Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169497 alkalommal)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #540 Dátum: 2015. November 19. - 17:53:30 »

Sziasztok!

Talán ebbe a topicba jobban illik a kérdésem, mint a vadászattal kapcsolatos szolgáltatásokba, ezért ide teszem fel, mert a folyamat jogi szabályozása érdekel, szóval okosítsatok, vagy javítsatok ki, hogy hogyan működik az EU tagállamon belüli, határainkon kívüli vásárlás esete, mivel az alábbi dokumentumot végigolvastam, de nem teljesen tiszta a folyamat:

http://www.borsodivadasz.hu/attachments/2011_lofegyver_vasarlasa_az_euban.pdf

Tételezzük fel, hogy kinézek egy Németországból meghirdetett fegyvert és sikeresen lecsapom az egun-on, s felveszem a kapcsolatot az eladóval az ő személyi, illetve a fegyver adatainak egyeztetése címén.

Meglátogatom a területileg illetékes rendőrkapitányságot, ahol első körben leadom kitöltve a természetes személyekre vonatkozó lőfegyver megszerzési kérvényt: http://www.police.hu/sites/default/files/termker1.pdf
(Mivel nem az első lőfegyver, így ennek díja kb 2500-3000 Ft.)

Itt jön az első kérdés, ha nincs Európai Lőfegyvertartási engedélyem, akkor fegyverekről és lőszerekről szóló 253/2014. (VIII. 31.) Korm. rendelet / http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0400253.KOR / 15. mellékletével tudok behozni külföldön vásárolt fegyvert?

VAGY

mindenképpen ki kell váltanom az Európai lőfegyvertartási engedélyt (kiállítási díj 4000 Ft) és a Kormányrendelet 16. számú melléklete lesz az, ami a  magyar rendőrhatóságtól által kiállított behozatali engedély, amiben már fel kell tüntetnem az eladó fél pontos adatait, illetve a lőfegyver adatait.

A pdf azt írja, hogy: „A lőfegyver Magyar Köztársaság területére történő behozatala díjköteles. Az 50/2004. (VIII.31.) BM rendelet 1. számú mellékletének 9. pontja értelmében a lőfegyver, lőszer behozatali engedélyezése turista forgalomban 4500 forint fegyverenként, mely összeg megfizetése alól mentesség nem adható.”

Ha jól értelmezem, akkor a 16. számú melléklet költsége lesz a 4500 Ft és a turistaforgalomban történő szállítás alatt azt értem, hogy majd személyesen ki kell érte kocsikáznom /tömegközlekednem.

Ha itthon a rendőrhatóság engedélyezte a szállítási kérelmemet, ami a Kormányrendelet 16. sz. melléklete, akkor azt a papírost kipostázom az eladó német úrnak, ő bemegy vele a rendőrségre, elintézi az ottani kiviteli engedélyezési részt. Szól és pattanhatok a kocsiba a sok-sok euróval együtt…

Itt még mindig felmerül az a kérdésem, hogy le kell-e fordíttatnom németre bármilyen dokumentumot, kell-e azt postáznom a 16. sz. mellékelt mellé, ha az az én behozatali engedélyem, illetve az hány példányban készül, hogy az eladónál is maradjon egy, továbbá ilyenkor kétnyelvű adás-vételi szerződést kell-e kötni, stb...

Ha hazaértem, akkor Polgári kézilőfegyver vizsgáló, az MKH engedély miatt és úgy mehetek be a kapitányságra bejegyeztetni a nemzeti lőfegyvertertási engedélyembe, az tiszta. Nevet

Hogy működik ez és végül mennyi a fix költsége az engedélyeztetési folyamatnak?

Üdv.: P.pocok
 
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #541 Dátum: 2015. November 19. - 18:09:11 »

Sziasztok!

Talán ebbe a topicba jobban illik a kérdésem, mint a vadászattal kapcsolatos szolgáltatásokba, ezért ide teszem fel, mert a folyamat jogi szabályozása érdekel, szóval okosítsatok, vagy javítsatok ki, hogy hogyan működik az EU tagállamon belüli, határainkon kívüli vásárlás esete, mivel az alábbi dokumentumot végigolvastam, de nem teljesen tiszta a folyamat:

http://www.borsodivadasz.hu/attachments/2011_lofegyver_vasarlasa_az_euban.pdf

Tételezzük fel, hogy kinézek egy Németországból meghirdetett fegyvert és sikeresen lecsapom az egun-on, s felveszem a kapcsolatot az eladóval az ő személyi, illetve a fegyver adatainak egyeztetése címén.

Meglátogatom a területileg illetékes rendőrkapitányságot, ahol első körben leadom kitöltve a természetes személyekre vonatkozó lőfegyver megszerzési kérvényt: http://www.police.hu/sites/default/files/termker1.pdf
(Mivel nem az első lőfegyver, így ennek díja kb 2500-3000 Ft.)

Itt jön az első kérdés, ha nincs Európai Lőfegyvertartási engedélyem, akkor fegyverekről és lőszerekről szóló 253/2014. (VIII. 31.) Korm. rendelet / http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0400253.KOR / 15. mellékletével tudok behozni külföldön vásárolt fegyvert?

VAGY

mindenképpen ki kell váltanom az Európai lőfegyvertartási engedélyt (kiállítási díj 4000 Ft) és a Kormányrendelet 16. számú melléklete lesz az, ami a  magyar rendőrhatóságtól által kiállított behozatali engedély, amiben már fel kell tüntetnem az eladó fél pontos adatait, illetve a lőfegyver adatait.

A pdf azt írja, hogy: „A lőfegyver Magyar Köztársaság területére történő behozatala díjköteles. Az 50/2004. (VIII.31.) BM rendelet 1. számú mellékletének 9. pontja értelmében a lőfegyver, lőszer behozatali engedélyezése turista forgalomban 4500 forint fegyverenként, mely összeg megfizetése alól mentesség nem adható.”

Ha jól értelmezem, akkor a 16. számú melléklet költsége lesz a 4500 Ft és a turistaforgalomban történő szállítás alatt azt értem, hogy majd személyesen ki kell érte kocsikáznom /tömegközlekednem.

Ha itthon a rendőrhatóság engedélyezte a szállítási kérelmemet, ami a Kormányrendelet 16. sz. melléklete, akkor azt a papírost kipostázom az eladó német úrnak, ő bemegy vele a rendőrségre, elintézi az ottani kiviteli engedélyezési részt. Szól és pattanhatok a kocsiba a sok-sok euróval együtt…

Itt még mindig felmerül az a kérdésem, hogy le kell-e fordíttatnom németre bármilyen dokumentumot, kell-e azt postáznom a 16. sz. mellékelt mellé, ha az az én behozatali engedélyem, illetve az hány példányban készül, hogy az eladónál is maradjon egy, továbbá ilyenkor kétnyelvű adás-vételi szerződést kell-e kötni, stb...

Ha hazaértem, akkor Polgári kézilőfegyver vizsgáló, az MKH engedély miatt és úgy mehetek be a kapitányságra bejegyeztetni a nemzeti lőfegyvertertási engedélyembe, az tiszta. Nevet

Hogy működik ez és végül mennyi a fix költsége az engedélyeztetési folyamatnak?

Üdv.: P.pocok
 
Szia!
Nekem nem kellett Uniós fegyvertartási,se fegyvertartási,se vadász igazolvány!A behozatali engedély ész személyi igazolvány kell!Nem kell lefordítatnod sem,de megkérdezték,hogy melyik rendőrségen lett kiállítva magyarországon a behozatalim.Költségekre már nem emlékszem,de nem eget verő!
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #542 Dátum: 2015. November 23. - 13:04:36 »

Szia!
Nekem nem kellett Uniós fegyvertartási,se fegyvertartási,se vadász igazolvány!A behozatali engedély ész személyi igazolvány kell!Nem kell lefordítatnod sem,de megkérdezték,hogy melyik rendőrségen lett kiállítva magyarországon a behozatalim.Költségekre már nem emlékszem,de nem eget verő!

Értem, hát hmmm.  Mosolyog
Naplózva
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #543 Dátum: 2015. November 25. - 10:36:58 »

Tud valaki ebben valami okosságot mondani ?
Az új fegyvertörvény alapján időközben lejáró orvosi érvényességekkel mi a helyzet?  Ha az illető még nincs 40éves, időközben neki 10év lett az orvosi érvényesség az új törvény alapján,akkor neki jelen esetben nem kell elmennie orvosira,csak az előző orvosi alk. bejegyzésésének dátuma után 10évvel?
Egyik vadásztárs hívott fel a napokban,de jómagam se tudtam rá a választ.

Köszönet
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #544 Dátum: 2015. November 25. - 11:21:16 »

Tud valaki ebben valami okosságot mondani ?
Az új fegyvertörvény alapján időközben lejáró orvosi érvényességekkel mi a helyzet?  Ha az illető még nincs 40éves, időközben neki 10év lett az orvosi érvényesség az új törvény alapján,akkor neki jelen esetben nem kell elmennie orvosira,csak az előző orvosi alk. bejegyzésésének dátuma után 10évvel?
Egyik vadásztárs hívott fel a napokban,de jómagam se tudtam rá a választ.

Köszönet

Szerintem akkor beírták hogy meddig érvényes - a törvény változással a korábbi érvényesség nem változik tehát az okmányban nem íródik át a dátum. Ha újra elmegy megkapja az új törvény szerinti érvényességet.  Emelem
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #545 Dátum: 2015. November 25. - 22:10:09 »

Tud valaki ebben valami okosságot mondani ?
Az új fegyvertörvény alapján időközben lejáró orvosi érvényességekkel mi a helyzet?  Ha az illető még nincs 40éves, időközben neki 10év lett az orvosi érvényesség az új törvény alapján,akkor neki jelen esetben nem kell elmennie orvosira,csak az előző orvosi alk. bejegyzésésének dátuma után 10évvel?
Egyik vadásztárs hívott fel a napokban,de jómagam se tudtam rá a választ.

Köszönet
Nekem még lett volna egy év érvényesség,de elmentem inkább hamarabb orvosira (mielőtt betöltöttem a 40-et),hogy megkapjam 10 évre.Megkaptam! Táncol
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #546 Dátum: 2015. November 27. - 11:12:30 »

https://www.magyarvadasz.hu/index.php?p=vadaszhirek&id=1602
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #547 Dátum: 2015. November 27. - 13:46:53 »

De még mindíg izgalmas lesz a vhr.,amely megmondja a hogyan-t! (a tv. több helyen is csak hivatkozik rá)
Naplózva
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #548 Dátum: 2015. December 03. - 18:34:51 »

Szerintetek mi a jogi lehetőség akkor ,ha egy bejelölt vadászterületre nem tudják az 50% + 1ha meghatalmazást összegyűjteni az apró bírtok szerkezet végett?  A jegyzők már nem szavazhatnak!
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #549 Dátum: 2015. December 03. - 18:46:22 »

Szerintetek mi a jogi lehetőség akkor ,ha egy bejelölt vadászterületre nem tudják az 50% + 1ha meghatalmazást összegyűjteni az apró bírtok szerkezet végett?  A jegyzők már nem szavazhatnak!
Amikor fent voltunk Pesten az OMÉK-en, akkor az egyik fickó a vadászkamara (vagynemtudommi) standján azt mondta, hogy hozzácsapják ahhoz, ahol a több terület van. Persze ez azóta változhatott is.   Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #550 Dátum: 2015. December 03. - 18:50:38 »

Szerintetek mi a jogi lehetőség akkor ,ha egy bejelölt vadászterületre nem tudják az 50% + 1ha meghatalmazást összegyűjteni az apró bírtok szerkezet végett?  A jegyzők már nem szavazhatnak!
Szerintem meg össze lehet azt szedni,kemény munkával és jó csapattal.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #551 Dátum: 2015. December 03. - 18:56:32 »

7000 ha-ról van szó.
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #552 Dátum: 2015. December 03. - 19:00:11 »

7000 ha-ról van szó.

3-5 ha az átlagtulajdon


Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #553 Dátum: 2015. December 03. - 19:41:08 »

Szerintetek mi a jogi lehetőség akkor ,ha egy bejelölt vadászterületre nem tudják az 50% + 1ha meghatalmazást összegyűjteni az apró bírtok szerkezet végett?  A jegyzők már nem szavazhatnak!

Olvasd el a törvényt!
Nem kell 50 %.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #554 Dátum: 2015. December 03. - 19:45:59 »

Olvasd el a törvényt!
Nem kell 50 %.
Én is úgy tudtam, hogy 50%+1 Ha kell. Légy szíves írd már meg, hogy akkor mennyi kell! Köszönöm Lajos!  Wave  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: