Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169445 alkalommal)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #525 Dátum: 2014. December 20. - 09:37:14 »

Az állami erdőgazdaságok és a területük biztos hogy kivétel lesz !
Mind,igaz? Mindig az!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #526 Dátum: 2014. December 20. - 15:50:41 »

Jó az ilyen gumicsontokat bedobni . Még acsarkodni is lehet rajta - csakhogy akkor hiszem ha a Magyar Közlöny lehozza.
Addig kár előre marakodni . Ráérünk utána. DE AKKOR RENDESEN ÁM !    vita                       Röhög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #527 Dátum: 2014. December 20. - 16:10:02 »

Jó az ilyen gumicsontokat bedobni . Még acsarkodni is lehet rajta - csakhogy akkor hiszem ha a Magyar Közlöny lehozza.
Addig kár előre marakodni . Ráérünk utána. DE AKKOR RENDESEN ÁM !    vita                       Röhög

Én úgy gondolom ez inkább adminisztratív módosítást takar mint fizikai változásokat. A Vt-k területei jelenleg is közigazgatási egységek területein vannak. van ahol több is van, van ahol kevesebb van, egy egy közigazgatási egység területén. Mondjuk azt a szakhatóságot megnézem majd, amelyik mondjuk lakóhelyem(Kisváros) közigazgatási területén gazdálkodó, minimum négy-öt VT. területét összehangolja a közigazgatási határokkal. Én látok egyfajta hatáskör-illetékesség módosulásra utaló jelet ebben, ami az önkormányzatok jogosítványát növelheti valamint az ellenőrzés tekintetében módosulhat a hivatásos vadász jogosítványa. Viszont, ha komolyan gondolják a Vt-k területének szinkronizálását a közigazgatási határokkal akkor ott valami "hatalmas zavar van az erőben" mert ott olyan érdekek is sérülhetnek amik a most a regnálók érdekeit is sértik.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #528 Dátum: 2014. December 20. - 16:19:06 »

. Én látok egyfajta hatáskör-illetékesség módosulásra utaló jelet ebben, ami az önkormányzatok jogosítványát növelheti valamint az ellenőrzés tekintetében módosulhat a hivatásos vadász jogosítványa.
Remélem,hogy a hivatásosok megmaradhatnak a jelenlegi környezetben nem örülnék, ha önkormányzatokhoz tartoznánk,sem ellenőrzés,sem fizetés terén..
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #529 Dátum: 2014. December 20. - 16:58:30 »

Én is kíváncsi vagyok!Főleg itt a Tisza vonalán!Ugyan is itt a közig határok még a Duna-Tisza szabályozás előttiek,ami azt eredményezi,hogy pl- a mi falunknak van közig területe a tiszán túlon!Viszont a tiszán túli VT-k nek is van itt területe!
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #530 Dátum: 2014. December 20. - 17:20:27 »

Én is kíváncsi vagyok!Főleg itt a Tisza vonalán!Ugyan is itt a közig határok még a Duna-Tisza szabályozás előttiek,ami azt eredményezi,hogy pl- a mi falunknak van közig területe a tiszán túlon!Viszont a tiszán túli VT-k nek is van itt területe!

A közigazgatási határok hatáskör és illetékesség szempontjából fontosak. A Te általad említett példa egy valós anomália amit szándékosan nem oldottak meg ezidáig mert az ésszerűség, ha van egyáltalán ilyen azt diktálta a közelmúltig, hogy azok a földek amelyek a nagy folyószabályozások előtt valahova tartoztak akkor azok azután is oda tartozzanak, mivel gazdájuk nem vándorolt át a túl oldalra azáltal, hogy elszakították őt a folyóval a földjeitől, és ügyeit továbbra is a megszokott hivatalban intézhette, a régi földhivatali dokumentumok sem vándoroltak automatikusan át a másik oldalra mivel a tulaj az maradt ideát. Természetesen a földek azóta sokszor gazdát cseréltek és akár lehetne ésszerűsíteni ezeket a határokat, de ehhez még nem volt igazán nagy kedve senkinek.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
termesz89
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #531 Dátum: 2014. December 21. - 19:12:26 »

Üdv a Fórum olvasóinak!
Olyan kérdésem lenne, hogy társas apróvad vadászat során, ha lelövik az egyik kutyát a hajtásban milyen eljárásnak kéne megvalósulni. Vagy folytatódik a vadászat és darab az darab? Valamint a vadászatvezetőnek van e valami teendője ilyenkor( pl: a puskát elvenni az illetékesektől stb.)
A válaszokat előre is köszönöm.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #532 Dátum: 2014. December 21. - 19:29:36 »

Hivatalos protokoll erre a szomorú esetre nincsen.
De szerintem az a minimum, hogy a vadászat vezetője felszólítja az illetőt a vadászat abbahagyására.
Majd gyors leltárt készít arról, hogy kik voltak a szomszédok, hajtók, stb, akik láthatták az esetet.
Aztán a vadászat végeztével ki lehet elemezni a történteket és annak lehet számos következménye.
Lehet egy ténylegesen véletlen baleset (erre a legkisebb az esély), lehet gondatlanság (ez a legvalószínűbb) és lehet szándékosság (ez megint csak igen fura lenne) az eset mögött.
Ha megvan a kutyalövés oka, akkor az IB-nek joga van ráállítani a vétkes vadásztársara a fegyelmi bizottságot.
Más a helyzet ha a végzetes lövést vendégvadász adta le.

Az minden esetben elmondható, hogy a nem pótolható erkölcsi veszteség mellett komoly anyagi jellegű kár is éri a kutya tulajdonosát, amit az elkövetőnek kutya kötelessége megtéríteni.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #533 Dátum: 2014. December 21. - 20:44:02 »



Az minden esetben elmondható, hogy a nem pótolható erkölcsi veszteség mellett komoly anyagi jellegű kár is éri a kutya tulajdonosát, amit az elkövetőnek kutya kötelessége megtéríteni.


 Emelem
Ez így igaz!
Nagyon szomorú, amikor ez megtörténik.
Aki meg vadászkutyát tart, annak nem kell bővebben kifejteni, hogy mennyi időt,energiát és persze anyagiakat kell abba befektetni,
amíg "teljes értékű"-vé válik a négylábú vadásztárs!
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #534 Dátum: 2014. December 21. - 20:56:48 »

Üdv a Fórum olvasóinak!
Olyan kérdésem lenne, hogy társas apróvad vadászat során, ha lelövik az egyik kutyát a hajtásban milyen eljárásnak kéne megvalósulni. Vagy folytatódik a vadászat és darab az darab? Valamint a vadászatvezetőnek van e valami teendője ilyenkor( pl: a puskát elvenni az illetékesektől stb.)
A válaszokat előre is köszönöm.

Sajnos itt jogi normák is sérülnek, ezért a házon belüli lerendezés sokszor, csak olaj lehet a tűzre. Ismert az állatvédő szervezetek aktivitása. Ők minden nem természetes úton elhalálozott állat esetében hóhérért kiáltanak ha a tudomásukra jut. A lövés leadásával, sérülhetett az első jogi norma nehéz olyan élethelyzetet elképzelni ami nem a luxuria vagy a negligencia miatt következett volna be. A másik az anyagi kár ami szintén jelentős és e mellett sem lehet szótlanul elmenni. Nincs jó megoldás, a vadászatvezető lelkén szárad ha utólag nyilvánosságot kap az esemény. A sajtó zabálja az ilyen sztorikat alig várják, hogy valamit ráhúzzanak a vadászokra. A törvény egyébként leírja, hogy eb milyen esetben ejthető el. Minden más eset függetlenül attól, hogy hol, és milyen körülmények között történt, már jogi normákba ütközik. Nem irigylem a vadászat vezetőt remélem az eseménynek nem lesz utóélete.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #535 Dátum: 2014. December 22. - 11:22:23 »

Sajnos itt jogi normák is sérülnek, ezért a házon belüli lerendezés sokszor, csak olaj lehet a tűzre. Ismert az állatvédő szervezetek aktivitása. Ők minden nem természetes úton elhalálozott állat esetében hóhérért kiáltanak ha a tudomásukra jut. A lövés leadásával, sérülhetett az első jogi norma nehéz olyan élethelyzetet elképzelni ami nem a luxuria vagy a negligencia miatt következett volna be. A másik az anyagi kár ami szintén jelentős és e mellett sem lehet szótlanul elmenni. Nincs jó megoldás, a vadászatvezető lelkén szárad ha utólag nyilvánosságot kap az esemény. A sajtó zabálja az ilyen sztorikat alig várják, hogy valamit ráhúzzanak a vadászokra. A törvény egyébként leírja, hogy eb milyen esetben ejthető el. Minden más eset függetlenül attól, hogy hol, és milyen körülmények között történt, már jogi normákba ütközik. Nem irigylem a vadászat vezetőt remélem az eseménynek nem lesz utóélete.

 Igen

Ha csakis a jog lámpásával világítunk akkor van itt baj bőven. Kérdés hogy akarnak vagy nem akarnak ügyet csinálni a dologból.
1./ Nyíván ismertette a vadászatvezető a lőhető fajokat . Kutya ugye nem lehetett benne.
2./A Vtv és Vhr . egyértelműen leírja mi és mikor lőhető.
3./A Vtv. egyértelműen fogalmaz abban hogy mikor adható le a lövés.
72. § (1) Vadászlőfegyverrel és vadászíjjal lövést leadni csak akkor szabad, ha a vadász a vadat kétséget kizárólag felismerte, és a lövéssel mások életét, testi épségét, illetve a vagyonbiztonságot nem veszélyezteti. A lövés előtt mérlegelni kell a lövedék várható útját és a becsapódás helyét.

Nálunk is történt kutya lövés de "szerencsére" a sajátját lőtte agyon a delikvens. Az eligazításon elhangzott hogy horizontra nem lövünk a nyúlra . Egyszer pont az eset előtt a vadászatvezető figyelmeztette is a szabálytalankodót pont a horizontra lövés miatt . Öt perc múlva a dombtetőn átbukó nyúl mögött saját fegyelmezetlen kutyáját sikerült terítékrehozni a "vadásznak". A nyúl egészségben távozott !  Nem szól szám
Azért nem lenne szabad az ilyet elnézni mert "Mi van ha a kutya helyet ember kerül terítékre" hiszen az is lehetett volna ott.  :Mosolyog
A másik része a dolognak hogy ez olyan mint a gépkocsi vezetés . Aki fegyvert vesz a kezébe és téveszt annak viselni kel a következményeket . Tehát mindenkinek van egy téglája a börtönben aztán hogy azt meglkátja vagy nem az nagymértékben függ fegyelmétől és gyakorlatától de mindenkivel előfordulhat hogy téveszt.
Naplózva
termesz89
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #536 Dátum: 2014. December 22. - 16:24:33 »

Köszönöm a válaszokat. Sajnos az ilyen helyzetekben az ember csak néz, hogy mi is lenne a helyes. Vannak olyan embernek nevezett lények akik átsiklanak egy ilyen dolog felett, hogy egy munkáját végző vadászeb a "terítékre kerül"!
Szörnyülködve tapasztaltam, hogy a vadászatvezető a fődet rá kifejezéssel elintézte a dolgot.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #537 Dátum: 2014. December 22. - 17:26:05 »

a vadászatvezető a fődet rá kifejezéssel elintézte a dolgot.

Érzéketlen tuskó az a fasz, aki ilyet mond! Jobb helyen családtagként kezelik a négylábú vadásztársat civilizált emberek. Nem azt akarom mondani, hogy nemzeti gyásznappá kellett volna avanzsálni a napot, de nem így és nem ennyi egy ilyen eset. Nem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #538 Dátum: 2014. December 22. - 18:50:33 »

Köszönöm a válaszokat. Sajnos az ilyen helyzetekben az ember csak néz, hogy mi is lenne a helyes. Vannak olyan embernek nevezett lények akik átsiklanak egy ilyen dolog felett, hogy egy munkáját végző vadászeb a "terítékre kerül"!
Szörnyülködve tapasztaltam, hogy a vadászatvezető a fődet rá kifejezéssel elintézte a dolgot.
Én is vadászat vezető vagyok,nem voltam jelen ezért nem mondhatom,hogy én mit és hogyan csináltam volna,de ez a"földet rá"  hááááááát ..... Nem
Naplózva
termesz89
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #539 Dátum: 2014. December 22. - 18:52:49 »

Érzéketlen tuskó az a fasz, aki ilyet mond! Jobb helyen családtagként kezelik a négylábú vadásztársat civilizált emberek. Nem azt akarom mondani, hogy nemzeti gyásznappá kellett volna avanzsálni a napot, de nem így és nem ennyi egy ilyen eset. Nem

Sajnos a vadászat folytatódott tovább, mint ha mi sem történt volna! Én már csak tiszteletből aznap üres puskával fejeztem be a hajtást.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: