Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169525 alkalommal)
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #450 Dátum: 2013. Október 20. - 09:46:42 »

Üdv. Mindenkinek! A véleményetekre lennék kívácsi egy kérdésben. Három éve egy osztatlan közös tulajdonú erdőben,a tulajdonosok döntő többségének a szóbeli hozzájárulásával fel állítottam egy magaslest.Majd néhány hónapja készítettem egy dagonyát.Ezek után az egyik tulajdonos /ő rendelkezik a leg kissebb hányaddal/kérdőre vont,és felszólított,hogy tüntessem el a lest a területről.Ráadásul az egymás közti szóbeli megállapodásuk értelmében,amiben egymás között felosztották a területet, nem az ő területrészén van a les.Az lenne a kérdésem,hogy van e valami lehetőségem,hogy meg tartsam a lest? Segítségeteket előre is köszönöm!
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #451 Dátum: 2013. Október 20. - 10:30:50 »

Üdv. Mindenkinek! A véleményetekre lennék kívácsi egy kérdésben. Három éve egy osztatlan közös tulajdonú erdőben,a tulajdonosok döntő többségének a szóbeli hozzájárulásával fel állítottam egy magaslest.Majd néhány hónapja készítettem egy dagonyát.Ezek után az egyik tulajdonos /ő rendelkezik a leg kissebb hányaddal/kérdőre vont,és felszólított,hogy tüntessem el a lest a területről.Ráadásul az egymás közti szóbeli megállapodásuk értelmében,amiben egymás között felosztották a területet, nem az ő területrészén van a les.Az lenne a kérdésem,hogy van e valami lehetőségem,hogy meg tartsam a lest? Segítségeteket előre is köszönöm!

Elméletileg kéne egy "kezelőnek" lennie, én vele egyezkednék, amit írásba is foglalnék. Az egy más kérdés, hogy milyen és mennyi idős erdő, s nem-e öngól "odacsalogatni" a vadat (vadkárkérdés).
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #452 Dátum: 2013. Október 20. - 10:40:13 »

Benne vagyunk egy osztatlan közös vízparti üdülő-ingatlan bonyodalmaiba immár 19 éve, annak minden "örömével" együtt..... Rííí
Mondjuk aki ezt kitalálta, azt agyon kellene lőni, majd klónozni és újból kivégezni...majd ezt így felváltva ismételgetni 100000 éven át

Az a gáz, hogy hiába a tulajdonosok közötti bármilyen megállapodás (még ha volt is olyan ügyvédünk aki ezt tartotta üdvösnek, persze sok százezerért), a jogviszony természeténél fogva
ami osztatlan, azt hivatalosan nem lehet megosztani. A mi írott megállapodásunkat is megtámadták és bíróságon úgy el is buktuk, mint a picsa.
Klasszikus patthelyzet, ha innen nézem fehér, ha onnan, akkor fekete....tipikus magyaros jogalkalmazás Nem
Ugyanis a tulajdonosoknak a birtokolt részarányban minden négyzetmilliméterből megvan a rájuk eső részük. 
Meg kell próbálni békésen elintézni a dolgot, vagy az akadékoskodót megetetni a vaddisznókkal  Ördög
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #453 Dátum: 2013. Október 20. - 10:50:11 »

Benne vagyunk egy osztatlan közös vízparti üdülő-ingatlan bonyodalmaiba immár 19 éve, annak minden "örömével" együtt..... Rííí
Mondjuk aki ezt kitalálta, azt agyon kellene lőni, majd klónozni és újból kivégezni...majd ezt így felváltva ismételgetni 100000 éven át

Az a gáz, hogy hiába a tulajdonosok közötti bármilyen megállapodás (még ha volt is olyan ügyvédünk aki ezt tartotta üdvösnek, persze sok százezerért), a jogviszony természeténél fogva
ami osztatlan, azt hivatalosan nem lehet megosztani. A mi írott megállapodásunkat is megtámadták és bíróságon úgy el is buktuk, mint a picsa.
Klasszikus patthelyzet, ha innen nézem fehér, ha onnan, akkor fekete....tipikus magyaros jogalkalmazás Nem
Ugyanis a tulajdonosoknak a birtokolt részarányban minden négyzetmilliméterből megvan a rájuk eső részük. 
Meg kell próbálni békésen elintézni a dolgot, vagy az akadékoskodót megetetni a vaddisznókkal  Ördög
 Wave

Ennek a megszüntetésére találták ki, hogy mindenkinek be kellett jelenteni a földhasználatot, egy megosztási vázrajzzal, amit minden társtulajdonos elfogadott. Persze ez erdőre nem vonatkozott, viszont az egyéb külterületi termőföldekre igen (szántó, rét), meg a már bejelentett, és "sima" térképen saccperkábé berajzolt használat is maradhatott. Ez is nagyon életszerű, mert a társtulajdonosok pillanatok alatt jutnak közös megállapodásra, még akkor is, amikor egy részük külföldön vagy csak szimplám az ország másik felében él.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #454 Dátum: 2013. Október 20. - 11:17:23 »

Ennek a megszüntetésére találták ki, hogy mindenkinek be kellett jelenteni a földhasználatot, egy megosztási vázrajzzal, amit minden társtulajdonos elfogadott.
Na itt a bökkenő.....
Mi kb. 60-an voltunk tulajdonosok, mára maradtunk 12-en, mert időközben megvettünk tulajdonrészeket  a leköszönőktől, akiknél elszakadt a cérna.
De minden hiába, ha van köztünk egy ipari hülye, aki semmiben nem hajlandó közreműködni Vállat von
Minden törvényes ( Nyihi) lehetőséget végig próbáltunk, de semmi eredménye.
Ez annyira debil, hogy még lefizetni sem lehet.
Felkínáltunk a telkéért a piaci értékének a 3x-osát, de abba sem ment bele.
Ráadásul a megosztási vázlat szerint (és a valóságban is) övé a vízparti szélső telek, megpróbáltuk leválasztatni, de a beleegyezése nélkül az sem megy, hiába akarja a többi tulajdonos egyhangúan.
Most lehet kb. 70 éves a faszkalap, ha "szerencsénk van" eléldegél még vagy 25 évig......
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
andor_kerdez
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #455 Dátum: 2014. Január 22. - 08:19:12 »


Sziasztok!

Szeretnénk hentesboltot, bisztrót nyitni,
még ötletelés szintjén vagyunk,

és érdekelne, hogy a vadhús árulásban van-e valakinek tapasztalata?
Úgy hallottuk, nagyon szigorúan szabályozzák, hogyan lehet árulni, de a vonatkozó rendeletekben ezt nem sikerült felfedezni. Mintha a feldolgozás után ugyanazok a szabályok vonatkoznának a vadhúsra,mint bármely nyers húsra. Ezek szerint bekerülhet a pultba a parizer mellé?

Aki tapasztalattal bír, szívesen kérdeznék tőle konkrét dolgokat, illetve aki irányba igazít a megfelelő információs tömbhöz, annak előre is köszönet!

Üdv, szép napot,
Andor
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #456 Dátum: 2014. Január 22. - 10:42:01 »

Sziasztok!

Szeretnénk hentesboltot, bisztrót nyitni,
még ötletelés szintjén vagyunk,

és érdekelne, hogy a vadhús árulásban van-e valakinek tapasztalata?
Úgy hallottuk, nagyon szigorúan szabályozzák, hogyan lehet árulni, de a vonatkozó rendeletekben ezt nem sikerült felfedezni. Mintha a feldolgozás után ugyanazok a szabályok vonatkoznának a vadhúsra,mint bármely nyers húsra. Ezek szerint bekerülhet a pultba a parizer mellé?

Aki tapasztalattal bír, szívesen kérdeznék tőle konkrét dolgokat, illetve aki irányba igazít a megfelelő információs tömbhöz, annak előre is köszönet!

Üdv, szép napot,
Andor
A parizer mellé biztos nem, a felvágott külön pultban van Vigyorog Jobban jársz, ha direktbe megkeresel egy vadfeldolgozót, ők megmondják a tutit. Ahol eddig láttam, ott előre csomagolt, fóliázott vadhúst árultak.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
andor_kerdez
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #457 Dátum: 2014. Január 22. - 10:49:48 »

A parizer mellé biztos nem, a felvágott külön pultban van Vigyorog Jobban jársz, ha direktbe megkeresel egy vadfeldolgozót, ők megmondják a tutit. Ahol eddig láttam, ott előre csomagolt, fóliázott vadhúst árultak.

Természetesen a kérdésben erős irónia rejlett  Vigyorog
Köszönöm a tippet!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #458 Dátum: 2014. Január 22. - 21:10:15 »

Természetesen a kérdésben erős irónia rejlett  Vigyorog
Köszönöm a tippet!
Keress rá a pécsváradi Agrover Kft. elérhetőségére, ők csinálnak felvágottakat is vadból, biztos tudnak valami instrukciót adni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #459 Dátum: 2014. Január 25. - 13:51:03 »

Üdv!
Nemtudom, hogy jó helyre írok-e azzal kapcsolatban, hogy ez az apáról fiúra való vadászati jog öröklés egy vadásztársaságnál még működik, vagy sem?
Hallottam ezt-is, azt-is ezért gondoltam inkább megkérdezem, hogy-hogy is működik ez?!
Előre is köszönöm a válaszokat!
Tisztelettel:
Kristóf Emelem
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #460 Dátum: 2014. Január 25. - 13:54:24 »

Üdv!
Nemtudom, hogy jó helyre írok-e azzal kapcsolatban, hogy ez az apáról fiúra való vadászati jog öröklés egy vadásztársaságnál még működik, vagy sem?
Hallottam ezt-is, azt-is ezért gondoltam inkább megkérdezem, hogy-hogy is működik ez?!
Előre is köszönöm a válaszokat!
Tisztelettel:
Kristóf Emelem

Ezt a társaság alapszabálya határozza meg.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #461 Dátum: 2014. Január 25. - 13:55:56 »

Ezt a társaság alapszabálya határozza meg.
Értem, köszönöm a segítséget! Emelem
Naplózva
Balogh Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115


« Új üzenet #462 Dátum: 2014. Január 25. - 20:17:57 »

Ezt a társaság alapszabálya határozza meg.
2009-ben nálunk/Bács-Kiskun megye/ volt egy ügyészségi vizsgálat,amikor beszélgettem a vizsgálatot végző ügyésznővel az alapszabályunkkal kapcsolatban és többek között felhívta a figyelmünket arra,hogy ezt nem szabályozhatja egy ideje az alapszabály.Egyesületenél a tagsági jogot nem lehet örökölni,és elvileg adni venni sem egymás között.Az alapszabályban rögzíteni kell az új tagok felvételét és mindenkire ennek kell vonatkoznia.Az előző két lehetőség nem szerepelhet ebben.Akkor még a Kiskörösi Városi Ügyészség /régen Járási bíróságok/végezte a törvényességi vizsgálatokat,rendkívül segítőkészek voltak,azóta ezt elvették tőlük, ma már ezt az egész Bács-Kiskun megyében a Keckeméti Törvényszék végzi,kevesebb segítőkészséggel.
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #463 Dátum: 2014. Január 25. - 20:50:28 »

Üdv!
Nemtudom, hogy jó helyre írok-e azzal kapcsolatban, hogy ez az apáról fiúra való vadászati jog öröklés egy vadásztársaságnál még működik, vagy sem?
Hallottam ezt-is, azt-is ezért gondoltam inkább megkérdezem, hogy-hogy is működik ez?!
Előre is köszönöm a válaszokat!
Tisztelettel:
Kristóf Emelem
Szia!
Ez szerepel a mi alapszabályunkban, amit 2013 májusában fogadott el a bíróság:
A közgyűlés méltányosságból a belépési díjat mérsékelheti, vagy elengedheti, amennyiben olyan tagot kíván felvenni, akinek az egyenes ági rokona már tag az egyesületben, vagy aki egyszer már az egyesület tagja volt, de a jogszabályi előírások folytán a tagságát elvesztette.
Naplózva
immi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #464 Dátum: 2014. Február 01. - 17:36:08 »

Üdv Mindenkinek.
 Nemrég vásároltam egy kisseb  földet ( 3/ha)  és tartozik hozzá  egy fasor  is, ami papíron rétként van nylván tarta.
  Én le szeretném  termelni  azt mert már elég  öreg fák vannak benne,
 Kérdésem az lenne ,hogy kihez vagy hová fordúljak ezzel a problémámmal , vagy kell e valakitől is engedélyt kérni.
Merthát ugye  rétre nem kérhetek kitermelési engedélyt. Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: