Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169182 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #750 Dátum: 2017. Február 28. - 11:45:11 »

Hibás a gondolat: nem egy szó a lényeg, az összetett mondat mindkét részmondatának meg kell lennie ahhoz, hogy valami félautomatának minősüljön. Tehát egyfelől újratöltés nélkül legalább 11-et lőjön feltéve ha tud, vagy (értsd ide: feltéve, ha úgy tud) ha ennél nagyobb tárral bír.

Ami elviszi a mondatot szerintem az az "újratöltés" szó: ide a kiváló jogalkotó gondolom azt érti, vagy azt akarja érteni: nem "magától" kerül a patron a kamrába és onnan nem "magától" kerül ki.

Szerintem az egész a bőnyi rendőrgyilkos öreg, meg a Kalasnyikovja miatt került napirendre. Ma ilyen-olyan egyesület mögé bújva többek vígan randalírozhatnak hadifegyverrel, ami azért nem biztos, hogy teljesen jó. Mint láttuk legalábbis.  Fejvakarás

Félautomatának már így is minősül már csak a tárkapacitáson agyalnak és gondolom láttatok már tárhosszabbítót hozzá pll. ilyet :
https://vadaszapro.net/reszletek/266553/beretta-tar-toldo

Na most ha gyárilag kapható nagyobb vagy bicikli pumpából csinál egyet a beutalt akkor verheti a 10 db ot a tár .
Nem idézem Csabának még egyszer de hosszú lőfegyvereknél 10  a bűvös szám olyan meg egyes tiposokra gyárilag is van. Én is azt remélem hogy a józan ész győz de ha már eleve hülye a normaszöveg  és a tár irányából közelíti meg a dolgokat akkor kétségeim vannak . Mint ahogy másoknak is. Szerintem jó ez a "roncsolás mentesen" megfogalmazás erre a kategóriára és inkább olyan dolgokat kéne ellenőrizni hogy aki ilyet árul ( már mint a belinkelt eszköz ) és aki ilyet vesz annak a fegyvere roncsolás mentesen nem e bővíthető tárkapacitású . Gyanítom hogy igen.   Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #751 Dátum: 2017. Február 28. - 14:28:52 »

Félautomatának már így is minősül már csak a tárkapacitáson agyalnak és gondolom láttatok már tárhosszabbítót hozzá pll. ilyet :
https://vadaszapro.net/reszletek/266553/beretta-tar-toldo
............

Stefi!  Ez tár rövidítő!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #752 Dátum: 2017. Február 28. - 14:31:07 »

Stefi!  Ez tár rövidítő!

Bocs, a végére kérdőjelet akartam tenni!
Mosolyog

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #753 Dátum: 2017. Február 28. - 14:36:03 »

Üdv Urak!

Az átb@sztakacéltávcsővelléccivédjetekmeg történet után félve teszem föl a kérdést, de hátha tudtok segíteni, meg talán egy kicsit más is:

Autóeladás esetén van-e olyan indok/körülmény, ami alapján esetleg köteles vagyok visszavenni az autót.

Pl. két hónap után jelentkezik a vevő, hogy b@sszam meg az autómat, mert beállt a motor/eszi az olajat/folyik a hűtő/stb.-stb.

 Stoel Nyilván adásvételi szerződéssel bonyolított eladásról beszélek.  Stoel

Ezt találtam: 

"Vásárlást követő rejtett hiba

Abban az esetben ha a gépjármű megvásárlását követően derül ki, hogy a gépjárműnek rejtett hibája van az alábbi lehetőségek állnak a Vevő rendelkezésére:

Az első kérdés ezzel kapcsolatban, hogy mi lett rögzítve az adásvételi szerződésben.

A jogszabály egy év szavatosságot ír elő amennyiben az adásvételi szerződésben ez nincs másképpen rögzítve. Szavatosság körében a Vevő kérheti a kijavítást, másodsorban a megfelelő árleszállítást vagy el is állhat.

Ha a szavatosság kizárásra került  a szerződésben, akkor nincs esély semmilyen igény érvényesítésére.

Amennyiben nem került kizárásra, akkor bizonyítani szükséges az igényérvényesítéshez. Ennek körében a hibás teljesítésből eredő jogok gyakorlása érdekében a bizonyítási kötelezettség arra terjed ki konkrétan, hogy a hiba oka az adásvétel időpontjában az autóban megvolt.

Felvetendő kérdés lehet, pl. hogy hány éves az autó, mennyit futott, és mi a pontos hiba? Ez azért fontos, mert általánosságban elmondható, hogy az eladót a használt autóért a használtság mértékével arányosan csökkent mértékű szavatosság terheli. Ez tehát azt jelenti, hogy pl. egy 200 000 km-t futott autónál nem feltétlenül minősül hibás teljesítésnek, ha kopóalkatrészt a vételt követően a Vevőnek rövid időn belül ki kell cserélni, mert az éppen akkorra kopott el.

 Sokkal előnyösebb jogilag a használt autó vásárló számára, ha az autót kereskedőtől vásárolja. Ez esetben fogyasztói szerződésről beszélünk, azaz az igényérvényesítés lehetősége a teljesítés időpontjától számított két év alatt évül el. Ha a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződés tárgya használt dolog, a felek rövidebb elévülési időben is megállapodhatnak; egy évnél rövidebb elévülési határidő ebben az esetben sem köthető ki érvényesen.

Ezen igényérvényesítés körében a Ptk. felállít egy megdönthető vélelmet, miszerint az ellenkező bizonyításáig vélelmezni kell, hogy a teljesítést követő hat hónapon belül a fogyasztó által felismert hiba már a teljesítés időpontjában megvolt, kivéve, ha e vélelem a dolog természetével vagy a hiba jellegével összeegyeztethetetlen.

Tehát az az első 6 hónapban felbukkanó hiba esetében a kereskedő tartozik automatikusan helytállással, ezen kötelezettsége alól csak akkor mentesül, ha bizonyítja, hogy a hiba a fogyasztó vásárlás után keletkezett. Ennek tipikus esete, ha a fogyasztó a gépjárművet nem rendeltetésének megfelelően használta. 6 hónapot követően a kereskedő továbbra is felelősséggel tartozik, ám ha első kereskedő véleménye szerint a hiba a vásárláskor még nem volt meg, a fogyasztó kötelezettsége bebizonyítani ennek ellenkezőjét. Nem szabad azonban e körben sem elfelejteni, hogy az autó használtsági fokából eredő hibákért nem felelhet a kereskedő.

Ha vitára kerül sor, mert az eladó nem ismeri el, hogy a javításra váró hiba, már az értékesítés pillanatában is fennállt, úgy a vevő peres eljárás útján érvényesítheti az igényét. A költséges peres eljárások elkerülése végett, vállalkozással kötött adásvételi szerződés esetén igénybe lehet venni a békéltető testületek ingyenes és gyors eljárását is. E körben az egyeztetés eredménye lehet elutasítás, amennyiben a fogyasztó nem bizonyítja megfelelően állításait, illetve egyezség, továbbá ajánlás vagy kötelezést tartalmazó határozat, attól függően, hogy az eljárás kezdetén a vállalkozó hogyan nyilatkozott arról, hogy magára nézve kötelezőnek fogadja-e el a döntést. Ki kell emelni, hogy a békéltető testület döntése nem érinti a fogyasztónak azt a jogát, hogy igényét bíróság előtt érvényesítse."


http://drvargazsanett.hu/jogi-tudnivalok-hasznalt-auto-vasarlashoz/
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #754 Dátum: 2017. Február 28. - 15:19:05 »

Stefi!  Ez tár rövidítő!

Nem . Ez tár toldó . Beretta  FÉLAUTOMATÁHOZ  való és a csőtárat lezáró csavar (kupak ) helyébe kell becsavarni és méretét nézve kb. 3 db patronnal megnő a tár kapacitása.
De van nagyobb is és roppant egyszerű csinálni is . ( henger , csavar , rugó ) Az eladó egyébként a szövegben reduktornak írja de elemi tévedésben a reduktor szóval kapcsolatban .

Ezek ilyenek . Könnyű elképzelni és megcsinálni. 


https://www.google.hu/search?q=winchester+shotgun+magazine+extension&espv=2&biw=1366&bih=621&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjXn4Tj_LLSAhUGXSwKHVvBB1YQ_A
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #755 Dátum: 2017. Február 28. - 15:29:31 »

Nem . Ez tár toldó . Beretta  FÉLAUTOMATÁHOZ  való és a csőtárat lezáró csavar (kupak ) helyébe kell becsavarni és méretét nézve kb. 3 db patronnal megnő a tár kapacitása.
De van nagyobb is és roppant egyszerű csinálni is . ( henger , csavar , rugó ) Az eladó egyébként a szövegben reduktornak írja de elemi tévedésben a reduktor szóval kapcsolatban .

Ezek ilyenek . Könnyű elképzelni és megcsinálni. 


https://www.google.hu/search?q=winchester+shotgun+magazine+extension&espv=2&biw=1366&bih=621&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjXn4Tj_LLSAhUGXSwKHVvBB1YQ_A

Azért kérdeztem, mert azt írja egyrészt, hogy reduktor, másrészt toldó!
Nem akarok csinálni, sőt a Browningom is hamarosan felkerül dísznek a falra, de lőtte kiveszem belőle még a reduktort is!  Rííí



Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #756 Dátum: 2017. Február 28. - 15:34:51 »

Azért kérdeztem, mert azt írja egyrészt, hogy reduktor, másrészt toldó!
Nem akarok csinálni, sőt a Browningom is hamarosan felkerül dísznek a falra, de lőtte kiveszem belőle még a reduktort isRííí





A tiedben is hurkapálcika van ?   Ördög

Kétkedőknek !              http://www.gunmart.net/guns-for-sale/31774/Winchester-SX3-Raniero-Testa-12-Shot-Semi-Auto.html
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #757 Dátum: 2017. Február 28. - 17:52:19 »

A tiedben is hurkapálcika van ?   Ördög

Kétkedőknek !              http://www.gunmart.net/guns-for-sale/31774/Winchester-SX3-Raniero-Testa-12-Shot-Semi-Auto.html

Nem, én azt becsülettel megcsináltam, és azóta nem is nagyon szerettem használni. A világ legjobb puskája volt kacsázni, libázni, gerlézni.  Ezt a fegyvert a szüleimtől kaptam a 18. szülinapomra, és imádtam. Sajnos egy alkatrész tönkrement benne, és több mint két éve nem tudok hozzá szerezni. A magyarországi partner szerint minden ehhez való alkatrészt egy kanadai emberke felvásárolt, és nem igen küld ide alkatrészt. Így pedig nem tudom használni, csak egyes lövésekre, arra pedig minek. Hatástalaníttatom, és felkerül a falra. Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #758 Dátum: 2017. Február 28. - 21:14:52 »

Félautomatának már így is minősül már csak a tárkapacitáson agyalnak és gondolom láttatok már tárhosszabbítót hozzá pll. ilyet :
https://vadaszapro.net/reszletek/266553/beretta-tar-toldo

Na most ha gyárilag kapható nagyobb vagy bicikli pumpából csinál egyet a beutalt akkor verheti a 10 db ot a tár .
Nem idézem Csabának még egyszer de hosszú lőfegyvereknél 10  a bűvös szám olyan meg egyes tiposokra gyárilag is van. Én is azt remélem hogy a józan ész győz de ha már eleve hülye a normaszöveg  és a tár irányából közelíti meg a dolgokat akkor kétségeim vannak . Mint ahogy másoknak is. Szerintem jó ez a "roncsolás mentesen" megfogalmazás erre a kategóriára és inkább olyan dolgokat kéne ellenőrizni hogy aki ilyet árul ( már mint a belinkelt eszköz ) és aki ilyet vesz annak a fegyvere roncsolás mentesen nem e bővíthető tárkapacitású . Gyanítom hogy igen.   Emelem

Üdv!
Igen, a vadászokat is érinti, mivel a csőtár helyére is "lehetséges" nagyobb kapacitású tárat becsavarni, függetlenül attól, hogy jogos-e egyébként. Kivéve, ha be van hegesztve az egész csőtár teljesen leszedhetetlenre, és a vége sem menetes.
 Sajnos senki ne gondolja azt, hogy ez csak a fura sportlövőkre vonatkozik és meg lehet nyugodni.
Legalábbis ha a jelenlegi módon megy át ez a szabályozás mi meg csak lapítunk a fűben, akkor a vadászok is fújhatják az összes öntöltő sörétest már első körben.

Illetve nyilván ha azt összeszedték, utána jönnek az ismétlők, ez a napnál is világosabb, akármennyire is álltatjuk magunkat Figyelmes olvasás Aztán marad a gavallér.

Szóval van az amikor komolyan kell venni S.Peti Talán a kamara most a sarkára áll és végre tényleg képvisel minket 
Nem a saját kombájnt kell az úton keresztbe állítani Röhög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #759 Dátum: 2017. Február 28. - 21:40:46 »

.....
Illetve nyilván ha azt összeszedték, utána jönnek az ismétlők, ez a napnál is világosabb, akármennyire is álltatjuk magunkat Figyelmes olvasás Aztán marad a gavallér.
........


Vagy le kell adni a fegyvert a rendőrségen, és csak a vadászat előestéjén, vagy reggelén veheted át, este meg vissza kell vinni.  Édesapámék így vadásztak az ötvenes években!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #760 Dátum: 2017. Március 01. - 10:31:59 »

http://omvk.hu/hirek/a-fegyvertorveny-modositas-tervezeterol.html

Ezek szerint a Kamara foglalkozik a kérdéssel.
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #761 Dátum: 2017. Március 01. - 11:47:59 »

http://omvk.hu/hirek/a-fegyvertorveny-modositas-tervezeterol.html

Ezek szerint a Kamara foglalkozik a kérdéssel.

Foglalkozik, de sajnos olyan szóbeszédet is hallottam,  hogy ez az  egész véleményezés csak egy látszat dolog, szándékosan írták át ilyen szigorúra a tervezetet, nem meggondolatlanság okán.
 Reméljük nem lesz igaz.  Emelem
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #762 Dátum: 2017. Március 03. - 19:53:27 »

http://www.kormany.hu/download/4/d9/f0000/norma.docx#!DocumentBrowse
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #763 Dátum: 2017. Március 05. - 01:10:30 »

http://alfahir.hu/2017/02/23/fegyvertartas_belugyminiszterium_kormany_fidesz
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #764 Dátum: 2017. Március 05. - 14:25:41 »

Bulvárfirkászok által összerakott szemét. Miért nem a "Szennyeskosár"-ba tetted fel?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: