Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 168772 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #675 Dátum: 2016. Március 29. - 21:42:07 »

Holnap felhívom őket. Majd leírom mi volt.

Én egy kicsit ebben bízok:

3) Ha a határidő utolsó napja olyan nap, amelyen a hatóságnál a munka szünetel, a határidő a legközelebbi munkanapon jár le.

Ezért leszek kíváncsi mit mondanak. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #676 Dátum: 2016. Március 30. - 08:40:42 »

Anno én sem tudtam bevinni 8 napon belül mert külföldön voltam. Irni kell egy kervenyt amiben leirod hogy nem tudtad megoldani.
nem volt baj belőle.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
e46fan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #677 Dátum: 2016. április 03. - 15:33:06 »

No, elfelejtettem akkor írni, de szerdán felhívtam reggel őket (BRFK). Elmondtam, hogy akkor 8 napon belül van 1 nap amikor ügyfélfogadnak a Húsvét miatt. Lesz-e gond, ha szerda helyett jövő hét hétfőn viszem be, azt mondta rögtön, semmi gond nem lesz, jöjjön hétfőn... De a 8 nap, az 8 tényleges nap, mindegy, hogy Karácsony vagy hétvége...

Naplózva
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #678 Dátum: 2016. április 04. - 22:05:56 »

sziasztok!

Vadászfegyver (mind a sörétes, mind a golyós és nincs másik fegyver) eladásának bejelentésével megszűnik a vonatkozó Korm.rend "aki az átadott lőfegyvertartási céljának és jellegének megfelelő lőfegyver tartására jogosító engedéllyel rendelkezik." illetve "(3) Vadászlőfegyver és a hozzá tartozó lőszer vadászatra vadászlőfegyver tartására jogosultnak átengedhető." valóságtartalma? Az utóbbiról azt gondolom nem - mivel nem vonják be a fegyvertartásit az eladással gondolom, de a másik kérdésre nem találtam a választ, ha valaki tudja sokat segítene.
köszönöm
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #679 Dátum: 2016. április 04. - 22:14:26 »

sziasztok!

Vadászfegyver (mind a sörétes, mind a golyós és nincs másik fegyver) eladásának bejelentésével megszűnik a vonatkozó Korm.rend "aki az átadott lőfegyvertartási céljának és jellegének megfelelő lőfegyver tartására jogosító engedéllyel rendelkezik." illetve "(3) Vadászlőfegyver és a hozzá tartozó lőszer vadászatra vadászlőfegyver tartására jogosultnak átengedhető." valóságtartalma? Az utóbbiról azt gondolom nem - mivel nem vonják be a fegyvertartásit az eladással gondolom, de a másik kérdésre nem találtam a választ, ha valaki tudja sokat segítene.
köszönöm
Bocsi! nem értem a kérdésed.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
e46fan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #680 Dátum: 2016. április 04. - 22:49:45 »

Ha eladod az utolsó fegyvert is ami a fegyvertartásidban szerepel, akkor ugrik a fegyvertartási. Erre céloz?
Naplózva
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #681 Dátum: 2016. április 04. - 23:09:21 »

Bocsánat ha nem volt egyértelmű. Igen, az a kérdésem, hogy az utolsó fegyver eladásával ugrik-e a tartási? Ennek megfelelően nem adható és nem is engedhető át vadászfegyver?
Köszönöm még egyszer
Naplózva
e46fan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #682 Dátum: 2016. április 04. - 23:20:29 »

Bocsánat ha nem volt egyértelmű. Igen, az a kérdésem, hogy az utolsó fegyver eladásával ugrik-e a tartási? Ennek megfelelően nem adható és nem is engedhető át vadászfegyver?
Köszönöm még egyszer


Így van... Ugrik! Ezzel az idióta szabályozással pont ma szembesültem a BRFK-n. Mivel eladtam az egyetlen sörétes fegyveremet ami a tartásiba szerepel, ami amúgy már 8 napon túl volt a szerződés dátumát tekintve... Az előadó hölgy elkezdi, "ha most ezt kihúzom akkor bevonom az engedélyét"... mondom MIVAN?? ... Mondom akkor megyek veszek valamit, hogy megfeleljek a jogszabálynak. HAHAHA

Én elpasszoltam a fegyverem, mert mást szeretnék.. meg amúgy is költözünk, lakcím váltás stb, addig gondoltam nem veszek fegyvert, míg nincs meg a megfelelő fix állandó lakhely... mondom pont jó... erre megyek be hogy bejelentsem, aztán ez fogadott.

Egész nap ezen gondolkoztam... hogy ki volt az aki ezt kitalálta és milyen megfontolásból lett ez törvény szintű.
Naplózva
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #683 Dátum: 2016. április 04. - 23:35:38 »

Na pont erre a helyzetre gondoltam csak én is, csak nem volt pontos a megfogalmazás. Viszont akkor ha csak átadás-átengedés a lényeg akkor egy drilling-et elég venni és a "jellegét" tekintve sörétes és golyós is átadható-átengedhető neked, megmarad a tartásid is. Nem?
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #684 Dátum: 2016. április 05. - 00:22:53 »

Na pont erre a helyzetre gondoltam csak én is, csak nem volt pontos a megfogalmazás. Viszont akkor ha csak átadás-átengedés a lényeg akkor egy drilling-et elég venni és a "jellegét" tekintve sörétes és golyós is átadható-átengedhető neked, megmarad a tartásid is. Nem?


Az nem jó, mert csak golyósnak felel meg, másrészt annak az árának a töredékéből kijön egy toz8 és izs18, és stimmelni fog minden jelleg.  S.Peti
Naplózva
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #685 Dátum: 2016. április 05. - 07:09:55 »

Az nem jó, mert csak golyósnak felel meg, másrészt annak az árának a töredékéből kijön egy toz8 és izs18, és stimmelni fog minden jelleg.  S.Peti
[/quote

Az árkérdésben valóban igazad van. De egy 16/70-16/70 és 8x57R (most egy élő hirdetésből másoltam ki) ami sztem drilling (vagy egy 'sima' vegyescsövű) csak golyósnak felelne meg? Vagy valamit félreértek vagy nem jól tudok (mindkettő előfordul).
Naplózva
e46fan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #686 Dátum: 2016. április 05. - 18:49:32 »

Anno én sem tudtam bevinni 8 napon belül mert külföldön voltam. Irni kell egy kervenyt amiben leirod hogy nem tudtad megoldani.
nem volt baj belőle.

Erre létezik valami formanyomtatvány? Vagy írjam le kézzel, hogy külföldön voltam és kérem ezt vegyék figyelembe? Tanuk legyenek? Nem találtam erre vonatkozó szabályzást.
Naplózva
robÚr
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #687 Dátum: 2016. április 05. - 19:49:24 »

Erre létezik valami formanyomtatvány? Vagy írjam le kézzel, hogy külföldön voltam és kérem ezt vegyék figyelembe? Tanuk legyenek? Nem találtam erre vonatkozó szabályzást.

Elég kézzel. Én anno egy hasonló esetben, amikor csúsztam vele pár napot akkor ugyanezt tettem. Ott derült kin a bemutatásnál, hogy elfogadják ugyan a késést, de kell hozzá egy írásos kérvény. Kaptam az előadótól egy üres A4-es papírt és az ablakban, ügyintézés közben megírtam a pár soros kérvényt az indoklással. Tanúk nélkül. (Teve u.)
Naplózva
e46fan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #688 Dátum: 2016. április 05. - 20:20:37 »

Elég kézzel. Én anno egy hasonló esetben, amikor csúsztam vele pár napot akkor ugyanezt tettem. Ott derült kin a bemutatásnál, hogy elfogadják ugyan a késést, de kell hozzá egy írásos kérvény. Kaptam az előadótól egy üres A4-es papírt és az ablakban, ügyintézés közben megírtam a pár soros kérvényt az indoklással. Tanúk nélkül. (Teve u.)

Köszi!

Holnap tesztelem a Teve utcát ezügyben!
Naplózva
e46fan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #689 Dátum: 2016. április 09. - 12:16:27 »

Köszi!

Holnap tesztelem a Teve utcát ezügyben!

0 probléma volt a csúszással. Habár írtam egy kérvényt előzetesen, de lehet el sem kérték volna, ha nem adom rögtön a kezükbe.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: