Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169444 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #780 Dátum: 2017. Március 06. - 19:32:10 »

Az elöltöltős témát nem értem, az hogy jön ide?  Attila, azt hiszem értelek, de talán nincs több tízezer vagyonőr, aki AK-val a vállán védi  a vagyont. A pisztoly más tészta, szerintem azt nem szabályozzák.

Szia Nagysas!

Ez szvsz az elöltöltős fegyvertartókról szól:  http://www.kormany.hu/download/4/d9/f0000/norma.docx#!DocumentBrowse

Én úgy gondolom, hogy az új tervezet igen is fog vonatkozni a pisztolyokra is.  /De szerintem az öntöltő sörétesek sincsenek biztonságban/

-az olyan rövid, központi gyújtású, félautomata lőfegyvereket, amikhez levehető, 20 lőszernél nagyobb kapacitású tár csatlakoztatható és
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #781 Dátum: 2017. Március 06. - 20:07:55 »

Az elöltöltős fegyverrel vadászók nem ugyan olyan vadászok?
De, kérdezem, az a több tízezer vagyonőr, pénzszállító, kézi lőfegyverrel rendelkező hivatásos vadász, sportlövő, az mi a retket fog csinálni fegyver nélkül? Valóban ez a megoldás, hogy egy-két aberrált baromtól, akik lő kiképzéseket tartanak csoportoknak. akik golyószórót, géppisztolyt tartanak visszavonják a fegyvertartási engedélyt? 
Tisztelet a kivételnek, a vagyonőrök többségének öntöltőbe fegyvert nem, csak golyóstollat adnák a kezébe, a ceruzának biztos kitörnék a hegyét a nevük leírása közbeni küzdelemben.
 Stoel
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #782 Dátum: 2017. Március 06. - 20:17:11 »


Gépkarabélyforma volt azt tuti, de hogy pontosan mi, azt nem tudom (nem is értek hozzá, meg nem is nagyon mutogatták  Vállat von )  A B5-ös öntöltőkkel szerintem nem lesz gond.  Wave

Egy airsoft fegyver pontosan ugyanolyan mint az eredeti. 

http://www.airsoftgun.hu/webshop/airsoft-fegyverek-c44.html

Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #783 Dátum: 2017. Március 06. - 20:23:11 »

Magyar Honvédségen belül lőttem minddel, ezeket tiltanám én is, de ezekre szerintem most sem adnak ki engedélyt, és eddig sem adtak, de illegálisan sok van ez tény. Az öntöltőm veszélyeztettségét reális problémának látom!

Itt a lényeg!
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #784 Dátum: 2017. Március 06. - 21:14:54 »


  A B5-ös öntöltőkkel szerintem nem lesz gond.  Wave

Mint jogász akkor értheted hogy miért aggódunk . Jelenlegi olvasatában kérdőjeles !    Emelem
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #785 Dátum: 2017. Március 06. - 21:47:03 »

Nagyjából ezt gondolom én is. Nem a vadászok "ellen" találták ki.

Mióta megjelent ez az "izé" két hete, a sportlövők és vadászok legbefolyásosabb tagjai a háttérben azóta lobbiznak az egész ellen, attól még, hogy a mezei vadászok csak legyintenek.

Sajnos a többség nem gondolja végig, vagy azt hiszi, hogy ez csak a bogaras sportlövőkre vonatkozik, a katonainak kinéző puskáikkal amit "amúgy is be kéne tiltani", mintha a vadász valami különb dolog lenne a többitől, aki fegyverrel tölti a szabadidejét.

De ha a tisztelt vadásztárs követi a valóban szakmai diskurzusokat, köztudott már, hogy a sörétesekre is vonatkozik a szabályzás, mindegy, hogy itt a fórumon milyen szájkarate megy  Emelem
A hatóságok nem olvassák érdemben a fórumot Stoel
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #786 Dátum: 2017. Március 06. - 22:26:44 »

Mióta megjelent ez az "izé" két hete, a sportlövők és vadászok legbefolyásosabb tagjai a háttérben azóta lobbiznak az egész ellen, attól még, hogy a mezei vadászok csak legyintenek.

Sajnos a többség nem gondolja végig, vagy azt hiszi, hogy ez csak a bogaras sportlövőkre vonatkozik, a katonainak kinéző puskáikkal amit "amúgy is be kéne tiltani", mintha a vadász valami különb dolog lenne a többitől, aki fegyverrel tölti a szabadidejét.

De ha a tisztelt vadásztárs követi a valóban szakmai diskurzusokat, köztudott már, hogy a sörétesekre is vonatkozik a szabályzás, mindegy, hogy itt a fórumon milyen szájkarate megy  Emelem
A hatóságok nem olvassák érdemben a fórumot Stoel

mematyi!
Tudsz valamit?
Ne titkold előlünk. Esetleg csak te is a pánikot kelted?
Sorold fel azokat a vadász puskákat amikre ez a tervezet vonatkozhat.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #787 Dátum: 2017. Március 07. - 09:05:26 »

mematyi!
Tudsz valamit?
Ne titkold előlünk. Esetleg csak te is a pánikot kelted?
Sorold fel azokat a vadász puskákat amikre ez a tervezet vonatkozhat.
 Emelem

Szerencsére nem első kézből, csak sportlövő ismerősöktől hallom a lőtéren a regéket, ami természetesen nem minősül hiteles blablabla.. Biztos vannak, akik ismerhetnek olyan polgártársakat,  akiknek esetleg van belátásuk a folyamatba.

A kérdésedre válaszolva jelen állás szerint minden öntöltőre vonatkozna, mivel gyakorlatilag mindhez csatlakoztatható egy hosszabb csőtár. Az egy másik dolog, hogy a 60 centis cső alá 70cm tár kerül, de lehetséges, a sportlövők is így használják.
Láttam már 12 lövetű izset versenyen.
Az, hogy vadászatra eddig is 2+1-et lehetett használni igaz, de fizikailag nem zárja ki a megnagyobbítást.
Én is csak hallottam a dolgokat, de ha nekem nem hiszel, nézd meg az aprókat, gyakorlatilag többszörös az eladó öntöltők száma.

Tudni gyakorlatilag senki sem tud semmit, amennyire én hallottam,  bábeli viszony van most ezzel kapcsolatban a hivatalos rétegekben is, hát még a sportolók között.  Senki nem akarja, mindenki csak kérdezősködik de választ senki nem tud. Szóval várni kell amig ítéletet mondanak a fejünk fölött.  Stoel
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #788 Dátum: 2017. Március 07. - 09:50:25 »

...nézd meg az aprókat, gyakorlatilag többszörös az eladó öntöltők száma.

Pl ez? A Browning még olcsó is.
https://vadaszapro.net/reszletek/271541/soretes-vadaszfegyver
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #789 Dátum: 2017. Március 07. - 10:48:39 »

Na? Baszogatunk 65.000 vadászt?

http://kapszli.hu/visszavonjak-a-ftv-tervezetet/
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #790 Dátum: 2017. Március 07. - 10:51:55 »


De ha a tisztelt vadásztárs követi a valóban szakmai diskurzusokat, köztudott már, hogy a sörétesekre is vonatkozik a szabályzás, mindegy, hogy itt a fórumon milyen szájkarate megy  Emelem
A hatóságok nem olvassák érdemben a fórumot Stoel


Ez azért nem a legszerencsésebbre sikerült mondatod.... Emelem

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #791 Dátum: 2017. Március 07. - 11:34:55 »

Ez az egész egyszerűen siralmas.
Nekem ebből ez egészből  jött le: alkotunk valamire (jelen esetben egy EU-s irányelvre) hivatkozva egy jogszabályt, amely jóformán mindenkinél kicsapja a biztosítékot. Majd rájövünk, hogy igazából még nincs is rá szükség, mert az EU-s irányelv sincs még véglegesítve. Gondolom a jogalkotóhoz is eljutottak a jól sikerült művet illető kritikák. Ennyit a hangulatkeltésről ...
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #792 Dátum: 2017. Március 07. - 12:00:34 »

Ez az egész egyszerűen siralmas.
Nekem ebből ez egészből  jött le: alkotunk valamire (jelen esetben egy EU-s irányelvre) hivatkozva egy jogszabályt, amely jóformán mindenkinél kicsapja a biztosítékot. Majd rájövünk, hogy igazából még nincs is rá szükség, mert az EU-s irányelv sincs még véglegesítve. Gondolom a jogalkotóhoz is eljutottak a jól sikerült művet illető kritikák. Ennyit a hangulatkeltésről ...

"Főztünk - de kiborult !"   Foez        Ördög   Röhög
Naplózva
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #793 Dátum: 2017. Március 07. - 12:02:38 »

Körülbelül két éve nézem minden nap az aprót. Nincs semmivel több öntöltő mint eddig ,sőt...   Vállat von
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #794 Dátum: 2017. Március 07. - 13:21:00 »

Nem, én azt becsülettel megcsináltam, és azóta nem is nagyon szerettem használni. A világ legjobb puskája volt kacsázni, libázni, gerlézni.  Ezt a fegyvert a szüleimtől kaptam a 18. szülinapomra, és imádtam. Sajnos egy alkatrész tönkrement benne, és több mint két éve nem tudok hozzá szerezni. A magyarországi partner szerint minden ehhez való alkatrészt egy kanadai emberke felvásárolt, és nem igen küld ide alkatrészt. Így pedig nem tudom használni, csak egyes lövésekre, arra pedig minek. Hatástalaníttatom, és felkerül a falra. Szomorú

Szia Attila!

Márk-al nem probáltad felvenni a kapcsolatot, hátha tudna az alkatrészben segíteni.
Csak egy kósza ötlet volt...

 Wave Emelem
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: