Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 168672 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #795 Dátum: 2017. Március 07. - 13:44:13 »

Szia Attila!

Márk-al nem probáltad felvenni a kapcsolatot, hátha tudna az alkatrészben segíteni.
Csak egy kósza ötlet volt...

 Wave Emelem

Köszönöm, de úgy tűnik már megoldódik!  Kaptam a fórumon segítséget! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kimera
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #796 Dátum: 2017. Március 10. - 15:59:48 »

 Üdv a Vadásznak! Tiszteletem Mindenkinek!

Itt a VHR módositó tervezet.

http://www.kormany.hu/download/e/fc/f0000/Jogszab%C3%A1lyterv_Vtv_Vhr_modositas.zip#!DocumentBrowse

Esteleges véleményt lehet irni.
Igen azért mert azt mondták Röhög

Tisztelet a Vadnak!
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #797 Dátum: 2017. Március 10. - 16:40:45 »

Itt a VHR módositó tervezet.

7.§ (2) A nagyvadfajok nőivarú egyedeinek és szaporulatának, a vaddisznónak, valamint az 1. § (1)
bekezdés bb) pontjában meghatározott fajok egyedeinek éves vadgazdálkodási tervben jóváhagyott
elejtési darabszáma az (1) bekezdésben meghatározott mértéken felül a vadászati hatóság külön
engedélye nélkül túlléphető.


 Fejvakarás
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #798 Dátum: 2017. Március 10. - 18:49:26 »

Üdv a Vadásznak! Tiszteletem Mindenkinek!

Itt a VHR módositó tervezet.

http://www.kormany.hu/download/e/fc/f0000/Jogszab%C3%A1lyterv_Vtv_Vhr_modositas.zip#!DocumentBrowse

Esteleges véleményt lehet irni.
Igen azért mert azt mondták Röhög

Tisztelet a Vadnak!


Ha jól értelmezem, a vadászkutya Vav. vizsga innentől nem kötelező,csak mint lehetőség adott.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #799 Dátum: 2017. Március 10. - 20:17:24 »

Ha jól olvasom, akkor a mínusz pontos lövésnek továbbra sem lesz pénzügyi vonzata.
Először ejnye-bejnye, aztán irgum-burgum, majd végül "jövőre aztán megnézheted magadat".
Ennyit a szakmaiságról.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #800 Dátum: 2017. Március 10. - 20:43:04 »


Ha jól értelmezem, a vadászkutya Vav. vizsga innentől nem kötelező,csak mint lehetőség adott.
Ezt én nem látom. Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #801 Dátum: 2017. Március 10. - 20:46:58 »


Ha jól értelmezem, a vadászkutya Vav. vizsga innentől nem kötelező,csak mint lehetőség adott.

Én sem így értem!  A tervezet visszautal a régebbi vhr-re az pedig előírja a vizsga meglétét.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #802 Dátum: 2017. Március 10. - 22:07:46 »

Én sem így értem!  A tervezet visszautal a régebbi vhr-re az pedig előírja a vizsga meglétét.


Ez a része sem tiszta...ahogy sokminden más sem...  a törvényben az "igazoltan kiképzett vadászkutya" foglaom áll.... ott semmi sem utal a Vav.-ra   ... A mostani vhr-tervezetben is csak a vav megrendezésére és  külföldi fajtákra tér ki.... holott arra is ki kéne térnie,hogy a Vav-lesz e az a bizonyos elfogadott igazolás,vagy  Gipsz Jakab ebtulajdonos igazolja,hogy a kutyáját már bizony vadászatra kiképezte...  Vadász Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #803 Dátum: 2017. Március 11. - 10:07:07 »

50. §



nincs mit szivesen Ördög


Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #804 Dátum: 2017. Március 11. - 11:10:21 »

50. §
nincs mit szivesen Ördög

És abból a +10-ből mi a fenét fogunk viszontlátni? Terítékfotót valaki vadászatáról???   Fejvakarás
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #805 Dátum: 2017. Március 11. - 12:05:30 »

És abból a +10-ből mi a fenét fogunk viszontlátni?
Pl. a hatvani vadászati múzeumot.
Mert a törvényalkotó a nagy bölcsességében arra a következtetésre jutott, hogy a múzeum a magyar vadászoké, így tartsák is ők el azt.

De a Vhr-ből kimaradt a hivatásos vadászok bértáblája,
valamint újfent nem rendezték a szakmai irányító végzettségére vonatkozó részt sem.
Vagyis rendezték annyival, hogy az is alkalmas rá, hogy szakmailag irányítsa a közép- vagy felső fokú végzettséggel és akár magas szintű szakmai
kvalitással bíró vadőrt, akinek még egy gyors és géplakatos papírja sincs, éppenséggel a vadgazdálkodáshoz olyan hülye, mint a segg,
ezért még egy éves vadgazdálkodási tervet sem adhat be a törvény értelmében, de ha legalább 10 éve tagja egy vadásztársaságnak, akkor
lehet szakmai irányító.... Fejvakarás
Én meg javasolnék a minisztériumokba közmunkás osztályvezetőket, ha már legalább 10 éve prolinak érzik magukat, netán felügyelet nélkül képesek utazni a BKK járatain.
Mert a kettő között legalább akkora összefüggés van, mint hogy egy akármilyen indíttatású vadásztársasági tag és a vadászterület irányítása között  Nem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #806 Dátum: 2017. Március 11. - 12:24:55 »

Pl. a hatvani vadászati múzeumot.

A gondom az, hogy ebből a pénzből nem sok fog Hatvanba vándorolni. szerintem. Ahogy a hivatásos vadászok képzésére sem jut belőle sok. Én a saját szakmámban tapasztaltam, hogy habár a középiskolák, főiskolák, egyetemek oktatási eszközei évtizedekkel el vannak maradva a nyugati társaiktól, az oktatás és a megszerzett tudás minősége sok esetben azonban nagyságrenddel jobb a külföldinél. Még nem lenne késő ezen változtatni, mert lehetne világszínvonalú szakembereket képezni. Még egy darabig. Aztán a jó tanárok nyugdíjba mennek, meghalnak, aki pedig marad az meg ki tudja milyen lesz. Te jobban belelátsz a hiv. vadász, vadgazda, erdész, stb.. képzésbe. Ott is ez a helyzet?


 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #807 Dátum: 2017. Március 11. - 14:10:59 »

A gondom az, hogy ebből a pénzből nem sok fog Hatvanba vándorolni. szerintem. Ahogy a hivatásos vadászok képzésére sem jut belőle sok. Én a saját szakmámban tapasztaltam, hogy habár a középiskolák, főiskolák, egyetemek oktatási eszközei évtizedekkel el vannak maradva a nyugati társaiktól, az oktatás és a megszerzett tudás minősége sok esetben azonban nagyságrenddel jobb a külföldinél. Még nem lenne késő ezen változtatni, mert lehetne világszínvonalú szakembereket képezni. Még egy darabig. Aztán a jó tanárok nyugdíjba mennek, meghalnak, aki pedig marad az meg ki tudja milyen lesz. Te jobban belelátsz a hiv. vadász, vadgazda, erdész, stb.. képzésbe. Ott is ez a helyzet?


 Emelem

A kamarás topicban már irtam erről....szerintem a kamarának beletörik a bicskája ebbe...a tagdijat akarja majd emelni,hogy eltartsák a vadászok a múzeumot?
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #808 Dátum: 2017. Március 11. - 17:42:03 »

Azt írja a tökömtudjahanyadikparagrafussokadikmódosításában, hogy:

"Olyan mezőgazdasági művelés alatt álló táblákon, ahol a termés betakarítása, illetve a kultúrállapot fenntartása kaszálással, vagy szárzúzással történik, vadriasztó láncot vagy egyéb hanghatáson alapuló vadriasztó eszközt kell alkalmazni"

Én mint egységsugarú vadász kérdem, a kombájn ha jól tévedek, mindkettőt tudja, kaszálni és szártépni is, és  hát a termésbetakarítást kaszálással végzi leginkább, akkor arra is kell lánc vagy mifene. Vagy csak arról van szó, hogy egy kicsit szükmarkuan bánunk az igazsággal, vagy csak szarul kodifikálunk(nak). Stoel
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #809 Dátum: 2017. Március 11. - 20:46:01 »

Azt írja a tökömtudjahanyadikparagrafussokadikmódosításában, hogy:

"Olyan mezőgazdasági művelés alatt álló táblákon, ahol a termés betakarítása, illetve a kultúrállapot fenntartása kaszálással, vagy szárzúzással történik, vadriasztó láncot vagy egyéb hanghatáson alapuló vadriasztó eszközt kell alkalmazni"

Én mint egységsugarú vadász kérdem, a kombájn ha jól tévedek, mindkettőt tudja, kaszálni és szártépni is, és  hát a termésbetakarítást kaszálással végzi leginkább, akkor arra is kell lánc vagy mifene. Vagy csak arról van szó, hogy egy kicsit szükmarkuan bánunk az igazsággal, vagy csak szarul kodifikálunk(nak). Stoel

Neem nem Mosolyog Kultúrállapot fenntartás,az a gazos szántó,legelő lezúzása,lekaszálása traktorral,aminek az elejére az AKG-s területeken már eddig is be kellett lógatni egy láncos riasztót....igaz semmit sem ér ha pl fácánfészket,tojást,fészekaljat csapat szét....
Naplózva
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: