Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169170 alkalommal)
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #630 Dátum: 2016. Január 25. - 19:20:41 »

Köszönöm! Tisztul a kép.Sajnos rengeteg olcsó eladó fegyver lesz egy év múlva!Néhány nagyobb földtulajdonos kisajátítja magának a vadászatot.Az még hagyján,hogy a földdel nem rendelkező messziről jötteket kirakják,de még a 30-40-50 HA-os földtulajdonosok sem lesznek bent.Ez ma a nagy büdös helyzet.Az emberi kapzsiság határtalan.Elszomorító!

Akarom mondani pont nem lesz köze a földhöz a vadásznak,ami egy részről jó is volna,de sokkal inkább a pénzhez lesz köze az egésznek. Oké,hogy emelkednek a költségek,ezzel mindenki tisztában van,de a baj az,hogy ezt a játékot eljátszotta egy réteg 2007ben is,hogy generálták a bekerülési és egyéb vadászati költségeket jócskán felfelé egyes érdekcsoportok arrafelé,hogy valóban az őszerintük arisztokrácia és felső 10ezer kiváltsága legyen ez a sport,amit ők még sportként sem űznek....aki valóban szenvedélyként és életvitelként tekint rá azok nem ebből a rétegből származnak nagyon sokszor....
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #631 Dátum: 2016. Január 25. - 19:26:32 »

Az még hagyján,hogy a földdel nem rendelkező messziről jötteket kirakják,

Ezzel a mondattal sok barátot szereztél.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #632 Dátum: 2016. Január 25. - 19:34:08 »

Ezzel a mondattal sok barátot szereztél.
Nem, csak realista.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #633 Dátum: 2016. Január 25. - 20:16:46 »

Nem, csak realista.

Nekem sincs földem, szerinte ha én sem vadászom az rendben van. Ezek szerint te is így érzel.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #634 Dátum: 2016. Január 25. - 21:23:25 »

Nekem sincs földem, szerinte ha én sem vadászom az rendben van. Ezek szerint te is így érzel.
Semmi ilyesmit nem írtam Sanyooo.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Grandli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #635 Dátum: 2016. Január 25. - 21:35:32 »

Ezzel a mondattal sok barátot szereztél.
El kell mondjam nekem sincs egy tenyérnyi földem sem,de helyben lakom és úgy gondolom elég sokat letettem az asztalra a helyi társaságnál,ahol még egy évig van lehetőségem vadászni azután annyi!
Naplózva
Grandli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #636 Dátum: 2016. Január 25. - 21:40:59 »

Akarom mondani pont nem lesz köze a földhöz a vadásznak,ami egy részről jó is volna,de sokkal inkább a pénzhez lesz köze az egésznek. Oké,hogy emelkednek a költségek,ezzel mindenki tisztában van,de a baj az,hogy ezt a játékot eljátszotta egy réteg 2007ben is,hogy generálták a bekerülési és egyéb vadászati költségeket jócskán felfelé egyes érdekcsoportok arrafelé,hogy valóban az őszerintük arisztokrácia és felső 10ezer kiváltsága legyen ez a sport,amit ők még sportként sem űznek....aki valóban szenvedélyként és életvitelként tekint rá azok nem ebből a rétegből származnak nagyon sokszor....
Teljesen igazad van,de itt más a helyzet.Páran leosztották a lapokat és 17-től csak ők vadásznak.Nem érdekli őket az sem,hogy hajlandó lennél-e beszállni több pénzzel vagy sem.Egész egyszerűen akinek itt nincs földje(vagy csak kevés) az itt ne vadásszon szerintük.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #637 Dátum: 2016. Január 25. - 21:42:39 »

Teljesen igazad van,de itt más a helyzet.Páran leosztották a lapokat és 17-től csak ők vadásznak.Nem érdekli őket az sem,hogy hajlandó lennél-e beszállni több pénzzel vagy sem.Egész egyszerűen akinek itt nincs földje(vagy csak kevés) az itt ne vadásszon szerintük.
Te is nálunk vadászol????
 Ördög Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Grandli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #638 Dátum: 2016. Január 25. - 21:43:54 »

 Kacsint Emelem
Te is nálunk vadászol????
 Ördög Wave
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #639 Dátum: 2016. Január 25. - 21:51:28 »

Teljesen igazad van,de itt más a helyzet.Páran leosztották a lapokat és 17-től csak ők vadásznak.Nem érdekli őket az sem,hogy hajlandó lennél-e beszállni több pénzzel vagy sem.Egész egyszerűen akinek itt nincs földje(vagy csak kevés) az itt ne vadásszon szerintük.
Valahogy így...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Grandli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #640 Dátum: 2016. Január 25. - 21:52:26 »

Te is nálunk vadászol????
 Ördög Wave
Valószínűleg máshol is előfordul ez a felállás.De írj egy megyét és megmondom közel vagyunk-e. Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #641 Dátum: 2016. Január 25. - 22:29:41 »

Valószínűleg máshol is előfordul ez a felállás.De írj egy megyét és megmondom közel vagyunk-e. Emelem
Írtam privátot.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Grandli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #642 Dátum: 2016. Január 26. - 05:18:14 »

Írtam privátot.

Válaszoltam.Szomoró 20 évnek nézünk elébe,ha lesz az egyáltalán 20!
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #643 Dátum: 2016. Január 26. - 08:47:57 »

Nem kell ennyire forrón enni a kását...

Szerintem se!

2007-ben is ment a kiszorítósdi, aztán hamar rájött mindenki, hogy hiába hangzik jól, hogy csak hárman vadásznak egy területen, de így a disznó/tarvad/őzsuta, -gida tervet nem tudják meglőni.
Aztán - így vagy úgy - kellettek a mezítlábas tagok, akik a fentieket meglövöldözik.

Most ezekre méginkább szükség lesz, tekintettel a tervelmaradásból származó retorziókra.

Szóval szerintem a kisembernek is lesz lehetősége továbbra is.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #644 Dátum: 2016. Január 26. - 09:19:15 »

Szerintem se!

2007-ben is ment a kiszorítósdi, aztán hamar rájött mindenki, hogy hiába hangzik jól, hogy csak hárman vadásznak egy területen, de így a disznó/tarvad/őzsuta, -gida tervet nem tudják meglőni.
Aztán - így vagy úgy - kellettek a mezítlábas tagok, akik a fentieket meglövöldözik.

Most ezekre méginkább szükség lesz, tekintettel a tervelmaradásból származó retorziókra.

Szóval szerintem a kisembernek is lesz lehetősége továbbra is.


Prognózist nehéz állítani,de olyasmit mondogatnak mindenütt,hogy a bérkilövőké lesz a jövő,de szinte látjuk ..."van egy társaságom. vadásznak a földjeimen a kicsik bérkilövőként,én meg a haverokkal kilődözöm a trófeásat sokszor feketén,fizetni csak papíron fizetünk, haver a felügyelő,a pénzügyi bizottság"  aztán  a bérkilövő társaságokból meg fedezik  pénzel az egészet a szerencsétlen "hülyék" .... a kutyák elé odadobják a megmaradt csontot hasonlattal élve...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: