Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169392 alkalommal)
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #570 Dátum: 2015. December 06. - 14:55:00 »

Látom már valaki kapisgálja  Ördög
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #571 Dátum: 2015. December 06. - 15:51:10 »

Egyvalamit most nem értek. Ha én Pityi Palkótól bérlem a területet, én művelem a földet, meg ugye nekem van vadkárom, akkor most a vadászati jogot is bérlem, vagyis én nekem van  szavazati jogom, vagy a földtulajdonosnak?

Ha nincs a bérleti szerződésben a vadászati jog akkor a TULAJDONOS rendelkezhet róla ( persze általában nem is akar ezzel a jogával élni és a bérlő élhet vele ill. azt hatalmazza meg) van a környékünkön olyan aki már évek óta úgy bérli a földeket hogy a szerződésben a vadászati jog is külön szerepel .  Emelem
Naplózva
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #572 Dátum: 2015. December 06. - 15:52:14 »

Egyvalamit most nem értek. Ha én Pityi Palkótól bérlem a területet, én művelem a földet, meg ugye nekem van vadkárom, akkor most a vadászati jogot is bérlem, vagyis én nekem van  szavazati jogom, vagy a földtulajdonosnak?


A föld tulajdonosnának.
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #573 Dátum: 2015. December 06. - 17:06:56 »

Ha nincs a bérleti szerződésben a vadászati jog akkor a TULAJDONOS rendelkezhet róla ( persze általában nem is akar ezzel a jogával élni és a bérlő élhet vele ill. azt hatalmazza meg) van a környékünkön olyan aki már évek óta úgy bérli a földeket hogy a szerződésben a vadászati jog is külön szerepel .  Emelem


A föld tulajdonosnának.
Na most akkor melyik?  Vállat von  Fejvakarás
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #574 Dátum: 2015. December 06. - 17:13:57 »

Ha nincs a bérleti szerződésben a vadászati jog akkor a TULAJDONOS rendelkezhet róla

A föld tulajdonosnának.

Na most akkor melyik?  Vállat von  Fejvakarás

Ez mind a kettő egyről szól a TULAJDONOS!

Kivéve, ha más van a szerződésben.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #575 Dátum: 2015. December 06. - 17:17:31 »

Ez mind a kettő egyről szól a TULAJDONOS!

Kivéve, ha más van a szerződésben.
Hát...akkor ez eléggé nagy hülyeség.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #576 Dátum: 2015. December 06. - 17:21:30 »

Hát...akkor ez eléggé nagy hülyeség.

Miért lenne?

Bérbevételkor nem kell elfelejtkezni rendelkezi róla a szerződésben és máris kezelve van a kérdés!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #577 Dátum: 2015. December 06. - 17:32:16 »

Miért lenne?

Bérbevételkor nem kell elfelejtkezni rendelkezi róla a szerződésben és máris kezelve van a kérdés!
Ez is igaz!
Viszont van felénk olyan földtulajdonos, aki ugye bérbe adja ki a földjeit, de az ország másik felén él. Évente jó, ha 2 alkalommal jön el ide. Egy ilyen embernek minek a szavazati jog? Ebből azt akarom kihozni, hogy szerintem ha valaki bérbe vesz egy földet, akkor automatikusan a vadászati jognak is a bérlő tulajdonába kéne kerülnie. Ez a logikus, nem?
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #578 Dátum: 2015. December 06. - 17:41:24 »

Ebből azt akarom kihozni, hogy szerintem ha valaki bérbe vesz egy földet, akkor automatikusan a vadászati jognak is a bérlő tulajdonába kéne kerülnie. Ez a logikus, nem?
Nem.
A tulajdonviszony valamivel tartósabb mint a bérlet. A vadászati jognak meg "nem hiányzik", hogy akár évente cserélődjék.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #579 Dátum: 2015. December 06. - 17:53:34 »

Ez is igaz!
Viszont van felénk olyan földtulajdonos, aki ugye bérbe adja ki a földjeit, de az ország másik felén él. Évente jó, ha 2 alkalommal jön el ide. Egy ilyen embernek minek a szavazati jog? Ebből azt akarom kihozni, hogy szerintem ha valaki bérbe vesz egy földet, akkor automatikusan a vadászati jognak is a bérlő tulajdonába kéne kerülnie. Ez a logikus, nem?

Ha az anyósom sárga lenne és rajta lenne a hatos szám akkor ő lenne a 6-os villamos. A jogban nincs ha ! Ha  Ördög úgy szólna a törvény szöveg ahogy leírtad akkor úgy lenne de az azt mondja hogy a tulajdonos - ergo ha a tulajdonos azt adja a bérleti joggal akkor a bérlő , ha nem akkor Ő vagy az általa megbízott személy rendelkezik a vadászati joggal és szavaz.  Annak meg végképp nincs jelentősége hogy hányszor és mikor látogatja meg a birtokait.     Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #580 Dátum: 2015. December 06. - 18:01:14 »

Egy ilyen embernek minek a szavazati jog?
Ha már elvi síkra tereltük a "vitát", azt is megkérdezhetném, a föld használójának minek szavazati jog? Minek szavazzon az állami tulajdonban lévő vad sorsáról? Mert átrepül az általa bérelt föld felett a vadliba?
A demagógiát a végtelenségig lehetne folytatni de fölösleges. Bérlőként nyilván sokkal könnyeben kap az ürgepásztor meghatalmazást a tulajdonostól mint bárki más. De hogy a húsz évre megkötendő vadászati szerződések sorsát akár egyéves bérleti szerződéseket lobogtatva lehessen eldönteni, az nem annyira szerencsés...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #581 Dátum: 2015. December 06. - 18:01:42 »

Értem! Köszönöm a felvilágosítást!  Wave  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #582 Dátum: 2015. December 06. - 18:24:26 »

Ha már elvi síkra tereltük a "vitát", azt is megkérdezhetném, a föld használójának minek szavazati jog? Minek szavazzon az állami tulajdonban lévő vad sorsáról? Mert átrepül az általa bérelt föld felett a vadliba?
A demagógiát a végtelenségig lehetne folytatni de fölösleges. Bérlőként nyilván sokkal könnyeben kap az ürgepásztor meghatalmazást a tulajdonostól mint bárki más. De hogy a húsz évre megkötendő vadászati szerződések sorsát akár egyéves bérleti szerződéseket lobogtatva lehessen eldönteni, az nem annyira szerencsés...
A bérleti szerződések-zömmel-nem egy évre szólnak.Ha bérlem a földet,akkor biztosan vagyok olyan kapcsolatban a föld tulajdonosával,hogy szépen aláírja nekem a vadászati szerződésemet is.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #583 Dátum: 2015. December 06. - 18:34:20 »

A bérleti szerződések-zömmel-nem egy évre szólnak.
De nem is húsz évre
Ha bérlem a földet,akkor biztosan vagyok olyan kapcsolatban a föld tulajdonosával,hogy szépen aláírja nekem a vadászati szerződésemet is.
Ezt mondom én is. Ugyan az állami földek(és majd az erdők) elkótyavetyélése folytán egyre kevésbé érdekes de pl. azoknak a bérleténél a nagyság miatt már igencsak számíthat a dolog. Az erdészetek faszán vissza is éltek vele, azzal is, hogy milyen területeket adnak ki, meg azzal is, hogy a jó helyre behúzott vonalakért cserébe olyan erdészekkel vagy akár haverokkal rakják tele a társaságokat akiknek amúgy a környékhez sincs semmi közük.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #584 Dátum: 2015. December 06. - 18:48:38 »

"Ezt mondom én is. Ugyan az állami földek(és majd az erdők) elkótyavetyélése folytán egyre kevésbé érdekes de pl. azoknak a bérleténél a nagyság miatt már igencsak számíthat a dolog. Az erdészetek faszán vissza is éltek vele, azzal is, hogy milyen területeket adnak ki, meg azzal is, hogy a jó helyre behúzott vonalakért cserébe olyan erdészekkel vagy akár haverokkal rakják tele a társaságokat akiknek amúgy a környékhez sincs semmi közük."


Ott a pont
Naplózva
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: