November 29. - 14:52:30 »

Kb. 12 órával ezelőtt a parlamentben eldöntötték (Fideszes és Jobbikos módosító javaslatra) az éjjellátó keresőtávcsövek használatával, birtoklásával kapcsolatos dolgot! Röviden: Minden vadász használhatja!

Változtattak esetleg máson is, ami minket érint? Vagy most csak ez volt? A végleges szövegezést majd csak a Közlönyben lehet először viszontlátni?
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #854 Dátum: 2017. November 29. - 14:55:34 »

Ez vonatkozik éjellátó céltávcsőre is?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: