Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169542 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #255 Dátum: 2010. Augusztus 07. - 23:30:22 »

Ez nagyjából így megy, nem csinálnak olyan nagy ügyet belőle.
Harmadannyi (a lakosság számához viszonyított) köztisztviselővel is vidáman elkormányozzák az országot.

Van is ott akkora kupleráj, hogy még! Egymást ölik az emberek fegyverrel a nyílt utcán! Hála szerveinknek, nálunk rend van!
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #256 Dátum: 2010. Augusztus 07. - 23:35:38 »

Van is ott akkora kupleráj, hogy még! Egymást ölik az emberek fegyverrel a nyílt utcán! Hála szerveinknek, nálunk rend van!

De most melyik országról beszélünk? Hol ölik egymást az emberek?
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #257 Dátum: 2010. Augusztus 07. - 23:39:15 »

De most melyik országról beszélünk? Hol ölik egymást az emberek?

Szerinted?
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #258 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 09:33:31 »

De most melyik országról beszélünk? Hol ölik egymást az emberek?

Iróniafölrdről Mosolyog
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #259 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 10:18:38 »

A Csevegőben folytatom. Wave
Naplózva
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #260 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 10:09:26 »

Sziasztok!

Cseppet mérges vagyok. Időben a 30 napos határidőt betartva elindítattam a tartásim meghosszabbítását célzó eljárást.  Minden megvan kívéve a bíróság által kiadandó OIT-os lap. A fegyvertartási engedélyem a mai nappal lejár. A bíróságon sokáig voltak szabin, nem egyedi az esetem. Fejvakarás
Naplózva

Renkecz Rafael
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #261 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 10:31:47 »

A kapott igazolással nyugodtan vadászhatsz!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #262 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 10:41:32 »

A kapott igazolással nyugodtan vadászhatsz!

Igazolás? Én semmit nem kaptam. Fejvakarás
Na azt hiszem be kell mennem a fegyverügyishez...
Naplózva

Renkecz Rafael
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #263 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 12:34:01 »

Nálunk adnak egy igazolást, hogy a fegyvertartás érvényesítése folyamatban van!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #264 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 12:50:47 »

Nálunk adnak egy igazolást, hogy a fegyvertartás érvényesítése folyamatban van!

Piszok érdekes ez az ahány kapitányság annyi szokás ebben a rohadt nagy szigorban.
Szerintem egyszerűen ők sem kapnak egyértelmű eljárási utasítást.
Nem tudok rosszat mondani az itteni fegyverügyisre, segítőkészek stb. Most se az ő saruk, de józan paraszti ésszel ennek nem országosan egységesen kéne működnie?
Naplózva

Renkecz Rafael
n.szlavik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Új üzenet #265 Dátum: 2010. Október 04. - 20:06:06 »

Üdvözletem!
Vadászati joggal kapcsolatos kérdésem lenne.Nehezen tudom megfogalmazni amit kérdezni akarok ,de megpróbálom.A vadászati törvény ügye úgy szól hogy a vadászi joggal a föld tulajdonos ,erdőtulajdonos stb rendelkezik és ezt adhatja bérbe a vadásztársaságoknak vadászatra jogosultaknak ha szeretné.ÉN hallottam olyan híreket több felől is hogy ez változni fog.A vadászati jog a föld bérlőjére vagy az erdő gazdálkodója fog rendelkezni  természetesen abban az esetben ha a tulajdonostól valaki bérbevette a földet .Mert a mostani szabályok szerint én is több hektárt bérlek  de a vadászati joggal mégis a tulaj rendelkezik .DE ezen változtatni szeretnének hogy ezután a föld bérlője vagy az erdő gazdálkodója rendelkezzen.De ez egy érdekes dolog is mert ügye ha én hivatalosan bérlek földet minden azzal kapcsolatos kérdésben dologban én döntök én felelek.Több helyről is hallottam ezt a jogi változtatást de leírva hivatalosan még  nem láttam ,de ez engem nagyon érdekelne elég fontos lenne.Sok minden megváltozna itt a környékünkön bár a 10 éves ciklus még sokára telik le de akkor is.Abban szeretném kérni a segítségeteket hogy ha valaki itt erről hallott  vagy tud valamit akkor megosztaná e velem.Az is lehet hogy ez csak tervezetben van vagy még abban sem ,lehet hogy csak hülyeség nem tudom ezért szeretnék utánajárni.
Elnézést a fogalmazásért próbáltam érthetően de lehet hogy nem lett épp a legjobb.
Válaszokat előre is köszönöm.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #266 Dátum: 2010. Október 04. - 20:38:17 »

Jelenleg a törvény úgy szól, hogy a vadászati jog a földtulajdon elválaszthatatlan része.
Azt, hogy ki mit szeretne, meg mit tervez változtatni ezen felesleges találgatni addig, amíg tényleges,  kihirdetett és hatályos törvénymódosítás nincs.
Nem tartom valószínűnek egyébként, hogy a jelenlegi kormányzat a bérlők jogkörét kívánná erősíteni, legalábbis a földtörvény módosításai inkább az állami jogosítványokat erősítik a bérlő kárára, de természetesen bármi megtörténhet. Meg bárminek az ellenkezője is.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #267 Dátum: 2010. Október 04. - 21:50:49 »

Szia Szlavik! Emelem

Érteni értettem a kérésedet, de legközelebb használd a szóköz billentyűt is! Kacsint


Én sem hinném, hogy ebben ilyen alapvető változás lenne!
Ezt ahhoz tudnám hasonlítani, mintha a lakásbérlettel a tulajdonosi jogok is a bérlőre szállnának. A bérleti jogviszony nem vonatkozik a tulajdonosi jogokra, csak a szerződésben meghatározottakra. Pár hektár esetén amúgy sem érnél vele túl sokat. Ha jól emlékszem harminc hektár alatt a földtulajdonosi közösség ill. a jegyző dönt. 30 ha alatt még szavazati jogod sincs az értekezleten.

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #268 Dátum: 2010. Október 04. - 21:57:27 »

Szia Szlavik! Emelem

Érteni értettem a kérésedet, de legközelebb használd a szóköz billentyűt is! Kacsint


Én sem hinném, hogy ebben ilyen alapvető változás lenne!
Ezt ahhoz tudnám hasonlítani, mintha a lakásbérlettel a tulajdonosi jogok is a bérlőre szállnának. A bérleti jogviszony nem vonatkozik a tulajdonosi jogokra, csak a szerződésben meghatározottakra. Pár hektár esetén amúgy sem érnél vele túl sokat. Ha jól emlékszem harminc hektár alatt a földtulajdonosi közösség ill. a jegyző dönt. 30 ha alatt még szavazati jogod sincs az értekezleten.

 Wave

A jegyző vagy a meghatalmazott (akinek legalább 30 Ha tulajdonnal és vagy meghatalmazással kell rendelkeznie). Legalábbis emlékeim szerint így volt (van). Amúgy a bérleti szerződésben lehet rendelkezni a vadászati jogról is.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #269 Dátum: 2010. Október 04. - 22:29:37 »

Üdvözletem!
Vadászati joggal kapcsolatos kérdésem lenne.Nehezen tudom megfogalmazni amit kérdezni akarok ,de megpróbálom.A vadászati törvény ügye úgy szól hogy a vadászi joggal a föld tulajdonos ,erdőtulajdonos stb rendelkezik és ezt adhatja bérbe a vadásztársaságoknak vadászatra jogosultaknak ha szeretné.ÉN hallottam olyan híreket több felől is hogy ez változni fog.A vadászati jog a föld bérlőjére vagy az erdő gazdálkodója fog rendelkezni  természetesen abban az esetben ha a tulajdonostól valaki bérbevette a földet .Mert a mostani szabályok szerint én is több hektárt bérlek  de a vadászati joggal mégis a tulaj rendelkezik .DE ezen változtatni szeretnének hogy ezután a föld bérlője vagy az erdő gazdálkodója rendelkezzen.De ez egy érdekes dolog is mert ügye ha én hivatalosan bérlek földet minden azzal kapcsolatos kérdésben dologban én döntök én felelek.Több helyről is hallottam ezt a jogi változtatást de leírva hivatalosan még  nem láttam ,de ez engem nagyon érdekelne elég fontos lenne.Sok minden megváltozna itt a környékünkön bár a 10 éves ciklus még sokára telik le de akkor is.Abban szeretném kérni a segítségeteket hogy ha valaki itt erről hallott  vagy tud valamit akkor megosztaná e velem.Az is lehet hogy ez csak tervezetben van vagy még abban sem ,lehet hogy csak hülyeség nem tudom ezért szeretnék utánajárni.
Elnézést a fogalmazásért próbáltam érthetően de lehet hogy nem lett épp a legjobb.
Válaszokat előre is köszönöm.

Szia!

Már korábban is voltak ilyen irányú felvetések.
Azonban nem a vadászati jog száll a bérlőre, hanem a tervek az előző terület cirkuszok/marcangolások/rablások esetében az volt, hogy a bérlő nyilatkozhatott volna erről a jogról.
Ehhez viszont az kellene, hogy pl. a bérleti szerződésben erre a ft. felhatalmazza, mert a jog a ft-é jelen pillanatban.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: