Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169511 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #465 Dátum: 2014. Február 01. - 18:55:22 »

Üdv Mindenkinek.
 Nemrég vásároltam egy kisseb  földet ( 3/ha)  és tartozik hozzá  egy fasor  is, ami papíron rétként van nylván tarta.
  Én le szeretném  termelni  azt mert már elég  öreg fák vannak benne,
 Kérdésem az lenne ,hogy kihez vagy hová fordúljak ezzel a problémámmal , vagy kell e valakitől is engedélyt kérni.
Merthát ugye  rétre nem kérhetek kitermelési engedélyt. Emelem
Ha nem erdő művelési ágon van bejegyezve, akkor engedélyt nem kell kérjél rá.
De bejelentési kötelezettséged akkor is van, amit a helyileg illetékes erdőfelügyelőségen tehetsz meg, ha jól tudom díjmentesen.
Legalább is pár éve még nem kellett érte fizetni.
Egy nyomtatvány az egész és senki nem cseszeget utána illegális fakitermelés miatt.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #466 Dátum: 2014. Február 01. - 19:21:11 »

Ha nem erdő művelési ágon van bejegyezve, akkor engedélyt nem kell kérjél rá.
De bejelentési kötelezettséged akkor is van, amit a helyileg illetékes erdőfelügyelőségen tehetsz meg, ha jól tudom díjmentesen.
Legalább is pár éve még nem kellett érte fizetni.
Egy nyomtatvány az egész és senki nem cseszeget utána illegális fakitermelés miatt.
 Wave

Így van.

Itt megtalálod a nyomtatványt:

http://www.nebih.gov.hu/szakteruletek/szakteruletek/erdeszeti_igazgatosag/nyomtatvanyok_erd

Bejelentés fásításból fakitermelés.
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #467 Dátum: 2014. Február 01. - 20:21:48 »

Köszönöm Tanult Kollégám megerősítését Vigyorog
Én csak ugatom az erdészeti vonalat, jobb ha napi szinten gyakorló szagember is nyilatkozik az ügyről Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
immi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #468 Dátum: 2014. Február 01. - 20:50:39 »

 Emelem
 Köszönöm a segítségeteket   Wave
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #469 Dátum: 2014. Február 02. - 07:56:03 »

Így van.

Itt megtalálod a nyomtatványt:

http://www.nebih.gov.hu/szakteruletek/szakteruletek/erdeszeti_igazgatosag/nyomtatvanyok_erd

Bejelentés fásításból fakitermelés.
 Emelem

Bocs, hogy bele vau-vau, de mi futottunk bele olyanba, hogy földhivatali nyilvántartás rét művelési ág, viszont az erdőfelügyelőség üzemtervezett erdőként tartotta nyilván, s akkor már más az ügyintézés.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #470 Dátum: 2014. Február 02. - 08:26:26 »

Lehet érdemes lenne itt ránézni.

http://erdoterkep.mgszh.gov.hu

 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #471 Dátum: 2014. Február 02. - 10:22:29 »

Így van.

Itt megtalálod a nyomtatványt:

http://www.nebih.gov.hu/szakteruletek/szakteruletek/erdeszeti_igazgatosag/nyomtatvanyok_erd

Bejelentés fásításból fakitermelés.
 Emelem
Szia Csabi!

Mi van abban az esetben, a egy bérbe adott szántó végén levő facsoportból szeretne a tulajdonos fát kitermelni? Nem erdő, csak egy árokpart a szántó végén.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #472 Dátum: 2014. Február 02. - 11:14:19 »

Szia Csabi!

Mi van abban az esetben, a egy bérbe adott szántó végén levő facsoportból szeretne a tulajdonos fát kitermelni? Nem erdő, csak egy árokpart a szántó végén.

Ha nem üzemtervezett erdő, akkor az van, amit Csabi leírt (fásításból fakitermelés).
De érdemes tényleg ránézni, nehogy véletlenül mégis üzemtervezett legyen. Mert akkor egész más a leányzó fekvése.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #473 Dátum: 2014. Február 02. - 11:19:48 »

Bocs, hogy bele vau-vau, de mi futottunk bele olyanba, hogy földhivatali nyilvántartás rét művelési ág, viszont az erdőfelügyelőség üzemtervezett erdőként tartotta nyilván, s akkor már más az ügyintézés.

Ez is így van.
Úgy működik, hogy a 10 évente történő erdőtervezés során a tervezők az erdő követelményinek eleget tevő területeket beüzemtervezik.
A nem erdő művelési ágban lévő területek listáját megküldik az illetékes földhivatalnak, a művelési ág átvezetésének céljából.
Viszont a legtöbb földhivatal ezt a művelési ág változást nem jegyzi be.
Hogy miért, azt ne kérdezzétek! Vagyis ne Tőlem.  Ördög
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #474 Dátum: 2014. Február 02. - 11:20:50 »

Szia Csabi!

Mi van abban az esetben, a egy bérbe adott szántó végén levő facsoportból szeretne a tulajdonos fát kitermelni? Nem erdő, csak egy árokpart a szántó végén.

Kami leírta a választ.
 Emelem
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #475 Dátum: 2014. Február 02. - 12:04:04 »

Kama, Csabi köszönöm a választ! A kérdésem arra vonatkozna, hogy az idézett nyomtatványban az szerepel, hogy a terület jogszerű használója. Jelen esetben édesapám bérbe adta a szántót, amely végében van  az a pár db fa. Ebben az esetben mi a dolog technikája?
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #476 Dátum: 2014. Február 02. - 12:40:40 »

Kama, Csabi köszönöm a választ! A kérdésem arra vonatkozna, hogy az idézett nyomtatványban az szerepel, hogy a terület jogszerű használója. Jelen esetben édesapám bérbe adta a szántót, amely végében van  az a pár db fa. Ebben az esetben mi a dolog technikája?

Tulajdoni lapra be van jegyezve a haszonbérleti jog?

Ha igen, akkor a bérlő nevében kell megtenni a bejelentést, aztán ha visszakapta az aláírt példányt, írtok egy megbízást, amelyben megbízza édesapádat a fakitermeléssel.

Ha nincs, akkor meg tegyétek meg a bejelentést a tulajdonos, vagyis édesapád nevében és vágjátok. (Persze, a bérlővel beszéljétek meg.)
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #477 Dátum: 2014. Február 02. - 13:40:09 »

Tulajdoni lapra be van jegyezve a haszonbérleti jog?

Ha igen, akkor a bérlő nevében kell megtenni a bejelentést, aztán ha visszakapta az aláírt példányt, írtok egy megbízást, amelyben megbízza édesapádat a fakitermeléssel.

Ha nincs, akkor meg tegyétek meg a bejelentést a tulajdonos, vagyis édesapád nevében és vágjátok. (Persze, a bérlővel beszéljétek meg.)
Köszönöm! Emelem
Naplózva
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #478 Dátum: 2014. Február 11. - 21:14:58 »


Ma találtam. Talán segít.

http://www.megosz.org/wp-content/uploads/2014/02/toth_annamaria__vadon_elo_allatok_altal_okozott_karjogi_forum.pdf
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
immi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #479 Dátum: 2014. Február 18. - 21:40:19 »

Üdv.
  Lenne egy olyan kérdésem,hogy apósomnak 10-éve bevonták a fegyvertartásiát és a vadászjegyét 10 évre .
 Most márciusban jár le neki és ki szeretné váltani ismét a megfelelő okmányokat.
 a kérdésem az lenne,hogy msot kell e  újra vizsgáznia, vagy  mindent  el tud inézni vizsga nélkül.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: