Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169563 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #705 Dátum: 2017. Február 23. - 19:15:23 »

Igazából azt a garanciát keresem (ha van ilyen) ami megakadályozza,hogy szabály és jogkövető vadászat mellett, a hozzájárulásokat befizetve, egy ilyen jogviszonyból kigolyózzanak. Létezik ilyen?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #706 Dátum: 2017. Február 23. - 21:33:46 »

Igazából azt a garanciát keresem (ha van ilyen) ami megakadályozza,hogy szabály és jogkövető vadászat mellett, a hozzájárulásokat befizetve, egy ilyen jogviszonyból kigolyózzanak. Létezik ilyen?

A mai világban minden létezik, és annak az ellenkezője is.  Nekem viszont ezek a felvetett gondok nem teljesen világossak.  Egy nem teljes jogú tagság esetén is befizettek ugyan annyi egyszeri hozzájárulást és évi tagdíjat mint a teljes jogú tagok?  Őszintén megmondom, ilyet még nem hallottam. A teljes jogú tagsági viszonynak megvannak a feltételei, előírásai minden társaságnál, (az egyéb jogállású tagoknak is) és abból "kigolyózni" azért senkit sem olyan egyszerű. A tagsági viszony addig áll fent amíg a társaság működik. (Más a fegyelmi, vagy az alapszabály alapján történő kizárás, de ennek is megvannak a kemény előírásai! )  Ha valaki egy meghatározott időre, tagsági viszony nélkül, köt egy vadászati szerződést az teljesen más tészta. Annak is kőbe kell lenni vésve minden feltételének. Ezeknek a szerződéseknek az évi díja valóban lehet, akár több mint a tagok évi tagsági díja, de ebben az esetben mások a jogok is, és a kötelezettségek is. De ilyenkor nem szoktak un. belépési díjat felszámolni! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #707 Dátum: 2017. Február 23. - 23:40:19 »

A mai világban minden létezik, és annak az ellenkezője is.  Nekem viszont ezek a felvetett gondok nem teljesen világossak.  Egy nem teljes jogú tagság esetén is befizettek ugyan annyi egyszeri hozzájárulást és évi tagdíjat mint a teljes jogú tagok?  Őszintén megmondom, ilyet még nem hallottam. A teljes jogú tagsági viszonynak megvannak a feltételei, előírásai minden társaságnál, (az egyéb jogállású tagoknak is) és abból "kigolyózni" azért senkit sem olyan egyszerű. A tagsági viszony addig áll fent amíg a társaság működik. (Más a fegyelmi, vagy az alapszabály alapján történő kizárás, de ennek is megvannak a kemény előírásai! )  Ha valaki egy meghatározott időre, tagsági viszony nélkül, köt egy vadászati szerződést az teljesen más tészta. Annak is kőbe kell lenni vésve minden feltételének. Ezeknek a szerződéseknek az évi díja valóban lehet, akár több mint a tagok évi tagsági díja, de ebben az esetben mások a jogok is, és a kötelezettségek is. De ilyenkor nem szoktak un. belépési díjat felszámolni! 

Mindent leírtam. Előzetes megbeszélés alapján az a helyzet amit vázoltam. Ha időszerű lesz és nem tisztázódnak a részletek, legfeljebb nem írok alá,pláne nem fizetek ki semmit.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #708 Dátum: 2017. Február 24. - 07:21:23 »

A mai világban minden létezik, és annak az ellenkezője is.  Nekem viszont ezek a felvetett gondok nem teljesen világossak.  Egy nem teljes jogú tagság esetén is befizettek ugyan annyi egyszeri hozzájárulást és évi tagdíjat mint a teljes jogú tagok?  Őszintén megmondom, ilyet még nem hallottam. A teljes jogú tagsági viszonynak megvannak a feltételei, előírásai minden társaságnál, (az egyéb jogállású tagoknak is) és abból "kigolyózni" azért senkit sem olyan egyszerű. A tagsági viszony addig áll fent amíg a társaság működik. (Más a fegyelmi, vagy az alapszabály alapján történő kizárás, de ennek is megvannak a kemény előírásai! )  Ha valaki egy meghatározott időre, tagsági viszony nélkül, köt egy vadászati szerződést az teljesen más tészta. Annak is kőbe kell lenni vésve minden feltételének. Ezeknek a szerződéseknek az évi díja valóban lehet, akár több mint a tagok évi tagsági díja, de ebben az esetben mások a jogok is, és a kötelezettségek is. De ilyenkor nem szoktak un. belépési díjat felszámolni! 


Atilla!

Valakit kigolyózni könnyű és egyre könnyebb, ha ez a cél.
Nem fogok nyilvános tippeket adni, de "mutasson nekem egy embert ebben a tetves országban, akire én 5 perc alatt rá nem bizonyítom, hogy bűnös".
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #709 Dátum: 2017. Február 24. - 07:56:01 »

Igazából azt a garanciát keresem (ha van ilyen) ami megakadályozza,hogy szabály és jogkövető vadászat mellett, a hozzájárulásokat befizetve, egy ilyen jogviszonyból kigolyózzanak. Létezik ilyen?

3:65. § [Az egyesületi tag jogállása]
(1) Az egyesület tagja jogosult az egyesület tevékenységében részt venni.
(2) Az egyesület tagjait egyenlő jogok illetik meg és egyenlő kötelezettségek terhelik, kivéve, ha az alapszabály különleges jogállású tagságot határoz meg.

Te tudhatod és neked kell odafigyelni hogy mit írnak bele a szerződésbe és mik a különleges jogállású (pártoló ) tag jogai az alapszabály és a háziszabály alapján .
Sajnos ( vagy esetenként nem) még a teljes jogállású tagtól is könnyen megszabadulnak különböző intrikákkal ( szabályzat betartatásával ) az ennél gyengébb jogállású tagtól meg még könnyebb
szabadulni .              Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #710 Dátum: 2017. Február 24. - 08:12:22 »

Igazából azt a garanciát keresem (ha van ilyen) ami megakadályozza,hogy szabály és jogkövető vadászat mellett, a hozzájárulásokat befizetve, egy ilyen jogviszonyból kigolyózzanak. Létezik ilyen?

Szerintem nincs ilyen garancia.
Ha a közösségnek szüksége van rád, akkor megtart, ha nincs, akkor eltávolít.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #711 Dátum: 2017. Február 24. - 08:18:08 »

Atilla!

Valakit kigolyózni könnyű és egyre könnyebb, ha ez a cél.
Nem fogok nyilvános tippeket adni, de "mutasson nekem egy embert ebben a tetves országban, akire én 5 perc alatt rá nem bizonyítom, hogy bűnös".





 Igen
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #712 Dátum: 2017. Február 24. - 09:21:13 »

Nagyon a pénz oldaláról próbálod megközelíteni a dolgot.

Teljesen igazad van, közgazdász vagyok és nem jogász.

Ha valaki egy meghatározott időre, tagsági viszony nélkül, köt egy vadászati szerződést az teljesen más tészta. Annak is kőbe kell lenni vésve minden feltételének. Ezeknek a szerződéseknek az évi díja valóban lehet, akár több mint a tagok évi tagsági díja, de ebben az esetben mások a jogok is, és a kötelezettségek is. De ilyenkor nem szoktak un. belépési díjat felszámolni! 

Így van szerintem is. Kérjenek akár lényegesen magasabb bérvadászati (csomag vagy nem csomag, ez mindegy) díjat, mint egy évi tagdíj ugyanott, állapodjanak meg a feltételekben és ha mindkét fél úgy érzi kedvező neki, írják alá. Pont.

Mindkettő.

Akár anyagiasnak tűnök, akár nem, innentől - bár szavazati jogom nincs  Vigyorog - azt tanácsolom kedves druszámnak, fontolja meg:
1) egyesületi taggá válik (ha és amennyiben igen, mert ez is kérdésnek tűnt)
2) váratlan, leginkább plusz vadkár költség keletkezik
3) ki kell fizetni
4) közgyűlés megtárgyalja (Ő is tanácskozik)
5) majd a többiek szavaznak, kinek mennyi (akár mindenkinek ugyanannyi) pénzt kell még befizetnie az egyenesbe hozandó társasági gazdálkodás érdekében ?????????


Nekem összesen a tagsági jogviszony megszerzésével és fenntartásával tökéletesen egyező pénzügyi kötelezettséggel van csak bajom a jogok korlátozása mellett, amennyiben ez bármilyen egyéb kötelezettséggel is járhat.

Balázs
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #713 Dátum: 2017. Február 24. - 10:28:06 »


Nekem összesen a tagsági jogviszony megszerzésével és fenntartásával tökéletesen egyező pénzügyi kötelezettséggel van csak bajom a jogok korlátozása mellett, amennyiben ez bármilyen egyéb kötelezettséggel is járhat.


A különleges tagi jogviszony mindegyike arra született, hogy az egyesület erkölcsi alapon nyugvó köteléket hozhasson létre olyan személyekkel, akik egyébként nem akarnak, vagy nem tudnak aktívan részt venni a közösség életében. Például ha Márk, Kanadából úgy döntene, hogy leküzdhetetlen kényszert érez az Üvegzseb Vt. anyagi támogatására, átutal nekik egyszer, vagy többször egy tonna dollárt, akkor az egyesület őt pártoló taggá választhatja.
Vagy mindenki Józsi bácsija, aki 40 éve járja a területet Lamparttal a vállán, de már nem tudja fizetni a megemelkedett tagdíjat, akkor kaphasson egy tiszteletbeli státuszt egy becsülettel szolgált vadászélet elismeréseként.
Ez egy lehetőség.
Az egy másik tészta, hogy sokfelé megy a spekuláció, hogy ezt az erkölcsileg elfogadható keretlehetőséget, hogyan lehet az érdekek mentén kihasználni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #714 Dátum: 2017. Február 24. - 11:36:41 »

Atilla!

Valakit kigolyózni könnyű és egyre könnyebb, ha ez a cél.
Nem fogok nyilvános tippeket adni, de "mutasson nekem egy embert ebben a tetves országban, akire én 5 perc alatt rá nem bizonyítom, hogy bűnös".


Úgy gondolom, ellehetetleníteni, kiutálni, és az önként távozásra rábírni valóban könnyű bárkit, de fegyelmivel, törvényes keretek között kizárni azt azért már nem annyira könnyű. Vadászmúltam során nagyon sok fegyelmi ügyet ismertem. Ahol az érintett örült, hogy egy kizárással megússza, ott minden sima ügy volt. Abban az esetben ha bíróságon megfellebbezte, mert jogtalannak tartotta, ott szvsz a 80% megnyerte a pert, és kötelezte a bíróság a tagsági viszonya visszaállítását. Elég volt a fegyelmi eljárás során akár egy eljárási, egy határidői,  formai hiba is.
Azt elhiszem, hogy van ebben az országban nagyon sok "bűnös" ember, de azt azért nem, hogy ezt bár kire 5 perc alatt rábizonyítod! De, ha ez így van, akkor csak remélni tudom, hogy a jövőben ügyészként fogok hallani rólad!  Ráférne erre az országra végre egy  nagy tisztogatás"! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #715 Dátum: 2017. Február 24. - 20:06:02 »

Úgy gondolom, ellehetetleníteni, kiutálni, és az önként távozásra rábírni valóban könnyű bárkit, de fegyelmivel, törvényes keretek között kizárni azt azért már nem annyira könnyű.

Mondtam, hogy nem adok senkinek sem ötletet, ezért ejtem a témát.

De, ha ez így van, akkor csak remélni tudom, hogy a jövőben ügyészként fogok hallani rólad! 

Na, ez tejesen kizárt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kispuska
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #716 Dátum: 2017. Február 26. - 10:27:17 »

Üdv Mindenkinek!

Vettem használtan egy céltávcsövet szerelékkel, kiderült hogy a szerelék ismeretlen utángyártott, a távcső sem hibátlan ahogy az eladó mondta. Mindentől elzárkózik az eladó, lehet-e ebben az esetben a kellékszavatosságot érvényesíteni valamilyen úton?
Köszönöm a segítséget
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #717 Dátum: 2017. Február 26. - 14:12:06 »

Üdv Mindenkinek!

Vettem használtan egy céltávcsövet szerelékkel, kiderült hogy a szerelék ismeretlen utángyártott, a távcső sem hibátlan ahogy az eladó mondta. Mindentől elzárkózik az eladó, lehet-e ebben az esetben a kellékszavatosságot érvényesíteni valamilyen úton?
Köszönöm a segítséget
Persze. Van erre egy cégem: " Kivert fogak Kft." Ügyvezető: Balkov Batja. A "Nagy fekete autó" Kft vel dolgozunk együtt. Ott Igor Mindenkisirnifog a főnök.  Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kispuska
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #718 Dátum: 2017. Február 26. - 18:00:45 »

Persze. Van erre egy cégem: " Kivert fogak Kft." Ügyvezető: Balkov Batja. A "Nagy fekete autó" Kft vel dolgozunk együtt. Ott Igor Mindenkisirnifog a főnök.  Ördög

Jogi útra gondolok, ez a vonal az eladó vonala ahogy nyilatkozott.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #719 Dátum: 2017. Február 26. - 18:41:54 »

... ez a vonal az eladó vonala ahogy nyilatkozott.

Akkor legjobban teszed, ha füled-farkad behúzod, levond a tanulságot, aztán újra nekiugrassz egy távcső vásárlásának.
Lehetőleg szaküzletből.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: