Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169574 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #330 Dátum: 2011. Június 12. - 22:55:47 »

Én is a türelmesebb fajtából való vagyok. Nekem március 16. óta van bent a megszerzési kérelmem. A múlt héten azt a tájékoztatást kaptam, hogy a OITH-tól "nem egyértelmű a találat"
hogy ez mi a bánat lenne nem tudom, de valami adatbázis hibára hivatkozva, közel kilencven emberből 30-nak nem jött meg a jóváhagyás. Kicsit azt hiszem kezd fogyni a türelmem... Fejvakarás Egy elérhetőséget adhatnál ehhez a csodás hivatalhoz... Emelem

Sanyi !

Hívd fel őket, nagyon készségesek. Nálam is váratott a dolog magára, felhívtam a hölgyet azt mondta még két hét.
Mondom mit lehet tenni, azt mondta, ha gondolom előrehozza az enyémet.... Mondtam, hogy kérem szépen! 3 munkanap múlva nálam volt az igazolás. Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #331 Dátum: 2011. Június 12. - 23:00:40 »

Sanyi !

Hívd fel őket, nagyon készségesek. Nálam is váratott a dolog magára, felhívtam a hölgyet azt mondta még két hét.
Mondom mit lehet tenni, azt mondta, ha gondolom előrehozza az enyémet.... Mondtam, hogy kérem szépen! 3 munkanap múlva nálam volt az igazolás. Igen
Köszi, kedden megpróbálkozom. Melyik osztály?
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #332 Dátum: 2011. Június 12. - 23:06:34 »

Köszi, kedden megpróbálkozom. Melyik osztály?
Nem tudom már pontosan, de a neten kerestem rá és végigkapcsoltak.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #333 Dátum: 2011. Június 12. - 23:08:08 »

Nem tudom már pontosan, de a neten kerestem rá és végigkapcsoltak.
Köszi!  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #334 Dátum: 2011. Június 13. - 07:00:52 »

Gyakorlatilag semmi sem változott egy év alatt az égvilágon. Véget ért a nagy ígérgetés korszaka most jön a cumi ideje aztán megint a jópofizás . De mikor elterjedtek a számítógépek akkor megmondták,hogy ez nagy áttörés lesz és minden mennyivel gyorsabban és simábban fog menni ezután.
   -és tessék. saját dolgozójuk. Türelmetlenül      "A beadástól számított 78 nap után megvan az érvényes fegyvertartási engedélyem! "
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #335 Dátum: 2011. Június 13. - 18:14:24 »

Szia Bütyök! Emelem

Csak két kiegészítés, vagy inkább helyesbítés.
-Nem a rendőrséggel volt gondom, mert ők két hét alatt lerendeztek mindent. Az OITH  (Bíróság) nem hajlandó betartani semmilyen határidőt! Az elmúlt tíz évben minden alkalommal a bíróságra kellett várnom, hogy igazolja végre, nem állok gyámság alatt!   Rííí
-Én már hála Istennek tíz éve nem vagyok a testület tagja! Igen
A panaszlevelet azért voltam kénytelen az Orsz. Főkapitánynak írni, mert én a rendőrséggel álltam ügyféli viszonyban, így ott kell reklamálnom. Az, hogy ők hogyan rendezik a bírósággal, az az ő dolguk. (gondolom sehogy!)

 Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #336 Dátum: 2011. Június 14. - 09:48:58 »

Tudtommal az a baj, hogy ha mondjuk Kovács István adja be a kérelmet (amely név elég gyakori ebben a hazában), akkor az OITH-ban nem tudják, hogy melyik Kovács Istvánról van szó. Az adócsaló gazemberről, vagy a mintapolgár vadászról.

Namost.

Normális esetben, és normális logika szerint gondolom meg kéne bízni egy középsz@r informatikust, hogy az adatbázishoz rendelje már hozzá a születési idő meg anyja neve adatokat, és máris kiderül EGYÉRTELMŰEN, hogy "kinek ki a keresztaptya".
De nem. Itt megy a taknyolás, meg az időhúzás, meg az aktagyártás.

Sajnálatos, hogy a bürokráciával senki nem tud érdemben semmit kezdeni.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #337 Dátum: 2011. Június 14. - 10:32:39 »

Kama  Wave ! Tudnának , csak nem akarnak ! ! ! Mindig azt mondtam a lányomnak , menjen majd az államigazgatásba dolgozni . Nyugdíjas állás !
Akinek ritkább neve van , annak sem gyorsabb ,.  Fejvakarás   Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #338 Dátum: 2011. Június 14. - 11:10:13 »

Gyakorlatilag semmi sem változott egy év alatt az égvilágon. Véget ért a nagy ígérgetés korszaka most jön a cumi ideje aztán megint a jópofizás . De mikor elterjedtek a számítógépek akkor megmondták,hogy ez nagy áttörés lesz és minden mennyivel gyorsabban és simábban fog menni ezután.
   -és tessék. saját dolgozójuk. Türelmetlenül      "A beadástól számított 78 nap után megvan az érvényes fegyvertartási engedélyem! "

Szervusz Bütyök!
Te még jobban is jártál! Nekem több, mint 3 hónap volt....
Úgy, hogy négyszer rájuk szóltunk a fegyverügyesünkkel... ennyibe nézik a "kollégákat"  Tasli
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #339 Dátum: 2011. Július 21. - 12:35:09 »

Az egészben a legnagyobb vicc, hogy ha az ember az ötödik fegyverét szeretné megvásárolni, akkor ötödször is
vizsgálják, hogy nincs-e a fegyvertartásnak kizáró oka! OOO Hát, ha lenne,akkor már bevonták volna az engedélyt!
Apám kollégája 25 éve van a vadőri pályán, és most mikor lejárt a fegyvertartási engedélyének érvényessége
azért nem hordhatta fegyvereit egy hónapon keresztül, mert nem jött meg a visszaigazolás, hogy nem áll gyámság alatt Rííí
 Emelem
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #340 Dátum: 2011. Július 21. - 21:09:20 »

Én meg ma vettem még egy puskát...  Rííí Okos
Naplózva
vernyikjo
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #341 Dátum: 2012. Január 30. - 12:32:43 »

Üdvözletem
Volna egy kérdésem,hátha van valakinek tapasztalat a megszerzésivel,és tartásival kapcsolatban.Ha nem a bejelentett lakcimen lakok hol kel intézni,és hogyan ? A lakhely szerintin,vagy a bejelentett lakcim szerint?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #342 Dátum: 2012. Január 30. - 13:33:49 »

Üdvözletem
Volna egy kérdésem,hátha van valakinek tapasztalat a megszerzésivel,és tartásival kapcsolatban.Ha nem a bejelentett lakcimen lakok hol kel intézni,és hogyan ? A lakhely szerintin,vagy a bejelentett lakcim szerint?
Az állandó lakcím szerint. Akkor is, ha nem ott élsz életvitel szerűen.
A fegyver tartási helyét pedig a "tartózkodási helyre" kell bejelenteni, aminek szerepelnie kell a lakcímkártyán.
(hasonló helyzetben vagyok, nincs egy hónapja, hogy intéztem a tartózkodási hely bejegyzést, pont a tárolási hely ellenőrzése miatt)
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #343 Dátum: 2012. Január 30. - 13:45:37 »

Az állandó lakcím szerint. Akkor is, ha nem ott élsz életvitel szerűen.
A fegyver tartási helyét pedig a "tartózkodási helyre" kell bejelenteni, aminek szerepelnie kell a lakcímkártyán.
(hasonló helyzetben vagyok, nincs egy hónapja, hogy intéztem a tartózkodási hely bejegyzést, pont a tárolási hely ellenőrzése miatt)
 Emelem

Nálam ez úgy volt, hogy a tárolási helyet is az állandó lakcím szerinti rk.-ra jelentettem be, átszóltak a tartózkodási hely szerinti rk.-ra, onnét kijöttek tárolási helyet ellenőrizni.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #344 Dátum: 2012. Január 30. - 13:49:46 »

Nálam ez úgy volt, hogy a tárolási helyet is az állandó lakcím szerinti rk.-ra jelentettem be, átszóltak a tartózkodási hely szerinti rk.-ra, onnét kijöttek tárolási helyet ellenőrizni.
Ez nálam is így működött.
De magát a folyamatot az állandó lakcím szerint illetékes hivatalnál kellett megindítanom, mert egyelőre csak ott látnak bele direkt módon a szükséges anyagokba.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: