Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169190 alkalommal)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #585 Dátum: 2015. December 06. - 20:30:18 »

A vadászati jogot a bejelentett földhasználathoz kell kötni, hisz Ő viseli terheit és a hasznát is a földnek! Ma már a vadgazdálkodás sarkítva megfelel egy extenzív állattartásnak, biogazdálkodásnak!
 A földtulajdonosi képviselő pedig nem lehet vadász ugyanazon a területen az összeférhetelenség van!
1./ Tulajdonjoghoz van kötve 2./Vezetőségi (IB) tag nem lehet.
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #586 Dátum: 2015. December 06. - 20:34:32 »

A bérleti szerződések-zömmel-nem egy évre szólnak.Ha bérlem a földet,akkor biztosan vagyok olyan kapcsolatban a föld tulajdonosával,hogy szépen aláírja nekem a vadászati szerződésemet is.
Ha valakinek lenne a birtokában egy ilyen szerződés vagy nyomtatvány, az legyen szíves ossza meg velem. Még sosem láttam ilyet, kíváncsi vagyok rá. Köszönöm!  Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #587 Dátum: 2015. December 06. - 20:41:28 »

Ha valakinek lenne a birtokában egy ilyen szerződés vagy nyomtatvány, az legyen szíves ossza meg velem. Még sosem láttam ilyet, kíváncsi vagyok rá. Köszönöm!  Wave

Szerintem nem vadászati szerződést hanem a földtulajdonosi gyűlésen való  képviseletre és szavazati jogra szóló  meghatalmazást kell aláírnia a tulajnak . 
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #588 Dátum: 2015. December 06. - 21:04:17 »

Szerintem nem vadászati szerződést hanem a földtulajdonosi gyűlésen való  képviseletre és szavazati jogra szóló  meghatalmazást kell aláírnia a tulajnak . 
Hol lehet ilyen nyomtatványt szerezni?
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #589 Dátum: 2015. December 06. - 21:06:12 »

Hol lehet ilyen nyomtatványt szerezni?
Türelem. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #590 Dátum: 2015. December 06. - 22:24:06 »

Türelem. Kacsint

 Vigyorog Ördög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #591 Dátum: 2015. December 07. - 07:23:05 »

Türelem. Kacsint

Szerintem érdemes megvárni vele a végrehajtási rendeletet. Ki tudja, milyen formai igénnyel rukkolnak elő, aztán esetleg lehet elölről kezdeni az egészet.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #592 Dátum: 2015. December 07. - 08:12:20 »

Szerintem nem vadászati szerződést hanem a földtulajdonosi gyűlésen való  képviseletre és szavazati jogra szóló  meghatalmazást kell aláírnia a tulajnak . 

Így van! Annyiban eltérés lesz,hogy mondhatni nem lesz annyi funkciója ezeknek a meghatalmazásoknak,csak pl a Te esetedben,ahol a földműves akar vadászni.2007-ben valóban az összeszedett meghatalmazások,földterületek,tulajdonosok nyilatkozata alapján rajzolhatott mindenki magának teljes vadászterületet,amit aztán vagy elfogadtak,vagy nem,vagy pereskedtek évekig vagy nem.
 Jövőre ilyen nem lesz! Minden területre ajánlást fog tenni a hatóság,aztán abból lehet leszaggatni,vagy ahhoz lehet hozzászakítani máshonnan,minimum 300hektár egybefüggő területet,amiből 100hektár lehet olyan tulajdonában is,aki nem nyilatkozik,vagy nem a javadra nyilatkozik,R-go minimum 200hektárról kell minden egyes papírt összeszedni  . Ide kellhet majd leginkább ez a meghatalmazás,ahol ilyen területszaggatás lesz.  De mint fentebb is írtam,ha valaki a vadászterület közepéből akar máshova szavazni 300hektárral,annak nehéz dolga lesz.

Sokan voltak így 10éve is,hogy mindenki szavazott mindenhova,csak a helyi társaságnak ne,szét akarták szaggatni a társaságot .Aztán a hatósági határozat után a vége az lett,hogy még több területe lett a helyi társaságnak,mint az eredeti kirajzolás szerint volt.Aki ellenük szavazott azt meg nem vették fel a megalakult vadásztársaságba,így a saját földjére se járhatott vadászni. Lesz ilyen 17-tő is bőven azthiszem....  Fejvakarás
Naplózva
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #593 Dátum: 2015. December 07. - 08:24:04 »

Szerintem érdemes megvárni vele a végrehajtási rendeletet. Ki tudja, milyen formai igénnyel rukkolnak elő, aztán esetleg lehet elölről kezdeni az egészet.

Bár ahogy olvasgatom a 2016-jan 1-től érvényes verziót ,lehet még képviseltetni se tudja magát a tulajdonos,csak ha maga jelenik meg,maga szavaz,úgy megkavarták a szöveget.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #594 Dátum: 2015. December 07. - 08:51:35 »

Bár ahogy olvasgatom a 2016-jan 1-től érvényes verziót ,lehet még képviseltetni se tudja magát a tulajdonos,csak ha maga jelenik meg,maga szavaz,úgy megkavarták a szöveget.

A képviseletet a törvény nem zárta ki, tehát lehet képviselet.
A végrehajtási rendelet meg nem zárhatja ki, mert felsőbb jogszabállyal ellenkezne. (PTK).
A polgári törvénykönyvben szó szerint le van írva, milyen ügyletekben nem lehet képviselettel eljárni. Pl. házasságkötés. A vadászterülettel kapcsolatos intézkedési jog ott nincs felsorolva.
A vadászati törvény elvileg kizárhatta volna, de nem tette, nem is indokolta volna semmi.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #595 Dátum: 2015. December 07. - 09:49:49 »

Szerintem érdemes megvárni vele a végrehajtási rendeletet. Ki tudja, milyen formai igénnyel rukkolnak elő, aztán esetleg lehet elölről kezdeni az egészet.
Ezért írtam,hogy türelem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #596 Dátum: 2015. December 07. - 10:22:45 »

Bár ahogy olvasgatom a 2016-jan 1-től érvényes verziót ,lehet még képviseltetni se tudja magát a tulajdonos,csak ha maga jelenik meg,maga szavaz,úgy megkavarták a szöveget.

Még annyit ehhez, ha ez így lesz (bár mint lentebb írtam, szerintem nem) feltétlenül viszek fényképezőgépet a tulajdonosi gyűlésre.
Megörökítem az a soha vissza nem térő pillanatot, amint az ország legnagyobb földtulajdonosa, a magyar állam személyesen belép az ajtón.  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #597 Dátum: 2015. December 07. - 10:33:32 »

Valaki jogi hozzáértő itt a fórumon segíthetne nekünk, "mezei kisembereknek"
hogy az új törvény értelmében
milyen határidőkkel,
milyen tennivalók,feladatok vannak
a meglévő társaságoknak, hogy a területet megőrizzék, illetve újrapályázzanak rá?
Van-e előbérleti joga egy újonnan érkező "kérővel" szemben?






Naplózva
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #598 Dátum: 2015. December 07. - 11:09:48 »

Valaki jogi hozzáértő itt a fórumon segíthetne nekünk, "mezei kisembereknek"
hogy az új törvény értelmében
milyen határidőkkel,
milyen tennivalók,feladatok vannak
a meglévő társaságoknak, hogy a területet megőrizzék, illetve újrapályázzanak rá?
Van-e előbérleti joga egy újonnan érkező "kérővel" szemben?

Van! Előhaszonbérleti jog. Hivatkozik is rá a törvény.

Leegyszerűsítve:Jövő év március 31-ig ad ajánlást a területre a vadászati hatóság! Ezekre  május 15-ig lehet beadvánnyal módosítókat beadni,amit a hatóság által július 15-ig lehet majd  a szomszédokkal egyeztetni.

Itt vannak a törvény"ek"!  http://www.omvk.hu/hirek/elerhetok-a-vtv--modositasok-egyseges-szerkezetben.html

Ugyanis 4változat is lesz!!!  2016 Január 1-től- Június 30-ig,aztán egy következő változat 2016december 31-ig majd egy harmadik 2017márciusig,majd 2017március 1-től egy negyedik,végleges változat!  Igazodjon el ember fia,mikor melyik teszi semmissé a másikat egy elrejtett vesszővel,vagy kötőszóval.   Hogy ez miért van így megkavarva,szerintem nem kell sokat gondolkodni rajta.  






« Utoljára szerkesztve: 2015. December 07. - 11:57:47 írta Voldi » Naplózva
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #599 Dátum: 2015. December 07. - 11:14:02 »

Még annyit ehhez, ha ez így lesz (bár mint lentebb írtam, szerintem nem) feltétlenül viszek fényképezőgépet a tulajdonosi gyűlésre.
Megörökítem az a soha vissza nem térő pillanatot, amint az ország legnagyobb földtulajdonosa, a magyar állam személyesen belép az ajtón.  Ördög


 Igen Igaz! 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: