Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169191 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #810 Dátum: 2017. Március 11. - 20:59:28 »

Pl. a hatvani vadászati múzeumot.
Mert a törvényalkotó a nagy bölcsességében arra a következtetésre jutott, hogy a múzeum a magyar vadászoké, így tartsák is ők el azt.

De a Vhr-ből kimaradt a hivatásos vadászok bértáblája,
valamint újfent nem rendezték a szakmai irányító végzettségére vonatkozó részt sem.
Vagyis rendezték annyival, hogy az is alkalmas rá, hogy szakmailag irányítsa a közép- vagy felső fokú végzettséggel és akár magas szintű szakmai
kvalitással bíró vadőrt, akinek még egy gyors és géplakatos papírja sincs, éppenséggel a vadgazdálkodáshoz olyan hülye, mint a segg,
ezért még egy éves vadgazdálkodási tervet sem adhat be a törvény értelmében, de ha legalább 10 éve tagja egy vadásztársaságnak, akkor
lehet szakmai irányító.... Fejvakarás
Én meg javasolnék a minisztériumokba közmunkás osztályvezetőket, ha már legalább 10 éve prolinak érzik magukat, netán felügyelet nélkül képesek utazni a BKK járatain.
Mert a kettő között legalább akkora összefüggés van, mint hogy egy akármilyen indíttatású vadásztársasági tag és a vadászterület irányítása között  Nem

Csabus!

Már ne is haragudj, de egyáltalán ne hidd, hogy minden minisztériumi osztályvezetőnek több végzetsége van! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #811 Dátum: 2017. Március 11. - 21:59:28 »

Neem nem Mosolyog Kultúrállapot fenntartás,az a gazos szántó,legelő lezúzása,lekaszálása traktorral,aminek az elejére az AKG-s területeken már eddig is be kellett lógatni egy láncos riasztót....igaz semmit sem ér ha pl fácánfészket,tojást,fészekaljat csapat szét....

És a termés betakarítása alatt, mit kell érteni Vállat von
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #812 Dátum: 2017. Március 11. - 23:48:33 »

És a termés betakarítása alatt, mit kell érteni Vállat von

Lucerna ,széna kaszálás pl.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #813 Dátum: 2017. Március 12. - 07:57:57 »

Lucerna ,széna kaszálás pl.

Értem!

Akkor most már bizton kijelenthetjük, hogy a kombájn nem kaszál és a gabonaféléket nem kaszálással takarítják be. Hm csak úgy Colombo felügyelősen kérdem Vigyorog volna itt még egy apróság a maglucernával mi a helyzet mert már teljesen összezavarodtam Ördög Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #814 Dátum: 2017. Március 12. - 08:01:22 »

Értem!

Akkor most már bizton kijelenthetjük, hogy a kombájn nem kaszál és a gabonaféléket nem kaszálással takarítják be. Hm csak úgy Colombo felügyelősen kérdem Vigyorog volna itt még egy apróság a maglucernával mi a helyzet mert már teljesen összezavarodtam Ördög Wave

Mondom, Columbo Stoel
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #815 Dátum: 2017. Március 12. - 09:07:15 »

valamint újfent nem rendezték a szakmai irányító végzettségére vonatkozó részt sem.
Vagyis rendezték annyival, hogy az is alkalmas rá, hogy szakmailag irányítsa a közép- vagy felső fokú végzettséggel és akár magas szintű szakmai
kvalitással bíró vadőrt, akinek még egy gyors és géplakatos papírja sincs, éppenséggel a vadgazdálkodáshoz olyan hülye, mint a segg,
ezért még egy éves vadgazdálkodási tervet sem adhat be a törvény értelmében, de ha legalább 10 éve tagja egy vadásztársaságnak, akkor
lehet szakmai irányító.... Fejvakarás
Eddig még ez sem volt. Bárki lehetett "vadászmester".
Nekem sincs "szakmai" végzettségem illetve ami van, azt nem fogadják el sehol, én is csak a tízéves jogviszony alapján lehetek vadászmester.
Hogy aztán ez mire lesz elég, azt majd az idő megmondja.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #816 Dátum: 2017. Március 12. - 10:27:02 »

Értem!

Akkor most már bizton kijelenthetjük, hogy a kombájn nem kaszál és a gabonaféléket nem kaszálással takarítják be. Hm csak úgy Colombo felügyelősen kérdem Vigyorog volna itt még egy apróság a maglucernával mi a helyzet mert már teljesen összezavarodtam Ördög Wave

Na ja! Te a jogalkotó nagy valoszinűséggel ezekre a műveletekre céloz,gondol ...  az a baj a mai jogszabályokkal,hogy direkt úg vannak foglamazva,hogy bármit mögé lehessen egy esetleges perben magyarázni,aztán a jóisten legyen aki megvédi,,,,
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #817 Dátum: 2017. Március 12. - 10:49:55 »



De a Vhr-ből kimaradt a hivatásos vadászok bértáblája,
valamint újfent nem rendezték a szakmai irányító végzettségére vonatkozó részt sem.
Vagyis rendezték annyival, hogy az is alkalmas rá, hogy szakmailag irányítsa a közép- vagy felső fokú végzettséggel és akár magas szintű szakmai
kvalitással bíró vadőrt, akinek még egy gyors és géplakatos papírja sincs, éppenséggel a vadgazdálkodáshoz olyan hülye, mint a segg,
ezért még egy éves vadgazdálkodási tervet sem adhat be a törvény értelmében, de ha legalább 10 éve tagja egy vadásztársaságnak, akkor
lehet szakmai irányító.... Fejvakarás
Én meg javasolnék a minisztériumokba közmunkás osztályvezetőket, ha már legalább 10 éve prolinak érzik magukat, netán felügyelet nélkül képesek utazni a BKK járatain.
Mert a kettő között legalább akkora összefüggés van, mint hogy egy akármilyen indíttatású vadásztársasági tag és a vadászterület irányítása között  Nem


Csaba ! Te túlképzett vagy egyszerű vadőrnek de az érem másik oldala hogy láttam én már olyan hivatásos vadászt aki szakmailag a bényászbékát verte . Nem vagyok vadőr ellenes a szakmaiságukra szükség van és kötelező is . Az az ugyan úgy mint bár mely cégnél kötelező szakmai végzettségű alkalmazottat tartani. (pont) Ráadásul itt csak olyanok "dolgozhatnak" jelesül vadászhatnak akik vadászvizsgát tettek . ( Ha ennek a színvonalával baj van egyeseknél akkor azokat kell okolni akik a papírt adták a kezébe . ) Jónak tartom a 10 éves dolgot és legyen a társaságok baja ha olyan olyan fa@t választanak meg "vadászmesternek" aki a leghülyébb  a  vadgazdálkodáshoz . - Az jó elnöknek is . Ördög  Rííí                             Emelem

( Egyéb iránt a logikádat követve a Te főnököd vadászmestered csak valamelyik szakirányú egyetem professzora,tanszékvezetője lehetne ! ? )
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #818 Dátum: 2017. Március 12. - 10:57:50 »

"Egyéb iránt a logikádat követve a Te főnököd vadászmestered csak valamelyik szakirányú egyetem professzora,tanszékvezetője lehetne ! ? "

Juhászképzés már van egyetemi tanszéken. (állítólag)  Stoel

 Röhög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #819 Dátum: 2017. Március 12. - 10:58:50 »

Na ja! Te a jogalkotó nagy valoszinűséggel ezekre a műveletekre céloz,gondol ...  az a baj a mai jogszabályokkal,hogy direkt úg vannak foglamazva,hogy bármit mögé lehessen egy esetleges perben magyarázni,aztán a jóisten legyen aki megvédi,,,,

A lobbi érdekek tökéletes leképezése ez a norma szöveg.

A jogalkotó, hogy a vadászok érdekét is képviselem látszatot keltse, megfogalmaz egy kötelezettséget amit röhögve lehet kijátszani, és adtam is meg nem is, és fasza gyerek maradok mindkét oldalnak. mert ugye ha azt mondaná ki, hogy vadászterületnek minősülő földterületen, kaszálógéppel (önjáró, vagy erőgépre függesztett )vadriasztó berendezés nélkül munkát végezni tilos mert, ilyen olyan szankció jár érte akkor azt mondom, hogy fasza gyerekek voltak de nem, az esetleg elkaszált vad esetében be kell még bizonyítani, hogy az a kaszálás miatt pusztult el és nem már előtte öt perccel, mert akkor sajna nem a kasza a hunyó.

persze ez csak olyan fingreszelés szerű duzzogás részemről és gondolom a gazdalobbi magában turhaesőt zúdít rám, de én így gondolom Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #820 Dátum: 2017. Március 12. - 12:52:58 »

A lobbi érdekek tökéletes leképezése ez a norma szöveg.

A jogalkotó, hogy a vadászok érdekét is képviselem látszatot keltse, megfogalmaz egy kötelezettséget amit röhögve lehet kijátszani, és adtam is meg nem is, és fasza gyerek maradok mindkét oldalnak. mert ugye ha azt mondaná ki, hogy vadászterületnek minősülő földterületen, kaszálógéppel (önjáró, vagy erőgépre függesztett )vadriasztó berendezés nélkül munkát végezni tilos mert, ilyen olyan szankció jár érte akkor azt mondom, hogy fasza gyerekek voltak de nem, az esetleg elkaszált vad esetében be kell még bizonyítani, hogy az a kaszálás miatt pusztult el és nem már előtte öt perccel, mert akkor sajna nem a kasza a hunyó.

persze ez csak olyan fingreszelés szerű duzzogás részemről és gondolom a gazdalobbi magában turhaesőt zúdít rám, de én így gondolom Ördög
Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #821 Dátum: 2017. Március 12. - 12:54:08 »

Szervusztok!

Soha nem értettem ezt a vadászmester, hivatásos vadász vitát. Annál is inkább nem, mert volt mind a két beosztásra, munkakőrre elég pozitív és negatív tapasztalatom, és egyiküket sem a megszerzett végzettség határozta meg.  Volt vasboltot vezető vadászmester, aki igen is helyzete magaslatán volt, több évtizedig látta el tisztségét mindenki megelégedésére, de ismertem nyolc általánost végzett vadőrt is, akik nem cseréltem volna egy mérnöki végzettségűre sem. Gondolom, mindnyájan ismerünk olyan vadászmestert, vagy vadőrt, akik magasan megfelelnek minden végzettségi előírásnak, munkájuk mégsem ér sokat. Higgyétek el sok ilyet is, meg olyat is láttam már. Azt is elmerem mondani, hogy több évtizedes választott tisztségviselőként minden esetben megtettem mindent a vadőrök megbecsüléséért, a lehető legjobb felszerelésük biztosításáért, és személyesen is segítettem munkájukat ahol csak tudtam.
De!  Én úgy gondolom, a vadásztársaság egy munkáltató, a hivatásos vadász pedig munkavállaló, így a kettőjük közötti szerződésbe beleszólnia igazán nem lenne joga senkinek! Engedtessék már meg, hogy minden munkaadó eldöntse, hogy neki milyen szakemberre van szüksége, kit alkalmaz, és munkája díjazása –a törvényes feltételek betartásával- szintén a két szerződő joga!  Ez nem az állami szféra, ahol meg lehet határozni a közalkalmazotti, köztisztviselői bértábla minimumát, ez kő keményen még versenyszféra! Gondoljatok bele, bárki működtet egy vállalkozást, munkahelyet, egyetlen dolgozója sem kérdőjelezheti meg, hogy amikor neki egy adott szakmában szakmunkás, technikus, vagy felsőfokú végzettsége van, akkor milyen jogon dirigál neki egy nyolc általánost végzett munkaadó, tulajdonos! Minden munkaadó –ha van egy csöpp esze - arra törekszik, hogy olyan munkavállalókat alkalmazzon, akik az adott feladatot a legjobban el tudják végezni. Minden munkaadó azért vesz fel alkalmazottakat, hogy a szakmai feladatokat a lehető legjobban megoldja, és ez egyre inkább így van a vadásztársaságokban is. Ha pedig az állam ennyire meg kívánja határozni a hivatásos vadászok helyzetét, hát vegye őket állami alkalmazásba, fizesse a költségeiket, irányítsa a munkájukat, és vegye ki őket teljes egészében a vadásztársaságok hatásköre alól. (valahogy úgy, mint az új tájegységi fővadászokat. (Bár erről is van egy egyéni véleményem, de ez most más napra tartozik) Ha már így magához kívánná vonni a teljes irányítást, akkor vállalja a felelőséget, a költségek egy részét is úgy, ahogy az egy jó gazdához illik, ne csak a haszonból részesedjen.
 Kíváncsi lennék hány munkavállaló merné megkérdőjelezni egy munkaadó döntését a világ többi országában?  Ez a mindenbe belebeszélés szerintem  csak a világ ezen részén szokás, na meg a fociban, mert ahhoz is ért mindenki, mint újabban a vadászathoz.
Szerintem a vadásztársaságok belügyeibe kívülről beleszólni senkinek sem lenne joga, tehát abba sem, hogy kit, hogyan alkalmaz, kit milyen tisztségre választ meg. Joga akkor van bárkinek is kiabálni, kritizálni, ha a vadásztársaság nem tesz eleget a földtulajdonosokkal kötött szerződésében foglaltaknak, a ráruházott vadgazdálkodási feladatokat nem megfelelően látja el, vagy szabálytalanul, törvénytelenül működik.  
Minden jó vezető akkor, és csak akkor érhet el jó eredményt, ha jól válogatja meg munkatársait, hallgat a hozzáértő véleményre, megtalálja a normális hangnemet munkatársaival, határozott és nem csak okoskodó. Nincs ez másképpen a vadásztársaságokban sem.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #822 Dátum: 2017. Március 13. - 09:52:00 »

Szeretném kérdezni, hogy az egyesületek vezetőinek választása maximum 5 évre szólhat.
Mennyire szokás ezt vadásztársaságok esetében rövidebbre fogni?
Hogyan lehet az időtartamot törvényesen rövidebbre fogni?

Szeretném továbbá kérdezni, hogy a jelölőbizottság által adott tisztségre felkért, és azt vállaló személyek tényleges választása miként történik?
Titkos vagy nyílt szavazással?



Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #823 Dátum: 2017. Március 13. - 12:01:02 »

Szia Tuff74!

A közgyűlés bár mikor határozhat úgy, hogy a választott tisztségviselőket, vagy csak egy részüket visszahívja.
Ehhez az kell, hogy a közgyűlésen napirendi pontként szerepeljen a téma, és a szükséges szavazat a határozathoz meglegyen. 

A szavazás titkos formában történik, érvényes szavazó cédulákkal és szavazatszámláló bizottsággal!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #824 Dátum: 2017. Március 13. - 12:48:10 »

Akkor ha jól értelmezem, mehet az 5 év, és ha baj van, akkor lehet "megtorpedózni" a vezetést.
Köszönöm a segítséget!



Naplózva
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: